Τι ζώδιο είστε;

Συμφωνατε; Και ή διάφορα γάτας και σκυλου

Εδώ είμαι σκυλάκι? :D :D Α, δεν το πρόσεξα από την αρχή. Αλλά είμαι και πουλάκι από τον ωροσκόπο μου! Θα ζήσω ελεύθερο πουλί? :D :D Α, πολύ ωραία. Θα πάω να ενημερώσω τον σύζυγο. Είμαι σίγουρη ότι θα το εκτιμήσει ιδιαιτέρως.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Bajar ο άνδρας δίδυμος πρέπει να πιο ακαταστατος ακόμα .
Για άλλους Διδύμους δεν ξέρω αλλά ο δικός μας είναι χειρότερος κι από τυφώνα!
Συμφωνατε; Και ή διάφορα γάτας και σκυλου
Δεν κατάλαβα την πρώτη φωτό. Τι ζώο θα μπορούσαμε να είμαστε; Μέσα έπεσε. Θαυμάζω όλα τα πτηνά του κόσμου (αυτά που πετάνε, όχι τις κότες, ας πούμε) και ζηλεύω την ελευθερία τους και την ευκολία τους να πηγαίνουν όσο μακριά γίνεται. Αλλά δε θα με πείραζε και το προβατάκι των Κριών. Ψυχούλες!
@ Τζέλα, το κουτάβι είναι το δικό σου. Κουκλί είναι!
Όσο για τη διαφορά γάτας και σκύλου, Αριάδνη στα έλεγα τις προάλλες...
 
Ναι, ναι, το είδα μετά. Όσο για την διαφορά σκύλου-γάτας, γι'αυτό μ' αρέσουν οι γάτες. Τα σκυλιά κάνουν ό,τι τους πεις και αγαπούν όλο τον κόσμο. Οι γάτες κάνουν ό,τι θέλουν, όταν εκείνες το θέλουν. Αγαπούν συνήθως ένα αφεντικό αλλά είναι πιστές σ' αυτό για πάντα. :)
 
Σε δίδυμο άνδρα μπορείς να βρεις και κάλτσα στο ψυγείο του μεσα , χωρίς υπερβολές! Εγώ είμαι ψαράκι και όμορφο ψαρακι
 
Εμένα μου βγήκε πουλάκι αλλά αυτό που κάθεται όχι αυτό που πετάει. Όσο για σκύλο ή γάτα, έχω να πω ότι δε μπαίνει εύκολα σε ζυγαριά το δίλημμα. Δεν ανταλλάσω με τίποτα το γεγονός ότι κλαις και ο σκύλος έρχετε να γλύψει τα δάκρυά σου, ότι είναι πιο εκφραστικός, ότι μπορείς να τον πάρεις μαζί σου στις διακοπές, ότι απολαμβάνεις μαζί του βόλτες, ότι είναι προστατευτικός με σένα και την οικογένειά σου, χαίρεται όταν βλέπει τους φίλους σου.
Απ την άλλη το γατσουλίνι είναι άλλη φάση. Λατρεύεις την ανεξαρτησία του, γελάς που σου επιτρέπει να ζεις σπίτι σου, δεν ξενυχτάς συχνά γιατί κάνει εμετούς είναι άρρωστο κ.λ.π. Δεν χρειάζεται βόλτα, δεν έχεις άγχος (αν δε σου βγει από το σπίτι βέβαια) αν σου έφαγε κάτι από κάτω. Πας διακοπές και σε περιμένει καρτερικά να γυρίσεις αρκεί να του βρεις άνθρωπο να ερχεται για την άμμο και για την σίτιση. Είναι χαριτωμένα, παιχνιδιάρικα και μπλαζέ ζώα ίσως γι αυτό βγάζουν και ένα συνειρμό με τον ερωτισμό τον ανθρώπινο.
Λατρεύω τα ζωάκια, είναι ωραίο συμπλήρωμα στην καθημερινότητά σου και είναι καταπληκτικό πως επικοινωνείς μαζί τους.
 
Συμφωνατε; Και ή διάφορα γάτας και σκυλου
Α, πολύ ωραία! Κολυμπρί :)

Η διαφορά σκύλου- γάτας είναι απλή:
Ο σκύλος σκέφτεται για το αφεντικό του: Με φροντίζει πολύ, μάλλον είναι ο Θεός.
Η γάτα σκέφτεται για το αφεντικό της: Με φροντίζει πολύ, μάλλον είμαι ο Θεός.
 
Α, πολύ ωραία! Κολυμπρί :)

Η διαφορά σκύλου- γάτας είναι απλή:
Ο σκύλος σκέφτεται για το αφεντικό του: Με φροντίζει πολύ, μάλλον είναι ο Θεός.
Η γάτα σκέφτεται για το αφεντικό της: Με φροντίζει πολύ, μάλλον είμαι ο Θεός.
Aκριβως ως γατομαμα το επιβεβαιωνω
 
Χα χα και αυτό καλό!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210204_170504.png
    IMG_20210204_170504.png
    1,2 MB · Προβολές: 10
Μπα....power hungry δεν είμαι με τίποτα. Ψυχαναγκαστικούλα και αποστασιοποιημένη κάποιες φορές το μήνα είμαι.
 
Α, πολύ ωραία! Κολυμπρί :)
Πω πω τώρα είδα ότι μας έχουν βάλει κολιμπρί. Τι απίθανα πουλιά που είναι! Πανέμορφα, ταχύτατα (70 κτυπήματα των φτερών το δευτερόλεπτο!), έξυπνα, φτερά στο πιο αγαπημένο μου χρώμα τα οποία λαμπυρίζουν κιόλας, και το κορυφαίο: τρέφονται με νέκταρ! Όπως καταλάβατε είμαστε σπάνιο κι εξωτικό είδος :D
Μπράβο domniki που το παρατήρησες!

Χα χα και αυτό καλό!

Όλα αυτά τα έχουν οι Παρθένοι; τι λέτε βρε παιδιά; ούτε σκληρή είμαι κι ακόμη περισσότερο δεν είμαι επικριτική. Ειδικά το δεύτερο το πολεμάω άπειρα χρόνια τώρα καθώς δεν κάνω στους άλλους αυτά που δε θέλω να μου κάνουν. Τώρα η απουσία ειλικρίνειας είναι κάτι πολύ σχετικό. Γενικά δεν λέω ψέματα αλλά όταν πρόκειται να πληγώσω κάποιον με την αλήθεια πραγματικά αρρωσταίνω μέχρι να αποφασίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
:D :D :D :D :D Εντάξει, μέσα έπεσε στα ελαττώματα (εκτός από τα υπόλοιπα που έχω)
 
Ζήλεια: Κολίμπρι με επισκέπτονται συχνά (έχω ειδική ταΐστρα με ζαχαρόνερο). Έχουν πολλή πλάκα, μια σταλιά πράμα αλλά πολύ τσαμπουκαλίδικα, δεν φοβούνται καθόλου.
 
Ζήλεια: Κολίμπρι με επισκέπτονται συχνά (έχω ειδική ταΐστρα με ζαχαρόνερο). Έχουν πολλή πλάκα, μια σταλιά πράμα αλλά πολύ τσαμπουκαλίδικα, δεν φοβούνται καθόλου.
Θα ρθω στον κήπο σου τέλος!
A, εμένα με έβγαλε λανα, μπαμπι δυστυχώς την Μπριζιτ την πήρε άλλο ζώδιο! Και γω την Μαιρυλιν ηθελα! Οι παρθένοι που είστε αρκετοί εδώ μέσα έχετε τον Μαικλ, τι λέτε επί τούτου;
 

Συνημμένα

  • IMG_20210205_083512.png
    IMG_20210205_083512.png
    391 KB · Προβολές: 4
Τελευταία επεξεργασία:
Σε αυτο το τελευταιο δε βγαζει τι ειμαστε εμεις, αλλα τι ζωδιο ειναι καποιες διασημες προσωπικοτητες.
Αυτον τον Anthony Kiendis του Σκορπιου ουτε που τον ηξερα. Χρειαστηκε να ψαξω για να τον βρω και να τον καμαρωσω.
Δε βαριεσαι....υπαρχουν και χειροτερα οπως ας πουμε ο Al Capone. Για να μην πω Jim Morrison. :D
 
Bambi με έκανες και γελασα πρωί πρωί, να μιλήσει παραυτα ποιος έχει τον Άλ Καπονε; :wacko: :armed:να φυλαγομαστε
 
Bambi με έκανες και γελασα πρωί πρωί, να μιλήσει παραυτα ποιος έχει τον Άλ Καπονε; :wacko: :armed:να φυλαγομαστε
Ξερω γω; Ποιος ειναι Αιγοκερως εδω μεσα; Παντως εγω ειμαι Αιγοκερως στον ωροσκοπο.
Οποτε, τον νου σας! :D
 
Ξερω γω; Ποιος ειναι Αιγοκερως εδω μεσα; Παντως εγω ειμαι Αιγοκερως στον ωροσκοπο.
Οποτε, τον νου σας! :D
Και σε μένα προσοχή παρακαλώ γιατί έχω γενέθλια την ίδια μέρα με τον ακόλαστος Μαρκησιο Ντε Σαντ!
 
Δε βαριεσαι....υπαρχουν και χειροτερα οπως ας πουμε ο Al Capone. Για να μην πω Jim Morrison. :D
Τι είχε βρε Bambi o Al; μια χαρά τακτοποιούσε τις δουλειές του :p

Για τον Μιχαλάκη τον Τζάκσον πάντως ποτέ δεν ήμουν ευχαριστημένη που είχε το ζώδιό μου. Αλλά τουλάχιστον στον ωροσκόπο έχω τον Bob Marley. Ήταν λίγο αλλού γι αλλού αλλά καλό παιδί κατά τ' άλλα! :)
 
Σε αυτό με τα ζώδια και με τα ζώα αυτό κάτω από τον Κριό πρόβατο είναι? Επίσης το χοντρό πουλάκι τι είναι?
 
Πίσω
Μπλουζα