Τι ζώδιο είστε;

Καλέ τι είναι το σκάρλα;
Ελέφαντα ντροπή σου κάνεις το χατήρι των γιατρών; Τσικνοπέμπτη της υγιεινής διαστροφής; Αντίσταση ωρέ και στα ξένα χώματα.
Όλοι στην Αιτωλοακαρνανία λοιπόν για κοντοσούφλια.
Το σκάρλα, Λώρα μου, είναι αυτό και ταιριάζει με Τσικνοπέμπτη (κι οποιαδήποτε άλλη Πέμπτη, Δευτέρα, Κυριακή, Τετάρτη κλπ.) στην τιμημένη Αιτωλοακαρνανία. Ελπίζω να αντέξεις μερικά δευτερόλεπτα.
Σας περιμένουμε όλους του χρόνου να τσικνίσουμε παρέα
(και με τα καλύτερα κοψίδια της Δυτικής Ελλάδας, να τα λέμε κι αυτά)!

 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν σας λέω τίποτα άλλο, θα σεβεστε
Λαμπρός Σκαρλας , "σηκω διαμαντω να πας για ξύλα, δεν μπορώ μάνα μ' δεν μπορω"
 
Εμένα πάλι όχι! Εγώ το έχω πει, σε ορισμένα θέματα, δεν έχω και μεγάλες επαφές με τον Τοξότη! Έτσι όπως το διαβάζω τώρα? Καμία απολύτως!
 
Πολυ γελιο, αλλα πως τα βρηκε ετσι; :sick:
 
Πολύ γέλιο!
Απ' όπου και να το πιάσω, με έχει χαντακώσει.(Αλλά για το φαγητό και την τουαλέτα είχε δίκιο. :D )
 
Εμένα βρήκε μόνο την έλλειψη μεταμφίεσης. Την τελευταία φορά που μασκαρεύτηκα ήταν Halloween του 1997, μια που το πάρτυ το απαιτούσε. Πήρα ένα κομμάτι σκοινί, το στερέωσα με μανταλάκια στους ώμους του πουκαμίσου μου, και δήλωσα ότι έχω ντυθεί "Μπουγάδα". Την προτελευταία ήταν το 1990 στην Ελλάδα, έκανα τη θητεία μου στο ναυτικό και η αδερφή μου απαίτησε να ντυθώ για το πάρτυ που κάνανε ρεφενέ μπόλικες οικογένειες μαζί. Εγώ βαριόμουνα, οπότε μου έβαλε ένα κωνικό καπέλλο, μου τράβηξε μια γραμμή στα μάτια και έτσι έγινα Κινέζος πράγμα που της είπα είναι πολύ ρατσιστικό και τι θα λέγανε οι Κινέζοι φίλοι μου στις ΗΠΑ αν με βλέπανε (το 1990 δεν υπήρχαν Κινέζοι ούτε για δείγμα στην Ελλάδα).
 
Α, στο παρελθόν είχα ντυθεί αρκετές φορές. Νομίζω ότι υπάρχει ανάλογο thread εδώ και το έχω γράψει. Τα τελευταία χρόνια δεν πάμε και σε πάρτυ μασκέ πια. Πάντως, δε θα ντυνόμουν ποτέ άντρας με ένα μουστάκι να! Πάντα διάλεγα στολές πολύ θηλυκές. Την τελευταία φορά που πήγαμε στα ξαδέλφια του άντρα μου (για πάρτι μασκέ μιλάω) είχαμε ντυθεί Ρομπέν των Δασών και Λαίδη Μάριαν. :) Έχω ακόμα τις στολές. Τα ξαδέλφια είχαν ντυθεί Κινέζοι.
 
Παιδιά και γω λατρεύω να ντυνομαι κάποτε που δεν υπήρχαν τα τζάμπο δεν μπορούσα να αγοράσω στολή σε καλή τιμή, τώρα ομως με τα τζάμπο αυτό άλλαξε. Κάθε χρόνο θα πάρω στολή.
 
https://aspoonofsugar.gr/νέα/entertainment/πως-περνούν-τα-ζώδια-στη-δεύτερη-καραντίνα/
Χα χα για μένα: αν δεν υπήρχε το ίντερνετ να τους καλμάρει θα τους βλέπαμε στα ψυχιατρικα ιδρυματα :p δεν έχει άδικο .
https://aspoonofsugar.gr/νέα/entertainment/πως-περνούν-τα-ζώδια-στη-δεύτερη-καραντίνα/
 
Παιδιά και γω λατρεύω να ντυνομαι κάποτε που δεν υπήρχαν τα τζάμπο δεν μπορούσα να αγοράσω στολή σε καλή τιμή, τώρα ομως με τα τζάμπο αυτό άλλαξε. Κάθε χρόνο θα πάρω στολή.
Και τι ντυνεσαι;
 
Περσυ ήταν ο λευκός χορός όλοι έπρεπε να ντυθουμε στα λευκά εγώ όμως ντυθηκα φλαμίνγκο χα χα χα! Ξεχωρισα παλι
Αυτο μου θυμιζει Υβον Σανσον στο Μια ζωη την εχουμε, που πηγαινει μαζι με τον Χορν στον Λευκο Χορο, το γεγονος της χρονιας ολης της κοσμικης Αθηνας. Κι εκει γινονται και τα αποκαλυπτηρια του Χορν.
 
Aν δεν σας το ανοίγει δείτε το " πως περνάνε τα ζώδια στην δεύτερη καραντίνα"
 
Aν δεν σας το ανοίγει δείτε το " πως περνάνε τα ζώδια στην δεύτερη καραντίνα"
Κι εδω μου βρηκε πολλα, αλλα οχι ολα οπως πιο πανω.
Πιστευω στη βασκανια υπο την εννοια πως υπαρχει αρνητικη ενεργεια, αλλα οχι πως μου φταινε οι αλλοι για τις κακοτυχιες μου.
Και οσο για θεωριες συνωμοσιας, ναι, δεν εχει αδικο ουτε εδω. :)
 
Eπιτελους αναγνωρίζομαι ως δούκισσα
 

Συνημμένα

  • IMG_20210310_130714.png
    IMG_20210310_130714.png
    408,9 KB · Προβολές: 8
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα