Τι ζώδιο είστε;

Τον παρθένο τον ρίχνει πολύ ρε παιδί μου, εμείς οι άλλοι οκ
Εξαρτάται πώς το βλέπεις το θέμα, Αριάδνη μου. Κέρατα !Πάντα ήθελα να έχω για κατοικίδιο ένα αρνάκι. Αλλά βολεύομαι και με το κέρας της Αμάλθειας! :)
 
Ένα-ένα παιδιά..Μη βιαζόμαστε. Με τη σειρά..Να έρθει πρώτα η σχέση.
(άλλο ένα άρθρο,άλλη μια απόδειξη για αυτό που έχω ξαναγράψει: υπάρχει εμπάθεια για το ζώδιο της Παρθένου)
 
Βρε συ, Fulci, μέρες τώρα σκεφτόμουν να σε ρωτήσω τι αυτοκίνητο πήρες τελικά. Υποθέτω ίδιο με το δικό μου.
Να ρωτήσουμε και τη @domniki , μπορεί κι αυτή κάτι ανάλογο να πήρε. :p
Από μακρυά που το είδα πάνω στο έλκηθρο του Αϊ Βασίλη, φαινόταν αμαξάρα!!!
Αλλά δεν το κατέβασαν.. Μου είπαν ότι επειδή ξέχασαν να βάλουν τους υαλοκαθαριστήρες,θα το έπαιρναν πίσω στο Ροβανιέμι για να διορθώσουν την γκάφα που έκαναν τα ξωτικά! Και μου υποσχέθηκαν ότι θα το στείλουν με την πρώτη αποστολή που θα κάνουν!
Δηλαδή, τα επόμενα Χριστούγεννα! Δεν πειράζει! Τι είναι άλλωστε 11,5 μήνες αναμονή!
 
Καλό!.. Πάντως τα μισά λαϊκά,από τα 80s και μετά (αλλά και λίγο πιο πριν),μ'αυτό το θέμα ασχολούνται!
Αν και για μένα,ο ύμνος του κερατά θα έπρεπε να κατοχυρωθεί στο τραγούδι "Κατάρα" του Νίκου Πάνου.
Μιλάμε για ατελείωτο πόνο..
 
Καλό!.. Πάντως τα μισά λαϊκά,από τα 80s και μετά (αλλά και λίγο πιο πριν),μ'αυτό το θέμα έχουν ασχολούνται!
Αν και για μένα,ο ύμνος του κερατά θα έπρεπε να κατοχυρωθεί στο τραγούδι "Κατάρα" του Νίκου Πάνου.
Μιλάμε για ατελείωτο πόνο..
Ορίστε και η Κατάρα (ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΣ , 1972)
Τα άσματα θα μεταφερθούν πάραυτα στο Τι ακούω απόψε...
 
Από μακρυά που το είδα πάνω στο έλκηθρο του Αϊ Βασίλη, φαινόταν αμαξάρα!!!
Αλλά δεν το κατέβασαν.. Μου είπαν ότι επειδή ξέχασαν να βάλουν τους υαλοκαθαριστήρες,θα το έπαιρναν πίσω στο Ροβανιέμι για να διορθώσουν την γκάφα που έκαναν τα ξωτικά! Και μου υποσχέθηκαν ότι θα το στείλουν με την πρώτη αποστολή που θα κάνουν!
Δηλαδή, τα επόμενα Χριστούγεννα! Δεν πειράζει! Τι είναι άλλωστε 11,5 μήνες αναμονή!
Άστα, ο Αη-Βασίλης φέτος ήταν λίγο στον κόσμο του. Και με μένα τα ίδια έκανε. Πέτυχε τη μάρκα και εν μέρει το μοντέλο αλλά μου το έφερε σε πετρόλ ενώ ξέρει ότι το μισώ αυτό το χρώμα. Το έστειλα πίσω να μου το φέρει σε πράσινο σκούρο και υβριδικό.
 
Μα στον Κριό δεν θα μπορούσε να φέρει κέρατα, έχει ήδη. Και εγώ δεν χρειάζομαι κιλά, έχω άφθονα. Αλλά και τα κέρατα τι να τα κάνω? Δεν είμαι παντρεμένος, δεν έχω σύμφωνο συμβίωσης, και δεν θα παντρευτώ φέτος διότι μου το απαγόρεψε το προηγούμενο ωροσκόπιο. Ας τα φέρει λοιπόν σε κάποιον παντρεμένο που θα πιάσουν τόπο.
 
Μα στον Κριό δεν θα μπορούσε να φέρει κέρατα, έχει ήδη. Και εγώ δεν χρειάζομαι κιλά, έχω άφθονα. Αλλά και τα κέρατα τι να τα κάνω? Δεν είμαι παντρεμένος, δεν έχω σύμφωνο συμβίωσης, και δεν θα παντρευτώ φέτος διότι μου το απαγόρεψε το προηγούμενο ωροσκόπιο. Ας τα φέρει λοιπόν σε κάποιον παντρεμένο που θα πιάσουν τόπο.
Εγώ αγαπητέ θα πάρω ως δώρο μια καινούργια σχέση και μην τολμήσει το σύμπαν να μου τα γυρισει
 
Εγώ αγαπητέ θα πάρω ως δώρο μια καινούργια σχέση και μην τολμήσει το σύμπαν να μου τα γυρισει
Φίλη αριαδνη,τα άστρα να φοβάσαι. Αυτά μπορεί να "χαλάσουν" τη δουλειά.
Όχι το σύμπαν..Διότι είναι γνωστό ότι όταν θέλουμε κάτι πολύ,όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το καταφέρουμε!
 
Καλή χρονιά σε όλα τα ζώδια!

Έχω μια καταγγελία: δεν έλαβα το δώρο που αντιστοιχούσε στο ζώδιό μου! Ούτε αυτοκίνητο, ούτε τίποτα! Καλώ τους λοιπούς Παρθένους να δηλώσουν αν στάθηκαν πιο τυχεροί :)

Άκουσα βέβαια τις προβλέψεις της Λίτσας Πατέρα για το 2022. Για τους Παρθένους είπε ότι σίγουρα θα ερωτευτούν!!! :anim_roll:
 
Καλή χρονιά σε όλα τα ζώδια!

Έχω μια καταγγελία: δεν έλαβα το δώρο που αντιστοιχούσε στο ζώδιό μου! Ούτε αυτοκίνητο, ούτε τίποτα! Καλώ τους λοιπούς Παρθένους να δηλώσουν αν στάθηκαν πιο τυχεροί :)

Άκουσα βέβαια τις προβλέψεις της Λίτσας Πατέρα για το 2022. Για τους Παρθένους είπε ότι σίγουρα θα ερωτευτούν!!! :anim_roll:
Γιορτάζεις σήμερα; Να πω χρόνια πολλά!
 
Καλή χρονιά σε όλα τα ζώδια!

Έχω μια καταγγελία: δεν έλαβα το δώρο που αντιστοιχούσε στο ζώδιό μου! Ούτε αυτοκίνητο, ούτε τίποτα! Καλώ τους λοιπούς Παρθένους να δηλώσουν αν στάθηκαν πιο τυχεροί :)
Καλή χρονιά, Domniki!
Γιατί εμείς πήραμε αυτό το δώρο που μας υποσχέθηκαν; μην πω καλύτερα τι πήραμε και φάω κανά ban ακόμη δεν μπήκε καλά καλά η χρονιά.

Άκουσα βέβαια τις προβλέψεις της Λίτσας Πατέρα για το 2022. Για τους Παρθένους είπε ότι σίγουρα θα ερωτευτούν!!! :anim_roll:

Ε άμα το είπε η Λίτσα, να ντυθούμε, να στολιστούμε, να πάμε ένα κομμωτήριο, γιατί έρχεται!

Χρόνια Πολλά για χθες! Να είσαι πάντα υγιής και χαρούμενη!
 
Άκουσα βέβαια τις προβλέψεις της Λίτσας Πατέρα για το 2022. Για τους Παρθένους είπε ότι σίγουρα θα ερωτευτούν!!! :anim_roll:
Αλλά δεν θα παντρευτούν, όπως μάθαμε πριν.
Απορία: Τι γίνεται με τους/τις παντρεμένους Παρθένους αν ερωτευτούν εξωγαμιαίως? Τζάμπα ο έρως.
 
Αλλά δεν θα παντρευτούν, όπως μάθαμε πριν.
Απορία: Τι γίνεται με τους/τις παντρεμένους Παρθένους αν ερωτευτούν εξωγαμιαίως? Τζάμπα ο έρως.
και είναι...
ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΓΑΠΗ - ΜΙΧ.ΜΕΝΙΔΙΑΤΗΣ-ΒΟΥΛΑ ΓΚΙΚΑ
Στίχοι/ μουσική : Άκη Πάνου, Μπουζούκια: Κώστας Παπαδόπουλος, Λάκης Καρνέζης
Δίσκος βινυλίου 7", 45στρ. , Columbia SCDG-3764 , 1968
 
Αλλά δεν θα παντρευτούν, όπως μάθαμε πριν.
Απορία: Τι γίνεται με τους/τις παντρεμένους Παρθένους αν ερωτευτούν εξωγαμιαίως? Τζάμπα ο έρως.

Όχι τζάμπα!!!! Το έχει πει ο ΛΕΠΑ με μεγάλη επιτυχία!

Παράνομος κι αν είναι ο δεσμός μας, εμείς τον δέσαμε μ' αγάπη και αισθήματα
κι αν μας δικάσει η κοινωνία και τους δυο μας, θα τους φωνάξω της καρδιάς είμαστε θύματα.
 
Πίσω
Μπλουζα