Τι ζώδιο είστε;

Έτσι και λίγο χειρότερα σαν αιγόκερως .. Έρχεται η πιτσιρικαρία στη πόρτα πρωι πρωι ,''να τα πούμε;'' , ΟΧΙ ξερό εγώ, σαν του Μεταξά :diablotin: ,με κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια και φεύγουν ..Βγαίνει η μάνα μου τα φωνάζει πίσω να τα πούνε μουρμουρίζοντας μέσα απο τα δόντια της ...΄΄αντε να χαθείς γρουσούζα ,χρονιάρα μέρα ''.....
 
Αρχίζω να πιστεύω στην αστρολογία.
Βλέπω να σου κάνει ο Χαϊκάλης τον αστρολογικό χάρτη σε λίγο. Όπως καταλαβαίνετε σε εμένα για να έρθουν τα παιδάκια θα πρέπει να είναι ντυμένα άγιο βασιλακια με βιολιά με όλα τα αξεσουάρ και μέσα σε κλίμα χριστουγεννιατικο
 
Αχ, εμένα μου αρέσουν τα κάλαντα πολύ. Πάντα τις παραμονές, κανονίζουμε να έχουμε μερικά ψιλά γι' αυτό το λόγο. Τα τελευταία χρόνια όμως, μας τα λένε σπάνια. Δεν ξέρω, φοβούνται τα παιδιά να μπουν στις πολυκατοικίες. Περιορίζονται στα μαγαζιά. Άδικο έχουν? Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, είναι πολύ κουμπωμένοι όλοι.
 
Εγώ επειδή είμαι τεμπέλης δεν πολυκουνήθηκα από την αρχή, πάνω αριστερά, και είδα gas (χρήσιμο πράμα την εποχή μας), guests και ball. Μετά είδα και το πάρτυ αλλά ήρθε 4ο.
 
 
Ξυλοσχίστης αερολόγος κουχί αστρολόγος απεφήνατο:

"Παρθένος

Ο Παρθένος κερδίζει το βραβείο καλύτερου διακοσμητή! Ένας Χριστουγεννιάτικος στολισμός μίνιμαλ και ταυτοχρόνως υπερπαραγωγή. Θα στολίσει με οργάνωση, πρακτικότητα και πλήρη νοικοκυροσύνη! Στην συνέχεια θα κάτσει να βρει με πολύ ανάλυση τι δώρο ταιριάζει στον καθένα από την οικογένεια του, θα τα τυλίξει ευλαβικά ένα-ένα με περιτύλιγμα, θα προσέξει την τσάκιση και φυσικά που θα μπει το σελοτέιπ."

Τα λεφτά μου πίσω!!! Πιο έξω δεν θα μπορούσε να έχει πέσει.
 
:biglaugh:Ξυλοσχίστης αερολόγος κουχί αστρολόγος απεφήνατο:

"Παρθένος

Ο Παρθένος κερδίζει το βραβείο καλύτερου διακοσμητή! Ένας Χριστουγεννιάτικος στολισμός μίνιμαλ και ταυτοχρόνως υπερπαραγωγή. Θα στολίσει με οργάνωση, πρακτικότητα και πλήρη νοικοκυροσύνη! Στην συνέχεια θα κάτσει να βρει με πολύ ανάλυση τι δώρο ταιριάζει στον καθένα από την οικογένεια του, θα τα τυλίξει ευλαβικά ένα-ένα με περιτύλιγμα, θα προσέξει την τσάκιση και φυσικά που θα μπει το σελοτέιπ."

Τα λεφτά μου πίσω!!! Πιο έξω δεν θα μπορούσε να έχει πέσει.
Ποια λεφτά βρε;:)
 

Εμείς οι Τοξότες, το χαβά μας. Ψωνίζουμε αβέρτα. Κι αν είσαι χωρίς δεκάρα, συγγνώμη χωρίς ευρώ, πώς ψωνίζεις? Εκεί σε θέλω να μου αποδείξεις την ικανότητά σου, κύριε αρθρογράφε. Όχι λέγοντας κουλά.
 
Εμείς οι Τοξότες, το χαβά μας. Ψωνίζουμε αβέρτα. Κι αν είσαι χωρίς δεκάρα, συγγνώμη χωρίς ευρώ, πώς ψωνίζεις? Εκεί σε θέλω να μου αποδείξεις την ικανότητά σου, κύριε αρθρογράφε. Όχι λέγοντας κουλά.
Αυτό και αν θέλω να το μάθω γιατί και οι δίδυμοι αγορές λέει κάνουν; Με τι. Χωρίς δεκάρα πως θα παντρευτούμε Μανωλιό μου
 
Προβολή συνημμένου 255516ποιες τρεις βλέπετε πρώτες; Εγώ laugh , party, rome
Lean, laugh, hugs. Όλα τα χρειάζομαι αλλά το πρώτο είναι επιτακτική ανάγκη. Αλλά πώς να αδυνατίσω όταν αυτή τη στιγμή στο τζάκι έχει στρωθεί σχάρα με χωριάτικα λουκάνικα, πανσέτες, σουβλάκια και ζυμωτό ψωμί να καψαλίζεται; Και να θέλω, δεν μ' αφήνουν τα Χριστούγεννα.

Για τη διακόσμηση δεν το συζητώ, με έπιασε εντελώς. Εννοείται ότι έχω κάνει μίνιμαλ διακόσμηση. Δεν έβαλα ούτε μία μπάλα φέτος!
 
Δεν ήξερα ότι "the energy of generous abundance but also the energy of irresponsible indulgence" έχει ημερομηνία γέννησης ώστε να έχει και ζώδιο.
 
Πίσω
Μπλουζα