Τι παρατσούκλι είχατε μικρός;

εμένα με λέγανε μπαμπούλα μικρο γιατί είχα την τάση να τους τρομάζω κάθε φορά

στην τάξη με διάφορα τεχνάσματα και συγκεκριμένα στης αποκριές στο σχολείο είχα

μασκαρευτεί δράκουλας
 
Μ δε θυμαμαι αν το εχω αναφερει στις προηγουμενες σελιδες. Μαμπουλα (και βρυκολακα και βαμπιρ) με ελεγαν μετα το σχολειο :Ρ
 
σκέλετον επειδή ήμουν πολύ αδύνατος! ;)
 
Κάποιοι με φώναζαν κρεμασμένο κοτόπουλο,μη με ρωτάτε πως το έβγαλαν γιατί μπορώ να δικαιολογήσω μόνο το μισο.Το επίθετο μου είναι Κρεμασμένος (μη γελάτε) οπότε δικαιολογείται το πρώτο συνθετικό,όσο για το δεύτερο ιδέα δεν έχω.
 
zoro είπε:
Τελικά, παντρεύτηκα μία μπαλαρίνα, παιδική μου φίλη από το Δημοτικό που ασχολήθηκε από μικρή με το μπαλέτο.
Eτσι ειναι, οι σωστες επενδυσεις αποδιδουν στο μελλον ;)
 
Ράμπο. Όποιος με πείραζε τις έτρωγε κι ας ήμουν μισή μερίδα, 40 κιλά!
 
Στα 40 κιλά Τζάκι Τσαν θα έπρεπε να σε λένε, όχι Ράμπο. :)
 
Στο σχολειο οι περισσοτεροι με φωναζαν "Ακριδα" λογο του επιθετου μου (Ακριδοπουλος)

Στον στρατο με φωναζαν "Πικασσο" λογο του οτι ζωγραφιζα μπλουζες και τις φοραγαν οι φανταροι.

Τελευταια οι κολλητοι μου με φωναζουν "Grasshoper" (Ακριδα στα αγγλικα δηλαδη, για να ειναι πιο trendy), ενω αλλες φορες με λενε "καμμενο" γιατι οταν ασχοληθω με ενα videogame που μου αρεσει, του δινω και καταλαβαινει, κανω τρελα scores, τo τερματιζω στα πιο δυσκολα modes και συνηθως νικαω στα διπλα....
 
decadence είπε:
σκέλετον επειδή ήμουν πολύ αδύνατος! ;)
εμένα με έλεγαν οδοντογλυφίδα για τον ίδιο ακριβώς λόγο.

Τότε με κυνηγούσαν για να φάω και τώρα με κυνηγούν για να σταματήσω...άλλαξαν οι εποχές :)
 
εμένα με έλεγαν <<μπουλούκα>>, λόγω αυξημένων.... κυβικών
 
και εγω το ιδιο spyros..εφτασα 110 κιλα και ακομα συνεχιζει να ρουφαει..ευτυχως ειμαι ψηλος και δεν μου φενονται #)
 
83 και μου φαίνονται διότι ήμουν 73! :(
 
Το παρατσούκλι μου ήταν "ναζί" γιατί μου έπαιρναν τα μαλλιά με τη "ψιλή" όταν ήμουν μικρός.

Ακόμα και μέχρι σήμερα συγγενείς και φίλοι με το παρατσούκλι μου με προσφωνούν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα στο δημοτικό όλοι με φώναζαν "ομελέτα¨επειδή με λένε Νικολέττα.. Στην αρχή με πείραζε αλλά μετά το συνήθισα!! ;)
 
krem13 είπε:
Κάποιοι με φώναζαν κρεμασμένο κοτόπουλο,μη με ρωτάτε πως το έβγαλαν γιατί μπορώ να δικαιολογήσω μόνο το μισο.Το επίθετο μου είναι Κρεμασμένος (μη γελάτε) οπότε δικαιολογείται το πρώτο συνθετικό,όσο για το δεύτερο ιδέα δεν έχω.
πες μου αληθεια:

...στο σπιτι σου μιλατε ποτε για σκοινι;;
 
Λόγω ύψους, με λέγαν και με λένε "Ψηλός". Μια εποχή στη σχολή, ήταν κι άλλος ένας λίγο πιο κοντός από μένα, και να μη μας μπερδεύουν με έλεγαν "Ο Μακρύς". Σήμερα, μερικοί με λένε "Υψηλότατο".

Άσχετο: Είχαμε ένα παιδί στο στρατό που το λέγανε Περδίκη στο επίθετο και το φώναζαν... famous grouse
 
Επειδή ο παππούς μου είχε μία "μπάρτσα" ή "μπάρτσικη" κατσίκα, που σημαίνει παρδαλή , το οικογενειακό παρωνύμιο ήταν το "Μπάρτσος".

Στο σχολείο επειδή ήμουν μικροκαμωμένος και χαμηλού αναστήματος, με φώναζαν "στρουμφάκι". Έριχνα δε και λάδι στη φωτιά, γιατί έπαιρνα και σάκες με στρουμφάκια. :p
 
Στέκα και οδοντογλυφίδα, λόγω του ότι ήμουν αρκετά αδύνατος...
 
Πίσω
Μπλουζα