Το Θέατρο της Δευτέρας

Τι ωραια νεα οντως!!!!
 
bambinella 100 είπε:
Τα θεατρικα που τοσο πολυ αγαπηθηκαν μεσα απο το Θεατρο της Δευτερας, θα ειναι ξανα στις οθονες μας απο σημερα και καθε Δευτερα βραδυ στις 10.00 απο τη ΝΕΡΙΤ plusΗ αρχη θα γινει αποψε με την κωμωδια του Αλεκου Σακελλαριου, Ο φιλος μου ο Λευτερακης. Το εργο μεταδοθηκε πρωτη φορα το 1981 και παιζουν οι ηθοποιοι Βασιλης Τσιβιλικας, Γιωργος Κιμουλης, Καιτη Ιμπροχωρη, Μαιρη Κυβελου, Ντανος Λυγιζος.

Τι ωραια νεα! :)
Πάρα πολύ ωραία νέα.... Μπήκε το νέο έτος καλά απ'ότι βλέπω.... Το συγκεκριμένο ξέρει κανείς αν είχε κυκλοφορήσει απο το περιοδικό της Ραδιοτηλεόρασης γιατί δεν το έχω πρόχειρο;
 
nick είπε:
Το συγκεκριμένο ξέρει κανείς αν είχε κυκλοφορήσει απο το περιοδικό της Ραδιοτηλεόρασης γιατί δεν το έχω πρόχειρο;
Nαι, κυκλοφορησε στις 3 Φεβρουαριου του 2011.
 
Ωραια νεα μας εχεις μπαμπι, μπηκε καλά το 2015 τουλάχιστον θεατρικά, ευχαριστούμε για την πληροφορια, πολύ ευχαριστη :thanx2:
 
Αν σας πω πόσο χάρηκα! :) Πρόκειται για τις παλιές προβολές, έτσι? Αυτές που βλέπαμε όταν ήμασταν παιδιά!

Να ξέρω τι περιμένω! :)
 
Ναι, Μαριανα, επαναληψεις παλιων θεατρικων ειναι. Δε θα δουμε τιποτα καινουργιο, παρα μοναχα ο,τι αγαπησαμε ως παιδια απο το Θεατρο της Δευτερας.
 
Aardvark είπε:
Αμυδρα θυμαμαι ενα επεισοδιο που με ειχε τρομαξει πολυ πιτσιρικα με θεμα ενα κομμενο ποδι η καποιο ποδι που θα κοβοτανε (νομιζω παραμορφωμενο απο λεπρα).:nervous:
Aμα το πετυχει κανεις η καποιος θυμηθει ποιο θεατρικο ητανε αυτο ας ριξει σημα,πανε 30 χρονια απο τοτε.
 
bambinella 100 είπε:
Ναι, Μαριανα, επαναληψεις παλιων θεατρικων ειναι. Δε θα δουμε τιποτα καινουργιο, παρα μοναχα ο,τι αγαπησαμε ως παιδια απο το Θεατρο της Δευτερας.
Εκπληκτικά νέα!!!

Τι κρίμα που το είδα αργά και δεν πρόλαβα το Λευτεράκη! :(

Πάντως, καλού - κακού, βάζετε σας παρακαλώ μια υπενθύμιση κάθε Δευτέρα, για να το θυμόμαστε! :)
 
bambinella 100 είπε:
Τα θεατρικα που τοσο πολυ αγαπηθηκαν μεσα απο το Θεατρο της Δευτερας, θα ειναι ξανα στις οθονες μας απο σημερα και καθε Δευτερα βραδυ στις 10.00 απο τη ΝΕΡΙΤ plusΗ αρχη θα γινει αποψε με την κωμωδια του Αλεκου Σακελλαριου, Ο φιλος μου ο Λευτερακης. Το εργο μεταδοθηκε πρωτη φορα το 1981 και παιζουν οι ηθοποιοι Βασιλης Τσιβιλικας, Γιωργος Κιμουλης, Καιτη Ιμπροχωρη, Μαιρη Κυβελου, Ντανος Λυγιζος.

Τι ωραια νεα! :)
Αγαπητή bambi σε ευχαριστώ για την κοινοποίηση αυτής της τόσο ενδιαφέρουσας πληροφορίας.
 
Το φίλο μου το Λευτεράκη το έχει προβάλλει αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό. Οι ερμηνείες των Τσιβιλίκα και Κιμούλη καταπληκτικές. Τώρα όμως που θα είναι στάνταρ το θέατρο κάθε βράδυ Δευτέρας, καλύτερα, για να ξέρουμε πότε θα τα βλέπουμε. Η ΝΕΡΙΤ αρχίζει και ανεβαίνει στην εκτίμησή μου.
 
Ευπαλίνος είπε:
Αγαπητή bambi σε ευχαριστώ για την κοινοποίηση αυτής της τόσο ενδιαφέρουσας πληροφορίας.
Να εισαι καλα, Ευπαλινε. Καλη χρονια, ευχομαι.

Αγαπω τοσο πολυ το Θεατρο της Δευτερας που απο τη στιγμη που θα μαθαινα μια τετοια πληροφορια, θα ηταν αδυνατον να μην τη μεταφερω σε ολα τα παιδια του φορουμ.
 
Σε λιγη ωρα στις οθονες μας, και συγκεκριμενα αποψε στις 10.00 απο τη Νεριτ plus, η θεατρικη πολιτικη κωμωδια Δον Καμιλο, με τον Μιμη Φωτοπουλο.

Το εργο προβληθηκε απο το Θεατρο της Δευτερας για πρωτη φορα στις 20 Σεπτεμβριου 1982.
 
Το θεατρικό που θα δούμε αυτή τη Δευτέρας είναι η "Βαβυλωνία".
 
Αυριο το βραδυ στις 8.30' και στο πλαισιο της εκπομπης Το θεατρο της Δευτερας, θα παρακολουθησουμε απο τη ΝΕΡΙΤ plus το εργο του Γκογκολ, Παντρολογηματα. Η πρωτη μεταδοση εγινε στις 5 Ιουλιου 1976.
 
Σε λιγα λεπτα, στις 8.00', θα παρακολουθησουμε απο το Θεατρο της Δευτερας το εργο του Λουιτζι Πιραντελλο Ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε.

Ημερομηνια πρωτης μεταδοσης 13 Σεπτεμβριου 1976.
 
και την επόμενη Δευτέρα το θεατρικό έργο του Κάρλο Γκολντόνι ''Το καφενείο'', από το θέατρο της Δευτέρας, σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΝΕΡΙΤ.
 
επόμενη Δευτέρα το θεατρικό έργο του Ζωρζ Φειντό ''Ξενοδοχείο ο Παράδεισος'', από το θέατρο της Δευτέρας, σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΝΕΡΙΤ.
 
...συνεχίζουμε την επόμενη Δευτέρα στην ΝPLUS με το θεατρικό έργο ΝΑΝ του Αλαν Εικμπορν...σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΝΕΡΙΤ...
 
την επόμενη Δευτέρα στην ΝPLUS το θεατρικό έργο ΔΟΝΑ ΡΟΖΙΤΑ του Φεντερίκο Γκαρθία Λόρκα...σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΝΕΡΙΤ
 
Πίσω
Μπλουζα