Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Το Ρετιρε μοιαζει λιγο με την σχεση που εχει καποιος με την ξινη του θεια ή την πεθερα του -πλακωνεστε καθε φορα που βλεποσαστε και κανετε μικροκατινιες για ασημαντα πραγματα αλλα μετα καθεστε ολοι μαζι και ορματε στο ταψι με τα γεμιστα και το γαλακτομπουρεκο.
 
το επισημο καναλι του mega στο youtube ανεβαζει το ρετιρε στο youtube για αυτο αν θελετε να δειτε την σειρα πηγαίνετε στο καναλι του mega στο youtube σας ευχομαστε καλη youtubeθεαση

το λινκ του καναλιου:http://www.youtube.com/user/Megatvweb/
 
Το μόνο που μένει τώρα είναι να οργανωθεί η Oλυμπιάδα Ρετιρε όπου θα προβληθούν σερί όλα τα επεισόδια για τους ρετρομανιακούς μέχρι τελικής πτώσεως...

Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο μπορεί να γίνει στα πλαίσια των ρεκόρ Γκινες
 
jimijoop είπε:
το επισημο καναλι του mega στο youtube ανεβαζει το ρετιρε στο youtube για αυτο αν θελετε να δειτε την σειρα πηγαίνετε στο καναλι του mega στο youtube σας ευχομαστε καλη youtubeθεασητο λινκ του καναλιου:http://www.youtube.com/user/Megatvweb/
Ευχαριστούμε Jimi! :thumbup:

Ειδικά για το Ρετιρέ, ξέρω κάποιον που θα γίνει πολύ χαρούμενος! :D

Stormwatch είπε:
Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο μπορεί να γίνει στα πλαίσια των ρεκόρ Γκινες

Ω, Άνετα! :D :D
 
+1 κι από μένα!

Κάνω πρόβες αυτό το διάστημα και βλέπω στον γιουτιούμπη τα επεισόδια του ρετιρέ (από άλλο κανάλι).
 
Θα ανέβει και Εκμέκ Παγωτό και άλλες σειρές!Αλλά respect για το Ρετιρέ,από ότι φαίνεται θα μπουν και τα εορταστικά!
 
ChristosM είπε:
Ανέβηκε σήμερα από το MEGA το Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο του πρώτου κύκλου.
Μόνο συγκίνηση. Δε θυμάμαι καν πότε παίχτηκε σε επανάληψη τελευταία φορά... (ποτέ;;;!!!)
 
Φαίνεται πως άρχισε και το MEGA να εφαρμόζει ένα είδος web tv και καιρός ήταν...

μακάρι να βάλει και άλλες παλιές σειρές!

Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο ''ρετιρέ''...μεγαλεία...δεν έχω ξαναδεί!
 
Προτεινω σε καποια φαση να κανουμε ταυτοχρονη θεαση του ιδιου επεισοδιου και στο chatbox να κανουμε live συζητηση
 
Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Να σας ρωτησω κάτι ασχετο με τη συζητηση σας αλλα για τη μοναδικη! αυτη σειρα: θυμάται κανείς σε ποιο επεισόδιο η Κατερινα τρώει τα αυτιά γάτας;
 
funky31 είπε:
Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Να σας ρωτησω κάτι ασχετο με τη συζητηση σας αλλα για τη μοναδικη! αυτη σειρα: θυμάται κανείς σε ποιο επεισόδιο η Κατερινα τρώει τα αυτιά γάτας;
Δε θυμάμαι σε ποιο επεισόδιο, αλλά νομίζω είναι σε κάποιο από τα πρώτα.

(Και ενδεχομένως σε ένα από εκείνα που έχουν προσλάβει μία Φιλιππινέζα για οικιακή βοηθό)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
funky31 είπε:
Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Να σας ρωτησω κάτι ασχετο με τη συζητηση σας αλλα για τη μοναδικη! αυτη σειρα: θυμάται κανείς σε ποιο επεισόδιο η Κατερινα τρώει τα αυτιά γάτας;
στο πεμπτο επεισοδιο τρωει την σουπα με αυτια γατας το μεθυσμενο κοτοπουλο και την σαλατα μπαμπου!!!
 
drspiros , georgeikos σας ευχαριστω πολυ!!!
 
ευχαριστα νεα βλεπω απο το Mega!

Καλο να το κανουν και αλλα καναλια αυτο και να ανεβασουν αγαπημενες σειρες.
 
thanos75 είπε:
Εγώ νομίζω πως η σειρά αυτή είναι cult διότι η πλοκή και οι ατάκες είναι παρμένα επακριβώς από τα παλιότερα σήριαλ του Δαλιανίδη (κυρίως "Λούνα Παρκ", "Καθημερινά", "Λιονταράκια" και "Οδός Ανθέων"), με τα οποία μεγαλώσαμε και τα οποία (με εξαίρεση την Οδό Ανθέων) δεν είχαμε και ποτέ την ευκαιρία να ξαναδούμε. Με άλλα λόγια φέρουν τη συνειδητή ή ασυνείδητη μνήμη καταστάσεων που ζήσαμε στα παιδικά μας χρόνια και εποχών πια που έχουν παρέλεθει ανεπιστρεπτί.
Δεν υπάρχει σκηνή του δεύτερου κύκλου του Ρετιρέ που να μην έχει παιχτεί στα Καθημερινά. Τι να πρωτοθυμηθώ; Τη σκηνή που η οικογένεια Σοφιανού πηγαίνει σε γαλλικό εστιατόριο; (Σοφιανοί στη μία σειρά, Σοφιανοί και στην άλλη!) Τη σκηνή που η Αμαλία τα έχει χάσει και νομίζει ότι την κλέβουν; Τη σκηνή με τη γρουσούζα θεία της Ελένης;

Τη σκηνή που η Αμαλία φέρνει στο σπίτι ένα χούφταλο για γαμπρό; Τη σκηνή που καυγαδίζουν ο Ιάσονας με την Ελένη και φέρνουν κι οι δύο αντίζηλους στο σπίτι για να ζηλέψει ο άλλος;
 
Πολυ καλη σειρα κανεις δεν το αμφισβητη αυτο αλλα ενας χρονος για να μην πω και δυο αποτοξυνωση απο το ρετιρε μια χαρα ειναι.Προσωπικα την εχω σκυλοβαρεθει καθε καλοκαιρι και μονο που ακουω την μουσικη με πιανει ταραχη.Ας βαλουν καμια αλλη σειρα τοσες εχει το mega που εχει να της δηξει παρα πολλα χρονια οπως πχ την θεικη σειρα το σοι μας.Ευτυχως που ανεβαζουν επισοδια απο το εκμεκ παγωτο στο καναλι τους στο Youtube που ειναι μια απο της 3 σειρες που γουσταρω τρελα και υπαρχει κατι αξιολογο να δουμε αυτο το καλοκαιρι.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΡΕΤΙΡΕ.ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα