Το είδατε αυτό; Επετειακό Pixel !!

Παντως στον δικο μου "προμηθευτη" δεν υπαρχει. Αλλα απο την αλλη μην παραξενευομαστε κιολας - ειναι γνωστες οι καθυστερησεις στις εκδοσεις της Compupress.
 
telamonas.stokos είπε:
Παντως στον δικο μου "προμηθευτη" δεν υπαρχει. Αλλα απο την αλλη μην παραξενευομαστε κιολας - ειναι γνωστες οι καθυστερησεις στις εκδοσεις της Compupress.
Σημερινή βολτίτσα έδειξε ακριβώς τα ίδια. Λέτε να το μετάνοιωσαν;:mad::mad:
 
βασικά και στο τρέχον τεύχος του pcmaster έχει κάποιες φωτο απο ρετρο μηχανήματα ενώ παίζει και η γνωστή διαφήμηση με το pixel μάλλον ετοίμαζουν σιγά σιγά το αναγνωστικό κοίνο
 
Είμαι σίγουρος ότι θα βγει...Αλλά ακόμη και αν δεν βγει να θυμάστε πως έχετε στην κατοχή σας τα αυθεντικά τεύχη του Pixel οπότε δεν χρειάζεται να αγχωθούμε κιόλας!!
 
Και να το είχαν μετανοιώσει, μονο απο τα τηλέφωνα που κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα θα το εκδόσουν σίγουρα φιλε Wally...Η αλήθεια είναι οτί το καθυστέρησαν πολύ..την διαφήμιση την είχα δει πριν 3 μήνες..αλλά όντως τι παραπάνω μπορεί να είναι απο τα αυθεντικά όπως είπε και ο προλαλήσας Akmakas:)

και μιας και μιλάμε για αυθεντικά τεύχη θα βρω το χρόνο μέσα στην εβδομάδα φιλτατε ΑΕΟΝ, να σκανάρω επιτέλους το τεύχος 100..είναι καλοκαιράκι τώρα και δύσκολα μένω μέσα στο σπίτι:biglaugh:
 
Ωπα thamonas!!!!Το τεύχος 100 μας είναι απαραίτητο αναμένουμε λοιπόν!!!!
 
Ελα...κυκλοφορησε σημερα !!!

Παω να το ξεζουμισω :)
 
Mε μια πρωτη ματια το βρισκω ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ (αν και ηδη διεκρινα καποιες φιλο-Amstrad-ικες αποψεις....)

Συγκινησις...

ΕDIT : Billy και λοιποι για δωστε χερακι...

επειδη ειμαι στη δουλεια δεν μπορω να το ελεγξω μηπως λειπουν πραγματα (δεν εχει κρατηθει το original layout στα reviews?)?

Π.χ λειπει η screenshot στο τζακι στο Defender of the Crown special review ή θυμαμαι λαθος?
 
Προσοχη στα καρδιακα γιατι ειστε και μεγαλα παιδια.:biglaugh:
 
Πριν από λίγα λεπτά αγόρασα το επεταιακό τέυχος.

Δεν με ενδιαφέρει αν το layout είναι διαφορετικό, δεν με ενδοαφέρει ακόμα και αν το τεύχος δεν είχε ένα άρθρο της προκοπής.

Αυτό που ένοιωσα περιμένοντας στο περίπτερο να πληρώσω, κρατώντας μετά από τόσα χρόνια ένα τεύχος του Pixel στα χέρια μου δεν περιγράφεται με τίποτε. Ευτυχώς που φορούσα σκούρα γυαλιά θα νόμιζαν ότι με έχει βρει μεγάλη συμφορά. Λίγες φορές έχω κλάψει από συγκίνηση στη ζωή μου και αυτή ήταν η εντονότερη. Σαν να μπήκα σε μία χρονομηχανή και να γύρισε ο χρόνος πίσω δεκαετίες.

Αυτές οι στιγμές είναι ο πραγματικός πλούτος και δεν τις αλλάζω για όλα τα χρυσάφια του κόσμου..........
 
Ρε παιδια σε 2 περιπτερα που το ζητησα το πρωι ειχε εξαντληθει..!!

Μαλιστα στο δευτερο,ο περιπτερας με ρωτησε χαρακτηριστικα:

''Ρε φιλε τι γινεται με αυτο το καινουργιο περιοδικο...;;;''

Που να του εξηγεις τωρα......
 
Βγήκε?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek:

ΕΦΥΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!
 
Eμ βεβαια αδειασαν ολα τα Κ.Α.Π.Η και βγηκαν στους δρομους για το Pixel ,βρε πατε και δινετε κομματι απο την συνταξη σας αντι να την κρατησετε να πατε να κανετε κανα μπανακι μερες που ειναι σε κανα Λουτρακι η Καμμενα Βουρλα για τους ρευματισμους.

Τι θα γινει θα βαλετε καμμια φωτο απο εξωφυλλα-εσωφυλλα-editorial για εμας που δεν μπορουμε να βγουμε χωρις συνοδεια ,πουρογεροι. :rofl:
 
!!

Βγήκε???? Για να δω αν θα το βρω στην Χίο!
 
μολις ξεκλεψα χρονο και εριξα μια ματια στο περιοδικο.

Τελικα,με ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ καρδια λεω οτι το αποτελεσμα ειναι πολυ κατω του μετριου.

Αυριο που θα εχω προλαβει να το δω πιο προσεχτικα θα εξηγησω και τους λογους...

Περιμενω να διαβασω και τις γνωμες σας...
 
Μάλον θα συμφωνήσω με το Wally! Πολύ μέτριο, πολλά λάθη, πολλές ελείψεις, ουμφ! Περίμενα πολύ περισσότερα από μια έκδοση σαν αυτή, με καλύτερα οργανομένο περιεχόμενο και σίγουρα καλύτερο συνοδευτικό δισκάκι (ποιός είπε ότι στα 8 μπιτ τα beat em' up ήταν τα αγαπημένα μας ;) .
 
Μήπως, λέω μήπως το τεύχος έπρεπε να το είχε γράψει ο telamonas?
 
Με ενα πρωτο σοβαρο ξεφυλισμα...

*Πληρη απουσια των original συντακτων

*Aλλη μια βαρετη και ξεχειλωμενη ιστορια του computing αντι για παλια αρθρα που περιμεναμε

*Σακατεμενο και ακαταληπτο το "Εδω Λονδινο"

*Ανοητη επιλογη ειδησεων ("πολυ φρεσκα" για τα γουστα μας)

*Ανοητη επιλογη αληλογραφιας (η παλαιοτερη ηταν για Amiga 600)

*Ελαχιστα reviews

*Μη διατηρηση της original σελιδοποιησης

*Tουλαχιστον ενα "Where r they now" δεν μπηκε κανεις στο κοπο να περιλαβει??

*Ουτε μια αναφορα στο Pixel Preservation του GRM παρολο που οι γραφοντες του τευχους ειχαν γνωση του "εγχειρηματος"

*Ουτε ενα hardware review (αντι αυτου για 1000 φορα διαβασα τη βιογραφια του "Θειου")

*Γενικα ελειπε η αναφορα σε παλιες αγαπημενες στηλες

*Ενα πιο ευφανταστο εξωφυλο?

*Κλασικη αρπακτη....
 
Πίσω
Μπλουζα