Το θαυμαστό ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον - Nils Holgersson (1980)

Μιας και υπάρχει σχετικό thread για τον Νιλς, μετέφερα εδώ το ποστ.

Λίγη προσοχή με τα διπλά threads ;)
 
Η αυθεντική μεταγλώττιση... :)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιάννης Κανδυλάς (ή Χρήστος Δοξαράς) - Ανθρωπάκι

Προύμελ - Τάσος Κωστής

Μάρτιν - Ηλίας Πλακίδης
 
μπραβο εφουλα!! :clap: :clap: :clap:

βαλε κ το λινκ καλε να σου αφησει ο κοσμος κανενα κομμεντ!!
 
Dominion είπε:
Γιάννης Κανδυλάς (ή Χρήστος Δοξαράς) - ΑνθρωπάκιΠρούμελ - Τάσος Κωστής

Μάρτιν - Ηλίας Πλακίδης
ρε φίλε, κόβω με την πάρτη σου.. πώς γνωρίζεις όλες αυτές τις πληροφορίες; κανα βιβλίο φαντάζομαι, έτσι; ομολόγησέ το! :anim-smokin:
 
όχι man καλή μνήμη

(έπεινα μικρούλης όλο μου το ΗEMO για αυτό και γω την γλύτωσα και δεν έγινα EMO)
 
XAXAXAXA KALOOOOOOO!ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΟ...ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ..ΨΑΧΤΕΙΤΕ!!ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΟ!!!
 
Χαρη στην Candy ξαναειδα μετα απο αιωνες Νιλς Χολγκερσον! Candy σ'ευχαριστω! Το επεισοδιο με τους αρουραιους το θυμομουν, το αλλο με την μαγεμενη πολη οχι. Η μεταγλωττιση ειναι υπεροχη. Πως λεγεται αυτος που μιλαει για τον Νιλς? Ειναι ο Νηλ της Καντυ-Καντυ. Επισης οι φωνες της Ματινας Καρρα και του Τασου Κωστη ειναι απιθανες :clap: Αχ, αυτες οι παλιες μεταγλωττισεις της ΕΡΤ, ειναι καταπληκτικες :clap:
 
Vampire in a Cathedral είπε:
ο Νιλς είχε έρθει σε επαφή με τα φαντάσματα του λιμανιού μιας πόλης (το άγαλμα που ζωντάνευε το βράδυ).
Μόλις έφαγα ένα αδιανόητο φλασάκι: θυμάμαι ένα επεισόδιο του Νιλς με ένα φάντασμα που είχε ένα καταραμένο μυστρί (!)

Σύμφωνα με την κατάρα, το φάντασμα εμφανιζόταν μόνο νύχτα και θα εγκατέλειπε τον υλικό κόσμο για να αναζητήσει την αιώνια ειρήνη μόνο αν κατάφερνε να δώσει το μυστρί σε κάποιον άνθρωπο. Έστω και στον Νιλς. Μιλάμε για τρελή γκοθιά και θυμάμαι ότι ο Νιλς γλίτωσε γιατί κατάλαβε εγκαίρως ότι πρόκειται για φάντασμα όταν είδε ότι δεν είχε είδωλο στα νερά μια λιμνούλας.
 
Φοβερό επεισόδιο bluenatic. Αυτό και το επεισόδιο με την πόλη που εμφανιζόταν μία φορά τα 100 χρόνια και απλά έπρεπε κάποιος ξένος να αγοράσει κάτι εκείνη το φορά που εμφανιζόταν για να λυθεί η κατάρα ητάν τα αγαπημένα μου!
 
Μπράβο! Η πόλη που εμφανιζόταν κάθε 100 χρόνια! Το είχα ξεχάσει αυτό...

Πολύ dark επεισόδιο. Πολύ μπροστά από την εποχή του...
 
καλημερα αγαπητοι/ες ρετρομανιακοί/'ες! τωρα που εκατσα να διαβασω ολα τα ποστ για τον νιλς είδα οτι κυκλοφορησε περσι ενα dvd με το νιλς και καποιοι το αγορασαν! αυτο πως θα το παρουμε και μεις?? :icon_cry:

σε μεταγλωτιση εχω μια τηλεταινια και προχτες βρηκα το τελευταιο επεισοδιο..

τα προηγουμενα υπαρχουν ?εχει κανεις απο σας??
 
Αν και το επεισοδιο που λετε δεν το θυμαμαι ,μου κανει εντυπωση το βαθος των ιστοριων του Νιλς, ειχα μεινει με την εντυπωση οτι ηταν σαν τα περισσοτερα καρτουνς.

Που θα παει θα τα ξαναδω και εγω ,εδω ειδα τους G-force. :D
 
Sorin είπε:
καλημερα αγαπητοι/ες ρετρομανιακοί/'ες! τωρα που εκατσα να διαβασω ολα τα ποστ για τον νιλς είδα οτι κυκλοφορησε περσι ενα dvd με το νιλς και καποιοι το αγορασαν! αυτο πως θα το παρουμε και μεις?? :icon_cry:
σε μεταγλωτιση εχω μια τηλεταινια και προχτες βρηκα το τελευταιο επεισοδιο..

τα προηγουμενα υπαρχουν ?εχει κανεις απο σας??
Το DVD και η τηλεταινία φίλε,είναι το ίδιο πράγμα...
 
DeadOrganPlayer είπε:
Φοβερό επεισόδιο bluenatic. Αυτό και το επεισόδιο με την πόλη που εμφανιζόταν μία φορά τα 100 χρόνια και απλά έπρεπε κάποιος ξένος να αγοράσει κάτι εκείνη το φορά που εμφανιζόταν για να λυθεί η κατάρα ητάν τα αγαπημένα μου!
Νομίζω ότι αναφέρεσαι σε αυτό αγαπητέ DeadOrganPlayer. ;)

Συγχωρέστε με για τα νερά που κάνει στην αρχή,αλλά όπως γράφω και στα info ήταν ήδη αρκετά κομμένο για να αφαιρέσω και αυτό το μέρος. :help:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτο... Έχω μείνει ενεός....

Merci, candy, γι αυτό το ανεπανάληπτο blast from the past...
 
Μπράβο Candy !!

Άμεση αντίδραση !! :D
 
Domniki είπε:
Γιατι δεν μπορω να δω το ποστ της Candy???? :icon_cry:

Χρησιμοποιείς κανα utility ασφαλείας (π.χ no script για firefox) η στο μπλοκάρει κανα utility τύπου peerguardian μήπως..;;

Γενικά άλλα posts με το youtube script,τα βλέπεις..;;
 
Πίσω
Μπλουζα