Υπολογιστές και κονσόλες που σώθηκαν από τα σκουπίδια και κάδους ανακύκλωσης.

pooky(1) είπε:
Όταν ευκαιρήσω και κατέβω κέντρο θα πάρω μετασχηματιστή και καλώδιο RF. Δεν είναι τίποτε σπουδαίο και βρίσκονται παντού.
Γιωργο, καλου κακου ριξε ενα μυνημα στον gtsamour, γιατι τα τροφοδοτικα των ΖΧ εχουν κατι αντιστροφες πολικοτητες και τετοια..
 
phil_vr είπε:
Γιωργο, καλου κακου ριξε ενα μυνημα στον gtsamour, γιατι τα τροφοδοτικα των ΖΧ εχουν κατι αντιστροφες πολικοτητες και τετοια..
Ρε συ ο gtsamour είναι banned;;;; 8) Τι στο καλό έγινε;
 
O oρθος τροπος ειναι να στειλεις ενα Pm να ρωτησεις.

Εδω ειναι για κονσολια και καδους.
icon14.gif
 
Σωθηκε απο την ανακυκλωση ενας olivetti Pc 386sx με color monitor με τα windows 3.1 μεσα, του εριξα ενα καλο καθαρισμα μεσα εξω γιατι ηταν μεσα στην σκονη και λασπη δεν περιμενα να δουλεψει αλλα δουλεψε μια χαρα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
O oρθος τροπος ειναι να στειλεις ενα Pm να ρωτησεις.Εδω ειναι για κονσολια και καδους.
icon14.gif
Αναρωτήθηκα απλά τι έγινε. Βέβαια δεν με ενδιαφέρει να μάθω παραπάνω, ο λόγος θα πρέπει να ήταν αρκετά σοβαρός!!!!!

Μια σακούλα με χειριστήρια ps1 μετράνε άραγε;
 
Εσωσα πριν κανα 2μηνο amiga500 me 2 tilexiristiria pacman 1 quickshot και την οθονη 1084S η πλακα ειναι οτι απο κατω στη amiga γραφει serial no 1 lol
 
nothos είπε:
Εσωσα πριν κανα 2μηνο amiga500 me 2 tilexiristiria pacman 1 quickshot και την οθονη 1084S η πλακα ειναι οτι απο κατω στη amiga γραφει serial no 1 lol
φώτο ΤΩΩΩΡΑΑΑ :eek: o_Oo_O (πρέπει να το δω αυτό)
 
εβαλα και το ονομα μου για να δεις οτι δεν λεω ψεματα :p
 
Δεν ειναι περιεργο. Τετοια bug "τυχαινανε" συχνα στην commodore.

Ουτε εναν αριθμο δεν μπορουσαν να βαλουν σωστα.

Εγω να δεις τι εχω συναντησει...
 
Πες ιστορίες mike!!!!
 
nothos είπε:
Εσωσα πριν κανα 2μηνο amiga500 me 2 tilexiristiria pacman 1 quickshot και την οθονη 1084S η πλακα ειναι οτι απο κατω στη amiga γραφει serial no 1 lol
The A600 was the first Amiga model manufactured in the UK. The factory was in Irvine, Scotland. The first ever production A600 — serial number "1" — resided in the Commodore UK Managing Director's office.

http://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_600

βρε λες;;;;;;;;;;;
shock.gif
 
Και πώς από το γραφείο του Managing Director βρέθηκε σε κάδο της Αθήνας; :p

Τείνω πιο πολύ στα λεγόμενα του mike :p
 
βρε οχι η A600, Α500 εχει αυτος.

- και δεν ξερουμε αν ηταν ποτε σε γραφεια... ;-)
 
Θα κοιταξω, εχω την εντυπωση οτι εχω και εγω μια τετοια. Ηταν απο τις παλιες,

με τα πληκτρα του πληκτολογιου να ειναι πιο "κοντα" σε υψος, και το λαμπακι του caps, δεν ηταν "μονοκοματο", ειχε κατι σαν μικρο κυψελες.

Αλλα απο bugs, τι να προτοαναφερω: ενα ξερω ΣΙΓΟΥΡΑ: οταν παραγγειλα πριν απο 18 περιπου χρονια την Α500, ειχε καθηστερησει η παραγωγη, θελανε να πουλησουν και Α500+, και περιμενα, μεχρι που μου ηρθε η σφραγισμενη Α500. Απο τοτε δεν την ειχα ανοιξει ποτε, μεχρι πριν λιγα χρονια, οποτε την ανοιξα και βλεπω οτι motherboard ηταν η 100% motherboard της Α500+! Ηξερα οτι υπηρχαν εκδοσεις Α500 που ειχαν παρομοιες μητρικες με Α500+, αλλα η δικη μου εγραφε "A500 PLUS". Ειχε τα παντα, μεχρι και το τσιπακι Α8375, που δεν επμαινε ποτε σε Α500!

Δεν θελω να αναφερω περισσοτερα, αλλα εχω συναντησει bug σε rom απο Α600, εχω συναντησει A600 που ελειπαν πυκνωτες πανω απο την μητρικη (σφραγισμενη), και πολλα bug σε Α1200, αναλογα τις εκδοσεις. Μεχρι και αναποδα εκτυπωμενα γραμματα πανω σε μηχανημα. Μαλιστα εχθες ειχε ερθει σπιτι μου ο guybrush και ενας αλλος αμιγκας, και παρατηρωντας την ppc μου, ειδε οτι αντιθετα με την δικη του, στην δικη μου ελειπε ο ενας κρυσταλλος.

Το σπουδαιοτερο ομως ειναι αλλο: ΟΛΑ τα προαναφερθεντα αντικειμενα, δουλευαν ΑΨΟΓΑ.
 
Σήμερα έσωσα και ένα XBOX 1 σε καλή κατάσταση, κομπλέ. Επίσης για καλή μου τύχη είχε μέσα στο DVD-Rom του το Medal of Honor European Assault. :D

Ερώτηση: Πώς μπορώ να τρέξω τα Windows XP;
 
Δεν μπορεις. Μην μπεις καν σε διαδικασια για Win98. Πολυς κοπος χωρις καποιο σουπερ αποτελεσμα. Απο μονο του εχει ενα καρο emulators και κορυφαιο media player...
 
Εγώ απορώ πως πετάνε xbox, ps2 κτλ. Εντάξει πάει στο διάολο τα atari τους και τα snes τους, "τους πιάνουν χώρο στην αποθήκη" και "δεν έχουν καμία αξία πια" αλλά xbox και ps2 είναι ακόμα φρέσκα...

Επίσης με εκνευρίζουν αφάνταστα τα άτομα που ενώ τα παλιά ηλεκτρονικά τους τα έχουν παρατημένα να πιάνουν υγρασία ή έτοιμα για πέταμα, όταν τους λες να στα δώσουν μπας και πιάσουν τόπο νομίζουν πως έπιασαν τον [edited] και σου τα πουλάνε σε εξωφρενικές τιμές!

...ουφ τα είπα και χαλάρωσα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
xbmc και αγιος ο θεος, εγω ακομα αυτο χρησιμοποιω για media player. Ριχνεις επανω ενα μεγαλο σκληρο και τελος. Υπαρχει κι ενα πολυ ευκολο cd που κανει ολο το installation με ευκολια. Δες αν ειναι και τσιπαρισμενο.
 
Amstrad1981 είπε:
Σήμερα έσωσα και ένα XBOX 1 σε καλή κατάσταση, κομπλέ. Επίσης για καλή μου τύχη είχε μέσα στο DVD-Rom του το Medal of Honor European Assault. :D
Ερώτηση: Πώς μπορώ να τρέξω τα Windows XP;
Μπορεις ομως να βαλεις linux ;)
 
Πίσω
Μπλουζα