ΦΑΝΤΑΖΙΟ

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας johnalepou
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
attachment.php


attachment.php
 
"49 σχεδόν χρόνια του"? Δηλαδή πόσα? 48.6? 49.4? Θα έπρεπε να του πάρουν συνέντευξη ακριβώς τη μέρα των γενεθλίων του για να πουν "παρά τα 49 χρόνια του"?

Πρεμιέ μπορεί να ήταν στα 49. Ζεν, λίγο δύσκολο.

200 ταινίες? Ο Διανέλλος ήταν?

Είμαι περίεργος ποιοι είχαν συνεργαστεί στο ανέβασμα του Γλάρου. Τον Αλεξανδράκη τον έχω δει σε αρκετές θεατρικές παραστάσεις, αλλά όλες ελαφρές κωμωδίες, συνήθως με τη Γαληνέα. Μου άρεσε περισσότερο στο θέατρο απ' όσο στις ταινίες του. Θα ήθελα να τον είχα δει στο Γλάρο. Γιατί δεν τον είδα? Το 1977 εβλεπα πολύ θέατρο.
 
Είχα δει τον "Γλάρο" στο Κάππα το 1976, σε ηλικία 9 ετών. Οι γονείς μου ήταν μανιακοί του θεάτρου και με έπαιρναν μαζί τους από το 1972. Έπαιζαν στην παράσταση του "Γλάρου" ο Αλέκος Αλεξανδράκης, ο Νίκος Κούρκουλος, η Ξένια Καλογεροπούλου, ο Γιώργος Μιχαλακόπουλος και η Νόνικα Γαληνέα. Ωραία παράσταση, σε σκηνοθεσία Μίνου Βολανάκη.
 
Υπέροχη η Τζένη Καρέζη, αλλά η κόμμωση στο τελευταίο τεύχος του "Φαντάζιο" την αδικεί πολύ.
 
Ο Βάσος Αδριανός δεν ήθελε να απομυθοποιήσει τον Βάσο Αδριανό όχι για να μην καταστρέψει τα όνειρα των "θαυμαστών" του - διάβαζε "θαυμαστριών" βέβαια - αλλά γιατί ήταν κακό για την καριέρα του (και για το - μεγάλο - κασέ του) ή και για το εγώ του. Αλλά δεν λέγονται αυτά σε συνεντεύξεις :D

Ο "γόης του χειμώνα" είναι άλλος από τον γόη του καλοκαιριού? Ίσως ναι. Διότι όταν βγάλει την καπαρντίνα και το πουλοβεράκι και το πουκάμισο και τα υπόλοιπα και η προσοχή φύγει από το θεληματικό πηγούνι και στραφεί στην πλαδαρή κοιλίτσα που έκρυβαν τα ρούχα δεν θα είναι τόσο γόης :P

Όταν σε μας τους αρσενικούς συμβεί "η γυναίκα μου είναι από μέταλλο", δεν σκεφτόμαστε ότι και οι κυρίες αντίστοιχα θα στραφούν σε συζύγους από μέταλλο? Και ότι η σύγκριση μπορεί να αποβεί σε βάρος μας? Διότι ο ρομπότης αντίζηλος θα έχει στην κυριολεξία χαλύβδινους μυς, μην πω και τίποτε άλλο και παρέμβουν mods και admin.
 
Η οποία αποστολή του τραγουδιστή συνοψίζεται στο να κοιτάζει με ηλίθιο ύφος τα μάτια (παρακάτω κάνει τζιζ) ενός γύψινου αγάλματος?
 
Μόνο ψωμοτύρι έτρωγε όσο ήταν στη Δραματική? Δεν περίσσευε λεφτό ούτε για μια ελιά ή ένα κρομμύδι? (διότι τα λαϊκά παιδιά κρομμύδια τρώγανε, τα κρεμμύδια ήταν για τους πλούσιους που τρώγανε και φασολάδα πότε πότε).

Ναι καλά τον πιστέψαμε, με τρύπιο το βρακί του (όπως περιγράφουν) θα έλεγε όχι σε δεύτερους ρόλους αν μόνο τέτοιους του προσφέρανε διότι ήθελε να ξεκινήσει ως πρωταγωνιστής.
 
Πίσω
Μπλουζα