Φωτογραφίες από το αρχείο της ΕΡΤ

672.jpg


671.jpg


670.jpg


669.jpg


668.jpg
 
Πω πω! Μια παραλία τόοοοοση χωρίς να είναι τίγκα στην ενοικιαζόμενη ξαπλώστρα. Κόντευα να ξεχάσω ότι κάποτε έτσι ήταν όλες οι παραλίες.
 
Παρατηρήστε και την κοινωνική ανισότητα. Μπάνια και άραγμα VS ξυπόλητη κοπέλα σε χωματόδρομο να κουβαλάει νερό στη στάμνα.
 
Σε ποια περιοχή είναι βγαλμένες αυτές οι φωτογραφίες?
 
Οι φωτογραφιες του Μπαρκουλη μαλλον ειναι απο τον Θειος Βανιας (1986) ?
 
PT8 είπε:
Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ από εχθές, ή κάποιο νησί ή Αττική (οπότε εδώ βγάζουμε μαντήλι να κλάψουμε :cry: )
Η μια τουλάχιστον φωτογραφία, είναι από την παραλία της Βάρκιζας.

varkiza.jpg
 
domniki είπε:
Σε ποια περιοχή είναι βγαλμένες αυτές οι φωτογραφίες?

PT8 είπε:
Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ από εχθές, ή κάποιο νησί ή Αττική (οπότε εδώ βγάζουμε μαντήλι να κλάψουμε :cry: )
Η μία τουλάχιστον φωτογραφία, είναι από την παραλία της Βάρκιζας... :(

varkiza.jpg
 
domniki είπε:
Σε ποια περιοχή είναι βγαλμένες αυτές οι φωτογραφίες?

PT8 είπε:
Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ από εχθές, ή κάποιο νησί ή Αττική (οπότε εδώ βγάζουμε μαντήλι να κλάψουμε :cry: )
Η μία τουλάχιστον φωτογραφία, είναι από την ...επώνυμη πλέον, παραλία της Βάρκιζας.

varkiza.jpg
 
:sealed: δηλ. οι φωτό των τελευταίων posts είναι όλες από Βάρκιζα;; :zip:

Νιόβη θα ήμουν υπόχρεος αν - κατά τα πρότυπα του ''που γυρίστηκαν οι Ελληνικές ταινίες'' - υπήρχε η δυνατότητα αντιπαραβολής (όποτε είναι εύκολο) :please: :thanx2:
 
Παρατηρώ ότι η τιραντούλα που δήθεν χωρίς να το καταλάβει η φέρουσα πέφτει από τον ώμο ατημέλητα και χαριτωμένα και δημιουργεί ελπίδα ή κίνδυνο περαιτέρω αποκαλύψεων δεν είναι αποκλειστικότης νεαρών ενζενύ ή ωρίμων κυριών αντιστοίχως. Όταν οι κύριοι φορούσαν ολόσωμα μαγιώ συνέβαινε και σ' αυτούς (Ποστ 334, φωτό 4, ο κύριος αριστερά). Ο κύριος δεξιά είναι τολμηρότερος μια που το μαγιώ του είχε απο την αρχή μία τιράντα, πράγμα που στα στερεότυπα καρτούν είναι μοντελάκι εποχής κρο-μανιόν, τότε που η προβιά στερεωνόταν μόνο σε έναν ώμο και ο άλλος έμενε ελεύθερος να στηρίζει το ρόπαλο.

Στην από πάνω φωτό έχω ένα γεωμετρικό πρόβλημα. Από το πόσο είναι βυθισμένοι οι άνθρωποι δεξιά και αριστερά το νερό είναι κάπου 10 πόντους βαθύ (δείτε ας πούμε τον μασίστα αριστερά και τον κοκκαλιάρη δεξιά). Πώς τα καταφέρνει λοιπόν η κυρία μπροστά και είναι βυθισμένη μέχρι τους ώμους? Εντάξει, δεν είναι όρθια, αλλά δεν είναι και μπρούμυτα, θα φαίνονταν διάφορες περιοχές της αν ήταν (δείτε τις πατούσες του ερμαφρόδιτου πλάσματος δίπλα της, μόνο μέχρι τη φτέρνα βυθίζονται). Εκτός αν υπάρχουν βολικά βραχάκια πίσω και γκρεμός μπροστά.

Αλλά η καλύτερη φωτογραφία είναι αυτή της χαριτόβρυτης νεαράς με το κομψό ποδαράκι που προσπαθεί να ισορροπήσει πάνω στο κολωνάκι, με το δεξί της χέρι εμπνευσμένο από την πόζα του Δία/Ποσειδώνα του Αρτεμισίου, το αριστερό από τον έφηβο των Αντικυθήρων, και γλουτούς που θα τους ζήλευε ως και η Saraghina του Φελλινιαίου 8 1/2.

Μα γιατί οι φωτογραφίες στην πλαζ είναι τόσο πιο αστείες από τις κανονικές?
 
Πίσω
Μπλουζα