Φωτογραφίες και βίντεο από τη ρετροσυλλογή μου

Mr.Computer

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
222
Ιδού μια οικογενειακή πόζα με τον BBC Master 128. Ωραίος κομπιούτορας (αλλά εγώ είμαι πιο γλυκούλης). Πρέπει να τον είχα πάρει από Αγγλία τέλη '90 με αρχές 2000. Δεν θυμάμαι πια. Σίγουρα πριν το 2005 πάντως.

bbc.jpg

Για βιντεάκια θα πρέπει να περιμένετε λίγο ακόμα. Έχω μερικά (που σχετίζονται με το θέμα) υπό κατασκευή αλλά, ως συνήθως, μου βγάζουν το λάδι...

Blue Max

RetroJunkie
Αντιδράσεις
7.010
Ιδού μια οικογενειακή πόζα με τον BBC Master 128. Ωραίος κομπιούτορας (αλλά εγώ είμαι πιο γλυκούλης). Πρέπει να τον είχα πάρει από Αγγλία τέλη '90 με αρχές 2000. Δεν θυμάμαι πια. Σίγουρα πριν το 2005 πάντως.

Προβολή συνημμένου 244992
Υπέροχο BBC Master. Πολύ καιρό έχω να δω τέτοιο μηχάνημα σε λειτουργία Mr.Computer.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr.Computer

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
222
@Blue Max
Ετοιμάζω βιντεάκι με τον BBC, αλλά δεν έχω ξεκινήσει ούτε τις λήψεις ακόμα :)
Είναι πολλά που θέλω να κάνω αλλά λίγος ο χρόνος. Πιστεύω να το τελειώσω μέσα στο καλοκαίρι πάντως, οπότε θα τον ευχαριστηθείς!

Blue Max

RetroJunkie
Αντιδράσεις
7.010
Σε καταλαβαίνω, προσπαθώ να γράψω κάτι για την HB αλλά όλο κάτι συμβαίνει και μένω πίσω. Πάει για δεύτερη εβδομάδα μετά από γράψε σβήσε δεκάδων γραμμών ξανά-βρίσκομαι σε άδειο Notepad.

Uskoke

RetroAdept
Αντιδράσεις
4.186
θυμάμαι σε μια σχολή υπολογιστών στα '80ς που έκανα Pascal & Basic, είχαμε commodore 128!!! τελικά ασχολήθηκα με τα ηλεκτρολογικά και όχι με υπολογιστές αλλά δεν πειράζει. ήταν η σχολή του περίφημου Μηνά Τσικριτζή.

Μπλουζα