20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Σαν σήμερα πριν 20 χρόνια βγήκε στον αέρα ο πρώτος ιδιωτικός σταθμός της Ελλάδας.........ΤΟ MEGA!!Χρόνια πολλά!

(Άλλαξαν και το σήμα..)
 
Έχει ενδιαφέρον η μέρα σήμερα...

Στο δελτίο ειδήσεων άλλαξαν και τα χρώματα του "20" :)

Χρόνια πολλά MEGA!
 
Χρόνια πολλά Mega, αν και τα Χρόνια τα καλά μάλλον έχουν περάσει (θλιβερή διαπίστωση αυτό)
 
tsalk είπε:
Χρόνια πολλά Mega, αν και τα Χρόνια τα καλά μάλλον έχουν περάσει (θλιβερή διαπίστωση αυτό)
Με εκφράζουν τα λόγια σου!

Χρόνια Πολλά στο Mega, εύχομαι να περάσει ακόμα μία δημιουργική δεκαετία.... και με μεγάλη μας χαρά να διαπιστώσουμε ότι τα παλιά καλά χρόνια, θα το γεμίσουν με θέληση για αναβάθμιση του προγράμματος...

Μη χάσετε την Κοινωνία Ώρα Mega, τον Όμορφο Κόσμο το Πρωί και φυσικά τα All Nighters! :)
 
Χρόνια πολλά MEGA! Και με ακόμα megaλύτερες επιτυχίες από εδώ και στο εξής...
 
Άλλο ένα επετειακό αφιέρωμα για τα 20 χρόνια του Meg-άλου Καναλιού... Αυτό θα το ευχαριστηθούν πιο πολύ οι άνδρες όμως...

20 Χρόνια Αθλητικά! Την Κυριακή 22/11/2009, από τις 16.50 έως τις 19.00 οι μεγαλύτερες αθλητικές στιγμές των δύο τελευταίων δεκαετιών:

20 ΧΡΟΝΙΑ MEGA ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Περίληψη:
Εκπομπή στο πλαίσιο του εορτασμού των 20 χρόνων του MEGA. Παρουσιάζει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος.

Στο στούντιο θα συναντηθούν όλα τα χρυσά αστέρια του ελληνικού αθλητισμού που βρέθηκαν στην κορυφή από το 1989 έως σήμερα καθώς και κορυφαίοι δημοσιογράφοι που πέρασαν από το αθλητικό τμήμα του MEGA.

http://www.megatv.com/articles.asp?catid=13496&subid=2&pubid=5056871&puborgid=5116799

Επίσης, αύριο, 21/11, ο Στέλιος Παρλιάρος, στις "Γλυκιές Αλχημείες" του, φτιάχνει το "Γλυκό της 20ετίας", όπως οι τηλεθεατές το ψήφισαν!

Σχόλιο: Ant1, περαστικά! Και στα δικά σου. :p
 
Χρόνια πολλά λοιπόν, Mega! Και κυρίως δημιουργικά! :) :)
 
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ, το σχόλιό μου στην προηγούμενη σελίδα ευχόταν χρόνια πολλά στα 19 χρόνια του Μέγκα. Οπότε, σήμερα μένει να ευχηθώ καλά 20α γενέθλια!! Νιώθω ένα αίσθημα DejaVu... Λίγο περίεργο να λες χρόνια πολλά πριν ένα χρόνο και να βλέπεις το σχόλιό σου ένα χρόνο μετά... Και το χειρότερο, να είναι στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα...............
 
Κι εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ Χρόνια Γεμάτα Επιτυχίες στο MEGA, να τα εκατοστήσει και να συνεχίσει να μας προσφέρει MEGALICIOUS προγράμματα οπως κανει τα τελευταια 20 χρονια.
 
tsalk είπε:
Χρόνια πολλά Mega, αν και τα Χρόνια τα καλά μάλλον έχουν περάσει (θλιβερή διαπίστωση αυτό)


Και εμένα (δυστυχώς) με εκφράζουν τα λόγια σου tsalk...

Τελοσπάντων, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ MEGA!! και ας ευχηθούμε με τις αναδρομές που κάνουν οι υπεύθυνοι προγράμματος του σταθμού στα παλιά, να "διδαχτούν" κάτι από τους προκατόχους τους και να επιστρέψουμε (ποιοτικά) στις παλιές καλές πρώτες ημέρες του καναλιού...

kaly13 είπε:
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ, το σχόλιό μου στην προηγούμενη σελίδα ευχόταν χρόνια πολλά στα 19 χρόνια του Μέγκα. Οπότε, σήμερα μένει να ευχηθώ καλά 20α γενέθλια!! Νιώθω ένα αίσθημα DejaVu... Λίγο περίεργο να λες χρόνια πολλά πριν ένα χρόνο και να βλέπεις το σχόλιό σου ένα χρόνο μετά... Και το χειρότερο, να είναι στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα...............
Έλα βρε kaly13, μπορεί να έχουμε γράψει λίγα posts στο thread αυτό, στο "αδερφάκι" thread όμως "20 Χρόνια MEGA" έχουμε γράψει ουκ ολίγα νέα για τον σταθμό και τα επετειακά του προγράμματα...
 
Υπάρχει thread για τη σειρά "ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ", που σας κίνησε το ενδιαφέρον:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άσχετο, αλλά δεν ανέφερε κανείς το αφιέρωμα που έκανε το Mega στην ενημέρωση που έπαιξε στο Κοινωνία ώρα Mega, που ήταν απολαυστικό πραγματικά. Και φαινόταν πως είχε μπόλικη δουλειά πάνω του (6 μήνες είπε ο Στραβελάκης πως κράτησε και 600 ώρες μοντάζ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μηπως καποιο καλο παιδι ειδε σημερα το πρωινο του mega? Αν ναι, ποιο ηταν το video clip του George Michael που μου ειπαν πως εδειξε σε πρωτη μεταδοση?
 
ChristosM είπε:
Μηπως καποιο καλο παιδι ειδε σημερα το πρωινο του mega? Αν ναι, ποιο ηταν το video clip του George Michael που μου ειπαν πως εδειξε σε πρωτη μεταδοση?
Στον ιστότοπο του Όμορφου Κόσμου κοίταξες/ρώτησες;; Όντως προβλήθηκε ή λόγο χρόνου δεν πρόλαβαν;;

http://www.megatv.com/omorfoskosmostoproi/

Πάντως αύριο θα παιξουν και δεύτερο μέρος, οπότε να το γράψεις αν σε ενδιαφέρει!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Στον ιστότοπο του Όμορφου Κόσμου κοίταξες/ρώτησες;; Όντως προβλήθηκε ή λόγο χρόνου δεν πρόλαβαν;;http://www.megatv.com/omorfoskosmostoproi/

Πάντως αύριο θα παιξουν και δεύτερο μέρος, οπότε να το γράψεις αν σε ενδιαφέρει!

:p
Δεν αναφερει κατι σχετικα με το περιεχομενο της χθεσινης εκπομπης.

Δευτερο μερος? Δηλαδη χθες ειχε αφιερωμα στον George Michael? Θα πεθανω!
 
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟ MEGA. ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ. ΑΙΣΧΟΣ. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΑΝΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ??

Υ.Γ. Μπορεί κάποιος να μου δώσει το τηλέφωνο του MEGA?
 
2106903000 το τηλέφωνο του Μεγκα -πιάστε όλοι θέση

Και οντως από αύριο ξεκινά η σειρά του Γιώργου Κωνσταντίνου "Και οι 4 ήταν υπέροχες". 75 (!!!!!) επεισόδια παραγωγής '92.....Όχι ότι ενθουσιάστηκα, αλλά από κάνα πρόσφατο καλύτερα κάτι παλιό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάλλον αυτή τη φορά παραξηλώθηκε το ζήτημα! Δηλαδή οι χιλιοπαιγμένες και απαίσιες πεθερές, που νισάφι πια με δαύτες, είναι πιο σημαντικό σήριαλ και φέρνει νούμερα το ΣΚ και οι Μισητοί γείτονες (από τις πιο καμμένες σειρές των τελευταίων χρόνων) είναι πιο προσφιλή στον τηλεθεατή;; Ε λοιπόν άμα θέλουν ένα κανάλι για άτομα με νοημοσύνη υπό το μηδέν καλά κάνουν. Προτείνω όμως, να συνεχίσουμε τις τηλεφωνικές προσπάθειες. Μη σταματήσουμε εδώ. Το κακό έχει παραγίνει!

EDIT:Excuse me κιόλας, τώρα το πρόσεξα: ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ η χαζοκωμωδιάρα "Λατρεμένοι Μου Γείτονες" έγινε κλασσικό; Με ποια κριτήρια; Πότε δοκιμάστηκε στο χρόνο; Πότε δοκίμασε τις αντοχές μας;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
EDIT:Excuse me κιόλας, τώρα το πρόσεξα: ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ η χαζοκωμωδιάρα "Λατρεμένοι Μου Γείτονες" έγινε κλασσικό; Με ποια κριτήρια; Πότε δοκιμάστηκε στο χρόνο; Πότε δοκίμασε τις αντοχές μας;;;
Σε λίγο όπως το πάνε θα γίνει και classic και ο Λάκης ο γλυκούλης μαζί με την Μαρία την άσχημη!!!!

Είναι φανερό ότι κάνουν ότι θέλουν, και δεν ξέρω αν με τα τηλεφωνήματά μας μπορεί να αλλάξει η νοοτροπία τους αυτή. Φοβάμαι πως όχι, αλλά αξίζει τουλάχιστον η προσπάθεια όλων μας.
 
Πίσω
Μπλουζα