Amiga vs Atari ST

ChrisTOS είπε:
Sorry που θα σε απογοητεύσω, αλλά το vroom είναι κυρίως bitmaps.
??????????? Μόνο η formula, η οποία δεν κινείται...

Κινείται το σκηνικό το οποίο είναι vector...
 
DINO είπε:
??????????? Μόνο η formula, η οποία δεν κινείται...Κινείται το σκηνικό το οποίο είναι vector...
Όχι είναι bitmaps. Τα μόνα vectors στο παιχνίδι είναι κάποιες γέφυρες και τα λοιπά. Όλα τα υπόλοιπα είναι bitmaps (οχήματα, δρόμος, δέντρα, background etc).

Όπως είναι και τα περισσότερα racing, lotus, supercars etc.
 
Οντως, το έβαλα να το θυμηθώ... :thumbup:

Είναι μια μίξη 2D και 3D γραφικών...

Ο δρόμος όμως, δε μου φαίνεται bitmapped...
 
Όσα ξέρει ένας coder, δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!!! :D
 
Γουστάρω χαμό! Θα εκτυπώσω το thread για την τουαλέτα... :D

Πάντως, για το Ζήνον 2 (Xenon 2): εγώ θυμάμαι ότι στον 1040 μου στην εισαγωγή είχε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κομμάτι σαμπλαρισμένο (bomb the bass, τα, τανταραντα, ταραντα... :D ) ενώ σε Amiga που το είδα είχε μόνο ένα απόσπασμα;
 
Ειπαμε για τους αταραδες: "το κουβαδακι σας και σε αλλη παραλια".

Ο πολεμος εχει τελειωσει εδω και αιωνες, η αμιγκα νικησε. Στο animation ειδικα, δεν αφησε κανενα περιθωριο αμφισβητησης.

Αλλα αυτο δεν μειωνει την αξια των πολυ καλων αταρι. Εγω εχω 1040STfm και 1040STE και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
 
mike είπε:
Ειπαμε για τους αταραδες: "το κουβαδακι σας και σε αλλη παραλια".Ο πολεμος εχει τελειωσει εδω και αιωνες, η αμιγκα νικησε.
[devil's advocate]

Στην πραγματικότητα τα pc νίκησαν... :xm:

Μπορώ πλέον να παίζω και με τα δύο μηχανήματα; ;)

[/devil's advocate]
 
O πολεμος εμεινε στην ιστορια ως "ποιο ειναι το καλυτερο home computer, η amiga ή ο atari?". Αρα κονσόλες, πι-τσι και λοιπες αηδιες δεν μπορουν να συμπεριληφθουν στην διαμαχη.
 
Ξέρετε τι θα με ενδιέφερε πάρα πολύ. Τα αποτελέσματα σύμφωνα με τα οποία κερδίσατε τον πόλεμο...
 
ChrisTOS είπε:
Ξέρετε τι θα με ενδιέφερε πάρα πολύ. Τα αποτελέσματα σύμφωνα με τα οποία κερδίσατε τον πόλεμο...

Η ατάρι πουλώθηκε από τη amiga μέχρι στο σημείο που δε μπορούσε να κυκλοφορήσει το φαλκον κ να το κάνει mainstream :p
 
TallMan είπε:
[Στην πραγματικότητα τα pc νίκησαν... :xm:
Όταν οι PC Users ανακάλυπταν τα παράθυρα, οι ST Users έμπαιναν απ'την πόρτα!!! :boss:

Και μιας τελευταία βλέπω τσαλιμάκια και έντονη διάθεση έπαρσης από τους Amiga users, του Retromaniax, θα επανέλθω δριμύτερος, στο Amiga vs ST thread... :p

Stay tuned, που λένε και στο Ελλάντα!
 
DINO είπε:
Όταν οι PC Users ανακάλυπταν τα παράθυρα, οι ST Users έμπαιναν απ'την πόρτα!!! :boss:
Και μιας τελευταία βλέπω τσαλιμάκια και έντονη διάθεση έπαρσης από τους Amiga users, του Retromaniax, θα επανέλθω δριμύτερος, στο Amiga vs ST thread... :p

Stay tuned, που λένε και στο Ελλάντα!

Για τι πρώτη πρόταση συμφωνώ, για τη δεύτερη σνομπάρο γιατί εμείς έχουμε κομιούνιτι ενώ εσείς τα ατάρια στα πατάρια:Ρ.

για την τρίτη ΑΝΤΕ ΡΕ ΑΚΟΜΑ:;;;Ρ
 
statusgr είπε:
Η ατάρι πουλώθηκε από τη amiga μέχρι στο σημείο που δε μπορούσε να κυκλοφορήσει το φαλκον κ να το κάνει mainstream :p
Δεν μου λέει τίποτα. Υποστήριξε το και παρουσίασε μου τα δεδομένα και τη μεθοδολογία με την οποία τα ανέλυσες.

(Αυτό το post τώρα γίνεται paspartoo approved :p )
 
ChrisTOS είπε:
Δεν μου λέει τίποτα. Υποστήριξε το και παρουσίασε μου τα δεδομένα και τη μεθοδολογία με την οποία τα ανέλυσες.
(Αυτό το post τώρα γίνεται paspartoo approved :p )

And i quote from DINOs last post "Stay tuned" now i am mpizis:p
 
statusgr είπε:
And i quote from DINOs last post "Stay tuned" now i am mpizis:p
No problem, απλά FYI μέχρι τότε την παραπάνω πρόταση σου δεν την λαμβάνω υπόψιν μου. Το ερώτημα παραμένει ανοιχτό :)
 
Δεν είπα να το αποσύρεις, φυσικά κ θα παραμείνει ανοιχτό (να παίρνει αέρα:Ρ) έχω παραγωγό στον αέρα κ είμαι Stand by για το όλα καλα :)
 
statusgr είπε:
Δεν είπα να το αποσύρεις, φυσικά κ θα παραμείνει ανοιχτό (να παίρνει αέρα:Ρ) έχω παραγωγό στον αέρα κ είμαι Stand by για το όλα καλα :)
Περιμένω με αγωνία :)

P.S. Επειδή

duty_calls.png


Περίμενε απαντήσεις του τύπου:

venting.png


P.S.2 (j/k :p )
 
Πίσω
Μπλουζα