Bibi-bo Μέρος 3ο

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας mytinyworld
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Καλή μου Mytinyworld σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και θέλω να σε διαβεβαιώσω δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να αισθάνεσαι "άχρηστη ντετέκτιβ". Στη δική μου περίπτωση ήταν καθαρά θέμα timing. Κι εγώ για 2-3 χρόνια έψαχνα χωρίς σχεδόν κανένα αποτέλεσμα παντού. Ό,τι έχω αυτή τη στιγμή το οφείλω σε δύο θαυμάσιους ανθρώπους που με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ.

Οι bibi-bo της πρώτης περιόδου έχουν ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου γιατί ήταν έτσι οι πρώτες μου κούκλες, οπότε και τώρα εξακολουθώ να τους έχω μία μικρή.. αδυναμία! :P
 
fraoulitsa είπε:
Καλημέρα! mytinyworld μου πανέμορφη η Νταϊάνα σου κ πολύ ωραίο το φόντο!! Χθες απέκτησα κι εγώ μια μπουλουκίτσα μαζί με 2-3 άλλες Bibi-Bo μαζεμένες από κάποιο παζαράκι - παλαιοπωλείο- κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Μου τις έφερε ένας καλός φίλος κ έχω κατενθουσιαστεί. Δυστυχώς δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ να τις καλοπίσω ακόμα γιατί είμαι στο κρεβάτι με γρίπη. Σας δείχνω μία από αυτές τις κουκλίτσες σήμερα φωτογραφήμένη με φόντο... το πάπλωμά μου. :P Το φόρεμα κι οι μπότες είναι αυθεντικά Bibi-Bo (της πρώτης περιόδου μάλλον).
καταπληκτικη η κουκλα!!!! εισαι πολυ τυχερη!!! βαλε και τισ αλλες που βρηκες!! mytinyworld μου η καλυτερη φωτογραφηση..ολες ετσι να τις κανεις..σουπερ...πολυ ομορφη η ιππασια σου...
 
georgeikos χαίρομαι που σου άρεσε! #) Το μεσημέρι ήμουν καλύτερα κ πέρασε η μπουλουκίτσα κι αυτή που σας έδειξα το πρωί από... ρεκτιφιέ. Ντυθήκανε λοιπόν στα ροζ, πήρανε και μια φίλη τους της β περιόδου και μια μικρή happy happy sister που βρήκαν στο δρόμο και είπαν να πάνε μια βόλτα. Πολύ ροζ έπεσε σήμερα... :P
 
bibi-bo

Καλή μου fraoulitsa να τις χαίρεσαι! Πιστεύω ότι στα δικά σου χέρια θα αναδειχτούν!

Πολυαγαπημένη mytinyworld έχεις και εσύ πολλές και όμορφες bibi-bo και καμμιά δεν έχει τη λατρεμένη σου bibi-bo την παιδική. Όσο αξίζει αυτή δεν αξίζουν πολλές άλλες! Η μπουλούκα σου τέλεια στην ιππασία. Τέλειες φωτογραφίες!

Η Ιωαλιάνα σας εύχεται καλό χειμώνα!

picture.php


picture.php
 
bibibo και τρακα

Τελεια φωτογραφιση!!!! Μυρισε φθινοπωρο MytinyWorld!!!

Φαινεται η Νταιανα οτι ειναι απο μεγαλο σοι!!! Ομως ειναι πολυ της τρακας... :P το αλογο απο τον εναν, το ρουχο απο τον αλλον...Αυτες οι αριστοκρατισσες ρε παιδι μου... Εμ ετσι στην τρακα βαζω και εγω την ΒΙΒΙΒΟ να καβαλησει το αλογο της μινι Βρατζ με τρακα ρουχο κινεζικο!

Fraoulitsa περαστικα!!!! Πιστευω πως οι ΒΙΒΙΒΟ ειναι το καλυτερο φαρμακο για την γριπη!!! Οι κουκλες σου ειναι ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!!!!!! :D

Aυτο το φορεμα που φοραει η ΒΙΒΙΒΟ σου πρεπει να το ειχα δει και εγω στα παιδικα μου χρονια. Προφανως στην βιτρινα εκεινου του ζαχαροπλαστειου οπου κολλαγα την μουρη μου. Πρεπει να ειχε δουλεψει πολυ AZAX για τα τζαμια με τοσες δαχτυλιες και μυτιες που αφηνα!!!!

Η Νιφαδα του Χιονιου, αντι να μας κρυωσει, μας ζεστανε την μερα με το γλυκο της προσωπακι το ραπουνζελενιο!!!!

O ιπποτης Μακισιμος πρεπει τωρα τα χριστουγεννα που θα εχει χρονο, να καθησει και να ανοιξει τα κουτια απο τις ΒΙΒΙΒΟ που συλλεγει, να δει σε τι κατασταση ειναι και να μας βγαλει και καμια ακομα φωτογραφια!!! Ετσι να παρουν και λιγο αερα αυτες οι κακομοιρες!!!
 
fraoulitsa είπε:
georgeikos χαίρομαι που σου άρεσε! #) Το μεσημέρι ήμουν καλύτερα κ πέρασε η μπουλουκίτσα κι αυτή που σας έδειξα το πρωί από... ρεκτιφιέ. Ντυθήκανε λοιπόν στα ροζ, πήρανε και μια φίλη τους της β περιόδου και μια μικρή happy happy sister που βρήκαν στο δρόμο και είπαν να πάνε μια βόλτα. Πολύ ροζ έπεσε σήμερα... :P
πωπω πολυ καλες ειναι να τις χαιρεσαι!!!!
 
θα πάρω τα βουνά!

Εγώ φταίω που τα μαρτυράω όλα.... Αλλά θα δείτε! Θα κάνω την προεκλογική εκστρατεία που απαρνήθηκε ο makisimos, θα οργώσω την Ελλάδα και θα βρω και το χαμένο αριστοκρατικό της σόι, και τον μεγαλογιατρό, και τις στολές τους για την ιππασία ,και το άλογο! Ακου εκεί! Της τράκας! :P :P:P

Αγαπημένη μου rapunjel, πανέμορφη η Ιωαλιάνα, γέμισε η οθόνη μου όμορφες εικόνες! :D

Φραουλίτσα, όνειρο με τα αυθεντικά τους ρουχαλάκια! Η μία θα χρειαστεί όπως βλέπω βλεφαρίδες, αλλά γι'αυτό έχουμε τις αγαπημένες rapunjel και Αναστασία να μας καθοδηγούν. Κι εγώ περιμένω τα χριστούγεννα να βρω χρόνο για το.... ρετουσάζ ΤΗΣ κουκλίτσας!

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια για την Νταιάνα μου και τη φωτογράφιση!

Φραουλίτσα, δεν υπάρχει καλύτερο αντιβιωτικό/δυναμωτικό από τις bibi-bo, άπλωσέ τες γύρω στο κρεβάτι σου και αύριο θα είσαι περδίκι! :flower:
 
Λοιπον ΜΥΤΙΝΥ ετοιμασου να παρουμε τα βουνα κ τα λαγκαδια.. Επιτελους κατεφθασε το σαλόνι κ ενα ρουχαλακι της ΒΙΒΙ ΒΟ αλλα αν κ τα φωτογραφησα, εχασα το καλωδιο για να τα περασω στον υπολογιστη.. Κ εχω πολλα να βαλω μιας κ αυξηθηκε η συλλογη μου χαρης σε καποια καλα ρετροφιλαρακια μου!!! Εχω να σας δειξω κ την ΒΙΒΙ ΒΟ SHΟW με καθε λεπτομερεια.. Οσο για την φωτογραφηση της ΒΙΒΙ ΒΟ με τ αλογο, εχω να πω οτι ηταν εξαιρετικη κ απ οτι βλεπω θ αρχισουμε ολοι μας να στηνουμε κ σκηνικα.. ΜΥΤΙΝΥ ανοιξες καινουριο κεφαλαιο πια στις φωτογραφισεις της ΒΙΒΙ ΒΟ.. Αναστασια μου δυστυχως η κατασταση σε ΟΛΕΣ μου τις κουκλες ειναι πολυ χαλια, αλλα εμενα η χαρα μου ειναι να τις εχω στα κουτια τους,οχι για να τις πουλησω σαν αλλους-γκουχου γκουχου-αλλα με το ονειρο οτι σε 2 χρόνια το ενα μου δώματιο θα το μετατρεψω σε εκθεσιακο χωρο.. Σας ειπα κ το ονειρο μου λοιπον.. ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ θελω να μας κανεις την χαρη για μια παόραμικη φωτογραφιση με ΟΛΕΣ τις ΒΙΒΙ ΒΟ μαζι.... Ας το φωναξουμε ολοι.. Πιστευω θα ειναι ΣΥΓΚΛΌΝΙΣΤΗΚΗ ΦΩΤΟ..
 
Ξ³

ΞΒΞΞΞΞΞΒΞΞΞΒ½ ΞΒΞ?Ξ?ΞΒΞΒΞ? ΞΞΞΒΞΞΞΞΞΞΞΒ±ΞΒΞΞΞΒ ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΒ±ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞ ΞΒΞΒ± ΞΒ²ΞΞΞΒΞΒ½ΞΒ± ΞΞ ΞΒΞΒ± ΞΒ»ΞΒ±ΞΒ³ΞΞΞΒ±ΞΞΞΞΞΒ±.. ΞΒΞΒΞΞΞΒΞΞΞΒ»ΞΞΞΒΞΒ ΞΞΞΒ±ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΒ±ΞΒΞΞ ΞΒΞΞ ΞΒΞΒ±ΞΒ»ΞΒΞΒ½ΞΞ ΞΞ ΞΞΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΞΞΒΞΒΞΒ±ΞΒ»ΞΒ±ΞΞΞΞ ΞΒΞΒ·ΞΒ ΞΒΞΒΞΒΞΒ ΞΒΞΒ ΞΒ±ΞΒ»ΞΒ»ΞΒ± ΞΒ±ΞΒ½ ΞΞ ΞΒΞΒ± ΞΒΞΒΞΒΞΞΞΒ³ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ·ΞΒΞΒ±, ΞΞΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ± ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ±ΞΒ»ΞΒΞΞΞΞΞΞ ΞΒ³ΞΞΞΒ± ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΒ± ΞΒΞΞΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ ΞΒΞΒΞΞΞΒ½ ΞΒΞΒΞΞΞΒ»ΞΞΞΒ³ΞΞΞΒΞΒΞΒ·.. ΞΒ ΞΞΞΒΞΒ ΞΒΞΞΞΒ»ΞΒ»ΞΒ± ΞΒ½ΞΒ± ΞΒ²ΞΒ±ΞΒ»ΞΒ ΞΞΞΞΞΒ±ΞΒ ΞΞ ΞΒ±ΞΒΞΞΞΒ·ΞΞΞΒ·ΞΞΞΞ ΞΒ· ΞΒΞΒΞΒ»ΞΒ»ΞΞΞΒ³ΞΒ· ΞΞΞΞΞΒ ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ·ΞΒ ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ±ΞΒΞΞΞΞΞΒ± ΞΞΞΒ±ΞΒ»ΞΒ± ΞΒΞΞΞΒΞΒΞΞΞΒΞΞΞΒ»ΞΒ±ΞΒΞΒ±ΞΞΞΞΞΒ± ΞΞΞΞΞΒ!!! ΞΒΞΒΞΒ ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΒ±ΞΒ ΞΞΞΞΞΞΞΞΞΒ ΞΞ ΞΒΞΒ·ΞΒ½ ΞΒΞΒΞΒΞΒ ΞΒΞΒ SHΞΒW ΞΞΞΞ ΞΞΞΒ±ΞΞΞΞ ΞΒ»ΞΞΞΒΞΒΞΞΞΞΞΞΞΒΞΞΞΞΞΒ±.. ΞΒΞΒΞΞ ΞΒ³ΞΞΞΒ± ΞΒΞΒ·ΞΒ½ ΞΒΞΒΞΒΞΞΞΒ³ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ·ΞΒΞΒ· ΞΒΞΒ·ΞΒ ΞΒΞΒΞΒΞΒ ΞΒΞΒ ΞΞΞΞ ΞΒ ΞΒ±ΞΒ»ΞΞΞΒ³ΞΞ, ΞΞΞΒΞΒ ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΒ ΞΞΞΒΞΞ ΞΒ·ΞΒΞΒ±ΞΒ½ ΞΞΞΞΞΒ±ΞΞΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞΞΒ· ΞΞ ΞΒ±ΞΒ ΞΞΞΒΞΞ ΞΒ²ΞΒ»ΞΞΞΒΞΒ ΞΞ ΞΒ±ΞΒΞΒΞΞΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞ ΞΞΞΒ»ΞΞΞΞ ΞΞΞΒ±ΞΒ ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΒΞΒ·ΞΒ½ΞΞΞΒΞΞΞΞ ΞΞ ΞΒΞΞΞΒ·ΞΒ½ΞΞΞΞΞΒ±.. ΞΒΞ?Ξ?ΞΒΞΒΞ? ΞΒ±ΞΒ½ΞΞΞΞΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞΒ±ΞΞΞΒ½ΞΞΞΒΞΒΞΞΞΞ ΞΞΞΞΞΒΞΒ±ΞΒ»ΞΒ±ΞΞΞΞ ΞΒΞΞΞΒ± ΞΒΞΒΞΞΞΒ ΞΒΞΒΞΒΞΞΞΒ³ΞΒΞΒ±ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞΞΒ ΞΒΞΒ·ΞΒ ΞΒΞΒΞΒΞΒ ΞΒΞΒ.. ΞΒΞΒ½ΞΒ±ΞΒΞΒΞΒ±ΞΒΞΞΞΒ± ΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞΒΞΒΞΒΞΒΞΒΞΒΞΒ ΞΒ· ΞΞΞΒ±ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ· ΞΒΞΞ ΞΒΞΒΞΒΞΒ£ ΞΞΞΞΞΒ ΞΒΞΞΞΒ ΞΞΞΞΞΒΞΞΞΒ»ΞΞΞΒ ΞΞΞΞΞΒ½ΞΒ±ΞΞ ΞΒΞΞΞΒ»ΞΒ ΞΒΞΒ±ΞΒ»ΞΞΞΒ±, ΞΒ±ΞΒ»ΞΒ»ΞΒ± ΞΞΞΞΞΞΞΒ½ΞΒ± ΞΒ· ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ± ΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞΞΞΒ½ΞΒ±ΞΞ ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΞΞΒ ΞΞΞΒΞΒ ΞΒΞΒΞΒ± ΞΞΞΞΞΒΞΒΞΞΞΒ± ΞΒΞΞΞΒΞΒ,ΞΞΞΒΞΞ ΞΒ³ΞΞΞΒ± ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΞΞΒ ΞΒΞΞΞΒΞΒ»ΞΒ·ΞΒΞΒ ΞΒΞΒ±ΞΒ½ ΞΒ±ΞΒ»ΞΒ»ΞΞΞΒΞΒ-ΞΒ³ΞΞΞΞΞΒΞΒΞΞΞΒ ΞΒ³ΞΞΞΞΞΒΞΒΞΞΞΒ-ΞΒ±ΞΒ»ΞΒ»ΞΒ± ΞΞΞΞ ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ½ΞΞΞΞΞΒΞΞ ΞΞΞΒΞΞ ΞΒΞΞ 2 ΞΒΞΒΞΒΞΒ½ΞΞΞΒ± ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ½ΞΒ± ΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞΒΞΞΞΒ±ΞΒΞΞΞΞ ΞΞΞΒ± ΞΒΞΞ ΞΞΞΞΞΒΞΒ±ΞΒΞΒΞΞΞΒΞΒ ΞΒΞΞ ΞΞΞΞΞΞΞΞΞΒΞΞΞΒ±ΞΞΞΞ ΞΒΞΒΞΒΞΞ.. ΞΒ£ΞΒ±ΞΒ ΞΞΞΞΞΒΞΒ± ΞΞ ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ½ΞΞΞΞΞΒΞΞ ΞΞΞΞΞΒ ΞΒ»ΞΞΞΞΞΒΞΞΞΒ½.. ΞΒ¦ΞβΞΒΞΒΞ?ΞΒΞΒΞ?ΞΒ£ΞΒ ΞΞΞΞΞΒ»ΞΒ ΞΒ½ΞΒ± ΞΞΞΒ±ΞΒ ΞΞΞΒ±ΞΒ½ΞΞΞΞΞΒ ΞΒΞΒ·ΞΒ½ ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ· ΞΒ³ΞΞΞΒ± ΞΞΞΞΞΒ± ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒΞΒ±ΞΞΞΞΞΞΞΒ· ΞΒΞΒΞΒΞΞΞΒ³ΞΒΞΒ±ΞΒΞΞΞΒΞΒ· ΞΞΞΞ ΞΒΞΒΞΒΞΒ£ ΞΒΞΞΞΒ ΞΒΞΒΞΒΞΒ ΞΒΞΒ ΞΞΞΒ±ΞΞΞΞ.... ΞΒΞΒ ΞΒΞΞ ΞΒΞΒΞΒ½ΞΒ±ΞΞΞΞΞΒΞΞΞΞ ΞΞΞΒ»ΞΞΞΞ.. Ξ*ΞΞΞΒΞΒΞΞΞΒΞΒ ΞΞΞΒ± ΞΞΞΞΞΒ½ΞΒ±ΞΞ ΞΒ£Ξ?ΞΒΞΒΞΒΞΒΞΒΞΒΞΒ£Ξ?ΞΒΞΒΞΒ ΞΒ¦ΞΒ©Ξ?ΞΒ..
 
makisimos είπε:
Λοιπον ΜΥΤΙΝΥ ετοιμασου να παρουμε τα βουνα κ τα λαγκαδια.. Επιτελους κατεφθασε το σαλόνι κ ενα ρουχαλακι της ΒΙΒΙ ΒΟ αλλα αν κ τα φωτογραφησα, εχασα το καλωδιο για να τα περασω στον υπολογιστη.. Κ εχω πολλα να βαλω μιας κ αυξηθηκε η συλλογη μου χαρης σε καποια καλα ρετροφιλαρακια μου!!! Εχω να σας δειξω κ την ΒΙΒΙ ΒΟ SHΟW με καθε λεπτομερεια.. Οσο για την φωτογραφηση της ΒΙΒΙ ΒΟ με τ αλογο, εχω να πω οτι ηταν εξαιρετικη κ απ οτι βλεπω θ αρχισουμε ολοι μας να στηνουμε κ σκηνικα.. ΜΥΤΙΝΥ ανοιξες καινουριο κεφαλαιο πια στις φωτογραφισεις της ΒΙΒΙ ΒΟ.. Αναστασια μου δυστυχως η κατασταση σε ΟΛΕΣ μου τις κουκλες ειναι πολυ χαλια, αλλα εμενα η χαρα μου ειναι να τις εχω στα κουτια τους,οχι για να τις πουλησω σαν αλλους-γκουχου γκουχου-αλλα με το ονειρο οτι σε 2 χρόνια το ενα μου δώματιο θα το μετατρεψω σε εκθεσιακο χωρο.. Σας ειπα κ το ονειρο μου λοιπον.. ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ θελω να μας κανεις την χαρη για μια παόραμικη φωτογραφιση με ΟΛΕΣ τις ΒΙΒΙ ΒΟ μαζι.... Ας το φωναξουμε ολοι.. Πιστευω θα ειναι ΣΥΓΚΛΌΝΙΣΤΗΚΗ ΦΩΤΟ..
θελουμε λοιπον φωτος απο μακισιμος και φραουλιτσα τωρααααααααααααααααααααααα
 
:o :O:O

Κάνουν τα μάτια μου Β και Ξ στο ποστ του Makisimos από την κούραση???

Αναστασία μου, βάλε μια μεγάλη φωτο την κούκλα με το κινέζικο πρετ α πορτέ να χορτάσει το μάτι μας! ;)

Φραουλίτσα, ψηφίζω κι εγώ μια πανοραμική με όλες τις κορασίδες, έτσι για να συστηθούμε κιόλας βρε παιδί μου! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον ΜΥΤΙΝΥ ετοιμασου να παρουμε τα βουνα κ τα λαγκαδια.. Επιτελους κατεφθασε το σαλόνι κ ενα ρουχαλακι της ΒΙΒΙ ΒΟ αλλα αν κ τα φωτογραφησα, εχασα το καλωδιο για να τα περασω στον υπολογιστη.. Κ εχω πολλα να βαλω μιας κ αυξηθηκε η συλλογη μου χαρης σε καποια καλα ρετροφιλαρακια μου!!! Εχω να σας δειξω κ την ΒΙΒΙ ΒΟ SHΟW με καθε λεπτομερεια.. Οσο για την φωτογραφηση της ΒΙΒΙ ΒΟ με τ αλογο, εχω να πω οτι ηταν εξαιρετικη κ απ οτι βλεπω θ αρχισουμε ολοι μας να στηνουμε κ σκηνικα.. ΜΥΤΙΝΥ ανοιξες καινουριο κεφαλαιο πια στις φωτογραφισεις της ΒΙΒΙ ΒΟ.. Αναστασια μου δυστυχως η κατασταση σε ΟΛΕΣ μου τις κουκλες ειναι πολυ χαλια, αλλα εμενα η χαρα μου ειναι να τις εχω στα κουτια τους,οχι για να τις πουλησω σαν αλλους-γκουχου γκουχου-αλλα με το ονειρο οτι σε 2 χρόνια το ενα μου δώματιο θα το μετατρεψω σε εκθεσιακο χωρο.. Σας ειπα κ το ονειρο μου λοιπον.. ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ θελω να μας κανεις την χαρη για μια παόραμικη φωτογραφιση με ΟΛΕΣ τις ΒΙΒΙ ΒΟ μαζι.... Ας το φωναξουμε ολοι.. Πιστευω θα ειναι ΣΥΓΚΛΌΝΙΣΤΗΚΗ ΦΩΤΟ..

ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΣΧΗΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ...!! Όχι ΜΥΤΙΝΥ δεν κάνουν Β και Ξ τα ματάκια σου από την κούραση, απλά μάλον οι συλλέκτες του εμπορίου μας κάνουν σαμποτάζ γι αυτά που τους ψάλλω..!!!! χαχααχαχ
 
H BIBIBO Αμαρυλλις

picture.php


Οριστε η Αμαρυλλις με κινεζικο τρακαδορικο! Παραγγελια απο την MytinyWorld μου!!! Παιδια συγχωρηστε με αλλα εδω δεν εχει πολυ φως σημερα και βγηκε θολη η φωτο.. Πολυ ναζιαρα δεν ειναι αυτη η κουκλα;;; Ειναι ενα απο τα σαρανταδυο αστερια του σπιτιου!!!

Μακισιμο μου οταν βρεις το καλωδιο για να μεταφερεις τις φωτο θελω να γραψεις και λιγα λογια για την καθε μια, 30 λεξεις το πολυ, για το επισημο σαιτ της συλλογης σου!!!!

Επισης θελω φοιτητικο σκοντο στο εισητηριο για το Metropolitan Makisimos Museum!!!

Πως φαινεται ο συλλεκτης παιδια... 8)8)8) :P :P:P:P:Pεγω θα ειχα σκασει να τις εχω στα κουτια....μιλαμε για μεγαλο βασανο ετσι?

Την φανταζεστε την Αμαρυλλιδα την ναζιαρα ή την Ανθισμενη Ομορφια της γλυκειας μας Rapunjel στο κουτι;

Kλεινεται ο ερωτας στο κλουβι???? :o
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπωπωπωπω νάζιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!! Αυτή είναι πόζα! :D :D

Makisimos αναλαμβάνω δωρεάν κάθε είδους γραφειοκρατική διεκπεραίωση της σύστασης του Metropolitan Makisimos Museum. Επιμελητήριο, εφορία, νομαρχία κλπ.... ;)

Αναστασία μου, 42 αστέρια και ένας πασάς? Η 41 αστέρια και ένας αστεράτος πασάς? ::)

Λοιπόν, νεώτερα από το μέτωπο "τακτοποίηση κουκλών". Ολες οι sindy hasbro μπήκαν σε μια ωραιότατη βιτρινούλα γιάλινη από το ΙΚΕΑ, τρέξτε όσο προλαβαίνετε, 60 ευρώ δεν κάνουν ΟΥΤΕ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ! Μόνο που χρειάστηκαν 1 1/2 ώρα περίπου πεθερός και σύζυγος για να την στήσουν.... Εχμ! #) #) #)

Οι barbie, οι κλώνοι, οι sindy pedigree, Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ μπήκαν στη βιτρίνα στο σαλόνι (ξάπλα προς το παρόν, ξεκουράζονται μέχρι να καταφτάσει η επόμενη 12άδα βάσεων εξ αμερικής) :( . Οι νεοαποκτηθείσες bibi bo και τα τρία ηλιοκαμμένα παλικάρια όμως παιδιά, παραμείνανε σε ένα έπιπλο ΜΕΣΑ στα κουτιά τους, γιατί θεωρώ ότι και τα κουτιά αυτά αποτελούν μέρος της κουκλίστικης ιστορίας, εξάλλου τις προστατεύουν από τη σκόνη (μιας και άλλη βιτρίνα δεν χωράει στο σπίτι, εκτός αν αρχίσουμε να διώχνουμε έπιπλα, όπως καναπέδες κλπ). Ομως, επειδή ΦΥΣΙΚΑ οι αγάπες δεν κλείνονται σε κλουβί, τις βγάζω βόλτα καθημερινά προς τις ντουλάπες, αλλάζουν ρούχα, κόβουν βόλτες στο σπίτι κλπ.. Θα επισυνάψω φωτο, όταν έρθουν οι βάσεις. Ελπίζω να μην εγκλωβιστούν στο ταχυδρομείο λόγω γιορτών! :xm: :xm:
 
η μια κουκλα καλυτερη απο την αλλη..μπραβο σε ολα τα κοριτσια αλλα και στον μακισιμος!!! που τα αποθηκευετε ολα αυτα βρε παιδες?? εσεις πρεπει να εχετε καταρχην ολοκληρη ντουλαπα μονο για τις μπιμπιμπο.!!! ασε τις κουκλες...ειναι σαν να συγκατοικιτε!!! περιμενουμε τις καινουργιες φωτος του μακισιμος!!
 
Georgeikos, εγώ περιέγραψα παραπάνω την κουκλοκατάσταση που επικρατεί στο σπίτι..... 8)8) Φαντάζομαι ότι και οι υπόλοιποι κάπως έτσι τα βολεύουν! Τα ρούχα τους βρίσκονται μέσα σε ντουλάπες, που βρίσκονται μέσα στις ντουλάπες μας!!!!! :D

Ο σύζυγος δε πανευτυχής που για να βρει ρούχο πρέπει να κάνει βουτιά στην ντουλάπα γιατί φυσικά την καλύτερη θέση έχουν καταλάβει οι μίνι ντουλάπες! Ασε, χαμός σου λέω.... #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld είπε:
Georgeikos, εγώ περιέγραψα παραπάνω την κουκλοκατάσταση που επικρατεί στο σπίτι..... 8)8) Φαντάζομαι ότι και οι υπόλοιποι κάπως έτσι τα βολεύουν! Τα ρούχα τους βρίσκονται μέσα σε ντουλάπες, που βρίσκονται μέσα στις ντουλάπες μας!!!!! :D Ο σύζυγος δε πανευτυχής που για να βρει ρούχο πρέπει να κάνει βουτιά στην ντουλάπα γιατί φυσικά την καλύτερη θέση έχουν καταλάβει οι μίνι ντουλάπες! Ασε, χαμός σου λέω.... #)
χαχαχα καταλαβα!! ελ γκρεκο η ντουλαπα σου!!!
 
Georgeikos εγω βασικα συγκατοικω... γιατι 5 τις εχω στην τουαλετα καλλωπισεως στην κρεββατοκαμαρα, να τις βλεπω καθε πρωι που ξυπναω αντι για την μουρη μου, και 3 στο γραφειο.

Τις υπολοιπες τις εχω στην βιβλιοθηκη, που εγινε κουκλοθηκη.

Τωρα το ποσες κουκλες, μη-ΒΙΒΙΒΟ, εχω ακριβως, ειναι λιγο περιεργο γιατι μαζευω, σουλουπωνω και χαριζω συχνα, σε πολυ δικα μου ατομα, εδω και 2 χρονια. Εχω ας πουμε γυρω στις 42+πασάς Τζον Τζον, αλλα ειναι και 3 που θα ετοιμαστουν πακετο για τα κουκλορετροαδερφακια μου. Προσπαθω να κραταω το νουμερο υπο ελεγχο γιατι αν φτασω να γεμισω ντουλαπα το αμορε, που εχει πλεον αγιασει, θα μου πει την φραση που φοβαμαι: ή εμενα ή τις κουκλες. Και επειδη δεν θελω να φτασω να κανω τετοια επιλογη και να μεινω στο ραφι με τον Τζον Τζον παρεα, που παρεπιπτοντως ειναι και πολυ αστατος συναισθηματικα οπως παρατηρησε και η ΜytinyWorld, προσπαθω να μην τραβαω πολυ το σχοινι...

Οι ΒΙΒΙΒΟ μου ειναι 2 και δεν θελω τιποτε αλλο γιατι ετσι μπορω να τις εχω ελευθερες να γυριζουν μεσα στο σπιτι οπως λεει και η ΜytinyWorld!!!

Τελεια η οργανωση της κουκλοπαρεας με τις νεες θηκες και βιτρινες!!! Εγω δυστυχως χωρο δεν εχω για κατι τετοιο γιατι τοτε θα επρεπε να τις μεταφερω σε αλλο δωματιο. Προτιμω να τις εχω τριγυρω μου και να τις βλεπω οπου κυκλοφορω, γιατι πραγματικα το να βλεπω αυτα τα προσωπακια οταν σηκωνω το κεφαλι απο την δουλεια ειναι για μενα πλεον απαραιτητο!!! :)
 
GEORGEIKO έκανες αναφορά σε ελ γκρέκο ντουλάπα και αναστατώθηκα..!!!!!!!

Δεν ξέρω τι έχω πάθει ακούω για παιχνίδια el greco και ανατριχιάζω..!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ μου να προσέξεις τον συναισθηματικά άστατο ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ σου γιατί θα μπει σπίτι σου καμια ΜΠΑΡΜΠΙ με ακριβό φόρεμα, βαμμένη λίγο έξαλλα από τα υψηλά σαλόνια, και δεν θα τον προφτένεις..!!! Αλλά είπαμε η ΒΙΒΙ ΒΟ κυρία..!!! Μπορεί να τσιλιμπουρδίσει λίγο με την πιτσιρίκα , αλλά στην ΒΙΒΙ ΒΟ el greco-μάνα θα γυρίσει..!!!!
 
οχι μην σκιαζεσαι δεν βρηκα ντουλαπα..που τετοια τυχη...απο ρουχα α περιοδου ουτε για ζητω!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα