Bibi-bo Μέρος 3ο

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας mytinyworld
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
bibi-bo

Εγώ παιδιά έχω παντού κούκλες σε τέτοιο σημείο που δεν έχει μείνει τραπεζάκι,ράφι,βιβλιοθήκη,κομοδίνο χωρίς. Τις περισσότερες barbie τις έχω σε βαλίτσες κλεισμένες κάτω από το κρεβάτι και εκτός τις bibi-bo, τις Sindy Pedigree και μία Φραουλίτσα θα μπουν και οι υπόλοιπες βαλίτσα! Όταν ξεσκονίζω το θυμάμαι. Τα κουτιά της bibi-bo και του Τζον Τζον είναι κλεισμένα σε σακούλες στην αποθήκη. Οι Bibi-bo είναι ελεύθερες και οι Τζον Τζον, απλά πια οι ντουλάπες τους δεν χωράνε τα ρούχα τους και σκέφτομαι να πάρω ένα μπαουλάκι.

Με γεια πολυαγαπημένη μου mytinyworld τη βιτρίνα!

Η Ανθισμένη όχι μόνο γυρίζει παντού αλλά έβαλε και τη μαύρη μπότα και πετάχτηκε μέχρι Αφρική....

picture.php


picture.php


picture.php
 
καλησπερα πολυ καλη φωτογραφηση ολων των φιλων μου.....πολυ χαιρομαι για σενα φραουλιτσα εγω εχω μονο τρεις πλεον bibibo και 2 τζον-τζον φυσικα και τρια μωρακια απο την οικογενεια μπο,θυμαμαι πως ειχα την λιλι λει και την μπετυ μπο τωρα δν ξερω καν που βρισκονται.....αχ ποτε θα βρω εστω και μια.......κι εγω τις εχω προς το παρον σε ενα κουτι και προσπαθω να τις ρετουσαρω και να σας τις δειξω......καποια στιγμη,λογω δουλειας η καθυστερηση.....και τα ρουχα σε ενα αλλο κουτι...τα οποια ειναι αρκετα και σχεδον ολα της α'περιοδου....υποσχομαι εμφανιση ....
 
Δεν έχω διαβάσει προσεκτικά όλα όσα γράφετε, όταν θα είμαι λίγο καλύτερα θα τα διαβάσω κ θα επανέλθω! :P :P Απο τα λίγα που είδα πάντως, πάλι τα καλύτερα έχασα! Τέλος πάντων... Λίγη υπομονή και δε χαλάω χατίρι σε κανέναν! Θα κάτσω να φτιάξω τις κυρίες και θα τις φωτογραφίσω όλες μαζί. Όσες είναι δηλαδή σε κατάσταση να φωτογραφηθούν γιατί έχουμε και διάφορα προβλήματα (κουρεμενα μαλλιά, ποδια το ένα εδώ και το άλλο στην 'Απω Ανατολή, λιωμένα πλαστικά σε κατάσταση που με πιάνει απελπισία κλπ). Να δω πού θα τις χωρέσω όλες! :P

Κορίτσια, πανέμορφες οι κούκλες σας! Μακίσιμε περιμένουμε εναγωνίως τα πάσης φύσεως ντοκουμέντα που έχεις να μας παρουσιάσεις! Καλή μου bibibo28 είσαι μια χαρά! Εγώ έχω ένα σωρό μωρά και Τζον Τζον... 2 και έναν Τομ Τομ, ο οποίος είναι και παντρεμένος, οπότε δεν πιάνεται! :P Καταλαβαίνεις λοιπόν τι ... υπερωρίες κάνουν οι κακόμοιροι! :P Είσαι τυχερή που έχεις τόσα ρούχα, τα δικά μου δε φτάνουν ούτε για ζήτω! :P

Ως προς το θέμα της αποθήκευσης .. θα επανέλθω!
 
bibi-bo

Καλή μου bibibo 28 περιμένουμε να δούμε τις όμορφες κουκλίτσες σου!

Καλή μου fraoulitsa αν χρειαστείς βοήθεια να φτιάξεις κάποια από τις bibi-bo σου ευχαρίστως να σε βοηθήσω.

Η Ανθισμένη μέσα στα λουλούδια και ξεχνώντας το παλιό της μαρτυρικό παρελθόν. Τώρα πια χαμογελάει...

picture.php


picture.php
 
Το θέμα αποθήκευσης, είναι μεγάλο ζήτημα για μένα, αφού παράλληλα συλλέγω κάποιες vintage Βarbie και Μικρό μου πόνι. ;) Γνωρίζω πως δεν είμαι ιδιαίτερα ενεργό μέλος εδώ στο φόρουμ και οι περισσότεροι θα λέτε τι είναι αυτό τώρα! Χοχο αλλά διασκεδάζω πολύ όταν διαβάζω και βλέπω τις φωτογραφίες όλων των μελών που επίσης αγαπάνε τη γλυκιά bibi-bo. #) Ελπίζω σύντομα να βρω το χρόνο και να γίνω πιο ενεργό μέλος. Εγώ λοιπόν ξεκίνησα πολύ νωρίς να ψάχνω και να συλλέγω bibi-bo περίπου το 2000. Κάπου στα 9 χρόνια τώρα. :dribble: Τότε βρήκα την πρώτη μου κούκλα σε ένα μαγαζί στο κέντρο την Αθήνας κρυμμένο σε ένα χαμηλό ράφι. ::) Ήτανε το μικρό κίτρινο κουτί με τα λουλούδια. Από τότε όλες οι κούκλες και τα σετ που έχω βρει, τα μεταφέρω από κούτες σε αποθήκη και από εκεί επιτέλους πρόσφατα τα τακτοποίησα σε ράφια μέσα σε μια μεγάλη ντουλάπα. Τα πρώτα του 1982 κουτιά σε κίτρινο/μπεζ χρώμα, είναι τεράστια και πιάνουνε το περισσότερο χώρο. Είναι τόσο όμορφα όμως! Τώρα ο Τζον Τζον έχει δικό του ντουλάπι τίγκα και αυτό εφόσον ήτανε πιο εύκολο να τον βρω σε σχέση από τη φιλενάδα του! Το ίδιο ισχύει και για τα τεράστια έπιπλα. Τέλος τις λίγες κούκλες χύμα που έχω, τις φυλάω μαζί με τα ρούχα της πρώτης περιόδου σε ένα μεγάλο συρτάρι της ντουλάπας. Σύντομα ελπίζω πως θα μπορέσω να τις έχω όλες συγκεντρωμένες σε ένα ωραίο plexi - glass display! Αυτά λοιπόν. Ας μιλήσουνε οι φωτογραφίες για το πόσο λατρεύω αυτή τη γλυκιά φάτσα και την οικογένεια της. :wub:

022.jpg


026.jpg


012.jpg


002.jpg


004.jpg


032.jpg


040.jpg


028.jpg


029.jpg


020.jpg
 
Να που πήγαν όλες οι ΒΙΒΙ ΒΟ και δεν βρ'ίσκουμε πια..!!!!! χαχαχαχα

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ..!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ..!!! Δεν μπορώ να αρθρώσω λέξη μόνο εάν θέλεις υιοθέτησέ με..!!! Συλλέγεις κι άλλα παιχνίδια EL GRECO?????
 
Bibi-bo Επαθαααααααααα!!! δεν εχω ξαναδει τοσες ΒιΒΙΒΟ μαζι!!!!!! Καλα πως τις προλαβαινεις??????????!!!!!! ΠΟΠΟ εγω θα ειχα αγχωθει να εχω τοσες πολλες!!!!!! :) :) :) Δεν θα ηξερα ποια να πρωτοαγαπησω!!!! :o :O:O

Αποσυντονιζομαι με πανω απο 40 κουκλες!!!

Eιναι το κατι αλλο!!! Και ετσι μεσα στα κουτια τους τις περισσοτερες δεν τις ειχα δει ποτε!!!! Συγχαρητηρια για την φανταστικη σου συλλογη!!! Δυο με εντυπωσιασανε ιδιαιτερα, ειναι βεβαια ολες τους πανεμορφες αλλα εγω δεν ειμαι συλλεκτρια, τις βλεπω απο την μπεμπεδικη πλευρα: μου αρεσε παρα πολυ

1. αυτη μεσα στην ντουλαπα που ειναι ντυμενη πιεροτος με την βενετσιανικη μασκα σηκωμενη στο κεφαλι

2. η αλλη στην λαμπαδα με τις αφελειες

και

3. εκεινη στο συρταρι με το μακρυ πρασινο φορεμα και το στεμμα!!!

Πες μας κατι για αυτες! Πλιιιιιιιιιζ ::)

Οταν εσυ εψαχνες το 2000 για ΒΙΒΙΒΟ εγω ειχα τα αγρια μεσανυχτα...Και παλι συγχαρητηρια!!!

Rapunjel μου θελω να σου πω οτι εισαι παντα η εμπνευση μου!!! Οι φωτογραφιες σου ειναι μοναδικες!!!!! Kαι οι ΒΙΒΙΒΟ σου εχουν φωνη και μιλανε για μενα!!!!

Makisimos που να ξερες....κατι αλλες σουρλουλουδες ξανθιες, που ουτε κουτια εχουνε, ουτε η Ματελ τις αναγνωριζει πια για δικες της μετα απο τις πλαστικες που εχουν κανει, ουτε Πιτσι και Ντολυ εχουνε για pet αλλα φιδι!!!

Αστα... Δεν ειδες την φαση που πηγε να γινει με τον Τζον τζον...στο τσακ την εσωσα την ΒιΒιΒο απο εγκεφαλικο επεισοδιο. Ευτυχως της εχω κληση πτηση τσαρτρ και φευγει για Ελλαδα...θα παει λεει σε εναν μεγαλοσυλλεκτη...μπα...θα βρει μπελα τωρα αυτος, καλη του τυχη οπου και να ειναι :P

Fraoulitsa ο Τομ Τομ ποιος ειναι θυμησε μου! Eιναι ο συζυγος Βο?8)
 
bibi bo PLEASEEEEEEE θέλω κοντινό από το κουτλί της LILI LEIIII...!!Δεν την έχω ξαναματαδεί..!!!!!! βάλε εάν έχεις την καλοσύνη, έχεις ξεσηκώσει θύέλα αντιδράσεων..!!!!!!!!!

Γενικά θα σου ήταν όλο το thread υπόχρεο αν σιγά σιγά έβαζες φωτό από κάθε κουτί..!!! ξέρεις ουσιαστικά εδώ θα παραμείνει σαν ιστορικό αρχείο..!!!!!!!! Θέλουμε πολύ να δούμε πράγματα που δεν έχουμε ξαναματαδεί..!!! :)
 
Αγαπημένη μου rapunjel, η έμπνευσή σου είναι η κινητήριος δύναμη του thread! :) Εκτός συνόρων αυτή τη φορά, εξωτική φωτογράφιση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ολόκληρο το ζωικό βασίλειο της Αφρικής, έμεινε άφωνο να θαυμάζει ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ! :darkglasses:

Bibi bo, οτι και να πω για τη συλλογή σου είναι λίγο! Μπράβο, άξιζε τον κόπο μια δεκαετία ψαξίματος και αναζήτησης!

Εμ βέβαια Αναστασία και makisimos, εμείς το 2000 γλεντάγαμε το μιλένιουμ και οι bibi bo πέρναγαν από δίπλα, όπως λέει το τραγουδάκι "οι άντρες περνούν, μαμά...." ή κάπως έτσι!

Μετά από αυτό το bibi bo μάζωμα που είδαν τα ματάκια μας καλοί μου φίλοι, λέω να αρχίσω να παίρνω ταξί, γιατί μάλλον τζάμπα ξεποδαριάζομαι στους δρόμους και τα σοκάκια της Αθήνας!

Εννοείται bibi bo πως όλες οι κούκλες σου ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ, ψηφίζω κι εγώ πιερότο, που μάλιστα κάποια περίεργη ανάμνηση μου ξύπνησε, πρέπει να τον είχε η φίλη μου που ερχόταν τα σαββατοκύριακα και αυτή με τις μπούκλες και το ροζ φόρεμα στις χύμα.

Προσωπική μου άποψη, κάνε κάτι με τις χύμα, με πιάνει λίγο η ψυχή μου έτσι που είναι στιβαγμένες, άσε που διακρίνω έναν τζον τζον να κάνει κατακόρυφο!! :D :P
 
bibi-bo

bibi-bo συγχαρτήρια για τη συλλογή σου. Όλες είναι υπέροχες. Μόνο σε ένα πράγμα διαφωνώ.Το ότι είναι κλεισμένες σε μια ντουλάπα. Πιστεύω ότι πρέπει να κρατήσουμε τη bibi-bo ζωντανή και όχι κλεισμένη σε μια ντουλάπα. Εγώ μαθαίνω στα παιδάκια ότι υπάρχει μια κούκλα bibi-bo. Θέλω να μείνει ζωντανή και όχι μουσειακό είδος και μάλιστα μη εκτεθειμένο. Αλλιώς δεν έχει αξία. Τη bibi-bo πρέπει να τη μάθουν και άλλοι και η νεότερη γενιά. Ακόμη είμαι της άποψης ότι ανήκει σε όλους και για αυτό εαν κάποιος ζητήσει bibi-bo και ξέρω ότι είναι σημαντική για αυτόν του στέλνω μια. Ήδη έχω χαρίσει τρεις και έχω μια ακόμη που θα τη χαρίσω σε ένα παιδάκι μόλις γίνει έξι χρονών.

Λατρεμένη μου Αναστασία οι bibi-bo μου σου στέλνουν όλη τη γλυκύτητα τους! Την αξίζεις άλλωστε!!!

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld η Ανθισμένη κατάλαβε την αδυναμία που της έχω και δεν πιάνεται πια. Έγινε σταρ!http://retromaniax.gr/member.php?u=5250
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, σχετικά με τη ντουλάπα συμφωνώ κι εγώ για κάθε κούκλα, όχι μόνο για τη bibi bo. Η βιτρίνα είναι η καλύτερη λύση και μάλιστα αν είναι γύρω γύρω γυαλί ή πλέξι γκλας ακόμα καλύτερα γιατί φαίνεται τρισδιάστατα. Οταν κλείνει η πόρτα της ντουλάπας, χάνεται η μαγεία! Βέβαια, όταν αρχίσουν να απειλούνται με... έξωση οι καναπέδες και τα τραπέζια σε ένα σπίτι, όπως συμβαίνει για παράδειγμα σπίτι μου, σημαίνει ότι μάλλον ήρθε η ώρα να θέσουμε αυτό το "προσωπικό όριο". Χμ, Αναστασία μου το 40 είναι καλός αριθμός. Κάπου εκεί πρέπει να είμαι κι εγώ....
 
Ευχαριστώ πολύ φίλες και φίλοι μου! #) Να είστε όλοι καλά! Διάβασα όλα τα υπέροχα λόγια σας, και πιστεύω πως συγκράτησα τα περισσότερα. ;) Αν μου διαφεύγει κάτι σας παρακαλώ μη με παρεξηγήσετε, είναι και η ώρα αργά. Ναι Αναστασία, ο Τομ Τομ είναι ο σύζυγος της Μπέττυ Βο. Η λαμπάδα είναι ένα από τα πιο αγαπημένα μου στη συλλογή μου, ίσως επειδή το Πάσχα ήτανε πιο έντονο στη μνήμη μου απο τα παιδικά μου χρόνια. Αυτή η κούκλα με το πράσινο φόρεμα είναι από τις πρώτες λίγες που βρήκα. Το φόρεμα ήτανε από άλλη καρτέλα. Την έιχα βρεί παρέα με ένα καλό φίλο σε ένα μαγαζάκι με παιχνίδια στη Νάξο το καλοκαίρι του 2003. Οι άλλες είναι όλες βγαλμένες από διαλυμένα κουτιά. Μακίσιμε ακόμα γελάω για την υιοθεσία. :animlaugh: Καλο!!! Χαχα ναι μαζεύω και άλλα παιχνίδια της el greco όπως τον Αγκαλίτσα και τους φωτεινούλιδες, τις απίθανες Happy Sisters, και τα μικρά μου πόνι. :wub: Για κοντινό από το κουτί της LILI - LEI πολύ σύντομα στο υπόσχομαι. mytinyworld θέλω ακόμα να βρω και άλλα πράγματα της bibi-bo αλλά αυτό είναι η χαρά του ψαξίματος έχω μάθει τόσα χρόνια. Είναι τόσο ωραίο να βρίσκεις συνέχεια καινούργια πράγματα της βιβι-βο , και ας γίνεται μια στο τόσο αυτό. ;) Καλό βράδυ σε όλους. :sleep:
 
bibi-bo μου, έχω μείνει άφωνη! Απίστευτη συλλογή, χίλια μπράβο! Από όλες τις κούκλες που μας δείχνεις μόνο τη Show έχω χωρίς κουτί και τα καλοκαιρινά διδυμάκια.. :P Συμφωνώ με τους προηγούμενους, η κούκλα στη ντουλάπα είναι όνειρο!

Ωραία ιδέα αποθήκευσης η ντουλάπα, αλλά ακόμα πιο όμορφο θα ήταν αν μπορούσες να τις είχες κάπου που να φαίνονται. Κι εγώ τις δικές μου στην ντουλάπα τις έχω, αλλά σκεφτομαι να ... μετακομίσω όσες είναι με κουτιά επάνω στη βιβλιοθήκη μου. Δυστυχώς στο σπίτι μου δεν έχω χώρο για βιτρίνα (στο παλιό μου σπίτι είχα βιτρίνα όπου είχα μέσα όλες μου τις συλλεκτικές Barbie).

Όσο για το συρτάρι με τις χύμα, συμφωνώ με τη Mytinyworld. Θα μπορούσες ξέρω γω να τις έχεις ναι μεν στο συρτάρι αν δεν έχεις χώρο, αλλά να τις τακτοποιήσεις κατά σειρές, τη μία πάνω στην άλλη βάζοντας ανάμεσά τους ένα λεπτό ύφασμα, ώστε να αποφύγεις το πολύ "ανακάτεμα". Εγώ έχω τις χύμα μου σε 2 μεγάλα χάρτινα κουτία τακτοποιημένες έτσι κ έχω διλέξει κάποιες και τις έχω στολίσει σε ένα ράφι που άδειασα στη βιβλιοθήκη μου (είναι μελετηρά κορίτσια... στον ελέυθερό τους χρόνο διαβάζουν και Αριστοτέλη και κανέναν άλλον αρχαίο από το δίπλα ράφι :P ). Τις μπαλαρίνες μου τις έχω μία στο σαλόνι, την άλλη στη βιβλιοθήκη και την τρίτη πάνω σε ένα ξύλινο κουτί σκαλιστό που έχω βάλει τα ρούχα τους (εν αναμονή της ντουλάπας...), μιας και η μαμά μου τις λατρεύει.

(Με αφορμή αυτά που μας έδειξε η bibi-bo σας είπα κι εγώ τα περί αποθήκευσης #) )

Δυστυχώς, εγώ έχω και αρκετές κούκλες με παντός είδους προβλήματα, τις οποίες έχω τοποθετημένες σε ένα κουτί τύπου "κουκλονοσοκομείο", μαζί με "ανταλλακτικά", ώστε να μπορέσω σιγά σιγά όποτε έχω χρόνο να τις φτιάξω και να ειναι πάλι όμορφες. Σε αυτό σίγουρα θα χρειαστώ τη βοήθειά σας, μιας και είσαστε, ειδικά η rapunjel μας, πιο έμπειρες από εμένα.

Ε, αυτά! Συγγνώμη για το "σεντόνι", ε? Είχα κ άλλα να γράψω και στην πορεία τα ξέχασα. :P
 
επαθα σοκ...ακομη προσπαθω να συνελθω απο το ντελιριο ....τι ηταν αυτο ποοσες πολλες μαζι!!!;;;;;;;εμεινα....μπραβο τελειες!!!!!ολα τα θυμαμαι ....θα ηταν υπεροχο αν θα μπορουσες να φωτογραφησεις ξεχωριστα τα κουτια ....μπραβο ξανα!!!!εχω μεινει αφωνηηηηηηηη.......δεν επιχειρω να πω κατι αλλο με καλυψαν οι φιλοι μου...
 
Γεια σας και πάλι! Ξεκίνησα να φωτογραφίζω λίγες λίγες τις κούκλες της συλλογής μου. Κάποιες τις έχετε ξαναδεί μέχρι τώρα κι άλλες όχι. Μαζί όλες δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να τις βγάλω είναι αρκετές (σήμερα το μεσημέρι πήρα την απόφαση κι έκατσα να τις μετρήσω). Έχουμε και λέμε λοιπόν... Στην πρώτη φωτογραφία, πάνω στην πετσέτα της Bibi-Bo είναι οι πρώτες bibi-bo που απέκτησα ως ενήλικη πριν δύο χρόνια περίπου. Τα κουτιά τους ήταν σε αθλία κατάσταση και τα έχω πετάξει εξ αρχής. Στη δεύτερη και την τρίτη σας βάζω την κορυφή της βιβλιοθήκης μου. Δυστυχώς, δεν είχα αρκετό χώρο να τραβηχτώ πίσω για να τη δείτε ενιαία. Στην τέταρτη συγχωρήστε με, αλλά βάζω τις πιο αγαπημένες μου Bibi-Bo, τις οποίες σας έχω δείξει πολλές φορές. Κ οι τρεις έχουν κουτί, στο οποίο θα επιστρέψουν μετά τις γιορτές. Στην πέμπτη, η Bibi-Bo που μου δώσανε νύφη, χωρίς το νυφικό της, το οποίο κρατώ στο κουτί μέχρι να φτιάξω το πέπλο.

Θα ακολουθήσει συνέχεια... (Ωχ, σαν απειλή ακούστηκε αυτό, χαχαχα)

Ζητώ συγγνώμη για τις δύο συνεχόμενες δημοσιεύσεις, αλλά δε μου επιτρέπει να βάλω άνω των 5 φωτογραφιών τη φορά. Συνεχίζω λοιπόν... Καλοκαιρινά διδυμάκια, Bibi-Bo Φαντασία με μαλλάκι αφάνα, Bibi-Bo Σεϊχέλες με σκυλάκι και οι δύο από τις τέσσερις μπαλαρίνες μου (η μία εκ των οποίων είναι ανάπηρη, καθώς της λείπει ένα χεράκι :cry: ) και το βαλιτσάκι από τα δίδυμα της χαρούμενης οικογένειας που τόσο αρέσει στο μακίσιμο. Εκτός των μπαλαρίνων, όλες οι υπόλοιπες έχουν κουτί, από το οποίο τις έβγαλα για να τις φωτογραφίσω καλύτερα. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Πολύ όμορφες fraoulitsa! Να τις χαίρεσαι! Εγώ ξεχωρίζω τη bibi-bo star στην τέταρτη φωτογραφία. Είναι τέλεια!!!!!!! Ότι βοήθεια χρειαστείς στις κούκλες για συντήρηση πες μου!

Η Ανθισμένη άκουσε τα καλά σου λόγια πολυαγαπημένη μου mytinyworld και έφυγε πάλι για Αφρική φορώντας τα ρουχαλάκια που της έστειλες ( εκτός το άσπρο παντελόνι που ασπρίζει στη χλωρίνη). Σου στέλνει ένα φιλάκι για ευχαριστώ και σε λίγες μέρες και το χριστουγεννιάτικο δώρο σου για να φτιάξεις την αδερφούλα της ,bibi-bo λατρεμένη και αυτή, με πλούσια κόμη!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Αχ rapunjel μου σ΄ευχαριστώ τόσο πολύ που προσφέρεσαι να με βοηθήσεις! Πραγματικά, πέρα από τα όσα έχω διαβάσει εδώ από εσάς, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ για το πώς θα φτιάξω τις κούκλες στο... νοσοκομείο μου! :( Άσε που φοβάμαι μην κάνω και καμία "πατάτα" κ τις χαλάσω (χμ.... τώρα που το σκέφτομαι... πόσο ακόμα;; ;) και όλο το λέω και τελικά δεν τολμάω να τις αγγίξω. Ρε παιδιά, πείτε με χαζή, αλλά αποφεύγω να τις κοιτάζω γιατί μου φαίνονται σαν να κλαίνε (λετε να φταίει ο πυρετος; :o :O)! Έχουν περάσει από τόσα χέρια και κανείς δεν έκατσε να ασχοληθεί λίγο μαζί τους. :(

Πολύ γλυκιά η ανθισμένη σου, της πάει αυτό το κοσμογυρισμένο στυλ! :) Αφού σου αρέσει τόσο η Σταρ σου βάζω και μια κοντινή της. :coolglasses:
 
ημουνα σιγουρη πως η συλλογη σου θα ηταν καταπληκτικη μικρη μου φραουλιτσα ευγε και εις ανωτερα
 
bibi-bo

Καλή μου fraoulitsa πες μου αναλυτικά τι θέλει κάθε κούκλα για να φτιαχτεί.

Σε ότι μπορώ θα σε βοηθήσω. Πράγματι κλαίνε. Θυμάμαι όταν βρήκα τη βασανισμένη ομορφιά στο παλαιοπωλείο. Όλοι όσοι τη βλέπανε λέγανε ότι έκλαιγε. Δες την τώρα . Όχι μόνο πια δεν κλαίει αλλά την αγαπώ τόσο πολύ που την έφτιαξα σχεδόν από την αρχή,που δεν ασχολούμαι με τις άλλες μου bibi-bo.

Υ.Γ. Η bibi-bo σου σταρ είναι για μένα η καλύτερη σου κούκλα! Πανέμορφη!

picture.php
 
Τέλειο το σαφάρι λουκ αγαπημένη μου rapunjel! Τελικά η fleur και η ΒΙΒΙ ΒΟ πρέπει να έχουν τις ίδιες αναλογίες και σε κεφάλι-πατούσα, γιατί της κάνουν τα αξεσουάρ της!

Φραουλίτσα πολύ όμορφες οι κούκλες σου! Να τις χαίρεσαι! Σιγά σιγά θα φτιάξεις και τις άλλες, θα δεις ότι κάθε μία που θα φτιάχνεις θα σε παρακινεί για την επόμενη. Ηθελα να σε ρωτήσω φραουλίτσα, αυτή η μεσαία ανάμεσα σε σταρ και την άλλη με το κόκκινο, είναι αυτή που είχες στο πάπλωμα, αυτή από το παλιατζίδικο?

Η Νταϊάνα, με τράκα γυαλιά της fleur και φόρμα-παπούτσια της sindy, αλλά τη ΔΙΚΗ ΤΗΣ μηχανή BMW, φωτογραφίζεται στη φύση.

Μπούκλα και μηχανάρα, αφιερωμένη στην αγαπημένη rapunjel! :flower:
picture.php


picture.php


picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα