Bibi-bo Μέρος 3ο

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας mytinyworld
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
nikoleta1983 είπε:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου κάνετε τέτοια επίθεση.Εγώ είπα την άποψή μου για την αλαζονεία και την επιδειξία 2 συγκεκριμένων μελών. Και αυτό που είπα είναι ότι δεν μπορώ να βλέπω ψευτοαγάπες και ψευτοευχαριστώ από άτομα που λένε"όμορφη η ΒΙΒΙ ΒΟ σου αλλά κοίτα τις δικές μου που δεν έχεις εσύ και που εγώ έχω 20 απ αυτές στα κουτιά τους"!

Δεν έθιξα ούτε εσένα ΜΥΤΙΝYWOLD, ούτε την RAPUNJEL, ούτε τον MAKISIMO, ούτε την ANASTASIA..!!

Παρακολουθώ καιρό αυτά που γράφετε και έχω καταλάβει πολύ καλά την υποκρισία της FRAOULITSAS που δεν είχε χρόνο τόσο καιρό να μετρήσει τις αμέτρητες κούκλες της,και της BIBI-BO που έχει γεμήσει 100 ντουλάπες της.

Και για να μην μακρυγορώ καλό θα ήταν να πέσει κάποια στιγμή στην Ελλάδα η καιφαλεοκρατεια και το καπιταλιστικό σύστημα που έχει μεγαλώσει αυτήν την γενιά και που βλεπουμε τα αποτελέσματά της έστω και μέσα από αυτό το τελευταίο αυτό θεματάκι για μια απλή κούκλα την ΒΙΒΙ ΒΟ..! Αν θυμάμαι καλά εσύ fraoulitsa μου, είπες ότι όταν ήσουν μικρή, σε είχαν κακομαθημενη και τα είχες ΟΛΑ,θυμάμαι καλά κάπου το είχα διαβάσει..!!! Και να που αυτό σου βγαίνει ακόμη και σήμερα και δεν έχεις διάθεση να δώσεις στον συνάνθρωπό σου κι όχι μόνο αυτό, αλλά απλόχερα προσπαθείς να δείξεις πόσο τυχερή είσαι που έχεις αυτό που οι άλλοι δεν έχουν.. Έχω σπουδάσει ψυχολογία και γνωρίζω τους ανθρώπους και τις συμπεριφορές τους.. Αυτό ονομάζεται ομφαλικό σύνδρομο.. Όλοι μας το έχουνμε άλλοι σε μεγάλο βαθμό κι άλλοι σε μικρότερο. Είναι ο συνδιασμός γενετικού υλικού-εκμάθηση-συμπεριφορά κατά την παιδική ηλικία και όλα αυτά συγκροτούν την συμπεριφορά που βιώνουμε στο σήμερα.

Ε, λοιπόν εσείς που θα γίνετε νέες μητέρες ή που μπορεί αν είστε ήδη, μάθετε στα παιδιά σας να δίνουν τα παιχνίδια τους απλόχερα γιατί αυτό που είμαστε όλοι σαν παιδιά, θα είμαστε και στην πορεία μας και αυτό που κάνουν κάποια μέλη εδώ μέσα θα το κάνουν και τα δικά σας αργότερα, σε άλλους τομείς της ζωής τους και δεν θα είστε καθόλου περήφανοι γι αυτό.

Anyway, οι φωτό σου rapunjel με την ΒΙΒΙ ΒΟ δίπλα στο Χριστουγεννιάτικο δεντράκι είναι εξαιρετικές..


Μπορείς να σταματήσεις την επίθεση ΗΜΑΡΤΟΝ δεν χρειάζεται το topic αυτό να χαλάσει λόγο της φασαρίας σου εγώ δεν συλλέγω bibi-bo απλός μου άρεζε να βλέπω την περιποίηση που κάνουν και αγαπανε τα παλια παιχνιδια.Παιδια μην ασχοληθητε αλλο συνεχιστε την τελοια δουλεια που κανεται. #)
 
nikoleta1983 είπε:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου κάνετε τέτοια επίθεση.Εγώ είπα την άποψή μου για την αλαζονεία και την επιδειξία 2 συγκεκριμένων μελών. Και αυτό που είπα είναι ότι δεν μπορώ να βλέπω ψευτοαγάπες και ψευτοευχαριστώ από άτομα που λένε"όμορφη η ΒΙΒΙ ΒΟ σου αλλά κοίτα τις δικές μου που δεν έχεις εσύ και που εγώ έχω 20 απ αυτές στα κουτιά τους"!

Δεν έθιξα ούτε εσένα ΜΥΤΙΝYWOLD, ούτε την RAPUNJEL, ούτε τον MAKISIMO, ούτε την ANASTASIA..!!

Παρακολουθώ καιρό αυτά που γράφετε και έχω καταλάβει πολύ καλά την υποκρισία της FRAOULITSAS που δεν είχε χρόνο τόσο καιρό να μετρήσει τις αμέτρητες κούκλες της,και της BIBI-BO που έχει γεμήσει 100 ντουλάπες της.

Και για να μην μακρυγορώ καλό θα ήταν να πέσει κάποια στιγμή στην Ελλάδα η καιφαλεοκρατεια και το καπιταλιστικό σύστημα που έχει μεγαλώσει αυτήν την γενιά και που βλεπουμε τα αποτελέσματά της έστω και μέσα από αυτό το τελευταίο αυτό θεματάκι για μια απλή κούκλα την ΒΙΒΙ ΒΟ..! Αν θυμάμαι καλά εσύ fraoulitsa μου, είπες ότι όταν ήσουν μικρή, σε είχαν κακομαθημενη και τα είχες ΟΛΑ,θυμάμαι καλά κάπου το είχα διαβάσει..!!! Και να που αυτό σου βγαίνει ακόμη και σήμερα και δεν έχεις διάθεση να δώσεις στον συνάνθρωπό σου κι όχι μόνο αυτό, αλλά απλόχερα προσπαθείς να δείξεις πόσο τυχερή είσαι που έχεις αυτό που οι άλλοι δεν έχουν.. Έχω σπουδάσει ψυχολογία και γνωρίζω τους ανθρώπους και τις συμπεριφορές τους.. Αυτό ονομάζεται ομφαλικό σύνδρομο.. Όλοι μας το έχουνμε άλλοι σε μεγάλο βαθμό κι άλλοι σε μικρότερο. Είναι ο συνδιασμός γενετικού υλικού-εκμάθηση-συμπεριφορά κατά την παιδική ηλικία και όλα αυτά συγκροτούν την συμπεριφορά που βιώνουμε στο σήμερα.

Ε, λοιπόν εσείς που θα γίνετε νέες μητέρες ή που μπορεί αν είστε ήδη, μάθετε στα παιδιά σας να δίνουν τα παιχνίδια τους απλόχερα γιατί αυτό που είμαστε όλοι σαν παιδιά, θα είμαστε και στην πορεία μας και αυτό που κάνουν κάποια μέλη εδώ μέσα θα το κάνουν και τα δικά σας αργότερα, σε άλλους τομείς της ζωής τους και δεν θα είστε καθόλου περήφανοι γι αυτό.

Anyway, οι φωτό σου rapunjel με την ΒΙΒΙ ΒΟ δίπλα στο Χριστουγεννιάτικο δεντράκι είναι εξαιρετικές..


Θα ήθελα να σε παρακαλέσω πάρα πολύ να σταματήσεις αυτή την αναίτια επίθεση στο πρόσωπό μου γιατί, εκτός των άλλων, παραβιάζεις και τους κανόνες του χώρου που μας φιλοξενεί.
 
bibi-bo

Καλή μου nikoleta1983 ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του. Μη στενοχωρίεσαι .

Ένα πράγμα έμαθα στη ζωή μου που ήταν πολύ δύσκολη; ότι η καλοσύνη νικά την κακία. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τις φωτογραφίες μου. Σου αφιερώνω αυτήν την φωτογραφία με ευχές μέσα από την καρδιά μου για καλές γιορτές και και ότι πιο όμορφο και αληθινό να σου φέρει ο καινούριος χρόνος.

Να σαι σίγουρη και εγώ και η Αναστασία και η mytinyworld και ο makisimos και ο georgeikos και η fraοulitsa και η bibi-bo και εσύ κρινόμαστε. Σου στέλνω την αγάπη μου!

Στα λέω εγώ που σχεδόν καθεμία που την αγόρασα, την αγόρασα καθαρίζοντας από μικρή γραφεία με τη μαμά μου. Αν θες κάτι πες μου.

picture.php


Υ.Γ. Καλή μου fraoulitsa κανείς δεν πρόκειται να σε πειράξει. Θα δεις ότι και η nikoleta1983 θα γίνει φίλη μας!
 
Νikoleta μου, καλώς ήλθες κατ΄αρχάς. :flower:

Για να πω την αλήθεια μου και εγώ ζηλεύω από τη μιά που τα παιδιά που γράφουν σ΄αυτό το κομμάτι του φόρουμ έχουν τόσες ωραίες κούκλες, αλλά από την άλλη σκέφτομαι και πόσο τυχερές είναι οι κούκλες (όσο εξωπραγματικό και αν φαντάζει αυτό) που έτυχαν σε χέρια που τις φροντίζουν και τις αγαπάνε με τον τρόπο τους. Αντί λοιπόν να μαυρίζουμε τις καρδιές μας με το τί έχουμε και τί δεν, (και εγώ θα ήθελα να είμαι Άργουεν στη θέση της Αργουεν αλλά... ) ας χαρούμε που μας δίνουν τα παιδιά αυτά τη δυνατότητα να βλέπουμε και να εντυπωσιαζόμαστε και εμείς με τις τόσο όμορφες εικόνες που μας προσφέρουν.

Και ύστερα, μην ξεχνάς πως αν θέλεις κάτι πάρα πολύ, κάποια στιγμή θα το αποκτήσεις.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=11706

Make your wish, και πού ξέρεις... ;)
 
Και ενώ ο makisimos ψάχνει το καλώδιο :D , η rapunjel στολίζει χριστουγεννιάτικα τη σελίδα μας :flower: , ο jason κάνει επιτέλους την εμφάνισή του στο θέμα ;) και η juanita μας αποκαλύπτει ότι μας διαβάζει και τιμή μας #) , η sandra από τους rockers, δανείστηκε ένα ρούχο της steffi love, δανείστηκε και το μικρόφωνο της barbie solo in the spotlight και μας χαρίζει ένα τραγούδι πριβέ, αν και βλέπω ότι έχουμε 5 επισκέπτες!

picture.php


picture.php
 
Αν ειναι δυνατον να εχει καποιος ενοχες επειδη κατεχει μια συλλογη απο το οτιδηποτε, ή να ειναι υποχρεωμενος να "μοιρασει" και σε αλλους για να εχουν και αυτοι.

Το αν συμβαινει καποιοι να μοιραζονται "πραγματα" με αλλα μελη - ειναι δικαιωμα τους, και ειναι πολυ ομορφο - πλην ομως ΔΕΝ υποχρεουνται να το κανουν, και πολυ περισσοτερο ΔΕΝ επιτρεπουμε σε κανεναν να το θεωρει ως υποχρεωση τους.

Ειμαι χαρουμενος που εχουμε σε αυτο το thread μια συγκεντρωση συλλεκτων ή απλων θαυμαστων των συγκεκριμενων παιχνιδιων αλλα ΔΕΝ θα ανεχτω καμια αναφορα και μαλιστα σε προσωπα, του ειδους - "θελω και εγω αυτα που εχουν αυτοι και δεν μου τα δινουν". Αυτου του ειδους η ενοχληση ονομαζεται trolling και δεν ειναι αποδεκτη εδω μεσα. Προς γνωση και συμμορφωση.
 
Το παρών thread, αν και πραγματεύεται αντικείμενα που είναι εκτός του προσωπικού μου ενδιαφέροντος, αποτελεί πραγματικό κόσμημα και έχει συγκεντρωμένα αντικείμενα του παρελθόντος που είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βρούμε αλλού, πόσο μάλιστα συγκεντρωμένα όλα μαζί.

Η δουλειά των παιδιών είναι, απλά, φανταστική, τους αξίζουν συγχαρητήρια.

Μακάρι να συνεχίσετε με τον ίδιο ρυθμό, μη δίνετε τη παραμικρή σημασία σε αρνητικά σχόλια.

Εύγε σας και πάλι.
 
Δεν σχολιάζω καν ότι προηγήθηκε γιατί και πολύ σημασία δώσαμε και θα παρακαλέσω από το παρών μύνημα και κάτω να μην αναφερθεί ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ σε αυτό το θέμα γιατί μας χαλάει την διάθεση και την σελίδα..!!!!

Για αυτό λοιπόν , βρίσκοντας το καλώδιο επιτέεεελους, είπε η ΒΙΒΙ ΒΟ, την ώρα που η φίλη της Sandra έδινε ρεσιτάλ ερμηνείας στους 5 θαυμαστές της, να καλέσει τον φίλο της ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ στο σαλόνι της να πιούν ένα αναψυκτικό..!!

picture.php
 
bibi-bo

Καλέ μου makisime τέλειο το καθιστικό! Ότι μου άρεσε σε αυτά τα δωμάτια ήταν τα γούνινα χαλιά!

Πολυαγαπημένη mytinyworld τέλεια η Sandra σου! Ωραίο το πράσινο μαλλί! Εγώ την έχω με φούξια!

Juanita,Paspartoo,pooky(1) καλές γιορτές από τη bibi-bo την Ανθισμένη!

picture.php


picture.php
 
makisime μπραβο τελειοοοοοο πεθαινω για ολα αυτα....ξερετε ...σκεφτηκα αν μαζευομασταν ολοι μαζι καπου και παιζαμε;;;;τι καλα.....rapunzel μου η ανθισμενη οπως παντα ιδιαιτερη και συναρπαστικη...
 
bibi-bo

Καλή μου bibibo 28 πολλές ευχές για καλές γιορτές από την Ανθισμένη! Σε ευχαριστεί πολύ για τα καλά σου λόγια!!!

picture.php
 
Μια ξανθια ΒΙΒΙΒΟ μας ενωνει ολα τα ελληνοπουλα! :)

Ξυπνησα και εγω το πρωι κυριακατικα, εκανα πρωινο και μετα με την τσιμπλα στο ματι, ανοιγω το αγαπημενο μου Ρετρομανιαξ και τι βλεπω!!!!!!!!! :o :O:D:D:O:O:O:O:D

Χαμος!!!!!!! :D :D:D:D:D:D:flower: :flower: :flower:

Βγηκανε οι Αρχηγοι μας, οι Μοντερατοροι μας, ενα σωρο κρυφοι θαυμαστες και μιλαμε ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη γιατι δεν ειχα συνειδητοποιησει ποσος κοσμος μας διαβαζει!!!!!! :D :D:D:D:D:D:D:D:D Γεια σου Pooky(1), Paspartoo, Juanita, Jason και ολοι οι επισκεπτες μας :D :D:D:D. Μακαρι ο αγιος Βασιλης να σας φερει οτι ρετροδωρο θελετε τα Χριστουγεννα!!!!!!

Ειναι πραγματικα τιμη μας να φιλοξενουμαστε σε αυτο το φορουμ, και για μενα που ειμαι και μακρυα με γεμιζει με ακομα περισσοτερη περηφανια αυτο. Γιατι λεω εδω στα ιταλακια: "Κοιταχτε ρε μουργοι τι ωραιο φορουμ που εχουμε εμεις, ολη ρετρο ιστορια της Ελλαδας σε ενα φορουμ!!!!"

Και σκανε αυτα που δεν ξερουν ελληνικα να το διαβασουν!!!!!! :D :D:D

Για.....αναψυκτικο τον καλεσε τον Τζον Τζον η ΒιΒιΒο του Μακισιμου στο καινουριο σπιτι?? H για να του δειξει την συλλογη.... απο πεταλουδες?

Ασε που, μεταξυ μας Μακισιμο μου, με το βλεμμα που εχει ο δευτερης γενιας Τζον Τζον μαλλον βοτκα σκετη τον ποτιζει.... :xm:

Eχθες το βραδυ εκανε πολυ κρυο και αντι για βολτα εκατσα και εβαλα μαλλια στην Χρυσομαλλουσα Αλικη και εγινε πολυ μανουλι, βεβαια μετα απο την ανθισμενη της γλυκειας μας Rapunjel!!!
 
Rαpunjel μου για ρίξε μια ματιά στα σωσιβιάκια μιας και δεν τα είχες δει όλα..!!!

picture.php


Επίσης να και το ρουχαλάκι, σετ μαγιο με πετσετα και τσαντα, το οποίο ήταν σε ένα κουτί που μάλλον πρέπει να είναι από τα πρώτα που κυκλοφλορησαν από ΒΙΒΙ ΒΟ..!!! Για δείτε και πείτε μου, γιατί αν δείτε η φωτό της ΒΙΒΙ ΒΟ στο κουτί δεν είναι η συνηθησμένη αλλά σαν..ζωγραφισμένη..!!

picture.php


picture.php
 
φανταστικη η βασανισμενη ομορφια!!! πολυ ωραια φωτο-καρτ ποσταλ για τα χριστουγεννα!! αναστασια τωρα ειναι η αλικη χτενιστηκε για τα χριστουγεννα..της το κρεπαρες το μαλλι..πολυ ομορφη!!!
 
Κι ένα ακόμη ρουχαλάκι για τον ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ που δεύτερο δεν είχε ο καημένος..! Είναι από τον ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ ΣΤΑΡ και είναι χαρισμενο από μια μοναδική φίλη..!!!!!!! Σ ευχαριστώ πολύ ΜΥΤΙΝΥ για όλα.. Αυτά για να τ ακούνε κάποιοι που λένε ότι να ναι..!!!!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Γλυκέ μου makisime πολύ ωραία τα σωσιβιάκια! Δεν τα θυμάμαι καθόλου. Ίσως γιατί δεν έπαιρνα ποτέ μαζί μου στη θάλασσα τη bibi-bo.

Λατρεμένη Αναστασία πολύ γλυκειά η Χρυσομαλούσα και τέλεια δουλεία! Είσαι χρυσοχέρα. Ότι πιάσεις το μεταμορφώνεις.

Όσο για την πολυαγαπημένη mytinyworld τι να πω; Και αυτή και η Αναστασία είναι διαμαντένιες καρδιές. Να στε υγιείς και ευτυχισμένες κορίτσια και να λάμπετε πάντα από αυτό το μοναδικό φως που βγαίνει από την καρδιά σας.

Καλέ μου georgeike σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τις φωτογραφίες... Καλές γιορτές!

picture.php
 
rapunjel είπε:
Γλυκέ μου makisime πολύ ωραία τα σωσιβιάκια! Δεν τα θυμάμαι καθόλου. Ίσως γιατί δεν έπαιρνα ποτέ μαζί μου στη θάλασσα τη bibi-bo.Λατρεμένη Αναστασία πολύ γλυκειά η Χρυσομαλούσα και τέλεια δουλεία! Είσαι χρυσοχέρα. Ότι πιάσεις το μεταμορφώνεις.

Όσο για την πολυαγαπημένη mytinyworld τι να πω; Και αυτή και η Αναστασία είναι διαμαντένιες καρδιές. Να στε υγιείς και ευτυχισμένες κορίτσια και να λάμπετε πάντα από αυτό το μοναδικό φως που βγαίνει από την καρδιά σας.

Καλέ μου georgeike σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τις φωτογραφίες... Καλές γιορτές!

picture.php
[/QUOTευχαριστω γλυκεια rapunjel!!! καλες γιορτες και σε σενα!!!
 
makisime τα θυμαμαι τυχαινει να εχω τα δυο το στρογγυλο και το ψαρακι,το κουτακι που βρηκες με το μαγιω ειναι της α'περιοδου...συγχαρητηρια για την συλλογη σου....καλες γιορτες σε ολους με υγεια ευτυχια και ευημερια........
 
ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...!!!!!!!

Μετά από απαίτηση δική σας , η ΒΙΒΙ ΒΟ SHOW εκτός κουτιού με κάθε λεπτομέρεια που χρειάζεστε..!!! Το πλαστικό της στα χέρια και πόδια δεν είναι το γνωστό , το ελαστικό, αλλά από σκληρό πλαστικό, κοκκάλινο σαν να λέμε ,το μόνο που θυμίζει την ΒΙΒΙ Βο που ξέρουμε είναι το κεφάλι της..! Όλες οι φωτό από το κουτί ΒΙΒΙ ΒΟ SHOW...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
bibi-bo

Γλυκέ μου makisime σε ευχαριστούμε πολύ για τη bibi-bo μπαλαρίνα. Ποτέ δεν την πήρα μικρή γιατί νόμιζα τότε ότι είχε σπασμένο το ένα πόδι στο γόνατο!

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα