Bibi-bo Μέρος 3ο

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας mytinyworld
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Αγαπημένη μου rapunjel οι κούκλες σου μπροστά στο χριστουγεννιάτικο δέντρο, είναι κάτι περισσότερο από μια ονειρεμένη εικόνα! Να'σαι πάντα καλά!

Αγαπημένη μου Αναστασία, δεν υπήρχε περίπτωση να πιάσεις κούκλα στα χέρια σου και να μην μεταμορφωθεί! Πανέμορφη!

Καλή μου bibibo28, θα ήταν φανταστικά να συναντηθούμε κάπου όλοι μαζί! Και μην ξεχνάς, περιμένουμε να δούμε και τις δικές σου κουκλίτσες και τον τζον τζον, δεν πειράζει και να μην είναι τέλειες, μπορείς να μας τις δείξεις και σιγά σιγά κάθε μέρα να βλέπουμε τη μεταμόρφωσή τους! Οπως είδαμε τη βασανισμένη να ανθίζει και τη λατρέψαμε!

Καλέ μου Makisimos, να'σαι καλά και εύχομαι η συλλογή σου να αυξάνεται μέρα με τη μέρα και να γίνει πραγματικότητα το όνειρό σου για την έκθεση.

Georgeikos, δείξε μας πάλι τις κουκλίτσες σου! Εχεις βάλει μόνο από μία φωτογραφία τους!

Καλή μου φραουλίτσα και bibi bo περιμένουμε να δούμε μια μια τις κούκλες σας!

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και εύχομαι σε όλους ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!
 
οριστε και οι δικες μου!! η my fair lady , η ρολευ,η μελαμψουλα με χειμερινο vintage συνολο barbie, και ξανα η my fair lady με μια retro τουαλετα barbie...
 
bibi-bo

Καλέ μου georgeike πολύ όμορφες οι bibi-bo σου. Να τις χαίρεσαι!

Αυτό που μπορεί κάποιος να παρατηρήσει είναι ότι οι bibi-bo του καθενός είναι διαφορετικές. Βγαίνει η ψυχή του καθενός από μας πάνω στην κούκλα και την κάνει μοναδική!

Υ.Γ. Πολυαγαπημένη μου mytinyworld να σαι πάντα καλά και να μας ομορφαίνεις τις συζητήσεις μας με την παρουσία σου και τις όμορφες κούκλες σου!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλοςπάντων θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη γιατί όντως έγραψα με σκληρά λόγια τα κάποια μέλη και απολογούμαι γι αυτό τόσο στους admin όσο και στα υπόλοιπα μέλη, αν και μου επιτρέπεται να διατηρώ τα πιστεύω μου και τη αποψή μου γι αυτά που είπα, απλώς τα εξέφρασα λίγο αγανακτισμένα ίσως και με περισσότερη εμπαθεια από όσο θα έπρεπε...!

Συνεχίστε την καλή δουλειά που κάνετε και εύχομαι οι έχοντες πολλές ΒΙΒΙ ΒΟ να δώσουν χαρά και σε άλλους συνανθρώπους τους..! :)

Εγώ κορίτσια, έχω μία και καλή-και δεν χωράει άλλη στην καρδιά μου-, την Σταρ, με ένα λευκό φόρεμα με ροζ αστεράκια που λάμπουν στο σκοτάδι..!! Είχα πάνω από 10 αλλά με τον καιρό μία μια φίλη μου που ερχόταν για επίσκεψη σπίτι μου, αποχωρούσε και με μια ΒΙΒΙ ΒΟ στο χέρι..!! Και χάρηκα τόσο πολύ, πηγα'ινοντας κάποια στιγμή στα σπίτια τους, που την είχαν σε περίοπτη θέση.. Και τότε κατάλαβα ότι δεν ήταν παιχνίδια για συλλογή αλλα για να χαρίζει αναμνήσεις στις φίλες μου και στα παιδιά τους..! Και το ωραίο έιναι ότι ακόμη και τα μικρά παιδιά τους, την γνώριζαν σαν"την κουκλα της μαμας", που είχαν σε πολύ μεγαλύτερη εκτίμηση από την δική τους BARBIE, γνωρίζοντας ότι πλέον δεν υπάρχει..!!Σύντομα θα σας επισυνάψω φωτογραφίες..!
 
Τελειες οι φωτογραφιες των παιδιων!!!! :) :) :) Υπεροχες οι κουκλες και πολυ κατατοπιστικο το φυλλαδιο!!!!

Nikoleta1983 πολυ ομορφο αυτο που εγραψες για την "την κουκλα της μαμας"!!! Πραγματικα ετσι ειναι!!!!!! :)

Περιμενουμε φωτογραφιες απο την Μοναδικη της καρδιας σου BIBIBO!!! Τι ιστορια εχει; Ποιο αγαπημενο προσωπο στην χαρισε; :)
 
Νικολέτα1983 είσαι τυχερή που ως παιδάκι είχες πάνω από 10 ΒΙΒΙ ΒΟ.

Αναστασία μου να'σαι καλά, γέλασα τόσο πολύ με τις φατσούλες που άνοιγαν ορθάνοιχτα τα μάτια τους, όταν εσύ έπινες τον πρωινό καφέ και ανακάλυπτες τα.... πάνω κάτω μας! :flower:

Makisimos ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Παιδιά εγώ αν ειχα αυτό το προσωπάκι της μπαλαρίνας θα το έβαζα σε μια μπαλαρίνα σίντυ και θα είχα μια τέλεια κούκλα! #) Georgeikos οι κούκλες σου έχουν μια ξεχωριστή λάμψη! Το δε ντύσιμο και χτένισμα της μελαμψούλας, είναι το κάτι άλλο! Συγχαρητήρια, αποπνέουν αγάπη αυτές οι κούκλες! Ηθελα όμως να σε ρωτήσω: τη λες ρολευ γιατί φοράει ρόλευ ή είναι η ρόλερ και κάνεις το ίδιο λάθος με τον makisimos (άντρες, τι περιμένεις? :P ) και τη λέτε ρόλευ? Γιατί παιδιά λέγεται ρόλερ! :P :D
 
mytinyworld είπε:
Νικολέτα1983 είσαι τυχερή που ως παιδάκι είχες πάνω από 10 ΒΙΒΙ ΒΟ. Αναστασία μου να'σαι καλά, γέλασα τόσο πολύ με τις φατσούλες που άνοιγαν ορθάνοιχτα τα μάτια τους, όταν εσύ έπινες τον πρωινό καφέ και ανακάλυπτες τα.... πάνω κάτω μας! :flower:

Makisimos ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Παιδιά εγώ αν ειχα αυτό το προσωπάκι της μπαλαρίνας θα το έβαζα σε μια μπαλαρίνα σίντυ και θα είχα μια τέλεια κούκλα! #) Georgeikos οι κούκλες σου έχουν μια ξεχωριστή λάμψη! Το δε ντύσιμο και χτένισμα της μελαμψούλας, είναι το κάτι άλλο! Συγχαρητήρια, αποπνέουν αγάπη αυτές οι κούκλες! Ηθελα όμως να σε ρωτήσω: τη λες ρολευ γιατί φοράει ρόλευ ή είναι η ρόλερ και κάνεις το ίδιο λάθος με τον makisimos (άντρες, τι περιμένεις? :P ) και τη λέτε ρόλευ? Γιατί παιδιά λέγεται ρόλερ! :P :D
εχε..την λεω ρολευ επιδη φοραει ρολευ!! δεν εχει μακρυ μαλλι..εχει αυτα τα 4 ρολευ και στην μεση εναν κοτσο..την ξερω την ρολερ..εχει μακρια μαλλια..
 
bibi-bo

Καλή μου Nikoleta1983 είναι μοναδική χαρά να δίνεις ανιδιοτελώς. Έχεις την αγαπημένη μου bibi-bo τη σταρ. Αυτή και η ρόλερ για μένα ξεχωρίζουν.

Σου στέλνω τη φωτογραφία της bibi-bo που έπαιζα κάποτε αν και έχει αλλάξει μαλλιά ,μακιγιάζ και βλεφαρίδες... Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλές γιορτές!

picture.php
 
καλως ηλθες αγαπητη νικολετα 1983 στην παρεα μας.....πολυ ομορφη η κινηση που εκανες με τις bibibo σου....μπραβο σου!!!

αγαπητη μου φιλη mytinyworld ευχομαι κι εγω με την σειρα μου να εχεις καλες γιορτες κι ολα να ερθουν οπως επιθυμεις....οι φωτογραφησεις θα γινουν οπως και να ειναι οι κουκλες μου απλως προς το παρων δεν εχω χρονο λογω δουλειας....τωρα ομως που θα εχω αδεια θα σας χορτασω στις φωτογραφησεις....χιχιχιχιχι

makisime καταπληκτικη η αναδρομη και η ιστορια της bibibo ,μου αρεσει παρα πολυ....ευχομαι αυτα τα χριστουγεννα να σου δωσουν ευτυχια,υγεια και....μακαρι ενας απο εμας να μπορεσει να σου χαρισει το παιχνιδι που λατρευεις....καστρα και πολιορκητες...παντα εχω το νου μου μηπως το βρω.....

rapunzel τοσο γλυκια οσο το ονομα σου ,παντα καλοκαρδη και με τις πιο γκλαμουρατες εμφανισεις και φωτογραφησεις....ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυτα τα χριστουγεννα να ειναι τα καλυτερα.....

μικρη μου fraoulitsa,με την καταπληκτικη συλλογη....ευχομαι να αναρρωσεις γρηγορα...και να μας δειξεις και παλι τις ομορφες κουκλες σου...αυτος ο χρονος ευχομαι να εχεις προοδο και πανω απο ολα υγεια....

αναστασια μου,πρωτοπορος στα χτενισματα με τις μπουκλες....ευχομαι εκει που εισαι να περασεις οσο πιο ομορφα γινεται....

georgeikos ευχομαι φετος να βρεις το νυφικο...που τοσο πολυ θελεις.....και παντα ευτυχοσμενος...

bibibo μου με την τεραστια συλλογη....στη ντουλαπα.....ευχομαι ολα οσα επιθυμεις....

δεν νομιζω να ξεχασα καποιον αγαπημενοι ρετροφιλοι.......ευχομαι λοιπον σε ολους αγαπη ευτυχια ευημερια ....ολα οσα ξεχασε ο προηγουμενος χρονος να σας δοθουν απλοχερα απο τον νεο.....και τελος ευχομαι οι συλλογες ολων μας φετος να αυξηθουν εστω και κατα μια κουκλα.....φιλακια
 
bibi-bo

Καλή μου bibibo 28 πολύ όμορφες οι ευχές σου! Σε ευχαριστώ και εσύ να περάσεις τις γιορτές τόσο γλυκά όσο γλυκιά είναι η bibi-bo...

picture.php
 
Αγαπημένη μου rapunjel, αυτό το κίτρινο φόρεμα είναι από τα ομορφότερα της συλλογής σου. Και πάει τέλεια στην μεταμορφωμένη παιδική σου κουκλίτσα! Πανέμορφη!

Bibibo28 ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Οι δίδυμες Μίλυ και Βανίλυ, σας στέλνουν την αγάπη τους :flower:

picture.php


picture.php
picture.php
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αυτό το κίτρινο φόρεμα το έχω άλλη μία φορά και Θα μπει στο χριστουγεννιάτικο δέμα σου και θα το έχεις και εσύ. Τέλειες οι δίδυμες! Τα ρούχα υπέροχα και ιδίως αυτό το ζακετάκι! Τελικά οι bibi-bo της Β΄περιόδου έχουν άλλη χάρη!

Η μπουλούκα σου εύχεται χρόνια πολλά μιας και ξέρω ότι της έχεις αδυναμία...

picture.php
 
Αχ, πόσο καιρό είχα να την δω!!!!!!!! Να μου τη φιλήσεις! :flower: Σ'ευχαριστώ, δεν θέλω να στερηθείς κάτι!

Εχεις δίκιο σ'αύτό που λες για τις μελαμψούλες, έχουν πιο σκέρτσο! Οι πρώτης περιόδου ήταν λίγο πιο σοβαρές, πιο μετρημένες να το πω?

Αυτό το φόρεμα της μπουλουκίτσας, τι είναι rapunjel μου?

Πρόσεξα ότι της έβαλες καινούριες βλεφαρίδες! Είναι πανέμορφη έτσι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld ξέρεις τι αδυναμία σου έχω. Θα στο στείλω το κίτρινο μόνο που είναι λίγο ταλαιπωρημένο. Θέλω και εσύ και η Αναστασία και ο makisimos και η domniki και όλοι οι άλλοι εδώ μέσα να είναι χαρούμενοι.

Εαν μπορώ να συμβάλλω στη χαρά του καθενός χαρά μου!

Το φόρεμα είναι αυθεντικό bibi-bo Β΄περιόδου. Φαίνεται ότι άνοιξα τις ντουλάπες της bibi-bo ε; Το έχω και σε χρυσό. Στο βάζω ξανά σε φωτογραφία με φλας να το δεις καλύτερα! Οι βλεφαρίδες είναι δικές της. Εγώ μόνο φρύδια της ζωγράφισα.

picture.php
 
Αααααααααα! Δεν είχαν φωτιστεί οι βλεφαρίδες και μου φάνηκαν μαύρες και όχι χρυσές! Ωραία δεν θα ήταν και με μαύρες βλεφαρίδες? Ξέρεις κάτι αγαπημένη μου rapunjel? Για μένα, αυτή είναι η πιο όμορφη κούκλα σου. Εχει μια γλύκα ασύγκριτη! Την αγαπάω πολύ. :)

Πανέμορφο φόρεμα! Θα φορέσεις το χρυσό φόρεμα στην Ιωαλιάνα που νομίζω ότι θα της πάει?
 
Mytiny συμφωνώ απόλυτα..!!!!! Νομίζω ότι είναι η πιο όμορφη κούκλα της rapunje και αδικημένη σε σχέση με τις άλλες..!! Κάτι μου κάνει, ότι παέι να μιλήσει όπως την βλέπω..!

H μπουλούκα είναι πιο αθώα νομίζω, σαν να βλέπω την ΒΙΒΙ ΒΟ σε μικρότερη ηλικία απ ότι στις άλλες..!!!

Δεν έχω καταλάβει κάτι και θα ήθελα ανακαιφαλαιωση αλλά με φωτογραφικό υλικό παρακαλώ..!!!

Να μου χωρίσετε τις 3 περιόδους της ΒΙΒΙ ΒΟ και να μου βάλετε με φωτό ποιες κούκλες είχαν βγει στην κάθε περίοδο..! Αααα και τον ανάλογο ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ..!!Νομίζω ότι έτσι θα τα κατανοήσουμε κι εμείς τα αγοράκια που είμαστε πιο.....δυσκίνητα στην σκέψη να το πώ, περί των κούκλων..!! :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιoν θα το κάνει αυτό..!!! :)

Που είναι σήμερα η Αναστασία οεο???? Γιορτάζουν εκεί στην Ιταλία , οπότε υποπτεύομαι ότι θα έχει ξεχηθεί στα πανηγύρια για να βρει ορφανές κούκλες και να τις κάνει...ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ..!!! χεχεχεχεεεεχ
 
Ωχ.... κάτσε makisimos γιατί τώρα μπερδεύτηκα! Rapunjel βοήθειααααααααααααα!

Δύο δεν είναι οι περίοδοι? Οι άσπρες της πρώτης περιόδου και οι μελαχρινούλες της δεύτερης???8)8)8)

Παιδιά, συγχωρήστε με, αλλά εγώ ήξερα μόνο αυτές της πρώτης περιόδου, τις άσπρες σαν την παιδική μου, γιατί το 1985 σταμάτησα να παρακολουθώ την εξέλιξή τους, λόγω.... ηλικίας φαντάζομαι. Τις τελευταίες τις γνώρισα εδώ, μαζί σας. Αλλά απ'όσα έχω καταλάβει με την πολύτιμη καθοδήγηση της πολυαγαπημένης μας rapunjel, υπήρξαν δύο περίοδοι ΒΙΒΙ ΒΟ....

Που είσαι Αναστασίαααααααααααα! Τί γιορτή έχουν στην ιταλία σήμερα makisimos?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδα την Μιλυ και την Βανιλυ και νομιζα οτι ειχα μεθυσει και τα εβλεπα διπλα!!!!!!!

Σημερα ειναι η γιορτη της Immacolata Concezione, της αμωμου συλληψεως της Παναγιτσας, (συμφωνα με τους καθολικους η Παναγια ηδη απο την στιγμη που ξεκινησε να αναπνεει στην κοιλια της αγιας Αννας, της μητερας Της, ηταν καθαρη απο την κηλίδα του προπατορικου αμαρτηματος.)

Και αποφασισα να μην ανοιξω τον υπολογιστη μπας και ριξω κανα ξεσκονισμα εδω μεσα!!! Ξεκινησα να βαζω και σε μια σειρα τις κουκλες... και να κλεισω τα χριστουγεννιατικα πακετακια. Ειχα και κατι ορφανες να πλυνω!!! Θα σας τις δειξω προσεχως στο αναλογο θρεντ!

Οι κουκλιτσες της Ραπουνζελ μας οπως παντα μοναδικες!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα σε όλους! Δε σας κρύβω πως ήμουν αρκετά διστακτική σχετικά με το αν πρέπει να ξαναγράψω, αλλά τελικά αποφάσισα να κάνω μια προσπάθεια... Οι φωτογραφίες σας είναι όπως πάντα τέλειες! Σε όσους έχετε ήδη στολίσει να ευχηθώ καλές γιορτές!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. Χθες χώθηκα στο πατάρι για να βρω ένα χαλί και βρήκα εκτός από το χαλί και μια τσάντα με παιδικά μου παιχνίδια τα οποία είχα αφήσει στο σπίτι της γιαγιάς για να έχω να παίζω κάθε φορά που έρχομαι. Ανάμεσα σε αυτά ήταν και μία Bibi-Bo, η οποία είναι κάπως αλλιώτικη από τις υπόλοιπες. Έχει καστανά μαλλάκια (ή σκούρα ξανθά, κάτι τέτοιο τέλος πάντων) και πίσω από το κεφάλι της δεν υπάρχει κάποιος αριθμός, το μόνο που λέει είναι "el greco". Για να μη τη θυμάμαι προφανώς την είχα πάρει από κάποια ανταλλαγή που έκανα σαν κοριτσάκι κι εγώ. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι σόι Bibi-bo είναι τούτη, μιας και Betty bo (που είναι κ αυτή καστανή) δεν είναι;

Δεν επισυνάπτω φωτογραφία, μιας κ τώρα στεγνώνει από το πλύσιμο.
 
Καλημερα Fraoulitsa!!!! Καλα εκανες και ξαναεγραψες!!! :) :) :) περασμενα ξεχασμενα...ανθρωποι ημαστε και αλλωστε η συγνωμη πιστευω καθαρισε τον ουρανο!!! :) :)

Η καταγραφη της ιστοριας της ΒΙΒΙΒΟ και των παλιων παιχνιδιων ειναι ο στοχος μας, και αυτο το θρεντ ειναι πολυαγαπημενο και πολυδιαβασμενο οπως προσεξες κι εσυ!!!

Μηπως να ειναι καμια Λιλι Λει η κουκλιτσα; Λεω μηπως γιατι δεν την εχω δει απο κοντα, και εχω μια μπερδεμενη αναμνηση της!!!

Οταν μας δειξεις φωτογραφια της θα ειναι σιγουρα πολυ ενδιαφερον ντοκουμεντο!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα