Bibi-bo Μέρος 3ο

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας mytinyworld
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld τώρα θα καταλάβεις γιατί έχω τόση αδυναμία στην Ανθισμένη. Αυτές οι ταλαιπωρημένες κούκλες είναι σαν να σου μιλάνε.

Η Ανθισμένη έκλαιγε στην αρχή και σιγά σιγά με τη φροντίδα μου και την αγάπη μου άρχισε να χαμογελάει. Θα το δεις και εσύ. Ότι χρειαστείς ξέρεις ότι μπορείς να με υπολογίζεις! Να τη χαίρεσαι την κούκλα μας!

Η Ανθισμένη χριστουγεννιάτικη...

picture.php


picture.php
 
Kαι μιας και είδαν κι απόειδαν οι ΒΙΒΙ ΒΟ ότι εγώ δεν νοιάζομαι για τα μαλλιά τους, είπαν να περάσουν από το αυθεντικό κομμωτήριο της εποχής τους να τα φτιάξουν λίγο..!!!

picture.php


picture.php


picture.php


Αφιερωμένη η φωτό στην Αναστασία που με έκανε και γέλασα τόοσο πολύ σήμερα..!!! Απλά τέτοιο πηγαίο χιούμορ δεν υπάρχει..!!!!!!!!!!!!! ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΚΟΡΥΦΗ
 
Να εισαστε καλα εσεις ρε παιδια που λεμε κανα ελληνικο και γελαμε #) ....γιατι στα ιταλικα μου ρχεται λιγο δυσκολη η ατακα... το αιμα νερο δεν γινεται

Θελουμε οπωσδηποτε φωτογραφιες της σταχτοπουτας, Mytinyworld, οπως ειπε ο Makisimos μας!!!!! Να την φτιαχνουμε σιγα σιγα μεσα απο το φορουμ ολοι μαζι!!!! Να γινει σαν το μπουμπουκι του μπαξε την Ανθισμενη της Νεραιδοχερας μας!!! :D

Το κομμωτηριο του Μακισιμου ειναι ολα τα λεφτα!!! Βλεπω οτι το '80 τα πιστολακια για τα μαλλια της ΒΙΒΙΒΟ ηταν ηδη ασυρματα, χωρις καλωδια, επαναφορτιζομενα ητανε σαν το σκουπακι μουλινέξ.
 
bibi-bo

Γλυκέ makisime πολύ ωραίο το κομμωτήριο. Το τι γούνινο χαλί είχανε αυτά τα δωμάτια δε λέγεται! Πολύ χλιδή η bibi-bo! Ηλεκτρική σκούπα δε βλέπω πουθενά. Ο δύσμοιρος Τζον Τζον που τα καθάριζε... Δεν του φτάνανε όλα, μάζευε και τις τρίχες της bibi-bo...Για αυτό είπε ας έχω εγώ πλαστικό μαλλί να μη μαζεύω και τις δικές μου τρίχες! Η Ανθισμένη με μαζεμένο μαλλί για να μη καθαρίζει χριστουγεννιάτικα ο Τζον Τζον!

Υ.Γ. Πολυαγαπημένη μου Mytinyworld θα σου στείλω εγώ σκουλαρικάκια για τα αυτιά της κούκλας μας!

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τον καημένο τον τζον τζον, τίναγμα χαλιών που έχει κάνει! Γι'αυτό έχει και τέτοια μπράτσα! :D

Πανέμορφη όπως πάντα η ανθισμένη μας και με το μαλλάκι της μαζεμένο!

Με γεια το κομμωτήριο makisimos! Εχει έναν αέρα ρετρο!

Παιδιά, η σταχτοπούτα μου δεν είναι βασανισμένη κούκλα. Ούτε κακοποιημένη. Δεν έχει καμία σχέση με την ανθισμένη, ούτε στυλό, ούτε κομένη με ψαλίδι. Είναι απλώς παραμελημένη και αν και προσπάθησα να τη βγάλω φωτογραφίες, η βρωμιά της που είναι το σημείο που την κάνει να δείχνει πιο πολύ εγκαταλειμένη δεν μπορεί να αποτυπωθεί! Θα βάλω φωτογραφίες στο thread συντήρηση. :)

Rapunjel μου αγαπημένη, σ'ευχαριστώ για τα σκουλαρίκια, έχω 3 ζευγάρια, αλλά δεν της ταιριάζουν είναι απο τη σάντρα, τη σειχέλες και τη σίντυ και είναι πολύ φαντεζί και έντονα. Πολύ ποπ. Της μικρούλας μας της πάνε κάτι σε πέρλες, κάτι διακριτικό... Γι'αυτό σκέφτηκα να της φτιάξω, μιας και δεν έχω. Ακόμα και τη Πωλίνα μου την έχω χωρίς, γιατί με το νυφικό της ταιριάζουν μόνο άσπρα.

Σήμερα θα ντύσω γιορτινά όλες τις ΒΙΒΙ ΒΟ και τους ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ. Ελπίζω να τα καταφέρω να τις φωτογραφίσω κιόλας, να σας ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου καλές γιορτές με γιορτινές φωτογραφίες! Προς το παρόν είναι δύσκολο να βρω το χρόνο.... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ πλακα με αυτα που εγραψες Rapunjel μου!!!!!!!! :D :D:D:D

Ρε τον δολιο τον Τζον Τζον....

Τι να στολισω το χριστουγεννιατικο δεντρο....αμα θελω να δω γιορτινα ανοιγω το φορουμ και βλεπω την Ανθισμενη μας!!!!! :D :D:D:D

Προσπαθω να σκεφτω μια λυση για τα σκουλαρικια της Σταχτοπουτας...θα την γραψω στο θρεντ Συντηρηση :)
 
καλησπερα κι απο εμενα θυμηθηκα μια ερβτηση που ειχε κανει καποιος απο εμας οτι εχει μια bibibo με μπεζ λαστιχακια στο κορμι της μεσα η bibibo ειχαν μονο μαυρα η sindy pedigree που απεκτησα μολις σημερα εχει μπεζ....τελειο το κομμωτηριο makisime αναστασια ευχαριστω και δημοσιως ξερεις εσυ....mytinyworld νομιζω πως μπορω να βρω χερακι την παλαμη μονο γιατι αξονακι για να γυρναει σιγουρα δν εχω....θα κοιταξω και θα σου πω...
 
bibi-bo

Λατρεμένη μου Αναστασία τι νόμιζες; Μαύρη ζωή του έκανε η bibi-bo μας. Τον είχε για υπηρέτη. Για αυτό και δεν τον πήρε ποτέ άντρα της. Σου λέει να πάρω έναν άντρα γλυκό και ταπεινό; Τι να τον κάνω; Εγώ θέλω τον άντρα τον νταβραντισμένο και όχι τον άντρα με την ποδιά. Έτσι σκέφτηκε...

Η Ανθισμένη σου στέλνει τις ευχές της ...

picture.php
 
Παιδιά κάθε προσφορά χεριού δεκτή! Αριστερό, άσπρο χρειάζεται. Οχι από τις β' περιόδου. Αυτό που λες για το αξονάκι με βάζει σε σκέψεις bibibo28, γιατί οι παλιές είχαν μπάλα... Τι εννοείς αξονάκι?
 
mytinyworld μου, η μπαλίτσα αυτή είναι η κορυφή μιας μικρής πλαστικής βέργας (κοίτα να δεις που δε μου έρχεται τώρα η κατάλληλη λέξη....). Δε σου συνιστώ να την τραβήξεις προς τα έξω για να τη δεις γιατί δεν μπαίνει μετα καλά στη θέση της. Υποψιάζομαι πως αυτό πρέπει να εννοεί η bibibo 28 λέγοντας "αξονάκι"...
 
Αααααααα! οχι τότε, το αξονάκι το έχει. Μόνο η παλάμη λείπει..... :(

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση φραουλίτσα ;)
 
Καλησπέρα!!! Τι κάνετε; Εγώ σήμερα χάρισα 2 bibi-bo στο κοριτσάκι που κάνω μάθημα, μιας κ έχει αύριο τη γιορτή του, κ αισθάνομαι τέλεια! :D Σε συνέχεια της χθεσινής μου διευκρίνισης για το χεράκι παραθέτω μια φωτογραφία με χεράκι πάνω στο αξονάκι του. Ακόμη, επειδή οι γιορτές πλησιάζουν πολύ κ εγώ δεν εχω στολίσει ακόμα, για να είμαι λίγο στο κλίμα των ημερών βάζω και μια από τις τελευταίες Bibi-bo μαζί με το κοριτσάκι της πάνω σε ένα αλογάκι καρουσσέλ.
 
bibi-bo

Γλυκειά fraoulitsa πανέμορφη η κούκλα σου! Τελικά οι bibi-bo Β' περιόδου είναι πανέμορφες! Εγώ τις αγαπώ πολύ γιατί τις παίζαμε πολύ με την αδερφή μου λόγω του ότι της Α' περιόδου βγαίνανε πολύ εύκολα τα χεράκια και για αυτό τις είχαμε στολισμένες.

Ανθισμένη και γιορτινή γιατί της έχω μια αδυναμία...

picture.php
 
Τι μαλλί rapunjel μου φτιάξανε τα άξια χεράκια σου!!! Δεν υπάρχει άλλος που να μπορεί να συναγωνιστεί τα χτενίσματά σου και δεν σου κρύβω ότι σκάω από το κακό μου γιατί έβαλα κοτζάμ τουαλέτα της παιδικής μου κουκλίτσας και αφού είδα και απόειδα με την αγαρμποσύνη μου στο χτένισμα, της έκανα και πάλι αλογοουρά.... #) :cry:
 
Τέλειο το μαλλάκι της, rapunjel μου! Συμφωνώ με την Mytinyworld κι εγώ, δεν τα καταφέρνω επίσης στα χτενίσματα. Μια αλογοουρά, ένα "μισό - μισό" όπως στις μπαλαρίνες... Ως εκεί! Για να είμαι ειλικρινής, φοβάμαι και το πιστολάκι... #) Το φορεματάκι που της φοράς κάτι μου θυμίζει... Bibi-bo είναι;

Θα συμφωνήσω μαζί σου σχετικά με τις κούκλες της β περιόδου. Έχουν άλλη ομορφιά! Κι εγώ τις αγαπώ γιατί ουσιαστικά μ' αυτές μεγάλωσα. Μπορεί οι πρώτες μου να ήταν α περιόδου, αλλά μ' αυτές έπαιξα περισσότερο! Η αδερφή μου είχε πιο πολλές barbie, εγώ είχα τις bibi-bo μου και παίζαμε με τις ώρες! :) Αλήθεια, θυμάστε πότε σταμάτησε η παραγωγή τους; Προσπαθώ να το θυμηθώ από χθες, αλλά δεεεεεεεεεεεεν.....
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld δεν είναι τόσο δύσκολο να φτιάξεις διάφορα χτενίσματα. Προσπάθησε. Χρησιμοποίησε το μπιστολάκι στο κρύο αν φοβάσαι. Άλλαξε της χωρίστρα. Πάρε μικρά τσιμπιδάκια και κάντης χτενίσματα. Η Ανθισμένη έχει μια κουπ χωρίς καθόλου κατεστραμένα μαλλιά και έχει προσθετική αρκετή. Ίσως όταν σου στείλω τα μαλλιά και τα προσθέσεις στην κούκλα σου να φτιάχνονται πιο εύκολα.

Γλυκειά fraoulitsa το φόρεμα είναι κινέζικο και όχι bibi-bo.

Η Ανθισμένη σε μια ακόμη χριστουγεννιάτικη φωτογραφία...

picture.php
 
υπεροχη rapunzel μου μπραβο....φραουλιτσα μου ωραια η κινηση σου,στο κοριτσακι μπραβο....mytinyworld αυτο ακριβως εννουσα με τα χερακια αλλα δν ηξερα πως αλλιως να το πω....
 
Η κουκλίτσα μου σας εύχεται ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!! :hurrah:

picture.php


picture.php
 
Καλά ΜΥΤΙΝΥ λες και είναι πραγματικά σε στούντιο για φωτογράφηση..!!!!!!

Νομίζω μια νέα ΣΤΑΡ γεννιέται..!

Ποια είναι αυτή? Η τελευταία που βρήκες????Η από τις προηγούμενες σου???

Νομίζω ότι πρέπει να βγάλεις μια φωτογράφηση με όλες τις ΒΙΒΙ ΒΟ και ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ μαζί..!!!! :)
 
Καλέ μου makisimos σ'ευχαριστώ! Πραγματικά της έδωσες άλλα 30 χρόνια κουκλοζωής με αυτό το κοπλιμέντο που της έκανες! Είναι η παιδική μου κουκλίτσα, δεν βλέπεις το τζίβα μαλλί???? :P

Εχω σκοπό να σας δείχνω κάθε μέρα και μία κούκλα μου με τα καλά της και στο τέλος μια πανοραμική με όλες τις ΒΙΒΙ ΒΟ και τους ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ, σε γιορτινό κλίμα. Αντε, με έκανες και το μαρτύρησα! :sealed:
 
Πίσω
Μπλουζα