Bibi-bo Μέρος 3ο

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας mytinyworld
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πολύ όμορφη η κουκλίτσα σου!

Η Ανθισμένη με γιορτινή κουπ...

picture.php


picture.php
 
Εμεινα..... φανταστικη Rapunjel μου, εισαι μαγικη μιλαμε!!!!!!!!!!!!!!!Τι μαλλακια υπεροχα της εκανες!!!!!!!!!!! Της εκανες περμαναντ και τις εκοψες αφελειες;;;;; Καλε σαν την Βουγιουκλακη την εκανες!!!! Κουκλα!!! :D :D:D:D Θα μιλησει, θα πει τ'αγορι μου τ'αγορι μου τ'αγορι μου, γλυκο και τραγανο σαν καραμελα!!!!!!

Eιναι επαγγελματικο το χτενισμα!!!!! Τι να ψαχνουμε τωρα να μιμηθουμε τον επαγγελματια....εδω μιλαμε εχει διπλωμα η νεραιδοχερα!!!

Mytinyworld η κουκλιτσα σου ειναι συμβολο κομψοτητας!!! Εγω μονο μαλλια εβαλα στις κουκλιτσες, δεν χρειαστηκε να τους τα χτενισω, φουσκωσαν μονα τους!!!

Βεβαια η Rapunjel μας εχει βαλει τον πυχη πολυ ψηλα, δεν πιανεται παιδι μου. Εγω δεν μπορω ουτε να την ακινητοποιησω την κουκλα με δυο χερια, με τι χερι να κρατησω το πιστολακι, με τι την βουρτσα!!! Χρειαζονται 4/5 χερια και μαλιστα χρυσα σαν της Rapunjel να βγει τετοιο αποτελεσμα!!!!
 
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία δεν έκοψα αφέλειες, απλά ίσιωσα ένα κομμάτι μαλλιού μπροστά, το γύρισα πίσω και το στερέωσα με ένα τσιμπιδάκι. Με λακ το κόλλησα, το στέγνωσα με το μπιστολάκι και βγήκαν οι αφέλειες. Με ένα λουσιματάκι θα γίνει όπως πριν.

Η Ανθισμένη κοντινό για τη λατρεμένη Αναστασία... που είναι αξεπέραστη στο μακιγιάζ! Σε ευχαριστώ πάντως που είσαι φίλη μου. Αυτό είναι το πιο ξεχωριστό. Όλα τα άλλα έρχονται και παρέρχονται...

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλα rapunzel μου τι καταπληκτικο μαλλι ειναι αυτο .....τρομερο εμεινα!!!!!

μπραβο ,mytinyworld υπεροχη η κουκλιτσα σου συμφωνω βεβαια με τον φιλο μας τον μακισιμο οτι πρεπει δηλαδη επιβαλλεται μια φωτογραφηση με τον αντρα της παρεας....ευτυχως πλησιαζουν χριστουγεννα και η αδεια μου οποτε αυτο σημαινει φωτογραφηση....χιχιχι
 
Παιδιά, αν πω πως δε σας ζηλεύω θα είναι ψέμα... #)

Αν γράψω πως "οι κούκλες σας είναι η μία καλύτερη από την άλλη" κάποια θα "ρίχνω". Είναι όλες τέλειες!!! Μπράβο σας!!! :bow2:

Χαίρομαι κάθε φορά που "μπαίνω" στο φορουμάκι αυτό και βλέπω όλες αυτές τις κουκλίτσες να παρευλάνουν !!! :thanx2:

Ομορφαίνει και το φόρουμ μας μαζί τους!!!
 
Juanita μου, είναι πολύ ευχάριστο πως μας παρακολουθείς και σου αρέσουν οι κουκλίτσες μας! Ελπίζω να σε βλέπουμε πιο συχνά! :P

mytinyworld μου, εξαιρετικές οι φωτογραφίες, μπράβο! Η παιδική σου κουκλίτσα εξελίσσεται σε μεγάλη ντίβα μου φαίνεται, ε?

Θα ήθελα τώρα κι εγώ με τη σειρά μου να βάλω μια κάπως γιορτινή φωτογραφία. Μία από τις μπουμπούδες μου ποζάρει δίπλα σε μια χιονόμπαλα που έχει έναν άγγελο μέσα! Λατρεύω τις χιονόμπαλες! Ελπίζω να σας αρέσει! #)
 
bibi-bo

Λατρεμένη μου Αναστασία και bibibo 28 χαίρομαι που σας άρεσε το χτένισμα και σας παρουσιάζω την Ανθισμένη με αλα γκαρσόν μαλλί. Τα μαλλιά είναι μαζεμένα και όχι κομμένα κοντά. Η κουκλίτσα με τα μαλλιά που έχει κάνει αυτά τα χτενίσματα! Κοντό μαλλί, μίνι φούστα και μποτάκι!

Υ.Γ. Πολύ γλυκειά η κούκλα σου fraoulitsa! Juanita να σαι πάντα καλά και να χαίρεσαι! Χαρά μας να μας βλέπεις εσύ και όποιος άλλος θέλει!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να'μαι κι εγώ! :flower:

Κορίτσια και αγόρια, η κουκλίτσα μου τέτοιες δόξες είχε να ζήσει πολλά χρόνια, μη πω ότι δεν είχε ζήσει ποτέ! Το σώμα ήταν μόνο η αρχή, αν πάει και στα ινστιτούτα της, ποιος την πιάνει..... Σας ευχαριστεί όλους! :thanx2:

Rapunjel αγαπημένη, τι αριστουργήματα είδαν τα ματάκια μου? Μιλάμε για ΤΑ ΤΕΛΕΙΑ χτενίσματα! Φανταστικά! :award:

Φραουλίτσα, όλο γλύκα η μπουμπούκα σου!

Η Μίλυ και ο Τζον τζον σας εύχονται με τη σειρά τους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

picture.php


picture.php


picture.php
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld τι γλυκό και τρυφερό ζευγάρι!!! Η κουκλίτσα σου με τη βοήθεια μας θα γίνει κουκλάρα!

Χαίρομαι που σου αρέσουν τα χτενίσματα. Φέτος στη μόδα είναι τα καρέ μαλλιά και οι φράντζες. Η Ανθισμένη μέσα στη μόδα...

picture.php


picture.php
 
φοβερη μοναδικα χτενισματα...ουτε ο τρυφων σαμαρας ετσι...καταπληκτικο....νεραιδοχερα στην κυριολεξια rapunzel μου ....
 
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ από τη Βανίλυ, τον Τζον τζον και τα σκυλάκια τους, Πίτσι και Ντόλυ!! :heartcloud:

picture.php
picture.php


picture.php
 
Juanita μας, εμεις σας ευχαριστουμε για τον χρονο που αφιερωνετε σε αυτο το μαγικο φορουμ!!! Ποσες αναμνησεις ξυπνησαν, ποσες φιλιες γεννηθηκαν, ποσα χαμογελα και δακρυα συγκινησης εχουν ριχτει στα μονιτορ απο παιχνιδια, ιστοριες, κουκλες, τηλεοπτικες σειρες, εργα που αγαπησαμε και μαθαμε οτι ταυτοχρονα σε ενα αλλο μερος καποιος αλλος τα αγαπουσε με τον ιδιο τρελο τροπο!!!!

Τι να πω για τις φωτογραφησεις της Fraoulitsas, της MytinyWorld και της μοναδικης μας Rapunjel!!!! Τα μαλλακια της Ανθισμενης ειναι για περιοδικο κομμωτικης!!!

Ακομα δεν εχω βρει χρονο να στολισω το σπιτι αλλα σιγουρα ανοιγοντας το Ρετρομανιαξ χορταινει το ματι μου χριστουγεννιατικη θαλπωρη!!!!

(παιδια σημερα το αμορε, βγαζοντας τον σκυλακο μας βολτα και ανοιγοντας τα σκουπιδια για να πεταξει τις ακαθαρσιες του, βρηκε ενα τεραστιο κουτι Lego, ολο γεματο μεσα με ακομα τις σακουλιτσες σφραγισμενες και εκανε βουτα να το παρει σαν την Mytinyworld με τα πλειμομπιλ του γειτονα!!! :D :D:D)





Με αυτα τα κομματια θα χτισω σπιτι στις ΒιΒΙΒΟ μου!!! Να τις προικισω!!!



 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld τέλειες φωτογραφίες και πιο τέλειο το σετ των φλυτζανιών του τσαγιού!!!

Λατρεμένη Αναστασία και γλυκειά bibibo 28 χαίρομαι που σας αρέσουν τα χτενίσματα.

Για τη λατρεμένη Αναστασία που δε στόλισε ακόμη οι φωτογραφίες....

Αναστασία θέλω φωτογραφίες από τις προικισμένες bibi-bo!!!

picture.php


picture.php
 
Αναστασια είπε:
Juanita μας, εμεις σας ευχαριστουμε για τον χρονο που αφιερωνετε σε αυτο το μαγικο φορουμ!!! Ποσες αναμνησεις ξυπνησαν, ποσες φιλιες γεννηθηκαν, ποσα χαμογελα και δακρυα συγκινησης εχουν ριχτει στα μονιτορ απο παιχνιδια, ιστοριες, κουκλες, τηλεοπτικες σειρες, εργα που αγαπησαμε και μαθαμε οτι ταυτοχρονα σε ενα αλλο μερος καποιος αλλος τα αγαπουσε με τον ιδιο τρελο τροπο!!!!
Αναστασία μου, δε θα μπορούσα να τα πω καλύτερα! :clap: Με εκφράζει αυτό 1000%! #) Καλά κάνατε κ μαζέψατε τα Lego! Αυτά τα παιχνίδια από δεύτερο χέρι (με όποιον τρόπο κι αν έρχονται στα δικά μας χέρια) εγώ τα αγαπώ περισσότερο από τα καινούργια γιατί έχουν μια ιστορία πίσω τους! Τις προάλλες πήρα τη ντουλάπα της bibi-bo (κλασικά από δεύτερο χέρι) και μεταξύ άλλων βρήκα μέσα μια χριστουγεννιάτικη καρτούλα. Κάποιο κοριτσάκι την είχε κάνει δώρο σε μια φίλη της. Δε σας κρύβω πως συγκινήθηκα πολύ!

Ραπουνζέλ μου, τέλεια τα χτενίσματα, μπράβο! Η τελευταία κουκλίτσα είναι πανέμορφη! Αλήθεια, πόσες bibi-bo έχεις;

Mytinyworld μου, δε φαντάζεσαι πόσες αναμνήσεις όμορφες μου ξύπνησαν οι τελευταίες σου φωτογραφίες! Η τραπεζαρία της Barbie δεν είναι αυτή; Ήταν το μόνο κουκλο- έπιπλο που είχα ποτε, αγορασμένο το '90 λίγο αφού είχε γεννηθεί η αδερφούλα μου! #)

Κ μια γενική ερώτηση: Έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ ποια χρονιά σταμάτησε η κυκλοφορία των Bibi-bo, χωρίς αποτέλεσμα μέχρι στιγμής! Θυμάστε; :xm: :xm:

Κι αφού τα είπα κ χάρηκα πάω να βγω μέσα στον χαλασμό να πάω για μάθημα! Κλαψ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασία μου, με γεια τα lego! Να'ναι καλά το αμόρε σου που ανέλαβε το.... δύσκολο έργο της ανάσυρσης... (το έχω κάνει και θυμάμαι... τις δυσκολίες) :xm:

Rapunjel μου, η ανθισμένη με το αλα γκαρσόν είναι ίδια η Αλίκη στο Βίκτορ Βικτόρια και με το καπελάκι στο αχ αυτή η γυναίκα μου! Είναι απίστευτο πως πιάνουν έτσι τα χεράκια σου, αυτό είναι δώρο! Και η τελευταία φωτογραφία με την κουκλίτσα σου είναι πανέμορφη! Μαγική!

Για την τιμή που μας κάνει η juanita (και όλοι οι θαυμαστές της bibi bo) να μας διαβάζει έχω αναφερθεί σε προηγούμενες, ταραγμένες μέρες!

Φραουλίτσα, η τραπεζαρία είναι της sindy από το 1991, αγορασμένη πριν μερικούς μήνες και το επιπλάκι είναι barbie, το βρήκα σε ένα παλαιοπαιχνιδοπωλείο μαζί με κάτι ραφάκια της ίδιας σειράς και μερικούς άλλους θησαυρούς μέσα στο ντουλαπάκι και στην σακούλα όπου βρίσκονταν όλα μαζί. Ενιωσα ακριβώς αυτό που ένιωσες με την ντουλάπα (με γεια κιόλας, απίστευτη επιτυχία!) γιατί μέσα είχε και κάτι κοκαλάκια και χαρτάκια του κοριτσιού που κάποτε ανήκαν.

Χαίρομαι που σας άρεσαν οι φωτογραφίες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld δώρο είναι να έχεις γύρω σου καλούς ανθρώπους όπως εσείς.

Γλυκειά fraoylitsa οι bibi-bo που έχω είναι οι δικές μου και της αδερφής μου.

Με γεια την ντουλάπα!

Η Ανθισμένη συνειδητά φτιάχτηκε έτσι να μοιάζει στην Αλίκη Βουγιουκλάκη. Τελευταίες φωτογραφίες της για να δείτε ότι για τα χτενίσματά της δεν κόπηκε ούτε μια τρίχα!

picture.php


picture.php
 
Κι εκεί που πήγα να κάνω τα ψώνια μου στον Σκλαβενίτη, σαν καλός εργένης που είμαι, τι να δω μπροστά από το ψυγείο με τα γιαούρτια??? Ένα κοριτσάκι κάπου 7 ετών με την μαμά του, κρατούσε μια ΒΙΒΙ ΒΟ..!! Και είπα αποκλείεται, είμαστε σε άλλη εποχή..! Κι όμως ήταν ΒΙΒΙ ΒΟ, και απλούστατα το επιβεβαίωσα όταν είδα το ρούχο της..! Το αυθεντικό δαντελοτό νυφικό της el greco..! Ω ναι, ήταν η ΒΙΒΙ ΒΟ νύφη εν έτη 2010-πλησίον-!!!Εννοείοται ότι δεν μίλησα, θα με περνούσαν για παλαβό, αν και πολύ ώρα προσπαθούσα να δώ αν όντως ήταν η ΒΙΒΙ ΒΟ, το οποίο σημαίνει ότι για πολύ ώρα έτρεχα από πίσω τους στις φρουτόκρεμες, στισ σερβιέτες, στα αλλάντικά...ΠΑΝΤΟΥ..!!! Ε στο τέλος αφού το επιβεβαίωσα είπα να φύγω γιατί θα με παρεξηγούσαν..!!! Για μια στιγμ'ή ήθελα να προτείνω στο κορίτσ'άκι να ανταλλ'άξουμε και να της αγόραζα επι τόπου μια καινούργια Μπάρμπι, αλλά λέω άσε γιατί θα φάω κλοτσιές στο τέλος..!

Και αφού πολύ ώρα μου έκανε εντύπωση πως είδα μια ΒΙΒΙ ΒΟ σε πλήρη χρήση από ένα μονμτέρνο κοριτ΄σακι, ανεβαίνω στον πρώτο όροφο να αγοράσω αρωματικό αυτοκινήτου και πιάνει το μάτι μου πάλι κάτι δεκαετίς 80..!!!! Και λέω δεν είναι δυνατόν σήμερα, βρίσκομαι στον Σκλαβενίτη του '80...!

Ω-και πάλι-Ω ναι..:!!!!!! Β΄ρηκα στα dvd με παιδικά την ταινία "ΟΙ ΠΥΓΟΛΑΜΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗ",που μεταφρασμένο στην γλώσασα τηςε δεκαετίας μας δεν είναι άλλο από τους γνωστούς κι αγαπημένους"ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΗΔΕΣ" σε 2 Χριστουγεννιάτικες ιστορλίες..!! Και μόνο που είδα το εξώφυλλο με τους φωτεινούληδες, πριν το καταλάβω είχε μπει κατευθείαν στο καλάθι μου..!!

Με λίγα λόγια σήμερα τα ψώνια μου είχαν άρωμα δεκαετίας 80 σε Χριστουγεννιάτικους ρυθμούς..!!!!
 
Απαιχτες οι φωτογραφιες της Rapunjel και MytinyWorld!!!!!Αυτη μεσα στις μπαλες τις χριστουγεννιατικες.... :) :) :)

Ποιος ξερει πως κατεληξε το δωρακι της μικρης με την καρτουλα μεσα να πουλιεται... :cry:

Παιδια δεν εχω ακομα καταλαβει πως βρεθηκαν στα σκουπιδια τα Lego... Εχθες ξεκινησαμε μεσα στην αγρια νυχτα να τα ενωνουμε και δεν λειπει τιποτα! Πιστευω πως πεταχτηκαν απο εκδικηση, ή για τιμωρια, ή καποιος εχασε ενα στοιχημα ...δεν μπορει...ειναι εντελως παραλογο να πεταχτηκαν επειδη δεν χρειαζονταν.


:o :O:O

 


Μακισιμο μου, πραγματικα, εγω θα την ακολουθουσα μεχρι το σπιτι την κυρια με το κοριτσακι για να λυσω στην απορια! Ειδες ομως; Ειμαστε αμεσως σεξιστες...γιατι να μην μπορει να ρωτησει ενας ανδρας για την κουκλα της μικρης; Αν ημουν εγω θα ρωτουσα, "Συγνωμη, μα αν επιτρεπεται αυτη η κουκλα ειναι μια ΒΙΒΙΒΟ; Οχι δεν θελω να σας την κλεψω, απλα ειναι πολυ συγκινητικο να την βλεπω στα χερακια της συγχρονης νεολαιας!"

:D
 
Αχχχχχχ! Εγώ στη θέση σου makisimos θα προσπαθούσα να μάθω αν έχει για μαμά/κόρη κάποια συναισθηματική αξία και αν μου έλεγαν όχι, θα της αγόραζα την μπάρμπι, τον κεν, την προίκα τους :P :P:P:Dκαι θα έφευγα από το σούπερ μαρκετ με ένα πολύτιμο λάφυρο! Στη συνέχεια θα έδινα το νυφικό στον καλό μας georgeikos που το θέλει τόσο πολύ... Και με βάζεις σε σκέψεις τώρα... Για να είναι η ΒΙΒΙ ΒΟ σε πλήρη λειτουργία εν έτει 2010, σημαίνει ότι κάποιος της έκανε συντήρηση, αλλιώς.... η μικρή κρατούσε μια "ακίνητη" κουκλίτσα... Χμ! με έβαλες σε σκέψεις.... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
;Oxi mytiny η ΒΙΒΙ Β Ο ήταν η πιο άψογη που έχω δει από κοντα΄..!! Χέρια πόδια όλα σε πλήρη λειτουργία..! Φνταζομαι επειδή η μαμά φαινόταν 30αρα θα της την έδωσε η ίδια..1 Προφανώς θα ήταν δική της αλλά σίγουρα την είχε επιδιορθώσει..!!! Παρόλα αυτά ήταν μια νύφη κούκλα παρόλο τις δεκαετίες πουθ είχαν περάσει από πάνω της..!!

Αναστασία μου η αλήθεια είναι ότι κακώς δεν 'ρώτησα γιατί ακόμη και τώρα έχω περιέργεια να μάθω και με την περιέργεια θα μείνω,,,..!!!!!!

Αλλά δεν πειράζει γιατί ανταμείφθηκα με τους φωτεινούληδεσ που θα βάλω αν δω σε λίγη ώρα..!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα