Bibi-bo Μέρος 3ο

DoctorGalifrean είπε:
Ακομα και οι ελληνιδες τοτε γουσταρανε New kids on the block, γι'αυτο το εβαλα. Δεν ηθελα να σας προσβαλω, κυριες μου. Ζητω ταπεινα τη συγγνωμη σας...:)
:animlaugh: :animlaugh:

Αυτο το θρεντ της Βibi-bo τα χει δει ολα! Στον ξεβρακωτο τον κουκλο θα κολλησουμε; :cool:

Πρεπει να ειναι Mattel, γιατι το σωμα του ειναι ιδιο με αυτο του Κεν. Δες εδω το κρασ τεστ μεταξυ του φιλου της Βibi-bo, Tzon Tzon, και του Κεν

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=193527&postcount=109

και πες μου αν ειναι δυνατον να ειχε ματια για αλλον η Βibi-bo μας.

υγ. Οπως πολυ σωστα ειπες DoctorGalifrean, ο κουκλος ειναι απο την σειρα New Kids On the Block, o Joe! Κατω αριστερα.

πηγη http://www.dustcatchers.com

90newkidsset.jpg


Και εδω μια φωτο απο το flickr


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
:animlaugh: :animlaugh:
Αυτο το θρεντ της Βibi-bo τα χει δει ολα! Στον ξεβρακωτο τον κουκλο θα κολλησουμε; :cool:

Πρεπει να ειναι Mattel, γιατι το σωμα του ειναι ιδιο με αυτο του Κεν. Δες εδω το κρασ τεστ μεταξυ του φιλου της Βibi-bo, Tzon Tzon, και του Κεν

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=193527&postcount=109

και πες μου αν ειναι δυνατον να ειχε ματια για αλλον η Βibi-bo μας.
Δεν εχω κανεναν λογο να διαφωνησω μαζι σας, αγαπητη μου :) (ειδικα σε ενα thread γεματο γυναικες :eek: ) Αλλωστε εσεις γνωριζετε τις κουκλες σας καλυτερα και ξερετε τα γουστα τους.

Μολις κοιταξα στην πλατη του. Ειναι Hasbro του 1990 και φτιαγμενο στην Κινα.
 
Μερικές ακουαρέλες που έχω κάνει με την Μπιμπιμπο. Την έχω και σε σέξι πόζες με τον Τζον -Τζον αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να την ανεβάσω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

DoctorGalifrean η bibi-bo έχει τον Τζον Τζον και της αρκεί!

Domenica πολύ ενδιαφέρουσες οι ακουαρέλες σου με τη bibi-bo!Ευχαριστούμε!

Η Νόρα στα χρυσά...

picture.php
 
Οι φώτος από την Μπιμπιμπο μιας πολύ καλής μου φίλης. Η αυθεντική στολή- που διακρίνεται στην ντουλάπα- ήταν νοσοκόμα,δώρο μιας θείας νοσοκόμας. Έχει χειροποιήτο πλεκτό φουστάνι.
 
bibi-bo

Domenica σε ευχαριστούμε και σένα και τη φίλη σου για τις όμορφες φωτογραφίες!!! :thanx2:
 
Πο πο!! Και η στολή του σκι!!!

Υ.Γ. Ραπουνζέλ μου, η Νόρα έχει απίστευτα μαλλιά!!!! Συγχαρητήρια!!! :award:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την κραταει σε πολυ καλη κατασταση αυτην την κουκλιτσα η κοπελα, Domenica! Kαι βλεπω πολυ ενδιαφεροντα ρουχαλακια στην μαγικη ντουλαπα! :) Και εχει κρατησει και τα παπουτσακια της που συνηθως χανονται πιο ευκολα!!!

Τωρα για την αυτοκρατειρα που εφτιαξε με την αριστοκρατικη κωμη, η Rapunjel μας, τι να πω!!! :flower:

Εχεις κανει δυο γαλλικες πλεξουδες για να στερεωσεις την τιαρα;;; :eek: o_Oo_O

Απιστευτο πως καταφερνεις να φτιαχνεις τετοια χτενισματα σε ενα τοσο μικρο κεφαλακι σαν αυτο της Bibi-bo! Ειναι λαμπερο σαν αλαβαστρος, το προσωπο της Νορας, ετσι μεσα στα χρυσα!

Πω πω χορτασε το ματι μου λουσο, σαν βιτρινα του Ντιορ ειναι! :flower: Τυφλα να χει ο Ρομπερτο Καβάλι!!! (ολους τους ξερω, κι ας δεν ειμαι φασιον βικτιμ :cool: )
 
bibi-bo

Λατρεμένη και πολυαγαπημένη ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τη Νόρα!

Το χτένισμα είναι απλό.Χωρίζουμε τα μαλλιά σε τρια ίσα μέρη.Πλέκουμε τα δύο πλαϊνά πλεξούδες και όταν τελειώσουν τα πλέκουμε μαζί με το τρίτο,το πίσω, μέρος των μαλλιών. Στη συνέχεια κάνουμε τη πλεξίδα γυρνώντας την κύκλο ένα χαμηλό κότσο και στερεώνουμε με ένα μικρό τσιμπιδάκι.

Η Λώρα μου έστειλε αυτό το συνολάκι.Το ξανάχω με μια μόνο διαφορά:παρατήρησα ότι η πουκαμίσα σε κάθε ένα έχει διαφορετικό σχέδιο!

Λώρα ευχαριστώ! :thanx2:

Η Ιωαλιάνα λοιπόν φορώντας το...

picture.php
 
Άχου πως της πάει!!! :D

Τώρα βρήκε το ρουχαλάκι τη θέση που του αξίζει!
 
Ειναι πανεμορφη και πολυ 80s!!!! :D :D:D Και τα γαλαζια πανε με τα ματια της!!!

Πω πω μυρισε Ελλαδα βρε παιδια! :flower:
 
bibi-bo

Λώρα μου σε ευχαριστώ ξανά για το ρουχαλάκι!

Λατρεμένη σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Η bibi-bo σας εύχεται:ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

picture.php
 
Πανέμορφη πασχαλινή εικόνα ραπουνζέλ μου!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ από την bibi-bo Sandra, που μπορεί να μην είναι πασχαλιάτικη, είναι όμως πολύχρωμη και γιορτινή!

picture.php
 
Καλο Πασχα αγαπημενα φιλαρακια μου και αγαπημενο Ρετρομανιαξ!!! :flower:

Οταν βρειτε λιγο χρονο και μας βαλετε καμια φωτο με την Bibi-bo διπλα σε κανα κοκκινο αυγο θα μου κανετε μεγαλη χαρη, γιατι ειναι μια εικονα πολυ ελληνικη που μου λειπει αυτες τις αγιες μερες! :)
 
bibi-bo

Χαίρομαι που σου αρέσει η πασχαλινή bibi-bo πολυαγαπημένη mytinyworld!Η bibi-bo Sandra είναι πολύ ανοιξιάτικη και χαρούμενη!

Λατρεμένη Αναστασία μία φωτογραφία από την Ελλάδα και τη bibi-bo αφιερωμένη ειδικά για σένα!!!

picture.php
 
Ναι Rapunjel μου, κατι τετοιο ηλπιζα πως θα μου ποσταρατε!!!! :D :D:thanx2:

Μυρισε Πασχα!!! :flower:
 
Καλό Πάσχα σε όλους έστω και καθυστερημένα. Αλλά μάλλον Χρηστός Ανέστη θα έπρεπε να πώ τώρα πιά. χεχε :p Μετα την όμορφη φωτογραφία της Mytiny και της Rapounzel, ήθελα με τη σειρά μου να αφιερώσω την παρακάτω φωτογραφία στην Αναστασία μας, που είναι μακρυά απο την Ελλάδα, αλλα και σε όλους τους Bibi-bo fanatics του φόρουμ. :) :flower:

Αυτή είναι η Bibi-bo "Χρυσή Οπτασία", όπως ονομάζεται και στο μικρό φωτο βιβλίαράκι - καταλογάκι της Bibi-bo που έβγαζε η el greco το 1982! :D Πιο πίσω είναι η γνωστή και απίστευτη στα χρονικά μας Λαμπάδα της Bibi-bo, με το μωράκι της μαζί. Το αυγό, είναι τύπου ρετρό. χεχε :biglaugh:

003.jpg


026-1.jpg


022.jpg


:flower: xx bibi-bo
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ παιδια να εισαστε καλα!!!!! :) :flower:

Υπεροχες φωτογραφιες και η bibi-bo απιστευτη!!! Bibi-bo μου, ειχα να δω σοκολατενιο αυγο με Καλο Πασχα στα ελληνικα, χροοοοονια τωρα!!!! :) :) :)

Σε ευχαριστουμε πολυ για τις πανεμορφες φωτογραφιες!!!

Η Χρυση Οπτασια ειναι οντως μια οπτασια!!!! :eek: :)
 
Σας βαζω και μια φωτογραφία της Bibibo μου με φορεματάκι δικό της, που είχε ασορτί ρουχαλάκια για τα διδυμάκια..Δυστυχώς έχει απομείνει μόνο το κοιτσίστικο. Το αγοράκι δεν έχει ρουχαλάκι, οπότε φαίνεται κάπου στο βάθος το καημένο..
 
Αν και καθυστερημένα Χριστός Ανέστη! σε όλους #) #)

Για άλλη μια φόρα λάβουν όλες τους :D :D:D
 
Πίσω
Μπλουζα