Bibi-bo Μέρος 4ο

bibi-bo

soufle μου σε ευχαριστώ.έχω ράψει κάμποσα για τη bibi-bo αν και τελευταία ράβω για την κούκλα Αλίκη Βουγιουκλάκη και έχω παραμελήσει τη bibi-bo...

Σου βάζω μερικά ακόμη ρουχαλάκια ραμμένα για τη bibi-bo!

picture.php


picture.php


picture.php
 
Eίναι φανταστικά!! Ειδικά το τελευταίο είναι όνειρο! Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα θρεντ και να βάζουμε όλα τα ρουχαλάκια που έχουν ραφτεί στο χέρι;
 
bibi-bo

soufle μου να σαι καλά!Για αυτό γίνανε τρία θρεντ έτσι ώστε να μπαίνουν εδώ τα ρούχα μη bibi-bo και τα ραμμένα από μας!Λες να χρειαζόμαστε κι άλλο; :eek:

Σήμερα έφτιαξα πατρόν για άλλα ρουχαλάκια και θα αρχίσω από αύριο να τα ράβω.

Μεταποίησα αυτό το φουστάνι και το έκανα της bibi-bo γιατί πιστεύω ότι της ταιριάζει...

picture.php
 
Έχεις πολύ ταλέντο καλή μου!! Εγώ ακόμη παιδεύομαι με το πατρόν του γιατρού αλλά όλο κάτι γίνεται και με διακόπτουν :rant: Ελπίζω ως το βράδυ να το τελειώσω...
 
bibi-bo

vassoftr και soufle μου σας ευχαριστώ!soufle θα την τελειώσεις τη στολή και θα την κάνεις τέλεια! ;)

Η Νόρα φωτογραφημένη σε μια έκθεση ζωγραφικής...

picture.php
 
Ραπουνζέλ μου ό,τι και να φτιάξεις με τα χεράκια σου είναι υπέροχο.

Soufle πανέμορφη η κουκλίτσα σου και ανυπομονώ κι εγώ να δω τη στολή γιατρού που ράβεις. Καλή επιτυχία! Όσο για τη στολή του σκι της Barbie που φοράει η bibibo σου δεν έχω λόγια, μου άρεσε πάρα πολύ :)
 
:bow: Ποιό να πρωτοθαυμάσει κανείς από τα ρουχαλάκια που φτιάχνεις Ραπουνζέλ μου...

Έτσι μου 'ρχεται να βρω μιά Bibi bo και να σου τη στείλω για να μου τη ντύνεις!!! :flower:
 
bibi-bo

Γλυκιά μου Amalia34,ευγενική μου Juanita σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Πάντα μου άρεσε το φόρεμα της Σταρ που είχαν τα κουτιά πίσω(η πάνω δεξιά φωτογραφία από τις τέσσερις).Έτσι το έραψα μόνο που το έκανα άσπρο και το άλλαξα λίγο μπροστά ψηλά.Ελπίζω να σας αρέσει!

picture.php
 
Rapunjel μου εχω παθει πλακα ειδικα με το τελευταιο ρουχο!!! :eek: o_Oo_O Συγχαρητηρια πραγματικα!!!! :) :) :) Ασε που το υφασμα που βρηκες ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο της εταιρειας, τουλαχιστον οπως φαινεται στην φωτογραφια του κουτιου!!!

Η Νορα με φοντο το εργο του Σταθοπουλου ειναι ακομα πιο ομορφη απο το εργο τεχνης! :flower:
 
Πραγματικά Ραπουνζέλ μου έγραψες άλλη μία φορά! Το φόρεμα το άσπρο που έραψες με τη δαντέλα είναι καταπληκτικό δεν καταλαβαίνει κανείς διαφορά από το αυθεντικό και είναι πιο όμορφο άσπρο, γεια στα χέρια σου!
 
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία και γλυκεία Amalia34 σας ευχαριστώ!Το άσπρο δαντελωτό ρούχο που σας αρέσει είναι φούστα και μακριά φούστα έτσι ώστε να συνδυάζεται και με άλλα ρούχα.Διάλεξα να είναι άσπρο και όχι μοβ όπως το πρωτότυπο γιατί το θεωρώ πιο χαρούμενο ως χρώμα.Επίσης φροντίζω να κάνει και στη bibi-bo και στην Αλίκη.

Σήμερα έφτιαξα ένα κίτρινο με μαύρα πουά.Μπορεί να φορεθεί ως φουστάνι και ως φούστα.

picture.php
 
To φωτεινό αυτό κίτρινο είναι ότι καλύτερο για να αναδειχτεί η ξανθιά ομορφιά της BIBIBO ! Και πάλι μπράβο καλή μου Rapunjel! H Λίζα πήγε σε δεξίωση το Σάββατο. Εδώ ποζάρει φορώντας Barbie...

picture.php
 
bibi-bo

soufle μου σε ευχαριστώ!Μου χρειάζεται μια μηχανή να τα γαζώνω αλλά ελπίζω στο σύντομο μέλλον να γίνει και αυτό!Η barbie έχει και υπέροχα ρούχα,όπως αυτό που είναι εκτυφλωτικό!!!
 
Κοριτσια πολυ ομορφα τα ρουχαλακια σας! Και τα χειροποιητα, με τα οποια εχω μεινει με ανοιχτο το στομα αλλα και τα χαρισμενα απο την Μπαρμπι!

Rapunjel μου πρεπει οπωσδηποτε να παρεις μια ραπτομηχανη, γιατι θα δεις οτι θα γλυτωσεις πολυ χρονο!
 
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και μόλις τα οικονομικά το επιτρέψουν θα πάρω μία ραπτομηχανή! ;)
 
Ευχαριστώ πολύ Αναστασία μου!! Θα προσπαθήσω να βρω λίγο χρόνο να περάσω μερικά μοντελάκια Barbie που πραγματικά αξίζει να τα δείς. Δεν μου φεύγει βέβαια ποτέ από το μυαλό πως αν υπήρχε ακόμη η EL GRECO η Mattel θα είχε φάει τη σκόνη της αλλά...

Καλή μου Rapunjel μια μηχανή θα σου έλυνε τα χέρια και θα απογείωνε την εξαιρετική φαντασία σου. Εγώ αγόρασα μια μικρούλα νομίζω 17EUR. Δεν κάνει θαύματα αλλά για τη δουλειά αυτή είναι ότι πρέπει!! Πάντα βέβαια υπάρχουν σημεία που πρέπει να γίνουν με το χέρι αλλά καμία σχέση!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

soufle μου από βδομάδα θα πάω να δω για μηχανή.Σήμερα έραψα ένα μπλουζάκι και μία φούστα σύνολο.

Το παρουσιάζει η Νόρα!

picture.php
 
Rapunjel μου, τα ρουχαλάκια που έραψες για τη bibi-bo, είναι υπέροχα. Τα χέρια σου κάνουν μαγικά. Αυτό για την άσπρη τουαλέτα.. :bow: Τόσο τέλεια και φίνα, όσο και η μόδα της bibi-bo Α' περιόδου. Για αυτό και της ταιριάζουνε γάντι. :D Μου θυμίζει και το νυφικό λίγο στο πλεκτό μέρος. Επίσης αυτό το φόρεμα της στάρ, στη φωτογραφία στο κουτί πίσω που λέει η Rapunjel, το έχω δει και σε ενα ωραίο πράσινο, οπότε γιατί όχι και άσπρο. ;) Σου έυχομαι να καταφέρεις να πάρεις μια ραπτομηχανή σύντομα, να δούμε και άλλα υπέροχα τέτοια συνολάκια. soufle, οι κούκλες σου είναι υπέροχες, είσαι πολύ τυχερή που τις έχεις ακόμα!! :)
 
Ραπουνζέλ μου υπέροχο και το κίτρινο πουά αλλά και το λουλουδάτο, μύρισε καλοκαιράκι!
 
Πίσω
Μπλουζα