Bibi-bo Μέρος 4ο

Σε ευχαριστώ Rapunjel μου!! Πάντα με τον καλό το λόγο!!

Δεν μπορώ όμως να δω τη Νόρα σου για να σου το ανταποδώσω!! Κάτι έγινε με τη φωτογραφία... Θα περιμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα! :D Αν πάντως είναι το λευκό που είδα στο άλμπουμ είναι πραγματικά μαγευτικό! Σα μπαλαρινούλα που ετοιμάζεται για τη λίμνη των κύκνων!! Συγχαρητήρια!!!
 
bibi-bo

picture.php


Την ξαναβάζω τη φωτογραφία.Αυτή που είδες είναι!Καλή μου soufle σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και με ένα μαγικό η φωτογραφία μπήκε ;)
 
bibi-bo

Γλυκιά μου Kambia σε ευχαριστώ πολύ και αισθάνομαι άσχημα γιατί σε έχω κουράσει και απασχολήσει αρκετές φορές.Σε ευχαριστώ ξανά!

Η καλοκαιρινή φωτογραφία της Νόρας με το φουστανάκι της παραλίας που της έραψα είναι αφιερωμένη σε σένα για ευχαριστώ!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ Rapunjel :flower: . Να μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα :)

Πάντως με όλες αυτές τις φωτογραφίες για φουστανάκια παραλίας, ξαπλώστρες και μαγιό θέλω να πάω στη θάλασσα :D

Εξαιρετική η δουλειά σας κορίτσια (όπως πάντα)
 
bibi-bo

Γλυκιά μου Kambia σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.Σου εύχομαι να βρεις το χρόνο και να πας στη θάλασσα.

Η Νόρα στα λουλούδια με μία μπλούζα γεμάτη στα τελειώματα με μαργαρίτες...

picture.php
 
Σας ευχαριστω για το καλωσορισμα! Καλως σας βρηκα!

Soufle ευχαριστω για το πατρον, η τσαντα αυτη δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τις παλιες el greco. Eαν εχεις και αλλες ιδεες για αξεσουαρ θα με ενδιεφερε!

Rapunjel πολυ ομορφα αυτα που ραβεις.
 
οταν χαθει το σταντ της μπιμπι μπο!

Καλωσηρθες Δωροθεα στην bibi bo παρεα :) . Πες μας κατι για σενα και την σχεση σου με την μπιμπιμπο!

Εβγαλα κι εγω λοιπον μερικες φωτογραφιες μια απο τις 3 μονακριβες μπιμπιμπο μου. Ολες χαρισμενες απο τα τρια ρετροαδερφακια μου. Τον Μakisimo, την Μytinyworld και την Rapunjel. Τρια χρυσα νομισματα που βρηκα μεσα στο μαγικο σεντουκι του Ρετρομανιαξ. :flower:

Οταν λοιπον χαθει το σταντ της bibi-bo ενας ξυλινος ιπποτης αποφασιζει να την στηριξει. Η συγκεκριμενη κουκλα εχει σωμα sindy pedigree basic και τα ρουχαλακια της ειναι μια σουμα απο διαφορα κομματια ασχετα μεταξυ τους.

Για μενα ομως ειναι μοναδικη γιατι εχει ενα θεσπεσιο κεφαλακι Α περιοδου. :)

ΥΓ. Τα ρουχαλακια και οι περιποιημενες φωτογραφιες της Rapunjel μας ειναι οτι καλυτερο για να ξεκινησει μια ηλιολουστη μερα! Γεια στα χερια σου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΩ ΠΩ!! Τι οίστρος βρε παιδιά! Μια μέρα δεν μπήκα και χάθηκα!! Θα τα πάρω με τη σειρά:

Rapunjel μου μας κάνεις περήφανες που σε γνωρίζουμε!! Το ένα καλύτερο από το άλλο! Ειδικά το μπλουζάκι με τις μαργαρίτες εξαιρετικό!!! Μύρισε άνοιξη!! Μπράβο και πάλι! :clap:

Kambia μας σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια καθώς και για ότι κάνεις για μας! Δεν ξέρω τι γίνεται στα υπόλοιπα θέματα του forum αλλά εδώ έχεις χτυπήσει τρελές εργατοώρες και νυχτοκάματα κυρίως εξαιτίας μου #) ! Ευχαριστούμε πολύ πολύ και σου αφιερώνω όλο τα μαγιό για να σε δροσίζουν! ;)

Δωροθέα μου σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ :flower: !! Χαίρομαι που σου άρεσε το τσαντάκι! Και η αλήθεια είναι ότι το σχεδιάκι του είναι ΄΄κλεμμένο΄΄ El greco. Πρόκειται για το τσαντάκι από το συνολάκι ΚΑΡΤΙΕ ΛΑΤΕΝ του καταλόγου της εταιρίας, σε μικρή παραλλαγή γιατί δεν βρήκα άλλα υλικά. (ΒΙΒΙ ΒΟ Α περίοδος σελίδα 24, post 237, στα συνημμένα Thumbnails εικόνα 4)

Επίσης στο θρεντ Τζον Τζον post 168 υπάρχουν δύο διευθύνσεις που μπορεί να σε ενδιαφέρουν!

Εννοείται πως αν στρωθώ και κάνω κάτι θα το μοιραστώ με μεγάλη χαρά!!

Αναστασία μου τι υπέροχη κουκλίτσα!!! Να την έχεις και να τη χαίρεσαι!!! Φαίνεται πάντως λες και μόλις έχει βγει από το κουτί της, τέλεια διατηρημένη και προσεγμένη μπράβο!!! Καλέ, να κάνω ένα πικάντικο σχολιάκι; Αυτός ο ξύλινος ιππότης έχει τα χεράκια του στα "πιασιματάκια" της ή μου φαίνεται; :wink: Μια γλύκα πάντως και η δική σου στολή μπαλαρίνας! Μα αυτό το κορίτσι να του πάνε όλα; Μα όλα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Δωροθέα σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Λατρεμένη Αναστασία είδες που άμα θέλεις κάτι πολύ γίνεται;Έχεις τρεις bibi-bo και ένα Τζον Τζον τώρα πια.Όσο για το σταντ της bibi-bo άμα θες να σου στείλω.Δε μου αρέσει αυτός που κρατά την πανέμορφη bibi-bo σου!Για τα υπόλοιπα καλά λόγια τουλάχιστον για μένα υπερβάλλεις.Σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια για τα ρουχαλάκια! ;)

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ πολύ και δικιά μου είναι η υπερηφάνεια που γνωρίζω τέτοια προικισμένα άτομα!

Η Νόρα με νέα μπλουζίτσα...

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σας και παλι!

Αναστασια πολυ ομορφη η μπαλαρινα σου!

Λιγα λογια για μενα και την bibi-bo: ειναι η αγαπημενη μου κουκλα απο τα παιδικα μου χρονια, ομως δυστυχως δεν εχω κατι να σας δειξω. Ελπιζω ομως οτι κατι θα βρω στο μελλον!

Soufle, καλα ειπα λοιπον οτι μοιαζει με el greco η τσαντα, κατι μου θυμιζε! Ευχαριστω για τα λινκς, παντα με ενδιαφερει οτιδηποτε χειροποιητο.

Rapunjel, δυστυχως δεν μπορω να δω τη φωτογραφια σου.
 
bibi-bo

Δωροθέα σου εύχομαι να βρεις μία bibi-bo,όπως ακριβώς τη θες.Με τη βοήθεια της πολύτιμης Kambias ,που είναι η καλή μας νεράιδα,μπορείς να δεις τώρα τη φωτογραφία! ;)

Η Ανθισμένη πάει να πάρει το ποδήλατό της για μια βολτούλα...

Τα ρουχαλάκι είναι κάπρι παντελόνι και μπλουζάκι που δένει στο πλάι ψηλά με φιόγκο!

picture.php
 
Rapunjel μου συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά!! Ειδικά το μαύρο έξωμο είναι φανταστικό!! Έχεις πιάσει το σφυγμό της μόδας!! 1000 φορές μπράβο!!!! :cheers: :cheers: :cheers:

Παρακολουθώντας στιγμιότυπα από τα Oscars άκουσα πως φέτος οι σταρ κ σταρλετίτσες έσπευσαν να αγοράσουν για τις επίσημες εμφανίσεις τουαλέτες από τις νυφικές σειρές των σχεδιαστών. Η ΒΙΒΙΒΟ ως σταρ δεν θα μπορούσε να απέχει... Την κάλεσαν ειδικά για φωτογράφηση από το διάσημο περιοδικό Vog(a) (Δεν βάζω τον πραγματικό τίτλο για να μην κάνουμε και διαφήμιση, επίσης προσθέτω το (a) διότι ξεπατώθηκα στο τρέξιμο αυτή την εβδομάδα και πονάω πατόκορφα...)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ για τα καλά σου τα λόγια και η bibi-bo σου είναι για το Vog με τόσα υπέροχα ρούχα που έχεις φορέσει.Υπέροχα τα νυφικά,τρέλα!

Και της πάνε υπέροχα!Καλή ξεκούραση σου εύχομαι και το μαύρο έξωμο ήταν από τα πιο εύκολα στο ράψιμο.

Ένα πουκαμισάκι αμάνικο με δαντέλα στους φαρδιούς γιακάδες για να το φοράει με το τζιν της...

picture.php
 
Ε, ότι και να πω λίγο θα είναι!!! Έχει δίκιο η μανούλα μου!! Εξηγώ: όταν πρωτομπήκα στο site, με ¨τσάκωσε¨ στον υπολογιστή και με ψιλοκορόιδευε ότι παιδιαρίζω. Από τότε όποτε έμπαινα τσουπ τσουπ ερχόταν σαν τη σιγανοπαπαδιά και έβλεπε τις φωτογραφίες. Όταν πήρε το μάτι της το κίτρινο πουά που είχες ράψει με ρώτησε ποιας κούκλας ήταν και όταν της είπα ότι το είχες κάνει εσύ καλή μου rapunjel και την υπόδειξη μας να στείλεις βιογραφικό στη Mattel μου είπε επί λέξη: ¨Ποια Mattel καλέ! Στον Yves Saint Laurent να στείλει!! Και με έβαλε να της δείξω ό,τι έχεις φτιάξει. Από τότε κάθε φορά που με βλέπει στο PC μου λέει: Τι καινούριο έφτιαξε το χρυσοχέρικο ραπουνζελάκι; Άστα! Έχει γίνει τρελό ρετρόνιο!! Κ έχει απόλυτο δίκιο!! Συγχαρητήρια και πάλι και δε θέλω ντροπές και μετριοφροσύνες!!!!

Χαίρομαι που σου άρεσαν τα νυφικά είναι από τα αγαπημένα μου!

Το παρακάτω είναι ένα έξαλλο Barbie καθαρά 80s που όταν το είδα δεν ξετρελάθηκα αλλά το πήρα λόγο παλαιότητας. Μολαταύτα πάνω στη Λίζα μου αρέσει!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ και πες ευχαριστώ και στη μαμά σου και όταν ολοκληρώσω το καινούργιο σύνολο που ράβω θα της το αφιερώσω.Προς το παρόν της αφιερώνω το παρακάτω συνολάκι. Η μπλούζα προέκυψε από μία φόρμα που έραβα και δεν μου έγινε καλή.Η φούστα είναι ποπλίνα που όπου βλέπω πια αυτό το ύφασμα φεύγω μακριά.Δεν περνάει η βελόνα.Την έραψα τραβώντας τη βελόνα με πενσάκι...

picture.php


Υ.Γ.Η bibi-bo σου με αυτά τα ρούχα είναι υπέροχη και πολύ όμορφη!Η κούκλα σου φαίνεται ότι έχει πάρει πολύ αγάπη και είναι ευτυχισμένη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σύσσωμη η ¨οικογένεια soufle¨ σε ευχαριστεί για την αφιέρωση!! Πολύ γλυκούλι το μπλουζάκι και χαρά στο κουράγιο σου για τη φούστα! Άκου με πενσάκι!! Εγώ θα τα είχα παρατήσει στην πρώτη βελονιά!! Ευχαριστούμε και για το tip για την ποπλίνα. Μακριά... όπου κι αν τη δούμε!! Καληνύχτα και καλή ξεκούραση! Πάω και εγώ να ξαπλώσω το ταλαιπωρημένο μου κορμάκι μπας και ισιώσω που είμαι σα τελικό σίγμα που λέει και η γιαγιούλα μου νά ΄ναι καλά!! Τσάγια!! (και φλαμούρια και ματζουράνες...)
 
Καλή μου Ραπουνζέλ έχει δίκιο η soufle το ξέρω ότι μπορεί να γίνομαι κουραστική αλλά δεν ξέρω πια τι να πρωτοθαυμάσω από τα ρούχα που ράβεις, είναι όλα υπέροχα. Χαίρομαι να τα βλέπω. Καλή μου soufle σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για την κουκλίτσα μου κι εγώ όμως δεν έχω λόγια για τη δική σου είναι πανέμορφη και μου θυμίζει την κουκλα την παιδική μου που δεν έχω πια. Ειδικά με τα νυχτικά της και τα ρούχα του σκι είναι υπέροχη και μπράβο σου για την ωραία τσάντα που της έφτιαξες, συνέχισε έτσι :)

Αναστασία μου η κούκλα σου η μπαλαρίνα είναι παραμυθένια, είσαι τυχερή που την έχεις!
 
Δωροθέα καλώς ήρθες στην υπέροχη αυτή παρέα και σου εύχομαι να βρεις κι εσύ αυτό που ψάχνεις, η Ραπουνζέλ μου είχε πει πως στα καλά άτομα πάντα συμβαίνει κάποια στιγμή αυτό που θέλουν σου εύχομαι λοιπόν κι εγώ να βρεις ό,τι επιθυμείς :)
 
Σε ευχαριστώ γλυκιά μου Αmalia34 για τα καλά σου λόγια!! Η Λίζα που σου θυμίζει τα παιδικά σου χρόνια σου αφιερώνει το καινούριο Barbie ρουχαλάκι της που το ξέθαψα σε ένα παιχνιδάδικο. Πρέπει να κυκλοφόρησε πριν καμιά 5ετία

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα