Bibi-bo Μέρος 4ο

bibi-bo

Καλέ μου φίλε bibi-bo σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Να σαι πάντα καλά!

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστώ και να σαι και εσύ πάντα καλά!

Σήμερα έραψα ένα σιθρού δαντελωτό αμάνικο πουκαμισάκι και μία παντελόνα για την αγαπημένη μας κούκλα!Τα ψηλοτάκουνα πέδιλα είναι barbie.

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να είσαι καλά Bibi bo!! Αλήθεια νιώθω πολύ τυχερή!!

Rapunjel μου τι να πω; :animeek: Δεν έχω λόγια πια... Ειδικά η παντελόνα και η λευκή τουαλέτα (την οποία δεν κατάλαβα ότι δεν ήταν ΒΙΒΙΒΟ, μετά διάβασα το κείμενο...) Ναι... δεν ξέρω τι να πω: Συγχαρητήρια; Τέλεια; Υπέροχα; Να το ξανασκευτείς για τη Mattel; Όλα μαζί; Όλα μαζί!!!! :award: :worship:

Όπως υποσχέθηκα περνάω μερικά αγαπημένα μου Mattel:

picture.php


picture.php


picture.php
 
Αχ τι ομορφα ρουχαλακια!!! :)

Rapunjel μου το πουκαμισο με το τριανταφυλλο στην μεση ειναι ανταξιο μιας Silkstone Barbie platinum collection!!! :flower:

Μηπως να κοιταξεις για ραπτομηχανη ταξιδιου Rapunjel μου? Ειναι πιο μικρες, πιο οικονομικες και τελειες για το ραψιμο κουκλορουχων! Μονο να παρεις μια γνωστη μαρκα γιατι αν καποια στιγμη σπασει κατι, να μπορεις να βρεις ανταλλακτικα! Και να ειναι ρευματος, να μην χρειαζεσαι καθε τοσο μπαταριες!!!

Μην παρεις δηλαδη μαρκα που δεν την ξερει ουτε η μανα της, οπως ειχα κανει εγω και μετα απο 2 χρονια ηταν για πεταμα! Στο τελος μαζεψα λεφτα και πηρα μια της προκοπης! Ειναι μια επενδυση γιατι μπορεις και μεταποιεις και την προικα του σπιτιου! ;)
 
bibi-bo

soufle μου σε ευχαριστώ και εσένα λατρεμένη Αναστασία.Ραπτομηχανή από τον επόμενο μήνα θα κοιτάξω να πάρω.Προς το παρόν θα τα ράβω με το χέρι.

soufle μου ξεχωριστά και τα ρούχα barbie αλλά οι τελευταίες παντόφλες που φοράει η bibi-bo είναι μοναδικές!

Έραψα ένα πουκαμισάκι για να το συνδυάζω με την παντελόνα και όχι μόνο...

picture.php


Και με τη φούστα του μαζί...

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι να πω πια καλή μου, απλά επαναλαμβάνομαι!! Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ παιδεύομαι μέρες και μέρες γι αυτό τον έρμο το γιατρό και εσύ έφτιαξες ολόκληρη γκαρνταρόμπα!! Και πάλι μπράβο!!! :thumbup:
 
Πραγματικά Ραπουνζέλ μου είσαι μοναδική στο ράψιμο! Και τα συνδυάζεις όλα υπέροχα...

Να' σαι καλά :) και να μας δείχνεις τις όμορφες σου δημιουργίες να τις καμαρώνουμε κι εμείς μαζί σου!
 
Καλημέρα σε όλους!! Συνεχίζω σήμερα με τον κατάλογο της El Greco με έπιπλα και άλλα αξεσουάρ:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


En joy!!
 
Rapunjel υπέροχο το πουκάμισάκι!!!!!! με την ραπτομηχανή θα κάνεις θαύματα πιστεύω :) !!!

και ο κατάλογος φοβερός :D !!!!! Το καθιστικό είναι τέλειο!!! Θα ήθελα και το δικό μου να ήταν έτσι!!!!
 
Μια καλημέρα από μένα!!!

picture.php
 
To εκπληκτικό με τη Rapounzel είναι που φροντίζει μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια : σε κάθε ντύσιμο ταιριάζει και το κατάλληλο χτένισμα, τα αξεσουάρ, τα παπούτσια... Καμιά της κούκλα δεν έχει φωτογραφηθεί με ένα ψεγάδι, κάτι άσχημο... να έχουμε κάτι αρνητικό να σχολιάσουμε βρε αδερφέ... :zip:

Είναι όλες της οι κούκλες Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ε-Σ!!! :cheers:

Θα της άξιζε τα ρούχα αυτά να πωλούνται και επίσημα από τη MATTEL... ::)
 
Έχει δίκιο η Juanita ό,τι και να ράψει η Ραπουνζέλ είναι μοναδικό και αντάξιο των αυθεντικών ρούχων της mattel...
 
Amalia34 είπε:
...ό,τι και να ράψει η Ραπουνζέλ είναι μοναδικό και αντάξιο των αυθεντικών ρούχων της mattel...

... και καλύτερο... :bow:

κατά την προσωπική μου πάντα άποψη... ::)
 
bibi-bo

Καλή μου soufle,γλυκιά μου Amalia34,καλή μου abbey και ευγενική Juanita σας ευχαριστώ.Δεν είναι πάντως όλα τόσα τέλεια που φτιάχνω και έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά και τα χειρότερα.Εσείς έχετε όμορφη ψυχή και τα βλέπετε όλα όμορφα!Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλή μου soufle υπέροχες οι φωτογραφίες του καταλόγου και η φωτογραφία της bibi-bo που ξυπνάει και μας λέει καλημέρα!!! ;)

Στη σημερινή φωτογραφία η αξιοποίηση μιας μπομπονιέρας.Έγινε φόρεμα πάντα ξεχωριστή φούστα και τοπάκι για να συνδυαστούν και με άλλα ρούχα!

Φωτογραφία αφιερωμένη στις παραπάνω γλυκές και ευγενικές φίλες!

picture.php
 
Καλημέρα σε όλους!!

Rapunjel μου δε σταματάς να μας καταπλήσσεις!! Η φαντασία σου είναι αστείρευτη!! Τι να πούμε και εμείς οι απλοί μιμητές; Απλά :bow:
 
bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ αλλά κι εσύ είσαι πρωτοπόρα και έχεις φτιάξει υπέροχα ρούχα του Τζον Τζον. ;)

Η Νόρα με ένα σύνολο (φούστα,μπλούζα ) διακοπών για βραδινή βολτούλα στα νησιά...

picture.php
 
Rapunjel μου υπέροχη η Νόρα σου με το καινούριο συνολάκι!! Όπως πάντα ό,τι καλύτερο από τα χεράκια σου!! Εγώ το μόνο που κατάφερα είναι αυτό το τσαντάκι

picture.php


Γι΄αυτό η Λίζα είδε και απόειδε και πήγε σε άλλο σχεδιαστή! Τι να κάνει το κορίτσι; Έχει και μια καριέρα να κοιτάξει!! Σας παρουσιάζει λοιπόν καλοκαιρινά μαγιό για όλα τα γούστα, έτσι για να δροσιστούμε!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Και μία σειρά από τα αγαπημένα μου παλιά και νέα νυχτικά και πιτζάμες. (Tα περισσότερα είναι Βarbie αλλά έχει και αρκετά από άγνωστες κούκλες)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απιστευτα αξεσουαρ!!! Και απιστευτα πλουσιο υλικο soufle μας!!!! :)

Οι ποζες δε της κουκλιτσας ειναι ολο ναζι! :D

Τα νυχτικα ειναι πανεμορφα!

Η Νορα της Ραπουνζελ μας ειναι μια καρτουλα απο την Ελλαδα! :flower:
 
Καλημερα σας! Υπεροχες οι κουκλες σας, συγχαρητηρια! Ολες ειναι πανεμορφες.

Soufle, θα σου ηταν ευκολο να μας δειξεις τον τροπο που εφτιαξες την τσαντουλα; Ευχαριστω!
 
Καλημέρα γλυκιά μου Αναστασία! Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Αλλά όλα τα εύσημα πάνε στη Λίζα, άμα το χεις με την κάμερα όλα σου πάνε ;) ΟΚ κ ο φωτοράφος κάτι λέει... lol :D :D:D:D

Καλώς μας ήρθες Δωροθέα!! :) Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια! Είμαι κ εγώ νέο μέλος και πραγματικά είναι εντυπωσιακό τι έχουν κάνει τα παιδιά για το site! Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε και εννοείται ότι θα σου δώσω ότι πληροφορία θέλεις για το τσαντάκι! Πάνε στο θρεντ Do it yourself θα σου περάσω το πατρόν και λεπτομέρειες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Καλή μου soufle υπέροχες φωτογραφίες και η κουκλίτσα σου είναι πολύ χαρούμενη και ευτυχισμένη που την έχεις κάνει τόσο όμορφη!Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τη Νόρα.

Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ και σένα για τα καλά σου λόγια.

Δωροθέα σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και καλώς μας ήρθες! :D

Η Νόρα με ένα ακόμη φουστανάκι που της έραψα...

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα