Bibi-bo Μέρος 4ο

Ζήλεψα από τη rapunjel και μέτρησα κι εγώ φωτογραφίες.. Βρήκα πάνω από 15 φωτογραφίες από κούκλες μου, αλλά είμαι πολύ χαρούμενη που "είπαν" κάτι στο δημιουργό του βίντεο και τις χρησιμοποίησε (αυτός είναι και ο σκοπός μου άλλωστε κάθε φορά που βάζω είτε εδώ είτε κάπου αλλού μια φωτογραφία)! :D :D :D
 
Και μαλλον ο δημιουργος αυτου του βιντεο πρεπει να ειναι φαν της...Αλεξια..!!!!χεχεχεχεχεχεχ

Κι εγω οταν πρωτοειδα τον τιτλο του βιντεο πιστεψα οτι βρεθηκε επιτελους παλια διαφημιση απο την κουκλα ΒΙΒΙ ΒΟ..!!!!! :(

Mα να μην υπαρχουν πουθενα αυτες οι διαφημισεις..!!! :( :( :( :(
 
Το συγκεκριμένο βίντεο δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω σε κάποιον που μπορεί να μπει στο ρετρομάνιαξ και να δει όλες αυτές τις φωτογραφίες. Τώρα, αν κάποιος βαριέται ή δεν έχει την ικανότητα να φτιάξει κάτι πρωτότυπο, το εύκολο είναι να κλέβει την δουλειά των άλλων. Πάντα αυτή ήταν η εύκολη οδός, απο αρχαιοτάτων χρόνων..

Το μόνο ωραίο σε αυτό το βίντεο είναι η μουσική επένδυση, είχα καιρό να ακούσω αυτά τα τραγούδια :)

Φραουλίτσα, εύχομαι να τις χιλιάσεις τις φωτογραφίες αν αυτό σε κάνει χαρούμενη! :)
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld ότι αντιγράφεται δείχνει ότι αξίζει.Δε θα χαλαστούμε για αυτό.Πάμε παρακάτω...

Ένα φόρεμα που έραψα πριν από αρκετά χρόνια φορεμένο από τη Νόρα...

picture.php
 
Πολύ όμορφο φόρεμα!! :)

Τι να χαλαστούμε ραπουνζέλ μου? Υπάρχει τόση δυστυχία στον κόσμο να χαλαστούμε! :(

Ωστόσο, εξακολουθεί να μην μου προκαλεί και χαρά το γεγονός ότι κάποιοι για τους δικούς τους λόγους (???) κάνουν κολάζ τις φωτογραφίες μας και επιλέγουν εκείνοι τον φορέα που θα τις φιλοξενεί...

Τελος πάντων.

Αλήθεια, Penny, θα μας δείξεις κανένα από τα χειροποίητα ρουχαλάκια σου, όπως μας δείχνει η ραπουνζέλ μας? :flower:
 
Τελειο το φουστάνι!!

Τα δικά μου είναι παιδικά! Όχι επαγγελματικά! Οπως μπορούσα τα εκανα, και μάλιστα ράψιμο στο χέρι οχι μηχανη!

Θα σας τα δείξω όταν πάω στο πατρικό μου όπου και βρίσκονται... :)
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld έχεις απόλυτο δίκιο.Χαίρομαι που σου αρέσει το φόρεμα.Ας είναι καλά η μομπονιέρα ενός γάμου...

Penny χαίρομαι που σου αρέσει!Στο χέρι είναι ραμμένο.

Θεού θέλοντος και υγείας θα ράψω κι άλλα να σας τα δείξω... ;)
 
Παιδια μου, με κινδυνο της σωματικης μου ακεραιοτητας, :eek: :Dμπηκα στο φορουμ, γιατι κανονικα το κομπιουτερ μου αυτην την στιγμη πρεπει να χρησιμοποιει την CPU για μια δουλεια και εγω τωρα το επιβαρυνω!!! #)

Δυστυχως αυτην την στιγμη δεν μπορω να δω και τα βιντεακια γιατι θα το καταπιεσω ακομα περισσοτερο! Οπως καταλαβα ομως, οι κουκλιτσες σας γινανε παλι... διασημες!!! :cool: :xm: :xm: :xm: :cool: .

Το ρουχαλακι της Ραπουνζελ μας ειναι γλυκυτατο, αλλα αυτο που με τρελλαινει ειναι η κομμωση!!!

Πεννυ εννοειται οτι περιμενουμε χειροποιητο ρουχαλακι απο τα παιδικα σου χερακια οταν ησουν μικρη, οπως και να ειναι θα ειναι πολυ τρυφερο!!!! :flower:
 
Αναστασία μου, και η Αμαρυλλίς και η χρυσομαλλούσα Αλίκη και το γραφείο και το πτυχίο του αμόρε!!! :D Ολα διασημότητες έγιναν στο youtube!! :p
 
Εεεε αμα ειναι να μας κανει διαφημιση τοτε να το αφησουμε :D :D:D. Συγνωμη αλλα να βγαλουμε κι εμεις κατι!...Εβδομη τεχνη ειναι αυτη! :flower:

Μηπως να ποσταρω και καμια φωτογραφια με την bibi-bo και φοντο ο,τι ανυπανδρη φιλεναδα εχω, μπας και την ζηλεψει κανεις και την ζευγαρωσουμε? :D Να το εκμεταλλευτουμε ρε παιδι μου καπως! Τοσος κοσμος θα το δει!!!

Καλα μιλαμε εχω λυθει στα γελια!!!!:biglaugh:Μπας σε καλο σας...ολο εδω κολλημενη στο θρεντ ειμαι και δεν πρεπει σημερα, θα με μαλωσουνε! :eek: :D
 
Καλησπερα παιδια! καιρο ειχα να σας μιλησω .Λοιπον η χαρα μου ειναι ανειπωτη!!!Κοιταξτε την κουκλα μου!Ανανεωθηκε εξωτερικα και εσωτερικα απο τον φιλο μας (και φωτεινο παντογνωστη οσον αφορα την κουκλα μας) bibi-bo.Ευχαριστω πολυ bibibo:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Σημερα μου εχουν κανει εντυπωση πολλα πραγματα. Καταρχην στην τριτη φωτογραφια βλεπεται μια bibi-bo που ο πωλητης της στο internet ισχυριζεται οτι ειναι η ρολερ.Δεν ειναι ετσι? Κατι εχω μαθει κοντα σας. Οι σχετικοι επι του θεματος ας μου λυσουν την απορια ωστε να ειμαι 100% σιγουρη. Τελος οσον αφορα τα βιντεακια, ανεξαρτητα απο ολα, τα βρηκα απολαυστικα!!Ειδικα τα τραγουδια της Αλεξια με πηγαν 20 χρονια πισω! Παιχνιδια με τις bibibo στα σκαλακια του σπιτιου και μουσικη υποκρουση Αλεξια, Χαριτοδιπλωμενος και κτλ.Ωραιες εποχες!! :cheers:
 
bibi-bo

veloudir υπέροχη η κούκλα και χαιρόμαστε κι εμείς μαζί σου!!!Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από μένα στο φίλο bibi-bo!!! :D

Η κούκλα στο κουτί είναι Β΄ περιόδου από τις πρώτες αλλά όχι η Ρόλερ.Το κουτί είναι του 1983 και η κούκλα του 1986 περίπου...
 
Σε ευχαριστω πολυ rapunjel για την διευκρινηση Και εγω το ιδιο πιστευω αλλα τον ρωτησα και μου ειπε πως υπηρχαν πολλες παραλλαγες.Προφανως λεει ψεματα ωστε να δικαιολογησει την υψηλη τους τιμη. Ευχαριστω και παλι rapunjel!!!!!
 
bibi-bo

veloudir η Ρόλερ:1.Είναι άσπρη στο δέρμα.2.Έχει πολύ μακριά μαλλιά μπούκλες.3.Υπάρχει μόνο η μπουλούκα και η κανονική.4.Μόνη της θα έκανε 100 έως 150 ευρώ μπορεί λόγω του ότι πια είναι πολύ δυσεύρετη.Ιδού η δικιά μου

picture.php


Ότι χρειαστείς ευχαρίστως στη διάθεση σου!!!

Υ.Γ.Πολύ όμορφο και το avatar σου! ;)
 
Εγώ δεν μπορώ να δω τη φωτογραφία της "ρόλερ" είναι πολύ μικρή...

Veloudir, να χαίρεσαι πάντα την κούκλα σου!
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι αυτή η κούκλα στο κουτί της Ρόλερ!

picture.php
 
Αααα!!!! Πανέμορφη κούκλα, αλλά όχι η ρόλερ veloudir μου όπως πολύ σωστά σου είπε και η ραπουνζέλ μας!! Καλό είναι όσοι πουλάνε και δεν ξέρουν, να το δηλώνουν στον υποψήφιο αγοραστή. Είναι τουλάχιστον κρίμα να δίνονται λάθος πληροφορίες, δεν θέλω να το χαρακτηρίσω αλλιώς...
 
:thanx2: Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις πληροφοριες σας. Ειναι αδιανοητο που καποιοι προσπαθουν να βγαλουν χρηματα δινοντας λαθος πληροφοριες και παραπλανωντας οποιονδηποτε θελει να κανει καποια αγορα. Επιπλεον εχω μια απορια και οποιος μπορει μου τη λυνει. Εφοσον οι bibi-bo β΄περιοδου δεν ειχαν την ιδια ποιοτητα οσον αφορα την κουκλα και τα αξεσουαρ τους γιατι συνεχιζαν να ειναι πανακριβες? Παντα πιστευα πως χαμηλης ποιοτητας προιον σημαινει και χαμηλοτερο κοστος.Πειεργο δεν ειναι?
 
veloudir η κουκλα σου ειναι πανεμορφη!!!! Το αβαταρ σου σουπερ! Συγχαρητηρια και στον καλο μας φιλο bibi-bo για την προσφορα στα χερακια!!!! :flower:

Οι bibi-bo β΄περιοδου δεν ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας απο εκεινες της πρωτης, σαν κατασκευη. Αλλαζει το χρωμα τους στην επιδερμιδα. Τα ρουχα τους ισως καποιες φορες ειναι λιγοτερο περιποιημενα σαν ραφή, μα τις θεωρω ισαξιες, αν οχι ομορφοτερες απο εκεινες της Α περιοδου. Βεβαια αυτα ειναι γουστα! Οι 2 δικες μου, ας πουμε, ειναι β περιοδου.
picture.php
. Τωρα ΚΑΙ στο youtube! Σε λιγο και σε DVD σε ολα τα περιπτερα! :p
 
Πίσω
Μπλουζα