Bibi-bo Μέρος 5ο

Artemis είπε:
Συγνωμη ειχε κυκλοφορησει και album με sticker της bibi bo? Πρωτη φορα το μαθαινω αυτο.
ναι υπηρχε,το ειχα κι εγω το αλμπουμ με καποια αυτοκολλητα,αν θυμαμαι καλα τα αυτοκολλητα ηταν μαζι με γκοφρετες bibi bo χρωματος λευκου και γεμιση φραουλας..Υπαρχουν και φωτο με τα αυτοκολλητα στο album του makisimos εδω http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=536&attachmentid=13987 και εδω

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=536&attachmentid=13988
 
Μπλε ουρανός, αστεράκια και ουρανοξύστες? Θυμίζει το φόντο της σταρ

attachment.php


Αυτό το φόντο είχε για εξώφυλλο?

Εγώ πάντως δεν το θυμάμαι καθόλου, ούτε το άλμπουμ και τα αυτοκόλλητα, ούτε τη γκοφρέτα...

Τώρα, σχετικά με το τραγουδάκι, πέρα από το γεγονός ότι δεν θυμάμαι ποτέ να είδα διαφήμιση της bibi-bo στην τηλεόραση, ο στίχος του τραγουδιού δεν πολυταιριάζει, γιατί κανένα νυφικό της δεν είχε λουλούδια για το κεφάλι.... Λέμε τώρα, με βάση τη λογική και μόνο!

Lne, με γεια σου και καλές βόλτες στις κούκλες σου!
 
Lne πολύ ωραία η μηχανή της bibi-bo και πολύ ωραία η φωτογραφία. Να ναι καλά η mytinyworld και όλοι όσοι προσφέρουν.

Κι εγώ θυμάμαι τα χαρτάκια και τη γκοφρέτα bibi-bo. Πάντως η γκοφρέτα δεν είχε ωραία γεύση.
 
EL GRECO είπε:
Lne πολύ ωραία η μηχανή της bibi-bo και πολύ ωραία η φωτογραφία. Να ναι καλά η mytinyworld και όλοι όσοι προσφέρουν.Κι εγώ θυμάμαι τα χαρτάκια και τη γκοφρέτα bibi-bo. Πάντως η γκοφρέτα δεν είχε ωραία γεύση.
EL GRECO χαιρομαι που βρεθηκε καποιος που να τα θυμαται :) εχεις δικιο: η γκοφρετα δεν ηταν νοστιμη,αλλα ηθελα τα αυτοκολλητα... οποτε αναγκαστικα επρεπε να φαω και τις γκοφρετες γιατι αλλιως δεν θα μπορουσα να παρω αλλα αυτοκολλητα..

mytinyworld η μπιμπι μπο που ειχε η φωτο του αλμπουμ θυμαμαι οτι ηταν με μπουκλες,πολυ ομορφη,μονο το κεφαλι της ηταν στο εξωφυλλο του αλμπουμ.Το πιο πιθανο να ηταν πρωτης περιοδου( η σταρ δεν ξερω σε ποια περιοδο ανηκει).Το αλμπουμ σιγουρα κυκλοφορησε πριν το '87,δυστυχως δε θυμαμαι ακριβη χρονολογια (καπου μεταξυ '85 και '86). Επισης οι ουρανοξυστες φαινονταν λιγο οπως και στο αλμπουμ της μπαρμπι
 
Lne μου με γεια η καινούρια μηχανή!!! Πανέμορφη και η φωτό σκέτη έμπνευση!! Την έκανες φοβερό ''τυπάκι'' με αυτά τα ρούχα :cool: !! Όσο για τη mytiny δεν έχω λόγια πια!! Μας έχει προικίσει όλους εδώ μέσα... :flower:

Το άλμπουμ η αλήθεια είναι ότι δεν το θυμάμαι, αμυδρά όμως θυμάμαι να είχα κάποια αυτοκόλλητα ή χαρτάκια τα οποία όμως δεν έχω πια.
 
σας ευχαριστω ολους πολυ!
 
Έκατσα και έγραψα ότι κυκλοφόρησε στη σειρά bibi-bo. Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι:

Στη σειρά bibi-bo κυκλοφόρησαν :

bibi-bo (Α΄περιόδου)

Tzon Tzon (Α΄περιόδου)

bibi-bo ρόλερ (Α΄περιόδου)

bibi-bo star

Tzon Tzon star

bibi-bo φωτεινό όνειρο

Tzon Tzon φωτεινό όνειρο

bibi-bo show

betty bo

Tom Tom

διδυμάκια

Lilli lei

bibi-bo Χαβάη

Tzon Tzon Χαβάη

Tzon Tzon Μύκονος

bibi-bo (Β΄περιόδου)

bibi-bo ρόκερ

bibi-bo Madonna

bibi-bo Sandra

Tzon Tzon Bruce Springsteen

bibi-bo χρυσά μαλλιά

bibi-bo Σεϊχέλες

Tzon Tzon Σεϊχέλες

bibi-bo ρόλερ Β΄περιόδου

bibi-bo νύχτες μαγικές

bibi-bo πάρτυ

bibi-bo lambaba

Η πρώτη μου bibi-bo

bibi-bo παραμυθένια ομορφιά

bibi-bo παραμυθένια συντροφιά

bibi-bo τριανταφυλλένια

Tzon Tzon (Β΄περιόδου)

bibi-bo super hair

bibi-bo Πίτσι και Ντόλυ

Tzon Tzon Πίτσι και Ντόλυ
 
el greco πολυ καλη η λιστα! κατι σαν wish list επισης για οποιον θελει να ξεκινησει τη συλλογη ή του λείπει καποια...!
 
Μόλις είδα την super hair bibibο στο ιντερνετ. Πολύ ωραία κούκλα. Μπράβο el greco για τον συγκεντρωτικό κατάλογο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πω πω!!! τα αυτοκολλητα και εγω τα θυμαμαι,αν και δε ξερω ποια ακριβως περιοδο βγηκανε.μηπως θυμαται καποιος?παντωςκαι γω το εξωφυλλο δε το θυμαμαι με τιποτα!!
 
EL GRECO σ ευχαριστουμε πολυ για τη λιστα : ειναι διαφωτιστικη και περιληπτικη :)

spirtoulis : τη super hair bibibο σε διαφημιση στο γιουτιουμπ την ειδες ή σε φωτογραφια στο γουγλη;
 
Σε ιστοσελίδα πωλήσεων, δεν ξέρω αν επιτρέπετε να βάλουμε link.
 
Lne,spirtoulis,katerinak xαίρομαι που σας άρεσε. Απλά την έφτιαξα σε μια σελίδα για τη bibi-bo και θεώρησα ότι δεν έπρεπε να λείπει και από δω.

Η bibi-bo super hair είναι αυτή.

Προβολή συνημμένου 37072

Εγώ ποτέ πριν δεν είχα δει την bibi-bo τριανταφυλένια παρά μόνο τη φορεσιά της.Την είδα στο ebay.

Απίστευτη πάντως ποικιλία υπήρχε.

4.jpg
 
Αυτή η κούκλα Εl greco μου θυμίζει το παραμύθι της Ραπουνζέλ , είχε και αξεσουάρ για να της φτιάχνεις το μαλλί?
 
spirtoulis είπε:
Αυτή η κούκλα Εl greco μου θυμίζει το παραμύθι της Ραπουνζέλ , είχε και αξεσουάρ για να της φτιάχνεις το μαλλί?
εχεις δικιο,θυμιζει λιγο τη Ραπουνζελ αφου εχει πλουσιο και μακρυ μαλλι :)
 
spirtouli ήταν μαζί με ένα μωράκι, το κοριτσάκι από τα διδυμάκια και δεν είχε κανένα αξεσουάρ.

katerinak έχει μακρύ μαλλί αλλά όχι πλούσιο.
 
Το γνωστό μωρό με τη λαμέ πάνα? #) Πάντως σε μερικές bibi bo έχουν κουκλάκι που μοιάζει με τις happy happy sisters, που κατά την γνώμη μου είναι πιο ωραίο και το είχαν και πιο όμορφα ντυμένο.
 
Αυτό το γνωστό μωρό spirtouli. Η happy happy sister είναι στην bibi-bo παραμυθένια συντροφιά.
 
Την έχεις και αυτή el greco φωτογραφία? Πάντως ωραία η super hair σου.:dribble:
 
Πίσω
Μπλουζα