Bibi-bo Μέρος 5ο

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El greco μία πατέντα με χλωρίνη, που καθάρισες στυλό από κούκλα δούλεψε?
 
Spirtouli έσταξα σε μία μπατονέτα λίγη παχύρευστη χλωρίνη και έτριψα στη συνέχεια εκεί που ήταν στο βινύλιο το μελάνι. Στη συνέχεια άφησα έτσι το σημείο και μετά από δέκα λεπτά περίπου με μια βρεγμένη μπατονέτα με νερό το έτριψα. στη συνέχεια ξέπλυνα με νερό τρεχούμενο το σημείο και το μελάνι έφυγε. Αυτή είναι η διαδικασία και ελπίζω να σε βοήθησα.
 
Θα σου πω El greco, αφού το εφαρμόσω.Ευχαριστώ πάντως. :clap:
 
Spirtouli ελπίζω να βγει το μελάνι. Περιμένω να μου πεις. :)
 
Τρεις φωτογραφίες με τις δύο bibi-bo από τις δύο περιόδους όπου η καθεμία φοράει το νυφικό της. Το καλοκαίρι εκτός από τις διακοπές είναι και η εποχή με τους περισσότερους γάμους.

P7290539.jpg

P7290533.jpg

P7290535.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εl greco, βγάζοντας τις κούκλες μου σήμερα να τις αερίσω, εφάρμοσα και την συμβουλή σου και τελικά δούλεψε. :)
 
Spirtouli πολύ χάρηκα που η συμβουλή μου σε βοήθησε.

P8030540.jpgH bibi-bo με το χρυσό ταγιέρ. Το σετ περιλαμβάνει και άσπρο εσώρουχο με λαστιχάκι. Νόμιζα ότι τα ρούχα της Β΄περιόδου είχαν το εσώρουχο που έδενε στα δύο πλάγια μόνο. Τελικά έχει και άλλο.
 
Η bibi bo "ΦΛΑΜΕΝΚΟ" ειναι B' περιοδου απο τις τελευταιες που εβγαλε η EL GRECO; γνωριζει καποιος την απαντηση;

βρηκα φωτο με τα ρουχα στην προσωπικη συλλογη του makisimos εδω:http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=538&attachmentid=14109
 
katerinak η bibi-bo πίτσι και ντόλυ είναι η τελευταία bibi-bo που κυκλοφόρησε. Θυμάμαι και τις bibi-bo που ήταν δεμένες πάνω σε λαμπάδες ως τελευταίες. Τα ρούχα τους ήταν άραφτα κομματάκια ύφασμα δεμένα πάνω στην κούκλα.Η bibi-bo "ΦΛΑΜΕΝΚΟ" είναι B' περιόδου αλλά δεν θυμάμαι να είχε τα δύο λογότυπα στο κουτί που έχουν οι τελευταίες bibi-bo: el greco και hasbro. Οι τελευταίες bibi-bo κυκλοφορούσαν μαζί με ένα μωράκι ή με τα σκυλάκια πίτσι και ντόλυ.
 
EL GRECO είπε:
katerinak η bibi-bo πίτσι και ντόλυ είναι η τελευταία bibi-bo που κυκλοφόρησε. Θυμάμαι και τις bibi-bo που ήταν δεμένες πάνω σε λαμπάδες ως τελευταίες. Τα ρούχα τους ήταν άραφτα κομματάκια ύφασμα δεμένα πάνω στην κούκλα.Η bibi-bo "ΦΛΑΜΕΝΚΟ" είναι B' περιόδου αλλά δεν θυμάμαι να είχε τα δύο λογότυπα στο κουτί που έχουν οι τελευταίες bibi-bo: el greco και hasbro. Οι τελευταίες bibi-bo κυκλοφορούσαν μαζί με ένα μωράκι ή με τα σκυλάκια πίτσι και ντόλυ.
EL GRECO σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!απ οτι βλεπω στη φωτο της συλλογης του makisimos η bibi-bo "ΦΛΑΜΕΝΚΟ" εχει μονο το λογοτυπο el greco.

Μακαρι να βρεθει και καποια διαφημιση απ την τηλεοραση με τις κουκλες bibi-bo..
 
katerinak να σαι καλά. Για διαφήμιση από την τηλεόραση λίγο δύσκολο. Η μόνη που έχω δει είναι αυτή και έχει μέσα και τη bibi-bo:

P8030575.jpgΗ bibi-bo πίτσι και ντόλυ με τα σκυλάκια της.
 
EL GRECO είπε:
katerinak να σαι καλά. Για διαφήμιση από την τηλεόραση λίγο δύσκολο. Η μόνη που έχω δει είναι αυτή και έχει μέσα και τη bibi-bo:
EL GRECO σ ευχαριστω και παλι :) την ειχα δει αυτη τη διαφημιση αλλα κραταει μονο 2 δευτερολεπτα η αναφορα που κανει στη bibi-bo λαμπαδα :(
 
katerinak δυστυχώς άλλη διαφήμιση δεν έχω δει με τη bibi-bo:(.
 
θυμαστε το αλμπουμ με αυτοκολλητα της bibi bo;το εχει καποιος για να μας βαλει καμμια φωτογραφια;

εδω(στην αναζητηση αλμπουμς) εγραψα αυτα που θυμαμαι http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?15106-%C1%ED%E1%E6%DE%F4%E7%F3%E7-%C1%EB%EC%F0%EF%F5%EC%F2/page3

ο makisimos εχει καποια αυτοκολλητα του αλμπουμ στην προσωπικη του συλλογη
 
δεν ξερω αν ειναι στο σωστο μερος να ρωτησω αλλα που της βρισκεται της μπιμπι μπο εχω ρωτησει τους παντες και κανεις απο τους γνωστους μας δεν τις εχει κρατησει...... εγω τη μια και μοναδικη που ειχα σαν παιδι η μαμα μου την εδωσε τοτε γιατι μεγαλωσα ειχε πει!!!!!!!αν μπορει καποιος να μου δωσει καποια ιδεα........
 
υπηρχε μια διαφημιση που ελεγε "εφτασε η μεγαλη μερα, εφτασε η στιγμη

λουλουδια βαζει στα μαλλια της" ... κλπ (μετα δε θυμαμαι)

στη bibi bo αναφεροταν αυτη η διαφημιση;σιγουρα παντως ηταν για κουκλα ντυμενη νυφη,αλλα δε θυμαμαι ποια..

μηπως καποιος γνωριζει περισσοτερα;
 
katerinak δυστυχως εγω δε γνωριζω κατι...

η γλυκητατη mytinyworld μου χαρισε τη καταπληκτικη μηχαναρα της bibi bo!!εντυσα τη bibi bo μου μηχανοβια κ σας ανεβαζω φωτο να την μοιραστω μαζι σας!! ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!Προβολή συνημμένου 36450

DSC00124.jpg
 
Lne είπε:
katerinak δυστυχως εγω δε γνωριζω κατι...η γλυκητατη mytinyworld μου χαρισε τη καταπληκτικη μηχαναρα της bibi bo!!εντυσα τη bibi bo μου μηχανοβια κ σας ανεβαζω φωτο να την μοιραστω μαζι σας!! ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!Προβολή συνημμένου 36450
Lne πολυ ωραια η μηχανη με τη bibi bo που ποζαρει :) με γεια !!!!!!!

οσο για το τραγουδι της διαφημισης: ελπιζω να το θυμαται καποιος,δεν ξερω καν αν εκανα το ποστ στο σωστο μερος...
 
Συγνωμη ειχε κυκλοφορησει και album με sticker της bibi bo? Πρωτη φορα το μαθαινω αυτο.
 
Πίσω
Μπλουζα