Bibi-bo : Συντήρηση, Μαλλιά, Μακιγιάζ

Σε ευχαριστουμε πολυ Φραουλιτσα που το μοιραστηκες μαζι μας! :)
 
Αναστασία μου, όλα τα ευχαριστώ πάνε στη bibibo 28 που μου το είπε, εγώ απλά το δοκίμασα και το μετέφερα εδώ. ;) Απλά, να προσθέσω ότι χρειάζεται προσοχή στη χρήση γιατι ξεβάφει τα χρώματα..
 
Να σας δείξω την πρόοδο των εργασιών μου??

picture.php


Καλούτσικη δεν αρχίζει να γίνεται??? :) :) :)
 
Bibi-bo:Συντήρηση, Μαλλιά, Μακιγιάζ

Penny αρχίζει και φτιάχνει πολύ!Μπράβο!!!Την κάνεις πολύ όμορφη!

fraoulitsa ευχαριστώ που μας είπες για τη Ισοπροπυλική Αλκοόλη (Isopropanol).Kαλό είναι να υπάρχει στη συντήρηση της bibi-bo. ;)
 
ευχαριστω κι εγω την φραουλιτσα που δημοσιευσε την ιδεα μου και μπορεσα να την βοηθησω....να ειστε καλα!!!!
 
Πεννυ παραδοσου στις πληροφοριες των κουκλομανων εδω μεσα, και θα σου βγει ετοιμη για τα καλλιστεια..!! Μηπως το θρεντ αυτο να αλλαξει ονομα και να ονομαστει...THE SWAN?? απο το ομονυμο ριαλιτυ που πηγαιναν γυναικες τερατα και σε 3 μηνες εβγαιναν μοντελα?? χαχαχαχαχαχαχαχαχχα

Επισης Πεννυ εχω να παρατηρησω οτι απο την μεση και κατω, προσεξα ενα μερος του σωματος που θα αρμοζε περισσοτερο να ηταν ..γκουχου γκουχου...απο την πισω πλευρα, για να ερθει το αλλο απο μπροστα , οχι τιποτα αλλο , να μπορει η κουκλα να ξερει πως θα βαλει το βρακι-pampers..!!!! :)

Φραουλιτσα χρησιμοτατη η πληροφορια με το φαρμακο για τον καθαρισμο, ευχαριστουμε πολυ την BIBI BO 28..!!!

Πεννυ επανερχομαι στο θεμα μας, και σαν ψυχρος παρατηρητης της κουκλας σου εχω να πω οτι απο σωμα μια χαρα κρατιεται-την εχεις ταισει τιποτα 30 χρονια τωρα??- μιας και στις περισσοετερες λιωνουν πλαστικα και ανοιγουν τρυπες οποτε εσυ δεν εχεις τετοιο θεμα..!

Το μονο που θελει μια καλη επιδιορθωση ειναι το ενα ματακι το οποιο θολωνει λιγο-γυρευε τι θα εχει δει η κοπελα-και νομιζω οτι λυνεται, Αναστασια την βοηθεια σου..!!!

Και αφου λυσεις το θεμα με το ματακι, πετα της 2 βλεφαριδες και θα γινει θεογκομενα..!!

Καλη επιτυχια..!!! Σου ευχομαι την πρωτη θεση στο THE SWAN..!!!! :D :D :) :D :)
 
Μακίσιμε, έχεις δίκιο για το σώμα..αλλά γίνεται κάτι πολύ περιέργο!

Η κούκλα από τη μέση και κάτω είναι ανάποδα, και μάλλον πρόκειται γιαλάθος κατασκευή, γιατί τα λαστιχάκια από μέσα δεν μου επιτρέπουν να φέρω το πίσω εμπρός! Δεν ξέρω αν έδωσα να καταλάβεις τι λέω...

Τέλος πάντων, αυτό δεν με ενοχλέι και ιδιαίτερα... Ντυμένη θα είναι, δεν θα πολυφαίνεται!

Το μάτι είναι όντως θολο.. Εβαλα γυαλιστικό μανό αλλά δεν έκανε και τίποτα.. :(

To μαλλάκι της επιδιορθώθηκε κάπως, αν και θα την αφήσω και σήμερα το βράδυ μεσα σε μαλλακτικό ρούχων. Αυριο θα το κάνω μπουκλα συμφωνα με τις οδηγίες της Αναστασιας! :)

Τα χείλη τα έβαψα με μανό πορτοκαλί, ελπίζω να μην έκανα βλακεια... Αλλα σε κάποιο σημείο η rapunjel μου΄είχε γράψει να τα περάσω με διάφανο μανό, οπότε υπέθεσα οτι δεν θα προκαλέσει φθορά και τ χρωματιστό
 
Πέννυ, μια χαρά πάει η κούκλα σου. Για το μάτι της πρόσεξε μήπως δεν έχει θολώσει το πλαστικό, αλλά έχει ξεθωριάσει το γαλάζιο μέσα. Αυτό το είχε πάθε η Λίλυ Λέι του Μακίσιμου και δε νομίζω πως φτιάχνει...
 
bibi-bo

Penny για το μάτι θα πάρεις στερεοτικό ακρυλικών χρωμάτων.Είναι διαφανές και το βάζουν για να στερεοποιήσουν τα χρώματα στο βιτρό τζάμι.Με αυτό θα βάψεις το μάτι και θα φύγει η θολούρα.Το έχω δοκιμάσει στην Ανθισμένη.

Φθορά δεν προκαλεί το χρωματιστό μανό απλά μπορεί να ξεφτίσει.Καλύτερα να τα βάψεις με ακρυλικό χρώμα.Ελπίζω να σε βοήθησα. ;)

picture.php


Στη βάζω φωτογραφία για να το δεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδη Φραουλιτσα μου, η ΛΙΛΙ ΛΕΙ δεν εχει ελπιδες να ξαναβρει το φως της λες??? Μηπως να βρω την μασκα του Πιεροτου και να της βαλω??? Η να της δεσω ενα μαντηλακι να παιζει αιωνια την τυφλομυγα? :)
 
Μπα, δε νομίζω... Αφού έχει ξεθωριάσει εσωτερικά... :( Ποιος ξέρει τι έβλεπε πριν τη βρούμε και θόλωσε... :p :p :p
 
makisimos είπε:
Επισης Πεννυ εχω να παρατηρησω οτι απο την μεση και κατω, προσεξα ενα μερος του σωματος που θα αρμοζε περισσοτερο να ηταν ..γκουχου γκουχου...απο την πισω πλευρα, για να ερθει το αλλο απο μπροστα , οχι τιποτα αλλο , να μπορει η κουκλα να ξερει πως θα βαλει το βρακι-pampers..!!!! :)
Απιστευτη ατακα! :D

Penny μου η κουκλιτσα σου ειναι σε πολυ καλο δρομο! :)
 
Καλησπέρα!!

Λοιπόν....Κάνουμε την πρώτη δημόσια εμφανισή μας με ρούχα!

picture.php


Το μαλλάκι τελικά το ισιωσα με την πρέσα που ισιώνω και τα δικα μου (σε χαμηλη θερμοκρασία) και αυριο πάω βουρ για βλεφαρίδες!

Δεν είναι κούκλα??? :) :) :)
 
Penny συγχαρητήρια!!! Εχει γίνει πολύ καλή δουλειά!! :clap: :clap:

Θα σου πρότεινα από βλεφαρίδες να διαλέξεις ένα σετ που να μην είναι πολύ πυκνές, μιας και δείχνουν καλύτερα πάνω στην κούκλα! ;)
 
Bibi-bo:Συντήρηση, Μαλλιά, Μακιγιάζ

Penny:cheers: :cheers: :cheers:

Υπέροχη!!!!Να σαι καλά να τη χαίρεσαι!!!Κούκλα την έκανες!!!Χίλια μπράβο!!!
 
Ευχαριστώ!!! Εχω χαρεί πολύ :) :)

Αυριο παραλαμβάνω και αυθεντικό δικό της ρουχαλάκι και θα την ποστάρω ξανά αναζωογονημένη!!
 
Bibi-bo:Συντήρηση, Μαλλιά, Μακιγιάζ

Penny κι εμείς έχουμε χαρεί με τη χαρά σου και περιμένουμε να δούμε την υπέροχη κουκλίτσα σου πολλές,πολλές φωτογραφίες!!! :D
 
Επίσης, ένα ψιλο περιέργο που ανακαλυψα τυχαία, είναι ότι το ματάκι της ξεθόλωσε όταν έβαλα ενα ειδικό στεγνωτικό για μανό που εχω και έχει την υφή λαδιού..

Δεν έγινε τέλειο, αλλά ειναι σαφώς καλύτερο από πριν...

picture.php
 
Bibi-bo:Συντήρηση, Μαλλιά, Μακιγιάζ

Penny είναι υπέροχη! Τα χείλη της ονειρικά!Το λαδάκι έκανε την ίδια δουλειά που θα έκανε το στερεωτικό για τα βιτρό!Άλλη μία αγαπημένη bibi-bo στην παρέα μας!!! :D
 
Πεννυ μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! :) :) :)

Λιγα μαλλακια να της βαλεις μονο στην χωριστρα, reroot δηλαδη! Και με τις βλεφαριδες θα γινει τελεια!!!!

Και εχει και σχεδον αθιχτη την σκια της στα ματια, το πιο δυσκολο να διορθωθει, αλλα αυτη δεν εχει αναγκη!!! Πανεμορφη γινεται! :D
 
Πίσω
Μπλουζα