Bibi-bo Τζον-Τζον

rapunjel είπε:
Georgeike αν βρω κάποια Α' περιόδου σε παλαιοπωλείο, γιατί πια μόνο εκεί βρίσκεις και εκεί σπάνια , θα στη συντηρήσω και θα στη στείλω. Ούτως ή άλλως ψάχνω Τζον Τζον Α΄περιόδου για τη πολυαγαπημένη μου mytinyworld. Κάθε μήνα πάω και ρωτάω και ψάχνω. Απέκτησες καλές νεράιδες που ότι μπορούν θα κάνουν!
κοριτσια δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω μονο και μονο που απαντησατε στα μηνυματα και ανταποκριθηκατε μονο και μονο γι αυτο λοιπον ασχετως του αποτελεσματος σας ευχαριστω πολυυυυυυυ... :kiss: :kiss:
 
Ειπαμε εδω ειναι Νεραιδες αληθινες!!! :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

Και συγνωμη που πεταγομαι και εγω σαν την πο........ :zip: σαν το ραπανακι αλλα οταν ειδα την μελαμψη ΒιΒιΒο κατι σκιρτησε μεσα μου!!!!! Για μενα ειναι οι πιο ομορφες του κοσμου!!!!!!!!!!!!

Η καθε μανα το παιδι της το πιο ομορφο το βλεπει :p
 
Αναστασια είπε:
Ειπαμε εδω ειναι Νεραιδες αληθινες!!! :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: Και συγνωμη που πεταγομαι και εγω σαν την πο........ :zip: σαν το ραπανακι αλλα οταν ειδα την μελαμψη ΒιΒιΒο κατι σκιρτησε μεσα μου!!!!! Για μενα ειναι οι πιο ομορφες του κοσμου!!!!!!!!!!!!

Η καθε μανα το παιδι της το πιο ομορφο το βλεπει :p
χεχε..εχω αδυναμια στις λευκοτερες..της α περιοδου
 
Εμένα πάλι μου αρέσουν οι Κινεζούλες,....!!!!! Και δεν μιλάω για κούκλες αλλά για τις αληθινές..!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :D

:D :D :D
 
Ελα makisimos! Στο θέμα μας! Ασε τις... γκομενοσυζητήσεις! :p :p

Παιδιά, κι εγώ έχω αδυναμία στις κούκλες/κούκλους πρώτης περιόδου. Δηλαδή, με τις τρεις που έχω της δεύτερης περιόδου (και τους άντρες τους) αισθάνομαι ότι για μένα έχει κλείσει η δεύτερη περίοδος. Εξάλλου, για μένα η ΒΙΒΙ Β0 σαν κούκλα έχει τεράστια συναισθηματική αξία, μιας και ήταν αγαπημένο παιχνίδι της παιδικής μου ηλικίας και τότε υπήρχαν μόνο οι πρώτες. Την ύπαρξη των δεύτερων την έμαθα μόλις πριν δυο μήνες εδώ, στο forum!! Δεν ήξερα ότι υπήρχαν μιλάμε.....

Αναστασία μου, οι πριγκίπισσές σου είναι εκτός κάθε συναγωνισμού, γιατί τις βάζουν όλες κάτω σε νάζι και τσαχπινιά! Εχουν πέσει και σε χέρια μαγικά, οπότε τί να λέμε.... Εδώ νομίζω ότι και ο Τζον τζον μεταμορφώθηκε στα χέρια σου! ;)
 
Ειδες MytinyWorld μου τι κανει ο Μακισιμος;;;; Αυτος παιδι μου ξεπουλησε απο βρεφικη ηλικια το ζευγαρι Τζον Τζον και ΒΙΒΙΒΟ για να καλοπιασει την μικρη φιλεναδιτσα!!!

Τωρα πουλαει βασικα και την μαμα του, αφου θελει να υιοθετηθει απο την bibi-bo, για μια Λιλυ Λει!!!!

Ασυλληπτες καταστασεις.... 8)8)8)8)

Οντως παιδια δεν αντεξα να μην αγγιξω με το πινελο μου τον Τζον Τζον...το ξερω πως κανω εγκλημα για τους συλλεκτες... αλλα σιγουρα τωρα ειναι μοναδικος, one of a kind.

Σας βαζω φωτογραφια ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ. Εδω εχω δανειστει ενα φοβερο ντοκουμεντο της ΜytinyWorld, o Tzon Tzon με το μαλλο/φουστο/καπελο του.

Εδω η "συλλογη" μου ειναι γεματη απο κουκλες σιλικονατες, με μεταμοσχευσεις μαλλιων, ματοκλαδων, χεριων, ποδιων. Αυτος δεν αισθανοτανε ανετα, ήθελε και αυτος να περασει την πυλη της μη/επιστροφης!!!!

Τωρα σιγουρα μπορω να κοιμαμαι ηρεμη το βραδυ γιατι εχω απειληθει πολλες φορες οτι αν δεν καθομαι καλο κοριτσι ολη η συλλογη μου θα βρεθει να πουλιεται στο ebay!!!

Ενας Τζον Τζον "πειραγμενος" ομως δεν πιανει μια!!!! Αφηστε που και να πουληθει θα τον ξαναβρω μεσα σε 1000 ομοιους του!!!

σατανικο ε; :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι τιμή του Αναστασία μου που τον άγγιξε το μαγικό σου ραβδοπίνελο! Ασε που αν υπήρχε τώρα η el greco μάλλον θα ακολουθούσε ντροπιασμένη τα βήματά σου... :cool: Οταν έρθεις ελλάδα, έχεις δουλειά να κάνεις μου φαίνεται.. Μια sindy pedigree περιμένει προσθετική μαλλιών και τρεις τζον τζον.... το πινέλο σου! :D :D
 
Τζον Τζον

Λατρεμένη Αναστασία μου πολύ ωραία τον έβαψες!

Καλά Χριστούγεννα και από τον Τζον Τζον με υγεία και αγάπη!

picture.php
 
Τζον Τζον και Κεν: ανατομικες επιλογες μεταξυ αντιπαλων του 80

Επιτελους μετα απο τοσα χρονια αναμονης απεχτησα και εγω τωρα στα ξεμωραματα εναν Τζον Τζον, οπως ειδατε, αλλα και ενα Κεν. :D

Και επιτελους μπορω να κανω την ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ μεταξυ των τεχνικων, κατασκευαστικων και ανατομικων λεπτομερειων των δυο βινταζ αγοριων, ωστε να δουμε τις αισθητικες επιλογες των δυο εταιρειων, τηw El Greco και της Mattel στην δεκαετια του 80. Το ειχα αχτι απο μικρη!!!!!!!

Και ξεκιναμε

1. Τζον Τζον >> Στιβαρα μπρατσα, χερια με προσεγμενα δαχτυλα, λιγους μυες στο στηθος, βλεμμα ολο υποσχεσεις και .....μηδεν εσωρουχο

2. Κεν >> Στιβαρα λυγισμενα μπρατσα, πολλους μυες στο στηθος, δαχτυλα ενωμενα, αμερικανοφατσα και εσωρουχο Μινερβα.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Ψηφίζω τζον τζον δαγκωτό! Τι γλυκό αγόρι! Ο κεν στο προφίλ είναι λίγο.... σαν να κάνει γκριμάτσα να το πω?... Με εκπλήσει η el greco! Τη βρίσκω πιο σωστή ανατομικά και το κεφάλι του τζον τζον είναι μεγαλύτερο, ενώ του κεν σαν της barbie μικροσκοπικό!

Σ'ευχαριστώ Αναστασία μου για το κρασ τεστ, είδα κι εγώ τον κεν στα γεράματα!
 
Τζον Τζον

Λατρεμένη μου Αναστασία κατέληξα στο συμπέρασμα μετά τη σύγκριση:

Τον Τζον Τζον τον παντρεύεται κάποια ενώ τον Κεν τον έχει για εραστή...
 
rapunjel είπε:
Λατρεμένη μου Αναστασία κατέληξα στο συμπέρασμα μετά τη σύγκριση: Τον Τζον Τζον τον παντρεύεται κάποια ενώ τον Κεν τον έχει για εραστή...
Το σχόλιό σου έγραψε rapunjel μου, χαχαχα, απίστευτο! :D :D:D

Εχεις δίκιο, όλο φιγούρα είναι ο κεν, ενώ ο τζον τζον σου δίνει έτσι μια αίσθηση του καλού παιδιού για σπίτι! ;)
 
Παιδια πολυ πλακα μιλαμε οι εντυπωσεις σας!!!!!! :rofl:

Και εγω κατεληξα στον Τζον Τζον!!! :D :D:D

Ποτε δεν το ειχα φανταστει κατι τετοιο... κι ομως η Ελ Γκρεκο ηταν πολυ πιο μπροστα...

Ο Κεν ειναι για να φαει φαπα! Ο Τζον Τζον ομως παρολο που αντι για μινερβα φοραγε δαντελωτο εσωρουχο οπως ειχε ανακαλυψει η Rapunjel, στο τελος οταν τον εχεις στα χερια σου εχει ενα υλικο στο κεφαλι και στα μπρατσα πολυ ανωτερο ρε παιδι μου. Και ειναι και πολυ σοβαρο παιδι. ::)

Ενω αυτο το αλλο το βλαμμενο ειναι σαν αγγουρι :xm:

Και με το μπαρδον εεεε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον τζον

Για μένα είναι αυτός που ταιριάζει στη barbie. Μυρίζουν έντονα νάυλον και πλαστικό.

Ενώ η bibi-bo και ο Τζον Τζον είναι πάνγλυκοι και μυρίζουν υπέροχα!
 
Ελα ρε παιδιά, τώρα το είδα το τεστ της Αναστασίας μας..!!!!!!

Εγώ έχω να πώ ότι ο ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ έχει πιο ωραίο πρόσωπο, Πιο μεγάλη-μεσογειακή -λεκάνη, πιο εκλεπτισμένος..!!!!

Αλλά έχει ένα κοινό με τον ΚΕΝ ΚΕΝ..!!!!

Άφαντος ο "κούκος"...!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Οπότε το θέμα δεν είναι ποιός έχει τα καλύτερα ανατομικά χαρίσματα, αλλά πλέον η διαφορά έγγυται μόνο στην ..προσωπικότητα..!!!

Και αν κρίνουμε από το ντύσιμο του ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ στην δεκαετία του 80, το styling του οποίου ανέλαβε η ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του..!!! Οπότε δαγκωτό ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
 
Αστα Makisimo... εχει και κρυο εδω περα και τα ψαχνουμε στο Φως στο Τουνελ!!!! :p
 
ΤζονΤζον

Γλυκέ makisime ο Τζον Τζον κάτι έχει! Έστω και μικρό! Ο Κεν όμως ένα κολλημένο μινέρβα βρακί!Κι ύστερα σου λένε ότι δεν υπάρχουν άντρες πια! Κι αυτός που είχε κάτι μικρό τον σταμάτησαν να τον βγάζουν. Άστα οι κούκλες μας μονάζουν επικίνδυνα!
 
Απίστευτα σχόλια παιδιά, απίστευτα! :rofl:
 
οι αντρες δεν υπαρχουν πια.....τους εξαφανησε η el greco και η matel....αν και εδω που τα λεμε προτιμω τζον τζον και βαζω στο παιχνιδι και πολ τι λετε;;;ο κεν ειναι καθαρα αμερικανακι οποτε δεν με ενθουσιαζει.....και προτιμω κουστουμακι φλωρινιωτη και γιωργου μαγκα......χαχαχα,μου κανει πιο γκλαμορους....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον Τζον

Ο Τζον Τζον είναι παληκάρι αν και με μερικά ρουχαλάκια του κάνει και τη νεράιδα...

Ο Κεν τίποτα μα τίποτα! Κι αυτό το χαμόγελο κολγκέιτ; Νομίζεις ότι άμα σε φιλήσει θα σου αφήσει οδοντόκρεμες στο πρόσωπο...
 
Πίσω
Μπλουζα