** Call of Duty ** Official Thread

Μπήκα ωρε τσολιάδες που είστε; :D
 
Μα καλά κανένας σας δεν παίζει με την pc έκδοση online? Όλοι του 360 έχετε???
 
Τι είναι το on line?

Nten milaei ellinikos gkardia moy...........
 
Το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για το δικτυο...απιστευτα fare,balanced και rewarding (που θα ελεγε και ο phil_vr :D ).To single player κομματι ειναι απλα ενα ορεκτικο.

Tωρα τα ξενερωτικα νεα ειναι οτι το COD5 αναπτυσεται ΔΥΣΤΥΧΩΣ απο την Treyarch (COD3) και θα εκτυλισεται στον WW2...
 
theoritikos,εγώ με την pc version παίζω online...

Θα με βρεις στους servers των justdie[gr] τον οποίο έχουν στήσει κάτι παλικάρια στα Τρίκαλα...

Wally,όντως αυτό ισχύει.

Η εταιρεία θέλει να βγάζει κάθε χρόνο και απο ένα cod και δικαιολογημένα -κατ εμέ- αρνήθηκε η infinity ward.

Θα περιμένουμε το cοd6 απο αυτούς...:biglaugh:
 
Ωραίο το multiplayer δεν λέω αλλά όλο χάνω. Βέβαια πως περνάνε οι σφαίρες μέσα από τσιμέντο πάχους μισού μέτρο με έχει αφήσει με την απορία. Όπως επίσης με έχει αφήσει με την απορία πως στο καλό με πετυχαίνουν οι άλλοι με τόση ευκολία και μία ριπή και εγω πρέπει να αδειάσω τουλάχιστο δύο γεμιστήρες για να τους ρίξω. Ξαναγυρνάω στο rainbow islands μου.
 
Υπαρχει perk για βαθια penetrations (τοιχοι,πορτες κτλ)

Το οτι πεθαινεις με τη μια σημαινει οτι την εφαγες στη κεφαλα.Αυτο πρεπει να κανεις και εσυ!Βρες πιο οπλο σε βολευει και κυνηγα τα κεφαλια για να εχεις "αμεσα" αποτελεσματα
 
Βασικά μου έχει σπάσει τα νεύρα. Παρατήρησα και ένα bug. Όταν είσαι κοντά με τον αντίπαλο αρχίζεις και του ρίχνεις. Σου ρίχνει και αυτός σε σκοτώνει. Αμέσως βλέπεις το replay από την δική του οπτική γωνία. Καμιά φορά δείχνει ότι εσύ του είχες ρίξει μία δύο βολές ενώ στην πραγματικότητα του έχεις αδειάσει ολόκληρο γεμιστήρα - τώρα πως γίνεται και δεν σκοτώθηκε αφού έφαγε ένα γεμιστήρα γεμάτο αυτό είναι από τα καλά του παιχνιδιού.
 
Αμέσως βλέπεις το replay από την δική του οπτική γωνία. Καμιά φορά δείχνει ότι εσύ του είχες ρίξει μία δύο βολές ενώ στην πραγματικότητα του έχεις αδειάσει ολόκληρο γεμιστήρα - τώρα πως γίνεται και δεν σκοτώθηκε αφού έφαγε ένα γεμιστήρα γεμάτο αυτό είναι από τα καλά του παιχνιδιού.
Τα ίδια τράβαγα κι εγώ με την 768 DSL και μου έσπαγαν τα νεύρα. Άλλα έκανα και άλλα έβλεπα στην kill cam. Με τέτοιο lag δεν μπορείς να παίξεις , είναι εκνευριστικό. :(

Ευτυχώς, τώρα με την γρήγορη γραμμή έστρωσε το πράμα :p
 
Grip είπε:
theoritikos,εγώ με την pc version παίζω online...Θα με βρεις στους servers των justdie[gr] τον οποίο έχουν στήσει κάτι παλικάρια στα Τρίκαλα...
Grip, αν μπορείς για στείλε μου με pm πληροφορίες για το πως θα μπω στον server..
 
Το εβαλα χτες τελικα στο PC να το δω....

Αιρετικη αποψη ισως,αλλα αυτο το παιχνιδι μονο Call of Duty δεν μου θυμισε...!!!

Καλα το ειχα ψιλιαστει εγω,οτι η modern φαση του πλεον,θα με ξενερωνε.....:mad:

Μετα το Commandos παλαιοτερα,του οποιου η 4η -FPS- συνεχεια,το Strike force,με αφησε αδιαφορο και με απογοητευσε πολυ,προστεθηκε ηδη στη λιστα και το Call of Duty δυστυχως.... :icon_cry:
 
και εγώ πριν το δω πίστευα πως θα ήταν ξενέρωτο επειδή δεν είχε ως θέμα τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο. Βέβαια όταν το είδα άλλα γνώμη. Καταπληκτικό παιχνίδι με εξαίρεση το multiplayer το οποίο απαιτεί πολύ γερά νεύρα.
 
Θα του δωσω μια ακομη ευκαιρια,δε λεω,αλλα με βαρια καρδια,ομολογω....
 
Καταπληκτικό παιχνίδι με εξαίρεση το multiplayer το οποίο απαιτεί πολύ γερά νεύρα.
Τα πρωτα 10-20 παιχνίδια είναι δύσκολα. Μετά συνηθίζεις ;)

Αιρετικη αποψη ισως,αλλα αυτο το παιχνιδι μονο Call of Duty δεν μου θυμισε...!!!
Θυμίζει το 2 σε gameplay. Τώρα όσον αφορά τον 2ο παγκόσμιο, περι ορέξεως ... :p
 
Παιδιά,όλα τα λεφτά στο cod4 είναι το multiplayer!!!

Νέα levels,νέα όπλα,perks και γενικότερα ένας χαμός συνθέτουν ένα φοβερό σκηνικό... :) :)
 
Σωστός ο grip. Μιλάμε για το multiplayer της 10ετιας. Δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω. Απο την μέρα που το αγόρασα, δεν εχω βάλει άλλο παιχνίδι. Τρελό balancing, οι πίστες δεν έχουν περίεργες κρυψώνες και τα όπλα δεν έχουν τρελες αποκλίσεις.

Ότι πιο ισορροπημένο έχω δεί σε FPS multiplayer μεχρι σήμερα. ;)

Take no prisoners comrades!! !

Μάνο , αν παίξεις multiplayer θα αλλάξεις γνώμη σίγουρα , trust me :thumbup:
 
telonio είπε:
και εγώ πριν το δω πίστευα πως θα ήταν ξενέρωτο επειδή δεν είχε ως θέμα τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο. Βέβαια όταν το είδα άλλα γνώμη. Καταπληκτικό παιχνίδι με εξαίρεση το multiplayer το οποίο απαιτεί πολύ γερά νεύρα.
Εμένα πάλι μου αρέσει για τον ακριβώς αντίθετο λόγο: δεν είναι βασισμένο στον 2ο παγκόσμιο. Είχα βαρεθεί να βλέπω fps που να είναι βασισμένα στον 2ο παγκόσμιο, χάθηκε ο κόσμος να βάλουν μια άλλη πιο σύγχρονη εποχή?

Το ξενέρωμα για εμένα θα είναι όταν βγει το 5, γιατί θα επιστρέψουν στον 2ο! :diablotin:

Το multiplayer και εμένα στην αρχή μου έκανε τα νεύρα κρόσσια και ακόμα συνεχίζει. Είναι μέχρι να μάθεις τις πίστες και να χειρίζεσαι σωστά τα όπλα.

Βέβαια αυτό που δεν μπορώ σε κανένα multiplayer fps (και στο cod4) είναι τα sniper rifles. Σε ξαποστέλνουν απο εκεί που δεν το περιμένεις!:mad:
 
theoritikos είπε:
Βέβαια αυτό που δεν μπορώ σε κανένα multiplayer fps (και στο cod4) είναι τα sniper rifles. Σε ξαποστέλνουν απο εκεί που δεν το περιμένεις!:mad:
Και όταν τα χρησιμοποιείς εσύ, δεν μπορείς να σκοτώσεις ελέφαντα στα 5 μέτρα.... Πάνω απο 5 Kills σε Multiplayer δεν έχω κάνει ακόμη με sniper (ούτε καν με το Dragunov) :mad:

Είναι τόσο δύσκολα, ή εγώ είμαι άσχετος; :p
 
Συνελαβα καποιους GRM-αδες να παιζουν συνεχως team και λοιπες αηδιες.

Mονο free-for-all (Deathmatch)!!

Theoritikos:Οι snippers ειναι ελαχιστοι λογω ευφυους σχδιασης πιστων.Δεν υπαρχουν καβατζες!

Και προσοχη στα στατιστικα σας.Ορισμενοι ειναι για κλαματα :tease:

the all-seeing-mod Wally :D
 
Πίσω
Μπλουζα