** Call of Duty ** Official Thread

Τα στατιστικά μου εμένα θα πρέπει να είναι άψογα! Χάνω τουλάχιστο δεκαπέντε φορές σε κάθε παιχνίδι αν όχι είκοσι και βάλε. Δεν ξέρω τι όπλα χρησιμοποιούν οι άλλοι και με πετυχαίνουν αλλά τα δικά μου δεν κάνουν και τίποτα το ιδιαίτερο. Τα ρέστα μου.
 
Έβαλα επιτέλους ένα σκόπευτρο της προκοπής και επιτέλους μπορώ να φαω κανα δυό παίχτες. Πορωτικό παιχνίδι παίζω συνέχεια.

Κατα τα άλλα μιλάμε το παιχνίδι πάσχει από τρελά bug.

- Μερικές φορές χτυπάς τον εχθρό στο κεφάλι με πολυβόλο και αυτός συνεχίζει ακάθεκτος.

- Επίσης μερικές φορές αδειάζεις κυριολεκτικά ολόκληρο γεμιστήρα στο στήθος του αντιπάλου και αυτός ούτε γρατσουνιά. Ρωτήστε και τον shock μαζί είμασταν, αυτός έπαιζε όταν του συνέβει. Θα το θυμάται έκανα και σχόλιο εκείνη τη στιγμή.

- Οι σφαίρες διαπερνάνε το τσιμέντο αλλά όχι τα ξύλινα κιβώτια! Ο εχθρός να κάθεται αμέριμνος πίσω από ένα ξύλινο κιβώτιο. Τον πλησιάζω σκυφτός από τα πλάγια. Δεν με έχει αντιλιφθεί και κοιτάει αλλού. Σημαδεύω το κέντρο του κιβωτίου με το πολυβόλο και αδειάζω έναν γεμιστήρα και βάζω δεύτερο. Αυτός σηκώνεται μου ρίχνει μία και χάνω! For gods sake δηλαδή...

Άντε να δω τι άλλο καραφλό θα δω σε αυτό το παιχνίδι.
 
Τα καραφλά συνεχίζονται - εδώ ο ανταποκριτής των καραφλών ειδήσεων από το cod4 στο 360.

Μερικά όπλα διαπερνούν τους τοίχους αλλά όχι τα ελενίτ! Επίπεδο με το ελικόπτερο. Tα ρέστα μου ξανά.

Μήπως ανέφερα πως το μαχαίρι κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από ένα μυδράλιο;

Καμιά φορά όταν χάσεις το παιχνίδι σε κάνει spam ακριβώς στο κέντρο της εχθρικής ομάδας. Φυσικά σε κλάσματα δευτερολέπτου σε έχουν κάνει σουρωτήρι. Πολύ έξυπνο, να μην ξεχάσω να δώσω συγχαρητήρια στους προγραμματιστές.

Το παιχνίδι λέει πως άμεσα σκοτώνουν μόνο οι βολές στο κεφάλι. Ναί δεν λέω, έλα όμως που με έχουν σκοτώσει δύο φορές τουλάχιστο ρίχνοντάς μου στο πόδι! Μην κάνετε τον κόπο και χαλάτε σφαίρες για να με σκοτώσετε. Δεν υπάρχει λόγος. Θα αυτοκτονήσω!

Αν ρίξω μία ρουκέτα σε ένα ελικόπτερο στην πραγματικότητα είμαι σίγουρος πως δεν θα πετάει για πολύ. Μην το προσπαθήσετε στο παιχνίδι. Το ελικόπτερο δεν μασάει. Το περίστροφο πάντως μπορεί και να κάνει δουλειά!

Κατα τα άλλα είπαμε, το παιχνίδι είναι εθιστικό έχω λίωσει στο multiplayer αλλά σκυλοβαρέθηκα να παίζω όλο τις ίδιες πίστες. Ελπίζω να προσθέσουν καμιά καινούργια γιατί δεν βλέπω και πολύ μέλλον.
 
Μήπως εννοείς σε κάνει spawn και όχο spam...? o_Oo:

Για τις σφαίρες ισχύει και το τι perks έχει επιλέξει ο αντίπαλος.

Μην περιμένεις εαν ο αντίπαλος έχει kalashnikov με increased damage και bullet penetration να ζήσεις για πάνω απο 2 δευτερόλεπτα... :)
 
Grip είπε:
Μήπως εννοείς σε κάνει spawn και όχο spam...? o_Oo:
Ναι έφαγα ένα γράμμα. Ευχαριστώ που το πρόσεξες.

Grip είπε:
Για τις σφαίρες ισχύει και το τι perks έχει επιλέξει ο αντίπαλος.Μην περιμένεις εαν ο αντίπαλος έχει kalashnikov με increased damage και bullet penetration να ζήσεις για πάνω απο 2 δευτερόλεπτα... :)
Τα ίδια perks έχω και εγώ είμαι σχεδόν lvl50. Το ελενίτ δεν τρυπάει ούτε μπαζούκα. Τσέκαρέ το είναι στο επίπεδο με το πεσμένο ελικόπτερο από την πίσω πλευρά. Επίσης τα perks και ότι όπλο έχεις δεν διαπερνάνε μερικά ξύλινα κιβώτια. Καρατσεκαρισμένο. Εντωμεταξύ με τα αυτά τα perks και εγώ με ένα ελαφρύ πολυβόλο με δεσμίδα. Πως γίνεται να είναι πιο αδύναμο από ένα καλάισνικοφ δεν το έχω καταλάβει.
 
Μην το ψειριζεις τοσο πολυ βρε Μαριε.

Πoιο αλλο online game (περα απο το Halo3) προσφερει τετοια εμπειρια και ειναι τοσο ζυγισμενο???

Λαθακια υπαρχουν αλλα καθημερινα διορθωνουν πραγματα και σεβονται πολυ το user feedback.

Το παιχνιδακι τα σπαει και σταματηστε τις γκρινιες. :D

Και ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ TEAM....μονο Free for All !! :)
 
Μην το ψειριζεις τοσο πολυ βρε Μαριε.Πoιο αλλο online game (περα απο το Halo3) προσφερει τετοια εμπειρια και ειναι τοσο ζυγισμενο???

Λαθακια υπαρχουν αλλα καθημερινα διορθωνουν πραγματα και σεβονται πολυ το user feedback.

Το παιχνιδακι τα σπαει και σταματηστε τις γκρινιες. :D

Και ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ TEAM....μονο Free for All !! :)
Written by the Greek Administrator of XBOX Live...
 
Wally είπε:
Μην το ψειριζεις τοσο πολυ βρε Μαριε.Πoιο αλλο online game (περα απο το Halo3) προσφερει τετοια εμπειρια και ειναι τοσο ζυγισμενο???

Λαθακια υπαρχουν αλλα καθημερινα διορθωνουν πραγματα και σεβονται πολυ το user feedback.

Το παιχνιδακι τα σπαει και σταματηστε τις γκρινιες. :D

Και ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ TEAM....μονο Free for All !! :)
Μα γιατί; Αφού μου αρέσει να γκρινιάζω! :D
 
Με τα καινούργια custop maps τι γίνεται στο 360?

Έχουμε καμία ενημέρωση?

Στο pc εγώ δοκίμασα ένα-δυο στον server των HEL-PX αλλά δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα...
 
Να ενημερώσω όσους από εδώ παίζουν cod4 οnline στο pc ότι σηκώθηκε προχθές ένας ακόμη server των Hel-PX ο οποίος βρίσκεται Γερμανία.

Ο server παίζει domination,Hq,και sabotage.

H ip του είναι:62.67.42.135:28960
 
Σπευσατε!!Κυκλοφορησαν οι νεοι maps του COD4!!!

Φυλαξτε το κεφαλι σας διοτι σας περιμενω να σας το κανω διαμπερες με το Μ16 μου ;)

Shock και λοιποι PS3 users μην αγχωνεστε...οι χαρτες για το PS3 θα βγουν σε 3 εβδομαδες!!!! (ΑΚΑ τρελο ξενερωμα :D )

2qa8m5w.jpg


30xkhvb.jpg


b8v2iu.jpg
 
Μέσα στον Απρίλη θα βγει και το Call of Duty 4: Game of the Year Edition

activision-call-of-duty-2-game-of-the-year-edition-xbox-360.jpg


όπου θα έχει μέσα στη συσκευασία έναν κωδικό για να κατεβούν οι νέοι χάρτες.

Activision reveals new COD4 SKU
New release to feature Xbox Live token and updated packaging

Activision has announced Call of Duty 4: Game of the Year Edition, which will be released in April.

The new game will feature the full COD4 game, as well as a token for use on Xbox Live, which will allow gamers to download the upcoming map pack.

Call of Duty 4: Game of the Year edition will also feature new packaging, that will detail the various awards the game has won.

The map pack will be available to download in April, and will cost 800 Live points.
Call of Duty 4: Game of the Year Edition

...μια έκδοση μόνο για Χ360...

Και ένα review για τους νέους χάρτες από το IGN

Call of Duty 4 Map Pack Hands-on
 
Κατέβασα χθές βράδυ απο το Live τους νέους χάρτες του COD και το μόνο που έχω να πώ είναι οτι είναι εκπληκτικοί. Όταν ξεκίνησε το παιχνίδι και φόρτωσε η "Creek" (η οποία BTW ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ), νόμιζα οτι μπήκα σε άλλο COD (στο 5 ίσως; :p ).

Ο φωτισμός είναι το κάτι άλλο, οι πίστες έχουν πάρα πολλά νέα objects (κατα συνέπεια και κρυψώνες), πάντα με το γνωστό καλό balancing που έχουν οι multiplayer πίστες του COD 4.

Ίσως τα καλύτερα 7 ευρώ που έχω ξοδέψει μετά την αγορά του Rez HD.

Όσοι δεν έχετε πάρει ακόμα το Rez HD, πάρτε αυτό πρώτα και μετά το Map Pack - ή πάρτε κατευθείαν και τα δύο. :tease:

Charlie Oscar Delta, over and out :cool:
 
Kριμα κριμα που δεν εκαναν καλυτερη δουλεια ,μας εφαγαν τα FPS. :angry:

Third-person Call of Duty game.

Activision Underground, who were supposedly working on a third-person Call of Duty game, weren't closed down because of a non-existent "exclusivity" deal Infinity Ward signed with Activision. And yet, closed down they were. Why? Maybe for reasons a little less eye-catching. Somebody "close" to Activision Underground has got in touch with us, and let us know that the studio was indeed at work on a third-person action-adventure CoD, which would have been based on special ops forces and would feature "very different kinds of gameplay". Only problem was, the game turned out to be, well, a big ol' pile of crap.Our source says that its mechanics "were a mess", the story was "terrible" and that "it took every cliché you hated from every other squad-based military shooter and stuffed it into COD". Ouch. Apparently the game was cancelled - and the studio closed down - soon after it was first shown to Infinity Ward & Activision, who "had a fit" at what they'd seen. For what it's worth, fingers are being pointed at the game's creative director, who "hired a team of utter beginners and tossed the project to them without any metrics or direction".
 
Ο νο1 σπαστικός του thread επέστρεψε! Σας έλειψα καθόλου; το ξέρω ατιμούλικα! :D

Με το χέρι στην καρδιά οφείλω να ομολογήσω πως μoυ είχε λείψει αυτό το παιχνίδι. Όχι ειλικρινά το γράφω. Το βρίσκω πολύ εθιστικό και ειδικά όταν έμαθα πως βγάλανε καινούργιους χάρτες, ανυπομονούσα να παίξω. Φορτώνει το παιχνίδι και βλέπω επιλογή download maps! Τζετ σκέφτομαι! Πέρα από τα χρήματα, εχμ πόσα MB είναι το αρχείο; :precry: ΠΟΥ ΠΑ ΡΕ καραμήτρο με 16MB κάρτα; Να κατεβάσεις μαπς; Καλά, καλά πρέπει να αγοράσω σκληρό δίσκο δεν γίνεται αλλιώς. Αντε πάλι στα ίδια. Με την γλύκα έμεινα. Φτού! :cry:

Επειδή είχε περάσει αρκετός καιρός που είχα να ασχοληθώ με το 360, είχα σχεδόν ξεχάσει πως είναι το εγώ πυροβολώ πρώτος εγώ πεθαίνω. Αυτή τη φορά με είχε πιάσει η περισυλλογή. Προσπαθούσα να βρω την άκρη σε αυτό το ζήτημα. Αφου πυροβολώ και χάνω ας δοκιμάσω να μην πυροβολώ πρώτος. Θα περιμένω να μου ρίξει ο αντίπαλος και μετά θα του ρίξω εγω. Τι νόημα έχει να του αδειάσω πρώτος τον μισό γεμιστήρα στο κεφάλι αφού πάλι θα χάσω; Το δοκίμασα. Μπα, δεν πιάνει. Το ίδιο αποτέλεσμα έχει. Πως είπατε; Lag ε; Καλά εντάξει δεν επιμένω αλλά τόσο lag πια ούτε το lineage 2 που έπαιζα με pstn δεν είχε. Τεσπα. :shake:

Απο την άλλη, αυτό το πράγμα με την ρίψη χειροβομβίδας στο περίπου, ειλικρινά αδυνατώ να την καταλάβω. Οk έριξα και εγώ μερικές χειροβομβίδες κατα την στρατιωτική μου θητεία και γνωρίζω τι παίζει με δαυτες. Αλλά ρε παιδί μου, βλέπω το εικονίδιο της χειροβομβίδας στην οθόνη. Τρέχω πανικόβλητος να φύγω (συνήθως τα καταφέρνω αλλά δεν το σπάει και πολύ εύκολα ο διάολος το ποδάρι του) εκεί που τρέχω σαν τον Βέγγο, μπαμ πάρτον κάτω. Εντάξει, βλέπω το camkill και παρακολουθώ την εξης σκηνή.. ο αντίπαλος ο οποίος βρίσκεται σχεδόν στην άλλη άκρη της πίστας και χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα που βρίσκομαι, ρίχνει ψηλά την χειροβομβίδα στο περίπου με επιτυχή αποτελέσματα. Λοιπόν, μια φορά μόνο το κατάφερα να το κάνω και εγώ. Είπα στον ευατό μου, νισάφι πιά (ίδιες είναι οι πατάτες!), δεν το κάνω και εγώ; κάποιον κακομοίρη θα πετύχω. E ναί, μία φορά πέτυχα έναν! :cheers:

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον πατέρα μου που ήρθε να δει τι στο καλό συμβαίνει αφού εγώ είχα συνδέσει το 360 στο ηχοσύστημα, και από τους πυροβολισμούς, τις εκρήξεις και τις φωνές γινόταν το έλα να δεις. Εντάξει και ο πατέρας μου είναι κάποιας ηλικίας, δεν το κατέχει διόλου το άθλημα με την τεχνολογία και το τελευταίο παιχνίδι που θυμόταν ήταν το pacman και το arkanoid. :wait2:

Θα συνεχίσω να παίζω cod4 και ΝΑΙ, θα συνεχίσω να σας κάνω τα νεύρα τσατάλια με τις σπαστικές απόψεις μου για το παιχνίδι. Συμπαθάτε με όμως ε; Το αγαπάω αυτό το παιχνίδι. Απόδειξη; Μου έχει κοστίσει μέχρι στιγμής ένα καινούργιο dvd rom του 360 και δύο joypad. E λίγο είναι; Ως γνωστόν η αγάπη πονάει και κοστίζει.

Ναί ναί ξέρω. Λάθος εποχή αποφάσισα να φτιάξω το 360. Τώρα με τις ζέστες είναι λίγο επίφοβο να πάθει ότι έπαθε η Πάρνηθα πέρυσι. Αλλά ποιός ξέρει, μπορεί να έχω περισσότερη τύχη σε αυτό το θέμα από το να παίζω στο cod4. Ίδωμεν..

In 360 i trust!
 
Συνεχιζει να μου κανει εντυπωση αυτο που λες περι lag.Εδω παιζω online Virtual Fighter 5 και αλλα πιο απαιτητικα στο συχρονισμο παιχνιδια και δεν βρηκα προβλημα.

Ισως υπαρχουν μερικα προβληματακια σε καποιους Live Arcade τιτλους που δεν εχουν βελτιστοποιημενο net code.Παντως δεν θα βρεις καλυτερη online gaming πλατφορμα απο το Live.

Τωρα οσο αφορα τις "τυφλες" χειροβομβιδες.Ε,δεν ειναι.Απο τη στιγμη που ο χαρτης εμφανιζει τους "φασαριοζους"...

Για τα υπολοιπα παραπονακια...κατ εμε ειναι το πιο straightforward/διασκεδαστικο online FPS.

Τωρα αν θες πιο professional πραγματα (με lag compensation κτλ κτλ) το Halo3 ειναι μονοδρομος.

BTW η Treyard που αναπτυσει το COD5 εβγαλε πολυ υποσχετικο trailer και μαλιστα εκανε και καποιες δηλωσεις "υπερανω" που αν δεν βγει καλο το παιχνιδι θα τους κραξει ολος ο πλανητης.Αρα εχουν καλες ιδεεες,εχουν κινητρο (να γλυτωσουν το κραξιμο)...ε μπορει να βγει καλο το 5αρι τελικα.

Ιn 360 we trust!
 
Τον τελευταίο καιρό συμβαίνει το εξης. Έχω 50 βαθμούς παρα 51. Κάθε φορά που ανοίγω το 360 και παίζω πηγαίνω 51. Όταν σβήνω το 360 και ξαναμπαίνω στο παιχνίδι, η βαθμολογία είναι ξανα 50. Αυτό συμβαίνει καμιά 20αρια ημέρες τώρα. Έχει τύχει κανείς να αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα; Δεν έχω σκληρό δίσκο αλλά κάρτα μνήμης μόνιμα επάνω στο 360.
 
Πίσω
Μπλουζα