Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
δηλαδη πρεπει να αποχωριστω τις vhs της domniki που τις εχω αγκαλια μερα-νυχτα?:nervous::sob:

οκ, αν ειναι να παρω dvd θα κανω την καντοκαρδια μου πετρα!

υπεροχα τα νεα!! ελπιζω να συννενοηθηκατε κ οτι χρειαζεστε απο μενα εδω ειμαι!:wavey:

wally, δεν χρειαζοταν να βγεις δημοσιως κ να πεις ολα αυτα..:comfort: μονο που προσφερθηκατε ηταν αρκετο.. :)
 
Ασε ρε,ενιωθα σαν το αδερφο της Ελιζας... :biglaugh:
 
Αισθανομαι διπλα περηφανη, μια κ'εγω ηρθα στην Αθηνα απο τον μακρινο βορρα, οπως συνηθιζω να λεω την Θεσσαλονικη ;)

Candy, please chech your pm

D2E, μηπως προλαβες να δεις το 100??? Αν συναντηθουμε να μου δωσεις τις κασετες, θα σου φερω το DVDακι, με το εν λογω επεισοδιο...να το δεις εστω και ασπρομαυρο...

Wally, cool down...για να γινει καποιος Νηλ θελει τρελη προυπηρεσια σε καψονια ....Please αν εχεις χρονο, θα βαλεις το ποστ για την προσθηκη ελληνικης μεταγλωττισης πανω σε εικονα (αυτο που λεγαμε για τον Οδυσσεα) ?
 
Ξαναδιαβασα ολο το thread απο την αρχη - και με στεναχωρησε η καταληξη της προσπαθειας που φανηκε να ξεκιναμε στη σελιδα 15.

Πολυ σωστα επραξε ο Wally ζητωντας συγνωμη - το ιδιο κανω και εγω τωρα γραφοντας αυτα - αλλα να πω την αληθεια, μιας και ο Wally ηταν απλα ο μεσαζων και προσπαθησε ειλικρινα για να ολοκληρωθει η δουλεια - περιμενω να ακουσω και απο τη δικια μας πλευρα για ποιον λογο δεν εγινε τιποτα τοσες βδομαδες και για ποιο λογο εκτεθηκαμε ολοι (σαν forum) απεναντι σε φιλους και φιλες.

Προσπαθω να ξεχασω το ολο θεμα αλλα ειλικρινα με ενοχλησε - παρεπιμπτοντως και η σελιδα 18 του παροντος thread που (δυστυχως) ξαναδιαβασα....anyway
 
telamonas.stokos είπε:
Πολυ σωστα επραξε ο Wally ζητωντας συγνωμη - το ιδιο κανω και εγω τωρα γραφοντας αυτα - αλλα να πω την αληθεια, μιας και ο Wally ηταν απλα ο μεσαζων και προσπαθησε ειλικρινα για να ολοκληρωθει η δουλεια - περιμενω να ακουσω και απο τη δικια μας πλευρα για ποιον λογο δεν εγινε τιποτα τοσες βδομαδες και για ποιο λογο εκτεθηκαμε ολοι (σαν forum) απεναντι σε φιλους και φιλες.
Αγαπητε Τελαμωνα δεν υπαρχει κανενας λογος να ζητατε συγνωμη, ουτε εσυ, ουτε ο Wally, ουτε και κανενας αλλος! Και δεν θελω να ξανακουσω απολογιες και τετοιες βλακειες. Ενας απο τους μεγαλυτερους αρχηγους των Αχαιων στην Τροια δεν μπορει να απολογειται για βλακειες :biglaugh:

Το θεμα πρεπει να θεωρηθει ληξαν και να μην ξανασυζητηθει στο φορουμ.

Οι κασετες θα ψηφιοποιηθουν με τον ενα ή με τον αλλο τροπο...οταν βρισκονται μαζι τοσες Candy-sisters, μπορουν να κανουν τα παντα...μονο την Σουζανα δεν μπορεσαμε να εξαφανισουμε :diablotin: αλλα τι να γινει, ετσι ειναι η ζωη....
 
Μπορουμε :D !! Τα δαιμονια μυαλα στο international Candy forum σκεφτηκαν οτι αν αγοραζουμε ΟΛΑ τα anime cel της Σουζαννας που εμφανιζονται ανα καιρους στο e-bay, κ τα καταστρεφουμε, στο τελος θα καταφερουμε να την εξαφανισουμε απο το ανιμε!! :biglaugh: (dominion, μην παθεις εγκεφαλικο, πλακα κανουμε!)

Ετσι ειναι οπως τα λεει η φιλτατη Domniki..

Candy sisters ενωμενες, ποτε νικημενες!! :cool: (γκχμ..κ brothers εννιοτε..)

Το 100 δεν το ειδα, κρατηθηκα με νυχια κ με δοντια, ειπα να μην ρισκαρω να παιξω την κασσετα (με επιασε το ιδιο με εσενα αγχος).

περιμενω το dvd με αγωνια, θα κανω κ τις καταλληλες προετοιμασιες (χαρτομαντηλα, ηρεμιστικα κτλ)..
 
Έγινε η πρώτη επαφή με Domniki και ευελπιστώ πως πολύ σύντομα το πολυπόθητο υλικό θα βρίσκεται στις οθόνες σας.I am so excited!!! :happyjump: Να ευχαριστήσω και δημόσια την sister Domniki για την τιμή που μου κάνει να μου εμπιστευτεί τον μικρό της θησαυρό (and the Oscar goes to... :p ).Επιπλέον να ευχαριστήσω και την Death2Eliza που με αυτόν τον τρόπο μας εντάσσει στο Candy greek project,μια συλλογική προσπάθεια από ανθρώπους που θέλησαν να μοιραστούν την αγάπη τους για την γλυκιά Candy...:loveyou:
 
..χρειαζομαστε ενα "group hug" smilie τωρα!! :D
 
Εδώ οι Candy sisters αγκαλίτσα!! :D

girls%20hug%2011x.jpg
 
αντε ωραια παιδιά. φανταζομαι συντομα αυτο το μακροσκελες σηριαλ της αντιγραφής να έχει αίσιο τέλος...
 
Death2Eliza είπε:
Το 100 δεν το ειδα, κρατηθηκα με νυχια κ με δοντια, ειπα να μην ρισκαρω να παιξω την κασσετα (με επιασε το ιδιο με εσενα αγχος).

περιμενω το dvd με αγωνια, θα κανω κ τις καταλληλες προετοιμασιες (χαρτομαντηλα, ηρεμιστικα κτλ)..

Μην δεις μονο το 100...να τα δεις ολα του DVD...τουλαχιστον απο το 96 "η προσκληση", το 97 "η συναντηση", το 98 "η πρεμιερα", το 99 "ο χωρισμος"...το 100 δεν θυμαμαι πως το λενε, αλλα, οπως σου εχω πει, εχει εξτρα κλαμα....... αχ καταραμενη Μιζουκι ποσους ακομα χωρισμους θα αντεξουμε να βλεπουμε :icon_cry:

Extra αγκαλια σε ολες και ολους που εχουν βοηθησει στο candy project! Οταν τελειωσει πρεπει να κανουμε ενα παρτυ, με προβολη των καιριων σημειων της σειρας...δεν ειναι και λιγο να συλλεξει κανεις 115 επεισοδια μιας σειρας που προβληθηκε πριν 20 χρονια και που δεν κυκλοφορουν πουθενα στο εμποριο!
 
Λες να κανω κ εγκλιματισμο πρωτα? Να ειμαι ηδη τελειως κουρελι μεχρι να φτασω στο 100? Μα τι ανθρωπος εισαι εσυ?:eek:
 
Death2Eliza είπε:
Λες να κανω κ εγκλιματισμο πρωτα? Να ειμαι ηδη τελειως κουρελι μεχρι να φτασω στο 100? Μα τι ανθρωπος εισαι εσυ?:eek:
E, αν ειναι να δεις μονο το 100 δεν αξιζει...αν δεν παρεις μια δοση απο ατυχημα με προβολεις, συναντηση στο σταθμο, Ελιζα να σκιζει το εισιτηριο, σ κ α λ ε ς, και κλαμα στην αγκαλια του Αλμπερτ...μια ατακα θα σου πω μονο:

"Αλμπερτ δεν θελω να δω κανεναν, υποφερω τοσο..........!!!!!!"...και κλααααμα η κυρια

Αχ...καταραμενη ξανθια κατσαριδα...ευχαριστως θα κατεστρεφα ολα τα cells (ο,τι κ'αν λεει ο Dominion).... :animangry:
 
Με σκουπιδιασες ηδη!! ουαααααααα!! :icon_cry: :icon_cry:

Ιδου κυριοι δυο τρανα παραδειγματα ανθρωπων με ψυχολογικα παιδικα τραυματα λογω Καντυ.

Η Domniki βγαζει τον σαδισμο της πανω μου, κ εγω μαζοχιζομαι γιατι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θα κανω αυτο που μου προτεινει για να κουρελιαστω τελειως..
 
Death2Eliza είπε:
Με σκουπιδιασες ηδη!! ουαααααααα!! :icon_cry: :icon_cry:
Ιδου κυριοι δυο τρανα παραδειγματα ανθρωπων με ψυχολογικα παιδικα τραυματα λογω Καντυ.

Η Domniki βγαζει τον σαδισμο της πανω μου, κ εγω μαζοχιζομαι γιατι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θα κανω αυτο που μου προτεινει για να κουρελιαστω τελειως..
Με πετυχες και σε καταλληλη ψυχικη διαθεση σημερα, γι'αυτο ειμαι τοσο σκληρη...Παντα υπαρχει μια ατακα Καντυ που μπορει να σε κανει κουρελι σε δευτερολεπτα... :diablotin: Ειδικα οταν εχεις δει και τα 115 επεισοδια, εκτος απο το 100....το επομενο μετα τον χωρισμο στις σκαλες...

Καλα, αν διαβασει τον διαλογο καποιος που δεν εχει Καντυ, θα θεωρησει σιγουρα οτι ειμαστε για δεσιμο :biglaugh:

Συγχωρεστε με οι υπολοιποι retromaniax. Ειναι που ειχα 20 χρονια να δω Καντυ. Αλλα και πριν 20 χρονια που εβλεπα φανατικα, ολοι οι συγγενεις και φιλοι με κοροιδευαν...οποτε, εκτος απο το τραυμα εξαιτιας της ξανθιας καταραμενης, μου εχει μεινει και παιδικο τραυμα εξαιτιας του εχθρικου περιβαλλοντος :animrolleyes:
 
Domniki και death2eliza νοιώθω την ανάγκη να σας ευχαριστήσω για τον κόπο και την δουλειά που έχετε κάνει με το candy project αλλά κυρίως για τα post σας , πραγματικά με συγκινείται με αυτά που γράφετε και την λατρεία-αγάπη που έχετε στην candy,αντονυ,τερυ, είστε απίστευτες!!!!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Death2Eliza είπε:
Η Domniki βγαζει τον σαδισμο της πανω μου, κ εγω μαζοχιζομαι γιατι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θα κανω αυτο που μου προτεινει για να κουρελιαστω τελειως..
Ορίστε κύριοι, να παίρνετε μαθήματα!

Με αφορμή μάλιστα τις δημόσιες παραδοχές της Death2Eliza, σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα νέο thread με περισσότερες προοπτικές από εκείνο για την εκμάθηση κορεάτικης γλώσσας, για στρατηγικές στο πώς να κάνετε μια γυναίκα ό,τι θέλετε ή αλλιώς, τί θέλουν οι γυναίκες.

Μέχρι να ανοίξω εκείνο το thread, ορίστε τα πρώτα μαθήματα (για ανύπαντρους/μή πλούσιους):

1. Έχετε έναν σκοπό (εκτός από τον υπέρτατο):

Να κάνετε τη γυναίκα κουρέλι. Οι γυναίκες (καί οι άντρες, αλλά δεν κάνω τέτοιο μάθημα τώρα), είναι μαζόχες. Δεν εννοώ ότι θέλουν ξύλο, αλλά θέλουν να τις βασανίζουμε με άλλους τρόπους. Και αυτό πρέπει να το κάνετε, επειδή το αποζητούν.

2. Ο βασικός τρόπος:

Σκωτσέζικα ντούς! Όπως και με την Candy Candy. Τη μια στιγμή γνωρίζει τον άντρα των ονείρων της, την άλλη αυτός πεθαίνει/παντρεύεται άλλη, κλπ. Έτσι κι εσείς. Τη μία θα τις φλερτάρετε, την άλλη θα τις φτύνετε. Στο τέλος θα τρελαθεί τελείως και θα νομίζει ότι κάνει αυτή κάτι λάθος, που ενώ φαίνεται ότι βρήκε τον ιδανικό, θα φοβάται ότι κάτι κακό έκανε και σας απώθησε. Θα προσπαθεί να σας διορθώσει/κατακτήσει...

5. Ο έμμεσος τρόπος:

Θα πρέπει να την κάνετε να νομίζει ότι σας κυνηγάει αυτή. Στην πραγματικότητα όμως θα συμβαίνει το αντίθετο. Θα πρέπει να θυμάστε με κάθε λεπτομέρεια τί λέει ώστε να το εκμεταλλεύεστε αργότερα. π.χ. ότι της αρέσει το τάδε παπούτσι, ή αν τη δείτε να κοντοστέκεται σε μια βιτρίνα. Εσείς σε μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει να προχωρήσετε μέχρι το κοντινότερο περίπτερο για να διαβάσετε το πρωτοσέλιδο του Φωτός, αλλά να της αγοράσετε τα παπούτσια την επόμενη μέρα. Αυτό παράδειγμα, δεν είναι καν ανάγκη να ξοδευτείτε.

4. Γενικές λεπτομέρειες:

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να καυχηθείτε για προηγούμενες σχέσεις (μέχρι δύο), αλλά πριν υπάρξει κάτι.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να αναφερθείτε σε άλλες γυναίκες αφότου έχει υπάρξει κάτι. Ακόμα και αν τονίσει ότι της είχατε πει για κάποια, θα το υποβαθμίσετε.

ΛΑΤΡΕΥΕΤΕ τα παιδιά (όπως κι εγώ άλλωστε).

ΓΕΛΑΤΕ με τα ανέκδοτά τους, αλλά ποτέ πολύ. Θα τους λέτε όλο σόκιν ανέκδοτα.

Τους παίρνετε ένα δώρο νωρίς-νωρίς και το φυλάτε στο αμάξι ώστε να το εμφανίσετε τη στιγμή που θα σας δώσει δώρο. Αμέσως μετά αναφέρεστε στο πεπρωμένο (Η Candy Candy θα έπεφτε με αυτό το κόλπο...).

Ειδική συμβουλή για τους άντρες του GRM και του mame.gr: Δε θα μιλάτε για παιχνίδια και υπολογιστές.

Τα παραπάνω συνήθως πιάνουν για το πολύ τρία επίπεδα παραπάνω από εσάς, για ακόμη ανώτερα επίπεδα θέλει και λίγο περισσότερο τύχη.

Τώρα όσον αφορά τοους πλούσιους, συνήθως δεν έχουν νόημα τέτοιες συμβουλές.

Οι παντρεμμένοι, η συμβουλή μου είναι να κάτσουν στ' αυγά τους. Αν παρόλ' αυτά είναι τόσο λεχρίτες που θέλουν και συμβουλές, μπορούν να πάρουν τα παιδάκια τους και να τα πάνε σε παιδική χαρά οι ίδιοι μόνοι τους (τα μικρά είναι παγίδα).

Για επιπλέον συμβουλές μπορείτε να μελετήσετε και το Candy Candy. Αυτή η κινέζα η σεναριογράφος ήταν μανούλα στα δράματα φαίνεται.
 
Vageli ωραιο post!!! μια διορθωση μονο,ιαπωνεζα ηταν η σεναριογραφος!
 
dim είπε:
Vageli ωραιο post!!! μια διορθωση μονο,ιαπωνεζα ηταν η σεναριογραφος!
Το ξέρω ότι ήταν γιαπωνέζα, όπως και το ότι το άλλο thread είναι για εκμάθηση ιαπωνικών και όχι κορεάτικων, πλάκα έκανα :cool:
 
Vangeli, το ποστ σου ειναι ολα τα λεφτα, να 'σαι καλα, πεθανα στο γελιο...

Ειδικα στα σκωτσεζικα ντους, τυπου Μιζουκι (η συγγραφεας της Καντυ)...

ξεχασες το

Να την εχεις στο περιμενε, αυτο ηταν το βασικο τρικ της Μιζουκι...να περιμενει 70 επεισοδια, και στο τελος να την φτυνεις για μια αλλη, κατα προτιμηση, ξανθια! :diablotin:

Αλλα και παλι, οι αντρες θα θελατε ειδικα μαθηματα απο την Μιζουκι: τι εχει αυτος ο Τερρυ Γκραντσεστερ (ο γνωστος ηθοποιος) ωστε τοσες γυναικες candy-fans να εχουμε κολλημα με τον ιδιο αντρα για 20 χρονια! Αυτο ειναι κατι που κ'εμενα σαν γυναικα με εχει προβληματισει πολυ :biglaugh:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα