Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Turrican είπε:
Σήμερα είμαι στην ευχάριστη θέση να υποστηρίξω κατηγορηματικά και με τον πιο επίσημο τρόπο ότι το "πακέτο" του Anthony είναι το πιο πλήρες και ο δρόμος που συγκεντρώνει τις πιο πολλές πιθανότητες για να γίνει μια γυναίκα ευτυχισμένη!!!!!
κ εγω!! κ εγω υποστηριζω το ιδιο!! :loveyou::loveyou:

ετσι για να εχουμε κατι να λεμε, ας βαλω τον διαλογο της ερτ για την συγκεκριμενη σκηνη:

A:Ειναι γιατι μοιαζω τοσο πολυ με τον πριγκηπα σου που εσυ.. εσυ..

 


Κ:Αντονυ! Οχι, αληθεια δεν με νοιαζει ποιος ειναι..Αντονυ, εσυ εισαι καλυτερος απο τον.. και...και εισαι εσυ που μου αρεσεις... εσυ..





απο οτι βλεπεις, δεν υπαρχουν κρυφα μυνηματα στους διαλογους, απλα οι ατασθαλιες του καθε προσαρμοστη μεταφρασης..

κ στο λεω επειδη τυχαινει να εχω παρει εικονα απο ολες τις κρισιμες σκηνες του ανιμε, σε ολες τις γλωσσες..

κ πραγματικα, η δικη μας βερσιον ειναι η πιο "αφαιρετικη" σε λεξεις που εκφραζουν ερωτα.. ακομα κ οι τουρκοι δεν ειχαν λογοκρινει τοσο τους διαλογους..

κ μιλαμε για απλα πραγματα, ετσι? αν δεν υπηρχε η Καρρα κ ο Παυλιδης να σωσουν την κατασταση με την καταπληκτικη δουλεια τους στο dubbing των χαρακτηρων, με αυτο το κειμενο, ακομα κ το βερσιον της ερτ θα ηταν ενα λοβοτομημενο σκουπιδι οπως του σκαι..
 
Απίστευτο!!! :eek: Άρα ξεκαθαρίζουν ακόμα περισσότερο τα πράγματα και με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο!

Thanks Death2Eliza! :thumbup: :happyjump:
 
Death2Eliza είπε:
κ πραγματικα, η δικη μας βερσιον ειναι η πιο "αφαιρετικη" σε λεξεις που εκφραζουν ερωτα.. ακομα κ οι τουρκοι δεν ειχαν λογοκρινει τοσο τους διαλογους..
Τελικά,απ'ότι φαίνεται είχαμε και εμείς τη δικιά μας Μιζούκι στο τμήμα των μεταφράσεων.Ούτε και εκεί δεν άφησαν να στεριώσει ο έρωτας.Έλεος!!!:mad:
 
πλακα πλακα παιδια,

αν υπηρχε συνεχεια της ιστοριας με ενηλικη Καντυ, θα την βρισκαμε κλειδωμενη σε καμια πολυτελη ψυχιατρικη κλινικη (με τα εξοδα πληρωμενα απο τον μεγαλο θειο Γουιλιαμ εννοειται..)

και οχι τοσο για ολα αυτα που εχει περασει στην παιδικη της ηλικια, αλλα γιατι την καταπιεσε τοσο η Μιζουκι κ ο καθε μεταφραστης που επιανε μετα το σεναριο της, που η χριστιανη κοντευε να σκασει που δεν ξεσπουσε ουσιαστικα ποτε..

τι ειπα μολις τωρα? :confused:
 
Εδώ εμείς βλέπω να καταλήγουμε με χαπάκια έτσι πως πάμε.Αλλά θα είμαστε πιο άτυχες από την Κάντυ,γιατί ούτε θείος Γουιλιαμ δεν υπάρχει...Ας βάλει ο Άγιος Αντώνιος το χεράκι του (μεγάλη η χάρη του),μπας και γλυτώσουμε την άσπρη ποδίτσα!!!:comfort:
 
Γεια χαρα σε ολους!

Μολις επεστρεψα και ακομα δεν εχω δεi το youtube videaκι της αγαπητης Αντονυκιας Death2Eliza (στο γραφειο μας εχουν μπλοκαρει το youtube :( )

Bλεπω οτι ολο και περισσοτεροι αντονυκοι μαζευονται :) D2E, ποιος στη χαρη σου ;) Turrican, thanks για τον player. Θα τον δοκιμασω στο αγαπημενο μου (τερρυκο-φυσικα) επεισοδιο.
 
Καλέ; Τι player είναι αυτός;;;

Σε ποιο επεισόδιο θα τον δοκιμάσεις;;; :confused:

Θέλω κι εγώ....
 
Eιναι αυτο που αναφερει o Turrican στις προηγουμενες σελιδες. Θα στο στειλω με pm.

Ενα απο τα αγαπημενα μου επεισοδια ειναι αυτο που ο Τερρυ πρωταγωνιστει στις περισσοτερες σκηνες και ειναι στο σχολειο του Αγ. Παυλου (καλα τα επεισοδια του χωρισμου, αλλα δεν την μπορω την απογοητευση). Εκει που η Καντυ κατα λαθος μπαiνει στο δωματιο του, βρισκει την φωτογραφια της Ελινορ και μετα ο Τερρυ την ανακαλυπτει. Mετα η Καντυ πεφτει απο τις σκαλες ενω ονειρευεται τον Αντονυ (τον μπερδευει με τον Τερρυ που τρεχει με το αλογο για να ξεχασει τα προβληματα του) και ο Τερρυ την βρισκει και την μεταφερει στο ιατρειο....εχει πολλες ωραιες σκηνες, τον Τερρυ σε διαφορες φασεις, ειναι τοσο γλυκος οταν ειναι στεναχωρημενος (το συνδρομο του Ξανθοπουλου που ξετρελαινει τις candy-sisters) και οταν ζηλευει επισης, και μιλαει και ο Παυλιδης (ααχχχ και παλι αχχχχχ).

Death2Eliza μολις ειδα το βιντεακι του Αντονυ: πραγματικα υπεροχο και το τραγουδι απολυτα ταιριαστο με την περιπτωση :clap: :clap: :clap: Μαλλον τα clips ειναι απο τα γαλλικα επεισοδια, γιατι η ποιοτητα ειναι τελεια! Μπραβο και περιμενουμε και αλλα.
 
Welcome back Domniki!Σε περιμέναμε εναγωνίως,ελπίζω να πέρασες όμορφα. :)

terryscotmanor.jpg


terryscotmanor.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
candy είπε:
Welcome back Domniki!Σε περιμέναμε εναγωνίως,ελπίζω να πέρασες όμορφα. :)
Thanks Candy...οι διακοπες ειναι παντα υπεροχες ;) Και καθε φορα ανακαλυπτω οτι η αποσταση απο την Ελλαδα ειναι αναλογη με την επιτυχια του ταξιδιου (οσο πιο μακρια ταξιδευω, τοσο πιο καλα περναω :diablotin: )

Μολις επεστρεψα προσπαθησα να χρησιμοποιησω το προγραμμα που προτεινε ο Turrican, αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν τα αναμενομενα για το αγαπημενο μου Τερρυκο επεισοδιο. Αλλά ποσταρα screenshots απο Καπαμαρου (πολυ γελιο).

Τις παρακατω screenshots τις πηρα απο τα vob, που θεωρητικα εχουν καλυτερη αποδοση. Εχουν ομως? Περιμενω σχολια

vts011vob000547301jp8.jpg


vts012vob000483000he8.jpg


vts013vob001748333al0.jpg


vts013vob001748333al0.jpg

vts011vob000547301jp8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απορία προς τις ειδικούς της Candy. Αφού κατέβασα επιτέλους τα 44 πρώτα επεισόδια από το γνωστό μέρος έβαλα με χαρά να δω το πρώτο όπου και με περίμενε μια εκπληξη. Το ρακούν που πάντα ήμουν σίγουρος ότι το έλεγαν Clean, εδώ αναφέρεται ως Rocky! Τόσο λάθος το θυμόμουν ή έγω έβλεπα άλλη version μικρός (πράμα που μου φαίνετα μάλλον απίθανο); Είμαι σίγουρος ότι η απορία μου θα ληθεί σε χρόνο dt εκτός εάν είμαι ο μόνος που το θυμάται έτσι...
 
DeadOrganPlayer είπε:
Απορία προς τις ειδικούς της Candy. Αφού κατέβασα επιτέλους τα 44 πρώτα επεισόδια από το γνωστό μέρος έβαλα με χαρά να δω το πρώτο όπου και με περίμενε μια εκπληξη. Το ρακούν που πάντα ήμουν σίγουρος ότι το έλεγαν Clean, εδώ αναφέρεται ως Rocky! Τόσο λάθος το θυμόμουν ή έγω έβλεπα άλλη version μικρός (πράμα που μου φαίνετα μάλλον απίθανο); Είμαι σίγουρος ότι η απορία μου θα ληθεί σε χρόνο dt εκτός εάν είμαι ο μόνος που το θυμάται έτσι...
Εσύ μία χαρά το θυμόσουν και το θυμάσαι. Για τον πολύ απλό λόγο ότι η ΕΡΤ δεν ήξερε τι της γίνεται, αποφάσισε να ονομάσει το καυμένο το ρακούν στα 2 πρώτα επεισόδια αν δεν κάνω λάθος ¨Ρόκυ¨. Από το τρίτο και μετά γίνεται επιτέλους ο αγαπημένος μας ¨Κλυν¨ και ευτυχώς έτσι παραμένει ως το τέλος.

Παρακολουθώντας τη σειρά θα ανακαλύψεις πολλά τέτοιου είδους όμορφα μαργαριτάρια.

Καλό κουράγιο...
 
Thanks! Όσα και να είναι τα μαργαριταρια δε πρόκειται να λλοιώσουν με τίποτα πάντως το μεγαλείο της σείρας...
 
αυτο ειναι μεγαλη αληθεια, αν και πιστεψε με, οι υπευθυνοι μεταγλωτισμου και μεταφραστες-λογοκριτες κανουν υπερπροσπαθεια να διαλυσουν καθε φορτισμενη συναισθηματικη σκηνη η κουβεντα..:mad:
 
Έψαχνα μια μέρα στα συρτάρια μου για να βρω να φορέσω καθαρές κάλτσες, και ανακάλυψα αυτό:[url="

dsc00070kd2.th.jpg

Δεν πιστεύω να φάω ban...:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
theoritikos είπε:
Έψαχνα μια μέρα στα συρτάρια μου για να βρω να φορέσω καθαρές κάλτσες, και ανακάλυψα αυτό:"][/url]
Δεν πιστεύω να φάω ban...:rolleyes:
Δεν καταλαβαινω γιατι να φας ban???

Αχ, Τερρυ......
 
τι "αχ τερρυ" βρε τρελη και εσυ?:biglaugh::biglaugh:

μαρκα για καλτσες ο κος Γκραντζεστερ!!:biglaugh:

αιντε να δουμε τι αλλο θα δουμε..
 
Είπα κι εγώ...

Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα καταλάβει από την αρχή ότι ήταν μάρκα για κάλτσες. ;)

Δομνίκι, σε καταλαβαίνω...
 
θα παω να μαθω ιταλικα να γραφτω σε κανενα φορουμ για τον Αντονυ, να απαλαχτω για παντα απο τις υστερικες Τερρικιες μου φαινεται..:mad:

παντου ακουω κραυγες παθους για τον ηθοποιο, νισαφι πια!!:protest::protest:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα