Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Και ναι βρέθηκε η σκηνή του cel!!!:mastoras:Είναι πολύ δύσκολο να πετύχεις ακριβώς την εικόνα,γιατί παίζεις με τα δευτερόλεπτα.Ωστόσο,βρίσκεται στο επεισόδιο 81-part 2 στο 03:16 λεπτό.Ιδού...

candyceloriginalva0.png
31968399iv5.jpg
 
ΤΕΛΕΙΑ!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη!!! :happyjump: :happyjump:

το τσακωσες το still αστερι μου:chicken: (επιτελους μου δοθηκε η αφορμη να χρησιμοποιησω αυτο το smilie που λιμπιζομουνα τοσο καιρο!)
 
Το τσάκωσα,χεχεχε!!!Μόνο που βλέπεις πόσο όμορφο είναι το cel στην πραγματικότητα,σαστίζεις με τη δουλειά που έχουν οι Ιάπωνες για μια εικόνα κλάσματος του δευτερολέπτου.Japan rules!!!! :worship:
 
κανονικα! ειναι αρχηγοι σε αυτον τον τομεα! :)

κ ειμαι επισης παρα πολυ περηφανη που 2 cels απο αυτο το επ βρισκονται για παντα στην Ελλαδα!

μπραβο στα κοριτσια μας! κομματι κομματι θα φερουμε ολο το αρχειο της TOEI εδω..:biglaugh:
 
candy είπε:
Το τσάκωσα,χεχεχε!!!Μόνο που βλέπεις πόσο όμορφο είναι το cel στην πραγματικότητα,σαστίζεις με τη δουλειά που έχουν οι Ιάπωνες για μια εικόνα κλάσματος του δευτερολέπτου.Japan rules!!!! :worship:
Μπραβο Candy! Και πανω που λεγαμε οτι ειναι δυσκολο να βρεις την συγκεκριμενη σκηνη. Ναι, ειναι στο νοσοκομειο της Αγ. Ιωαννας στο Σικαγο, στο αμεσως επομενο επεισοδιο απο το καταραμενο 80 (ε, ναι, παλι δεν συναντιουνται τα παιδια). Δυστυχως το βιντεακι δεν εχει και την καλυτερη ποιοτητα :( Παντως στο cell τα υπεροχα ματια της φαινονται ολοκαθαρα! Way to go TOEI!
 
Πραγματικά το cel είναι υπέροχο και όντως είναι αξιθαύμαστο ότι μπορέσατε και βρήκατε και τη σκηνή!

Αχ, έχω συγκινηθεί πάρα πολύ...
 
παιδιά τρελάθηκα από τη χαρά μου!!!!!!! [edit] copyrights [edit].είμαι 27 και τα είδα με την ιδια συγκίνηση που έβλεπα στα 7 μου...ίσως ο πρώτος έρωτας μου να ταν ο τερυ.μυστηριωδης ,δυσκολος,γοητευτικος και πολυ ερωτευσιμος.θελω να ρωτησω κατι.ειδα το τελευταιο επεισοδιο(115) και μου εκανε εντυπωση γιατι στο τελευταιο τευχος του περιοδικού το τελος ήταν πολύ διαφορετικο,σωστά?δεν θελω να αποκαλυψω τιποτα θελω ομως να ζητησω μια μεγαλη χαρη.Μπορει κανεις να μου δανεισει τα δυο τελευταια τευχη του περιοδικού? ξερω οτι ειναι πολυτιμα για σας γιατι τα τεύχη αυτα αποτελουν αδιασπαστο κομμάτι της παιδικης μας ηλικιας ομως ειναι πολυ σημαντικό για μενα γιατί το τελος το θυμαμαι πιο αισιοδοξο.Στη Θεσσαλονικη έψαξα να βρω παλια τευχη σε παλια μαγαζια αλλά τζιφος.Μπήκα και σ ένα ιταλικο site αλλα ειμαι σιγουρη ότι το τελευταιο ελληνικο τευχος τέλειωνε αλλιως Θα ήθελα τόσο να ξαναθυμηθώ το τελος.οποιος εχει τα δυο τελευταια ας μου στειλει μηνυμα pleaseeeeeeeeeeeee

αληθεια επειδη σημερα γραφτηκα εδω πως μπορω να βαλω avatar ή και emoticons?(ennoeitai me thn candy) ας με διαφωτισει καποιος!!! ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
adorable_candy είπε:
αληθεια επειδη σημερα γραφτηκα εδω πως μπορω να βαλω avatar ή και emoticons?(ennoeitai me thn candy) ας με διαφωτισει καποιος!!! ευχαριστώ
καλως ηρθες adorable candy, για avatar θα πας στον πινακα ελεγχου(πανω αριστερα) και μετα επεξεργασια avatar εκει θα επιλεξεις αυτο που θελεις, θα κανεις αποθηκευση και τελος αυτο ηταν.Οσο για τα τευχη που θελεις τα κοριτσια του forum κατι θα ξερουν
 
adorable_candy είπε:
παιδιά τρελάθηκα από τη χαρά μου!!!!!!! μπήκα στο greek movies και είδα ότι είχαν παραθέσει 83 ολόκληρα επεισόδια....είμαι 27 και τα είδα με την ιδια συγκίνηση που έβλεπα στα 7 μου...ίσως ο πρώτος έρωτας μου να ταν ο τερυ.μυστηριωδης ,δυσκολος,γοητευτικος και πολυ ερωτευσιμος.θελω να ρωτησω κατι.ειδα το τελευταιο επεισοδιο(115) και μου εκανε εντυπωση γιατι στο τελευταιο τευχος του περιοδικού το τελος ήταν πολύ διαφορετικο,σωστά?δεν θελω να αποκαλυψω τιποτα θελω ομως να ζητησω μια μεγαλη χαρη.Μπορει κανεις να μου δανεισει τα δυο τελευταια τευχη του περιοδικού? ξερω οτι ειναι πολυτιμα για σας γιατι τα τεύχη αυτα αποτελουν αδιασπαστο κομμάτι της παιδικης μας ηλικιας ομως ειναι πολυ σημαντικό για μενα γιατί το τελος το θυμαμαι πιο αισιοδοξο.Στη Θεσσαλονικη έψαξα να βρω παλια τευχη σε παλια μαγαζια αλλά τζιφος.Μπήκα και σ ένα ιταλικο site αλλα ειμαι σιγουρη ότι το τελευταιο ελληνικο τευχος τέλειωνε αλλιως Θα ήθελα τόσο να ξαναθυμηθώ το τελος.οποιος εχει τα δυο τελευταια ας μου στειλει μηνυμα pleaseeeeeeeeeeeee
Γεια χαρα adorable_candy,

Τα αυθεντικα περιοδικα τελειωνουν στο τευχος 84. Απο 'κει και περα αρχιζει η ιταλικη παραλλαγη, με διαφορα ευτραπελα που καταληγουν στο happy end, που ολοι επιθυμουσαμε αλλα οι ιαπωνες δεν μας εδωσαν. Επειδη δεν ειχα διαβασει τα περιοδικα, αλλα ημουν φανατικη της τηλεοπτικης σειρας, δεν μου αρεσε το ιταλικο τελος, εστω και αν ειναι ο ευσεβης ποθος καθε τερρυκιας και οχι μονο. Προτιμω το ιαπωνικο τελος, που δεν ειναι και τοσο πικρο, οπως αυτο παρουσιαζεται στο επεισοδιο 115 της τηλεοπτικης σειρας.
 
Domniki είπε:
Γεια χαρα adorable_candy,Τα αυθεντικα περιοδικα τελειωνουν στο τευχος 84. Απο 'κει και περα αρχιζει η ιταλικη παραλλαγη, με διαφορα ευτραπελα που καταληγουν στο happy end, που ολοι επιθυμουσαμε αλλα οι ιαπωνες δεν μας εδωσαν. Επειδη δεν ειχα διαβασει τα περιοδικα, αλλα ημουν φανατικη της τηλεοπτικης σειρας, δεν μου αρεσε το ιταλικο τελος, εστω και αν ειναι ο ευσεβης ποθος καθε τερρυκιας και οχι μονο. Προτιμω το ιαπωνικο τελος, που δεν ειναι και τοσο πικρο, οπως αυτο παρουσιαζεται στο επεισοδιο 115 της τηλεοπτικης σειρας.
σ ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση dominiki :) πραγματικα δεν ηξερα ολες αυτες τις λεπτομερειες περι διαφορων διαφορετικων εκδοχων.το θέμα ομως ξερετε ποιο είναι?όταν ημουνα μικρη τεταρτη ή πεμπτη δημοτικού ειχα αγορασει το τελευταίο τευχος.(112 ή 124 αν δεν μ'απαταει η μνημη μου).θυμάμαι οτι η σουζανα εχει πεθανει και οτι στο τελος ο τερυ και η καντυ έτρεχαν μαζί δηλαδή το happy end που ηθελα.δυστυχως ομως αυτο το τευχος δεν το εχω.επειδη σ αυτη τη φαση της ζωης μου ξεπερναω εναν μεγαλο ερωτα που τερματιστηκε λογω εξωτερικων περιστασεων και κακου timing εχω την αναγκη να πιστψω στο παραμυθι και θα χιλιοπαρακαλουσα οποιον /οποια εχει τα δυο τελευταια τευχη να μου τα δανεισει.θα χαιρομουν παρα πολυ.οποιος λοιπον εχει την ευγενη καλοσυνη ας επικοινωνησει μαζι μου.περιμενω με λαχταρα μια θετικη απαντηση.θα με γεμισει χαρα :) :) :)
 
Θα σε καλωσόριζα στο σχετικό thread,αλλά επειδή οι Candy sisters παίζουν σε δικιά τους κατηγορία σε καλωσορίζω από εδώ.Εδώ υπάρχει ένας ανεκτίμητος θησαυρός πληροφοριών γύρω από την αξιολάτρευτη Candy.Όσο για το τεύχος που ψάχνεις,ίσως κάποια από τα καινούργια μέλη που έχουν αναφερθεί σε αυτό να σε βοηθήσουν...Καλή παραμονή!:wavey:
 
Ρε κορίτσια, πόσα επεισόδια είναι τελικά η σειρά; Και το τελευταίο επιεσόδιο είναι όντως τελευταίο, ή φαινεται σαν να διακόπηκε απότομα η σειρά? Εχω μία συναδελφό που μου μ'εχει πρήξει να της βρω το τελευταίο επεισόδιο, βρήκα κάπου, μέχρι το 105 (στα γαλλικά κιολας...) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό είναι το τελευταιο που κυκλοφόρησε!
 
ikonsgr είπε:
Ρε κορίτσια, πόσα επεισόδια είναι τελικά η σειρά; Και το τελευταίο επιεσόδιο είναι όντως τελευταίο, ή φαινεται σαν να διακόπηκε απότομα η σειρά? Εχω μία συναδελφό που μου μ'εχει πρήξει να της βρω το τελευταίο επεισόδιο, βρήκα κάπου, μέχρι το 105 (στα γαλλικά κιολας...) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό είναι το τελευταιο που κυκλοφόρησε!
Το τελευταιο επεισοδιο της τηλεοπτικης σειρας ειναι το 115 και θα ανεβει στο Youtube στην αυθεντικη ελληνικη μεταγλωττιση. Για περισσοτερες πληροφοριες

http://en.wikipedia.org/wiki/Candy_Candy

Η σειρα δεν διακοπηκε, απλα οι τρελες τερρυκες επιθυμουν την επανασυνδεση της Καντυ με τον Τερρυ και δεν αποδεχονται την επιλογη της σεναριογραφου να καταληξει η Καντυ με τον Αλμπερτ.

Εδω να προσθεσω οτι εχουν το δικιο τους οι τηλεθεατες: δεν μπορεις να αναμενεις 70 επεισοδια τον Τερρυ (εμφανιζεται στο 30 και χωριζουν στο 99) και στο τελος η Καντυ να μην εχει το happy end που ολοι προσμεναμε. Οπως εχω ξαναπει, εμεις που βλεπαμε την σειρα σαν παιδακια μαθαμε πως ειναι να χωριζεις πριν καλα-καλα τα φτιαξεις :sob:

Και γι'αυτο στελνω την δημιουργο Μιζουκι στην γκιλοτινα :behead:

παντα ηθελα να χρησιμοποιησω αυτο το emoticon για την καταραμενη :diablotin:
 
Μήπως πρέπει να αλλάξεις nickname Domniki;Θα σου πρότεινα το Death2Mizuki.:biglaugh:
 
Domniki είπε:
Η σειρα δεν διακοπηκε, απλα οι τρελες τερρυκες επιθυμουν την επανασυνδεση της Καντυ με τον Τερρυ και δεν αποδεχονται την επιλογη της σεναριογραφου να καταληξει η Καντυ με τον Αλμπερτ.
Εμένα πάντως ,συγνώμη αν σε στεναχωρώ Domniki, πολύ μου άρεσε το τέλος.Albertakos for ever.:lotsofolove::lotsofolove:
 
bi-bi είπε:
Εμένα πάντως ,συγνώμη αν σε στεναχωρώ Domniki, πολύ μου άρεσε το τέλος.Albertakos for ever.:lotsofolove::lotsofolove:
Oυτε κ'εμενα θα με "χαλουσε", αν δεν περιμενα 70 επεισοδια, δηλαδη περιπου 1.5 χρονο -παιζοταν 1 επεισοδιο την εβδομαδα- για να ξανασυναντησει και να χωρισει οριστικα η Καντυ απο τον Τερρυ. Η μονη ευτυχισμενη στιγμη ειναι τα 30secs στο επεισοδιο 46. Για να μην αναφερω οτι ο Τερρυ παρουσιαζεται παντα "στο συννεφακι", με τα αστερια γυρω του, τα ματια του λαμπουν, φοραει τα ωραιοτερα ρουχα, εχει την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ φωνη (ζητω ο Παυλιδης), με λιγα λογια τον παρουσιαζουν σαν "ΤΟΝ ΓΚΟΜΕΝΟ" (και αυτη ειναι η πιο κοσμια λεξη για κατι αλλο που μου ερχεται στο μυαλο, αλλα θα το κοψει ο mod)...για να μας ριξουν στα Ταρταρα μετα.

Καλη μου Bi-bi, εισαι πολυ μικρουλα και δεν εζησες την αναμονη. Τωρα αν δεις επεισοδια το ενα μετα το αλλο, οπως βγαινουν στο Youtube, δεν σου κανει τοση εντυπωση. Τοτε ομως, το '84-'87 που το βλεπαμε, η πικρα ηταν απεριγραπτη. Γιατι αραγε τοσοι/ες στην ηλικια μου (βλ. D2E, και πολλους/ες αλλους/ες) το θυμομαστε τοσο εντονα μετα απο τοσα χρονια? Ειναι η αναμονη και το ανεκπληρωτο.

Για μια ακομη φορα: η Μιζουκι στην γκιλοτινα :diablotin:
 
δυστυχως bi-bi μου, ουτε αυτο ειναι ξεκαθαρο, κατι που ειναι ακομα πιο εκνευριστικο..:mad:

υποννοειται μελλοντικη σχεση αλ+καντυ, αλλα δεν ειναι επισημο, ουσιαστικα το μονο που φαινεται ειναι πως μενει ευτυχισμενη (ΕΛΕΟΣ!!! :animangry: ) στο σπιτι της πονυ..

τουλαχιστον ας εμενε με καποιον γμτ!!
 
Death2Eliza είπε:
δυστυχως bi-bi μου, ουτε αυτο ειναι ξεκαθαρο, κατι που ειναι ακομα πιο εκνευριστικο..:mad:
υποννοειται μελλοντικη σχεση αλ+καντυ, αλλα δεν ειναι επισημο, ουσιαστικα το μονο που φαινεται ειναι πως μενει ευτυχισμενη (ΕΛΕΟΣ!!! :animangry: ) στο σπιτι της πονυ..

τουλαχιστον ας εμενε με καποιον γμτ!!
Συμφωνώ απόλυτα,τελικά η μοίρα των γυναικών,στο τέλος, μου φαινεται οτι ειναι να μένουν μόνες τους. :)
 
Έχω πράμα που σαλεύει για τις Candy-sisters!!!Τραπουλίτσα για να ρίχνετε πασιέντζες με τον Αντωνάκη και παπουτσάκια για ρομαντικούς περιπάτους σε μελαγχολικά ηλιοβασιλέματα...(πάλι ληγμένα χαπάκια πήρα,καταραμένη Μιζούκι με έριξες στα ναρκωτικά :help: ).Για τις Τερρυκιές δεν βρήκα κάτι,ας βολευτούν με αυτό:

terryforeleonorvc4.jpg


Δεν σας χάλασε!!! ;)
 
candy είπε:
Έχω πράμα που σαλεύει για τις Candy-sisters!!!Τραπουλίτσα για να ρίχνετε πασιέντζες με τον Αντωνάκη και παπουτσάκια για ρομαντικούς περιπάτους σε μελαγχολικά ηλιοβασιλέματα...(πάλι ληγμένα χαπάκια πήρα,καταραμένη Μιζούκι με έριξες στα ναρκωτικά :help: ).Για τις Τερρυκιές δεν βρήκα κάτι,ας βολευτούν με αυτό:
terryforeleonorvc4.jpg


Δεν σας χάλασε!!! ;)
Candy εισαι απίστευτη που τα ανακαλυψες βρε θηριο.Φαντάζεστε σε επομενη ρετρό συνάντηση,όλες οι candy-sisters να φοραγαμε αυτα τα τέλεια παπουτσάκια candy-candy;ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! :worship: :worship: :worship: :worship:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα