Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
:animeek::animeek::animeek:

πω πω, τι ωραια πραγματακια???:loveyou::loveyou:

πρεπει να μου κανεις εκπαιδευση για το πως κανεις search στο e-bay καλη μου!

μονο που στα all-starakia λενε πως ειναι ο Αντονυ, ενω ειναι ο Αλμπερτ ουσιαστικα.. πολυ γμτ το παπουτσι παντως!
 
Tα παπουτσακια ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!

Αλλα τα στελνουν μονο στο Hong Kong :(

Ειναι γλυκουλια :loveyou:
 
Έχει και με τον Anthony και με την Candy μόνη της.Πολύ όμορφα,κρίμα που δεν κυκλοφορούν εδώ.:sob:
 
και χειροποιητα?? τι λες τωρα!!:animeek:
 
καλησπέρα παιδιά! σας διαβάζω εδώ και καιρό, και θέλω να μοιραστώ την απεριόριστή χαρά μου μαζί σας! μόλις απέκτησα και εγώ ένα Candy cel, λογικά σε μία περίπου εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου! :)

θα το εκτιμούσα πολύ πολύ εάν έχετε κάποια συμβουλή περί αποθήκευσης και συντήρησης!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερα ανεβηκε στο Youtube το 99ο επεισοδιο της σειρας...αυτο σημαινει μαυρες πλερεζες, κλαθμοι και οδυρμοι μεχρι τελικης πτωσεως, καταρες στην Μιζουκι! Πραγματικα αναρωτιεμαι για τα σαδιστικα ενστικτα της γιαπωνεζας....καθως και για τον δικο μας μαζοχισμο, που ακομα και 20 χρονια μετα συνεχιζουμε να λατρευουμε αυτην την σειρα που μας ποτιζει πικρες
 
κουραγιο domniki μου!! :icon_cry: :icon_cry:

να πεταγεσαι που κ που για κανενα κολλεγιο να ισιωνεις, οκ ψυχη μου?

stellina, στειλε μου σε pm ενα ε-μαιλ σου να σου στειλω το πακετακι πληροφοριων που μου εχει δωσει ο καταπληκτικος dominion..

συγχαρητηρια κ σε σενα, οπως και στην mariadelmar που κερδισε στην μαχη της δημοπρασιας κ απεκτησε κ αυτη ενα :D :D:D.. κ ευχαριστουμε πολυ κ στην φιλη candy για την ντετεκτιβικη της δραστηριοτητα.. ξερει αυτη!
 
καλημέρα! :) το επεισόδιο 99 το είδα και γω εχθές...πολλές φορές :sob:...και πάντα με την ελπίδα ότι θ'αλλάξει κάτι...πράγμα αδύνατον...αλλά λέμε τώρα! απίστευτα παιδικά τραύματα μας έχει δημιουργήσει αυτή η γιαπωνέζα! :icon_cry:

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, τρέχω να στείλω πμ!:wavey:
 
Μόλις είδα και εγώ το επεισοδιο99 :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: το μόνο σχόλιο που μπορώ να κάνω..................:mad:Μιζουκι:mad:
 
σήμερα ανέβηκε και το επ. 100! και όμως ακόμη δεν μας λυπάται η γιαπωνέζα...θέλει να μας βασανίσει κι'άλλο! :(
 
Stellina είπε:
σήμερα ανέβηκε και το επ. 100! και όμως ακόμη δεν μας λυπάται η γιαπωνέζα...θέλει να μας βασανίσει κι'άλλο! :(

Ποιό είναι αυτό το επεισόδιο ρε παιδιά;;;;;; o_Oo: :upside: :down:

Stellina είπε:
καλησπέρα παιδιά! σας διαβάζω εδώ και καιρό, και θέλω να μοιραστώ την απεριόριστή χαρά μου μαζί σας! μόλις απέκτησα και εγώ ένα Candy cel, λογικά σε μία περίπου εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου! :)
Και τι είναι το Candy Cel ε;;; ε;;;; :confused:

Ενημερώστε με :sob: please...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στο youtube θα το βρεις! είναι αυτό που επιστρέφει η Κάντυ στο Σικάγο μετά από τον χωρισμό της με τον Τέρρυ...

το cel είναι ένα δευτερόλεπτο από το anime της Κάντυ...δεν ξέρω και να το θέσω πιο τεχνικά.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stellina είπε:
το cel είναι ένα δευτερόλεπτο από το anime της Κάντυ...δεν ξέρω και να το θέσω πιο τεχνικά.....
Eιναι η διαφανεια (μεμβρανη) με το αυθεντικο σχεδιο (χρωματισμενο) που ζωγραφισε ο ιαπωνας animator πριν απο 30 χρονια και αποτελει ενα απο τα απειρα frames που χρειαστηκαν για να δημιουργηθει το αγαπημενο μας παιδικο....που μας βασανιζει εδω και 20 πλεον χρονια.

@Juanita, αν εχεις την υπομονη και τον χρονο να διαβασεις τις σελιδες αυτου του thread, θα δεις το cell της φιλης μας Candy, που ειχε την καλοσυνη να το σκαναρει και να το ποσταρει για να το δουμε κ'εμεις...φυσικα το ειδαμε και με τα ματια μας στην τελευταια ρετρο-συναντηση :) Σχετικα με το 100ο επεισοδιο, μια βολτα στο youtube θα σε διαφωτισει.

@Bi-bi, συμφωνω με το σχολιο σου...η Μιζουκι στην γκιλοτινα :behead:

@Death2Eliza, παντα χρησιμοποιουσα τα "σχολικα" επεισοδια για να αντεξω την πικρα :indeed:...τις ειχα λιωσει τις κασετες του σχολειου, ειναι οι μονες που εβλεπα. Αχ τι ωραια τα σχολικα επεισοδια. Για μια ακομη φορα, η Μιζουκι στην γκιλοτινα :pistolies:
 
Γενικα η Καντυ-κοινοτητα εχει μουδιασει με τα τελευταια επεισοδια (99-100) που ανοιξαν στο Youtube...υπηρχαν και ατομα που εβλεπαν τα επεισοδια για πρωτη φορα και εχουν τρελλαθει με την κακια της Μιζουκι.

Ε, πραγματικα κανεις δεν μπορει να διανοηθει οτι θα περιμεναμε 70 επεισοδια για να δουμε εναν δακρυβρεχτο χωρισμο. Δεν γινονται αυτα ρε γμτ :mad: H καλη μας Καντυ υποφερει τρομερα στο επεισοδιο 100, και μαζι της συμπασχουμε και εμεις (οι φανατικοι τηλεθεατες).
 
τα παιδιά που ανεβάζουν τα επεισόδια στο youtube κάνουν καταπληκτική δουλειά! ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα φανταζόμουν ότι θα ξαναέβλεπα την σειρά! φυσικά ούτε περίμενα ποτέ να βρω ένα τοπικ να μοιραστώ την αγάπη μου για αυτό το anime!
 
Χτες κοιτούσε η αδερφή μου την Χρυσή Ευκαιρία για να βρει δουλειά, και με την ευκαιρία έριξα και εγώ κάτι ματιές για καμία "χαζή" αγγελία να γελάσει το χειλάκι μου.

Έκπληκτος ανακάλυψα πως υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που ψάχνουν μανιωδώς κασέτες ή DVD με candy-candy με την 80s μεταγλώττιση!

Μήπως πρέπει να γίνει μια διαφήμιση για το candy in greek project ? Υπάρχουν πάρα πολλοί εκεί έξω που δεν έχουν ιδέα ότι υπάρχουν τα επεισόδια.
 
theoritikos είπε:
Έκπληκτος ανακάλυψα πως υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που ψάχνουν μανιωδώς κασέτες ή DVD με candy-candy με την 80s μεταγλώττιση!

Μήπως πρέπει να γίνει μια διαφήμιση για το candy in greek project ? Υπάρχουν πάρα πολλοί εκεί έξω που δεν έχουν ιδέα ότι υπάρχουν τα επεισόδια.
Αυτα τα γνωριζει η Death2Eliza. Δεν ξερω αν θελουν ακομα να διαφημισουν αυτα που εχουμε, μηπως και μας κλεισουν το καναλι στο Youtube...ολα αυτα ειναι παρανομα, εξαιτιας του copyright, και απαγορευεται να ανεβαινει οτιδηποτε στο internet :nervous:

@D2E, ποια ειναι η γνωμη σου, candy-sister?

@Stellina, εχουμε γεμισει 73 σελιδες στο ρετρο...
 
Domniki μου πολύ χαίρομαι που σας βρήκα! :)

για την διαφήμιση δεν ξέρω εάν πρέπει να γίνει, πρέπει να ρωτήσουμε τα παιδιά που τα ανεβάζουν! πάντως προσωπικά ενημερώνω όλες τις φίλες μου για να συντονιστούν! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα