Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Domniki είπε:
Αυτα τα γνωριζει η Death2Eliza. Δεν ξερω αν θελουν ακομα να διαφημισουν αυτα που εχουμε, μηπως και μας κλεισουν το καναλι στο Youtube...ολα αυτα ειναι παρανομα, εξαιτιας του copyright, και απαγορευεται να ανεβαινει οτιδηποτε στο internet :nervous:
Τα γνωρίζω αυτά που λες. Κατά καιρούς το youtube έχει ξηλώσει πολλά τέτοια κανάλια. Εγώ αυτό που προτείνω είναι να γίνει μια "τυπική" (ας το πούμε) διαφήμιση του καναλιού, για να αποφύγουν όλοι αυτοί που ψάχνουν μανιωδώς candy να μην χρυσοπληρώνουν τον κάθε απατεώνα για μια φθαρμένη κασέτα ...
 
καποτε ειχαμε βαλει κ εμεις αγγελια..

ο μονος τροπος να χτυπησουμε την αισχροκερδια απο κατι τοσο αγνο, ειναι να φροντισουμε να επεκταθει η αλυσιδα που θα γινει στο μελλον οσο το δυνατο πιο πολυ.

το ρετρο θα βοηθησει πολυ σε αυτο νομιζω..

η domniki εχει ηδη ξεκινησει το final version σε dvd μορφη, κ κανει εξαιρετικη δουλεια, την εχουμε καθυστερησει εμεις κ ζηταω συγγνωμη για αυτο..:nervous:

το καναλι στο youtube ελπιζουμε να μεινει για λιγους μηνες ακομα, τι να πω.το θεμα ειναι να προλαβουμε τουλαχιστον να ολοκληρωσουμε την μεταδοση.

παντως προσωπικα ειχα ενα προβλημα με τον veoh (αντιστοιχο του youtube) οπου μου ξηλωσανε το amv του anthony κ μου εστειλαν προειδοποιητικο e-mail πως αν το ξαναβαλω θα με ξηλωσουνε..

ελπιζω να μην γινει αντιστοιχο κυνηγι κ στο youtube.
 
Death2Eliza αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι βάλτε μια φωνή!
 
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ *η φωνη*

αχ, το χρειαζομουνα να ουρλιαξω!

ειμαστε οκ, βαλαμε κ εξτρα ατομο στα του καναλιου κ ειμαστε ανετα, ευχαριστουμε παρα πολυ που προσφερθηκες! :)
 
Death2Eliza είπε:
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ *η φωνη*
αχ, το χρειαζομουνα να ουρλιαξω!

ειμαστε οκ, βαλαμε κ εξτρα ατομο στα του καναλιου κ ειμαστε ανετα, ευχαριστουμε παρα πολυ που προσφερθηκες! :)
:biglaugh: :biglaugh:! ok! ξαναφώναξε ελεύθερα οοόποτε θες! :)

πω πω ξαναείδα πριν λίγο το επισ. 100 και ξανα-ψυχοπλακώθηκα! δεν το ξαναβλέπωωωω....(άντε ίσως ακόμη μία φορά το απόγευμα) :)
 
Λοιπόν... μπαίνω στο You Tube και - συγχωρέστε τη βλακεία μου :jestor: - τί ζητάω;;;;; :help:

Αυτή που θέλετε το κεφάλι της επί πίνακι, είναι αυτή που τα ανεβάζει;;;;;

Πάντως -άσχετο- πριν από καιρό είχαμε πάρει στην ΕΡΤ τηλ/νο με την παράκληση να ξαναπαίξει την Κάντυ.

Δεν ξέρω τί γίνεται με τα δικαιώματα, :pirate: όμως αν τους βομβαρδίζαμε με μηνύματα;;;;

(Αν έχει ξαναδοθεί απάντηση στο παραπάνω... σόρρυ δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα...)

Επίσης στην εποχή μου που ήταν στο φόρτε τους τα λευκώματα

με τις εικονίτσες, είχαμε βρει ένα μαγαζί με αυτοκόλλητα της Κάντυ (μιά δεκαετία σχεδόν πριν βγει στην ελληνική ΤιΒι).

Εκτός από τα πάμπολλα μεμονομένα, είχε και μιά σειρά "Ντύσε την κούκλα"

όπου η κούκλα (Κάντυ) ήταν σε διάφορες στάσεις και είχε ρουχαλάκια που εφάπτονταν στην αρχική φιγούρα. Σε κάποια συμμετείχε και ο Κλυν!

Δυστυχώς εκτός από μιά φιγούρα της Κάντυ δεν σώθηκε τίποτα από τη λαίλαπα της μάνας μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ ναι...

Είναι το επεισόδιο της απόλυτης μοναξιάς αξιοπρέπειας και ανωτερότητας...

Κλάμα πολύ...

Αχχχχχχ Βαχχχχχχ.

Από εκεί πήραμε παράδειγμα και δείχναμε το δρόμο σε διάφορους

που το έπαιζαν πολυ-αισθηματίες και σε πολλά ταμπλώ... :diablotin:

(Καμία σχέση με τον Τέρενς... προς αποφυγή παρεξηγήσεως...)

Ειδικά η σκηνή με την Κάντυ που την κρατάει ο Τέρυ στα σκαλιά

και η φυγή μακρυά με το τρένο... Εκεί που καθρεφτίζεται η θλίψη της

στο παράθυρο...

Το έχω λιώσει στο βίντεο αυτό το επεισόδιο...

Τι έγινε;;;;

Που πήγε ο κόσμος σήμερα;;;;;;

Μόνο εγώ γράφω...

Domniki σ' ευχαριστώ πολύ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Τι έγινε;;;;Που πήγε ο κόσμος σήμερα;;;;;;

Μόνο εγώ γράφω...

Domniki σ' ευχαριστώ πολύ!!!
Εδω ειμαι καλη μου.

Κουραγιο candy-sister!

Kαι για μια ακομη φορα να εκφρασω τα απειρα ευχαριστω στα παιδια του candyingreekproject! Ειδα για πρωτη φορα το 101 (δεν το ειχα δει ΠΟΤΕ), και φυσικα κυλιστηκα στα πατωματα.

"Μετα τον χωρισμο μου απο τον Τερρυ η ζωη δεν εχει νοημα"...αχ, η Καντυ υποφερει. Θελω να πυροβολησω Σουζανα και Τερρυ που πληγωσαν την Καντυ! Απαραδεκτοι και οι δυο τους! :pistolies: Ο Αλμπερτ ερχεται στο προσκηνιο, αλλα η Καντυ δεν μπορει να σκεφτει τιποτα αλλο: μολις χωρισε απο τον ερωτα της ζωης της....και εδω τελειωνει ο ουρανος :sob:

Και ξανα, η Μιζουκι στην γκιλοτινα :behead:
 
μου αρεσει που μας ευχαριστεις, ενω εσυ εισαι αυτη που μας εσωσε με τα επεισοδια που μας ελειπαν *χαγκι*

hurray for domnikious!! juanita, που ησουνα τοσο καιρο που ψαχναμε?

να το πω κ δημοσιως:το avatar σου ΣΚΙΖΕΙ! αη λοβ ιτ!
 
Death2Eliza είπε:
μου αρεσει που μας ευχαριστεις, ενω εσυ εισαι αυτη που μας εσωσε με τα επεισοδια που μας ελειπαν *χαγκι*
Mα το 101 δεν το ειχα δει ΠΟΤΕ!!!! Και το ειδα τωρα μετα απο 20+ χρονια! Και ειναι καταπληκτικο επεισοδιο....περιμενω εναγωνιως και το 102!!! Απο την μια μερια ειμαι ευτυχισμενη που το ειδα :icon_biggrin:, απο την αλλη :icon_cry: χτυπιεμαι στα πατωματα για την τυχη που επιφυλαξε η Μιζουκι στην Καντυ μας :pistolies:

Τωρα καταλαβαινω τι παθατε οταν ειδατε για πρωτη φορα το 100!!!!!!!!!!:comfort:

Κουραγιο :makia:
 
Juanita είπε:
Επίσης στην εποχή μου που ήταν στο φόρτε τους τα λευκώματαμε τις εικονίτσες, είχαμε βρει ένα μαγαζί με αυτοκόλλητα της Κάντυ (μιά δεκαετία σχεδόν πριν βγει στην ελληνική ΤιΒι).

Εκτός από τα πάμπολλα μεμονομένα, είχε και μιά σειρά "Ντύσε την κούκλα"

όπου η κούκλα (Κάντυ) ήταν σε διάφορες στάσεις και είχε ρουχαλάκια που εφάπτονταν στην αρχική φιγούρα. Σε κάποια συμμετείχε και ο Κλυν!

Δυστυχώς εκτός από μιά φιγούρα της Κάντυ δεν σώθηκε τίποτα από τη λαίλαπα της μάνας μου...
Καλωσόρισες Juanita!!!Τώρα μπορείς να ξαναζήσεις την εμπειρία!!!

Είδα τα επεισόδια 99 και 100 μετά από πολύ προσπάθεια να συγκρατήσω τη θλίψη μου και οφείλω να ομολογήσω ότι ειδικά το 100 είναι για μένα η επιτομή του δράματος που λέγεται Candy και που στοίχειωσε μια για πάντα τις παιδικές μας αναμνήσεις...Αυτά τα δυο επεισόδια πραγματεύονται τόσο ευαίσθητες αξίες που δεν περιορίζονται απλά σε ένα ερωτικό δράμα,αλλά αγγίζουν πολλές πτυχές της ίδιας της πραγματικότητας που ζούμε σήμερα.Έρωτας,αγάπη,συντροφικότητα,αυτοθυσία,φιλία,οικογένεια,μαχητικότητα,συμπόνια,μοναξιά,σεβασμός,αλληλεγγύη,κατανόηση και μια Ματίνα Καρρά να δίνει τόσο συναίσθημα στην ερμηνεία της που δεν μπορείς παρά να βιώσεις τον πόνο αυτής της τραγικής φιγούρας σε όλο του το μεγαλείο...Υποκλίνομαι και πάλι στις Candy-sisters που φρόντισαν αυτό το υλικό να φτάσει στις οθόνες μας... :worship: :worship:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'αυτα που ειπε η Candy να συμπληρωσω την υπεροχη φωνη του Παυλιδη, που στο 99 δινει ρεστα. Δεν εχω ακουσει τις ξενες μεταγλωττισειες ή το αυθεντικο ιαπωνικο, αλλα το διδυμο Καρρα-Παυλιδης γραφει ιστορια με την σκηνη στις σκαλες.

@Candy, που να δεις και το 101...νομιζω οτι τωρα που ειδα τα επεισοδια σαν ενηλικας πια, μου φαινονται ακομα και πιο δραματικα.
 
Death2Eliza είπε:
μου αρεσει που μας ευχαριστεις, ενω εσυ εισαι αυτη που μας εσωσε με τα επεισοδια που μας ελειπαν *χαγκι*
hurray for domnikious!! juanita, που ησουνα τοσο καιρο που ψαχναμε?

να το πω κ δημοσιως:το avatar σου ΣΚΙΖΕΙ! αη λοβ ιτ!
:) ΄Οπως και το δικό σου όνομα! :diablotin:

Ααχχ μακάρι να σας είχα βρει εγώ νωρίτερα...

Αλλά έχουμε όλο το χρόνο μπροστά μας...

Θα μπω στο You Tube να κλάψω με την ησυχία μου όταν φύγει

ο όχλος από εδώ :biglaugh:
 
Mια απ'τα ίδια κορίτσια και εδώ. Νομίζω ότι η Κάντυ ήταν απ'τις μεγαλύτερες επηρροές στη παιδική μου ηλικία και συνεπώς και στη μετέπειτα ζωή μου. Αυτή η σκηνή στις σκάλες ειδικά, και όλο το επεισόδιο 99 είχε χαραχθεί στη μνήμη μου.

Όσο γι'αυτό το εγχείρημα του youtube, ειναι κάτι που ευχόμουν να δω από χρόνια! Χαιρε internet που μας φέρνεις κοντά!
 
QueenofHearts είπε:
Όσο γι'αυτό το εγχείρημα του youtube, ειναι κάτι που ευχόμουν να δω από χρόνια! Χαιρε internet που μας φέρνεις κοντά!
Eγω παλι, ποτε δεν μπορουσα να πιστεψω οτι υπηρχαν ανθρωποι που θυμουνται ακομα την Καντυ, ποσο μαλλον καποιοι που θα εβαζαν αγγελια στην εφημεριδα για επεισοδια! Νομιζα οτι ημουν η μονη τρελη που εγραφα στο βιντεο τα επεισοδια. Αλλα υπαρχουν κ'αλλοι! :)
 
Domniki είπε:
Eγω παλι, ποτε δεν μπορουσα να πιστεψω οτι υπηρχαν ανθρωποι που θυμουνται ακομα την Καντυ, ποσο μαλλον καποιοι που θα εβαζαν αγγελια στην εφημεριδα για επεισοδια! Νομιζα οτι ημουν η μονη τρελη που εγραφα στο βιντεο τα επεισοδια. Αλλα υπαρχουν κ'αλλοι! :)
Χαχαχαχα!! Τώρα που βρήκες κι αλλους δηλαδή αντί να νιώθεις λιγότερο τρελή, νιώθεις λιγότερο μόνη στη τρέλα? Χαχαχα! Απίθανη η Domniki!!!
 
Βρε καθαρματα QueenofHearts και Death2Eliza, με δουλευετε κιολας???? :rofl:

Tσακωστε μια γκιλοτινα :behead: μονο την Μιζουκι θα στελνω για αποκεφαλισμο :rofl: :rofl: :rofl:

Παντως αν δεν ηταν το thread του Wally και το pm της Death2Eliza, δεν θα θυμομουν τα ξεχασμενα επεισοδια Καντυ. Το '89 εγραψα τα επεισοδια και τοσο αρχαια κολληματα βρισκονται διπλο-κλειδωμενα στο χρονοντουλαπο της μνημης.
 
εγώ γιατί τα επεισόδια που ανεβαίνουν τώρα, δηλ. από το 100 και μετά δεν θυμόμουν καθόλου ότι υπήρχαν; φανταστείτε πόσο σμπαράλια με είχε κάνει η γιαπωνέζα, πόσο ισχυρό ήταν το σοκ του χωρισμού!!! για ορυχεία πραγματικά δεν θυμόμουν τπτ!!! :)
 
Καημενη Stellina...αυτη η γιαπωνεζα αξιζει πραγματικα την γκιλοτινα.

Εγω θυμαμαι οτι ειχα ξαναδει ολα τα επεισοδια μετα το 100 οταν τα ξαναεπαιξε η ΕΡΤ το '89 γιατι θυμομουν οτι εμφανιζοταν ο Τερρυ σε ενα απ'αυτα. Το 101 δεν το ειχα δει ΠΟΤΕ, μαλλον απο το μεγαλο σοκ του χωρισμου...τα ορυχεια τα ειχε γραψει σε κασετα, αλλα δεν τα ειχα ξαναδει ποτε...ελπιζαμε σε επανασυνδεση με Τερρυ, και μας εδειχναν τους καταδικους που εσκαβαν! Ελεος πια ρε Μιζουκι!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα