Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
παιδιά...η συγκίνηση είναι μεγάλη....μόλις έφτασε το cel! θα το σκανάρω εντός ημέρας και θα σας το στείλω! σνιφ.....

Domniki είπε:
Καημενη Stellina...αυτη η γιαπωνεζα αξιζει πραγματικα την γκιλοτινα. Εγω θυμαμαι οτι ειχα ξαναδει ολα τα επεισοδια μετα το 100 οταν τα ξαναεπαιξε η ΕΡΤ το '89 γιατι θυμομουν οτι εμφανιζοταν ο Τερρυ σε ενα απ'αυτα. Το 101 δεν το ειχα δει ΠΟΤΕ, μαλλον απο το μεγαλο σοκ του χωρισμου...τα ορυχεια τα ειχε γραψει σε κασετα, αλλα δεν τα ειχα ξαναδει ποτε...ελπιζαμε σε επανασυνδεση με Τερρυ, και μας εδειχναν τους καταδικους που εσκαβαν! Ελεος πια ρε Μιζουκι!
αχ....είμαι ικανή να πάω Ιαπωνία για να την γκιλοτινιάσω (παρόλο που φοβάμαι τα ταξίδια με το αεροπλάνο..αυτό θα το έκανααα) !!!! την κακούργαααα!!!! :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stellina είπε:
παιδιά...η συγκίνηση είναι μεγάλη....μόλις έφτασε το cel! θα το σκανάρω εντός ημέρας και θα σας το στείλω! σνιφ.....
Cel της Candy ή καποιου αλλου ήρωα της σειράς; :) :)
 
bi-bi είπε:
Cel της Candy ή καποιου αλλου ήρωα της σειράς; :) :)
oooόχι..δυστυχώς :icon_cry: ...όχι της πολυαγαπημένης μας Κάντυ...αλλά της Ελίζας!!! :gun:

το σκανάρω άμεσα! θα με βοηθήσετε να βρούμε το δευτερόλεπτο στο anime? :loveyou:
 
(καλα .. οταν πορωνονται ειναι αλλο πραμα :biglaugh: )
 
ναιιι! από το Takamura store! :)

λοιπόν...
ElizaCel.jpg


δεν χωράει ολόκληρο...λείπει λίγο το κάτω μέρος...γιατί δεν θέλω να το πιέσω πολύ στο σκάνερ!

σε ποια χρονική περίοδο της ιστορίας να ανήκει άραγε;;;

Προβολή συνημμένου 72091

ElizaCel.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορω να το βρω τωρα στον Takamura :mad: Εχει και background!!! Aλλα δυστυχως δεν φαινεται καλα στο σκαναρισμα! Θα ερθεις στο επομενο ρετρο-meeting, να δουμε και απο κοντα το cel?????

Πρεπει να ειναι απο τα προ-θανατου-Αντονυ επεισοδια...αν και η Death2Eliza ειναι η ειδικη :biglaugh:

Telamona, μην μας κοροιδευεις :diablotin: αν δεις το final version των επεισοδιων που ετοιμαζουμε θα μας προσκυνας :biglaugh:...εχω αδικο D2E???
 
το έβγαλαν από την ημέρα που έγινε η αγορά! δεν το έχουν περάσει ακόμα στα sold! :( φυσικά θα έρθω! κανονίστε το και μου λέτε! :) ποιος να μου το'λεγε ποτέ ότι να έχω την Ελίζα σπίτι μου θα μου έδινε χαρά; :)

ερώτηση: final version των επεισοδίων; θέλω να μάθωωω!!!!
 
Stellina είπε:
το έβγαλαν από την ημέρα που έγινε η αγορά! δεν το έχουν περάσει ακόμα στα sold! :( φυσικά θα έρθω! κανονίστε το και μου λέτε! :) ποιος να μου το'λεγε ποτέ ότι να έχω την Ελίζα σπίτι μου θα μου έδινε χαρά; :)
ερώτηση: final version των επεισοδίων; θέλω να μάθωωω!!!!
Α, μαλιστα, τωρα εξηγειται...τις λεπτομερειες θα τις πουμε απο κοντα την Παρασκευη. H συναντηση ειναι στις 18:00 στην καφετερια Caprice (που δεν ξερω) στην Καλλιθεα.
 
Μακαρι να τα καταφερεις Stellina και να τα πουμε απο κοντα. :) :) :)
 
απάντησα στο topic της συνάντησης! :)

λοιπόν...το φόρεμα αυτό το εντόπισα στην Ελίζα στα επεισόδια 10-20 και κάτι...αλλά ακόμα δεν βρήκα την σκηνή! :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, πως αγοράζει κανείς Cel;;;;;

Υπάρχουν και άλλα πέρα της Candy;;;;
 
Παιδιά, λέμε - πρώτα ο Θεός - να έρθουμε με τον άντρα μου στη συνάντηση! Ανυπομονούμε να σας γνωρίσουμε! Μια ερώτηση μόνο: πού ακριβώς βρίσκεται το Caprice (διεύθυνση);
 
Να postαρω και εδω τον χαρτη λοιπον....

kallithea8aj.jpg
 
Λοιπόν....βρήκα επεισόδια candy σε dvd rip αρίστης ποιότητας εικόνας.

Θα προσπαθήσω όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου να πάρω το audio από τα επεισόδια τα ελληνικά και να το φτιάξω μαζί με το dvd rip.

Ορίστε και δείγμα της εικόνας...



(click για να μεγαλώσει)

Προς το παρόν έχω τα 5 πρώτα επεισόδια...Ελπίζω να τα τελειώσω σύντομα .

Προβολή συνημμένου 72092
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
supersonic είπε:
Λοιπόν....βρήκα επεισόδια candy σε dvd rip αρίστης ποιότητας εικόνας.Θα προσπαθήσω όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου να πάρω το audio από τα επεισόδια τα ελληνικά και να το φτιάξω μαζί με το dvd rip.
supersonic ο συγχρονισμος φωνης-εικονας δεν ειναι πολυ δυσκολος? Εχεις πετυχει να κανεις κανενα επεισοδιο? Κ'εμεις το ειχαμε σκεφτει, γιατι ειχαμε καποια επεισοδια σε πολυ καλη κατασταση, με τις γαλλικες φωνες, αλλα και ο ΑΕΟΝ μας ειπε οτι ειναι περιπλοκη και δυσκολη διαδικασια.

keep us informed!
 
Δεν ειναι δυσκολο,χρονοβορο ειναι.

Μολις ολοκληρωθει το πακετο προτεινω οσοι μπορουμε να "μοιρασουμε" τα επεισοδια και να κανουμε τη μιξη.

Το μονο δυσκολο ειναι να βρεθουν επεισοδια απο DVD σαν αυτα που βρηκε ο φιλτατος Supersonic.

Eνα VirtualDub (που ειναι freeware) την κανει τη δουλεια...(σωστα Supersonic?)
 
Wally είπε:
Δεν ειναι δυσκολο,χρονοβορο ειναι.Μολις ολοκληρωθει το πακετο προτεινω οσοι μπορουμε να "μοιρασουμε" τα επεισοδια και να κανουμε τη μιξη.

Το μονο δυσκολο ειναι να βρεθουν επεισοδια απο DVD σαν αυτα που βρηκε ο φιλτατος Supersonic.

Eνα VirtualDub (που ειναι freeware) την κανει τη δουλεια...(σωστα Supersonic?)
Νομίζω ότι αυτά τα επεισόδια ήταν τα μόνα που είχαν κυκλοφορήσει, παρά το γεγονός ότι τα κουτιά μπροστά έδειχναν την Κάντυ ήδη στο σπίτι των Ράνγκαν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα