Candy Candy...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
λοιπον,

σου ειπα οτι μπορεις να γραψεις οτι θελεις.

σου ειπα επισης οτι αδιαφορω για τα σχολια σου.

τελικα ομως εισαι τοσο καραγκιοζης που εφτασες στο σημειο να παραποιησεις το nickname μου για να σου δωσω προσοχη.

τετοιο χλευασμο δεν τον ανεχομαι.

σου ειπα να παιξεις με τα αλλα παιδακια, αλλα φαινεται πως εισαι τοσο γελοιος που σου ειναι παρα πολυ απαραιτητο να ασχοληθω προσωπικα ΕΓΩ μαζι σου.

το nick μου το κουβαλαω εναν χρονο τωρα, ειναι η ταυτοτητα μου, και εκπροσωπει ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ. για τον τελευταιο λογο ειδικα, δεν επιτρεπω ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ να χλευαζει κ να περιγελαει.

αντρακια σαν κ εσενα τα τρωω για πασατεμπο. κ αν ησουνα πραγματικος αντρας, θα σεβοσουνα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το γεγονος οτι ειμαι συμφορουμιτισσα σου.

αλλα εδω δεν σεβεσαι την ομαδα μου που εχει προσφερει κατι, θα σεβαστεις αυτο?

θα ηθελα παρα πολυ να σε γνωριζα για να μπορω να σου πω πραγματικα την γνωμη μου για σενα, οπως δεν μπορω να την εκφρασω στο μποαρντ.

μην διανοηθεις να μου στειλεις πμ, κρατα λιγο απο την ελαχιστη αξιοπρεπεια σου (αν σου εχει μεινει καθολου) κ κανε τις ξηγες σου δημοσιως.

και απαιτω να βγαλεις το nickname μου απο οπουδηποτε το εχεις χρησιμοποιησει.

εισαι απλα ηλιθιος.

ασχοληθηκα μαζι σου, ευχαριστηθηκες τωρα? αντε, τυχερη θα ειναι η γυναικα σου σημερα!!! :bananafuck:

ΠΡΟΣ MOD: Συγγνωμη telamona, αλλα απαιτω αυτο το ποστ να μεινει ως εχει, μεχρι να αφαιρεθουν ολες οι προσβλητικες αναφορες στο nickname μου.
 
ηρεμια παιδιά..ενα παιδικό ειναι μη σκοτωθειτε! απλα ειναι λιγο αφυσικο να συμπαθησει καποιος την ελίζα. candyrules.
 
@D2E,Starback

Να πω εξ αρχης οτι δεν εχω παρακολουθησει τους λογους της κοντρα σας αλλα θα πω οτι μου φαινεται καπως παραξενο να σκοτωνεστε για εναν καρτουν χαρακτηρα.(αν ειναι αυτος ο λογος)

Δεν την παλευω να δω την ολη στιχομυθια σε τοσες δεκαδες σελιδες αλλα θα παρακαλουσα να "τριμαρετε" λιγακι τα ποστ σας.

Επισης για να πω και την αληθεια αν το ποστ της D2E ειχε γινει απο αρρεν μελος θα το αντιμετωπιζα αλλιως.Επισης μερικα ποστ του Starback με ενοχλησαν αρκετα (και αν μαλιστα ισχυουν τα λεγομενα της D2E οτι την προσεβαλε,ακομα χειροτερα!)

Παρακληση λοιπον, λυστε με ΡΜ τις οποιες μανουρες τραβατε ή ακομα καλυτερα ξεχαστε (και βοηθηστε μας να ξεχασουμε :D ) το ολο περιστατικο...
 
Ήμαρτον ρε παιδιά μη κάνετε αυτό το thread να κλειδωθεί.

Ηρεμήστε λιγάκι και δεχτείτε ότι κάποιοι από μας βλέπουν τον κόσμο με άλλη οπτική γωνία.

BTW Candy FTW!!!!!!!!!!
 
Συμφωνοντας για αρχη με τα λογια του Wally - θελω να απολογηθω σχετικα με το αισχος που συμβαινει στις τελευταιες σελιδες αυτου του πολυ επιτυχημενου thread.

Φιλη μου D2E, o Starbuck δεν ειναι ουτε ηλιθιος ουτε αντρακι ουτε σου εφταιξε τιποτα η γυναικα του ωστε να γραψεις κατι προσβλητικο σχετικα - ουτε να ποσταρεις με νοημα καποιο emoticon που να τους προσβαλει. Ειναι μελος του GRM με παρουσια και αποψη δεν εχει προσβαλει συνειδητα κανεναν μεχρι τωρα και δεν καταφερθηκε εναντιον σου ως ατομο σε καμια περιπτωση - αφησε βεβαια ειρωνικα σχολια για τον αγαπημενο σου anime χαρακτηρα ειναι αληθεια - και φυσικα παραποιησε το nick σου - αλλα δεν του αξιζουν τετοιοι χαρακτηρισμοι. Προσπαθησα να του περασω την ιδεα οτι κακως μπλεκετε στα "ποδια" σας , αλλα απο κει και υστερα δεν περιμενα τοσο "δυνατη" αντιδραση απο εσενα, και οχι μονο απο εσενα, δεν ειμαι (τοσο) βλακας, ειδα οτι στραβωσε και η Domniki και η QoH.

Φιλε μου Starbuck, ελπιζω εστω και αργα να καταλαβαινεις οτι δεν παιζουν με τη φωτια - τα σχολια και καποιες επιλογες σου εστω και χωρις κακεντρεχεια πειραξαν πολυ καποια μελη μας - επισης πιστευω οτι οι αντιδραση τους δεν ηταν δικαιη απεναντι σου αλλα ισως ηταν η αναμενομενη. Τα κοριτσια μας εδω δεν ειναι απλα "φιλες" της Candy ειναι ανθρωποι που εχουν αφιερωσει πολυ χρονο και κοπο και εχουν παραγει εργο το οποιο μας εχει εντυπωσιασει και μας κανει περηφανους.

Που θελω να καταληξω..

Εστω και καθυστερημενα θα κανω αυτο που δεν εκανα απο την αρχη - θα γυρισουμε το χρονο λιγο πισω και θα σβησουμε ολα τα posts απο το σημειο που ξεκινησε η ολη "φαση" - επισης θα σβηστει και το Ελιζανη Αδερφοτης μιας και καλως κακως δημιουργει εριδα ως θεμα απεναντι σε μελη του ιδιου forum.

Θα στειλω τωρα email και στους 2 για να σας ενημερωσω οσο πιο γρηγορα γινεται - αλλα θα θελα να σκεφτειτε πιο ψυχραιμα το ολο θεμα και να θυμηθειτε οτι ειμαστε αδερφια εδω - και μεταξυ αδερφων δεν χωρανε τετοιες κοντρες.

Επισης θα ηθελα ο Starbuck να αλλαξει αμεσα το avatar του γιατι (κατα τα φαινομενα) προσβαλει καποια μελη μας - και μια συγνωμη απο την D2E για τα οσα του εσουρε θα ηταν καλοδεχουμενη, μολις ηρεμησουν και ξεκαθαρισουν τα πραγματα.

Σας θελουμε και σας εχουμε αναγκη ολους εδω - δεν το εχετε καταλαβει ακομα ?
 
Sorin είπε:
ηρεμια παιδιά..ενα παιδικό ειναι μη σκοτωθειτε! απλα ειναι λιγο αφυσικο να συμπαθησει καποιος την ελίζα. candyrules.
ας την συμπαθησει οποιος θελει, το nick μου τι δουλεια εχει στο ολο θεμα?

pooky είπε:
Ήμαρτον ρε παιδιά μη κάνετε αυτό το thread να κλειδωθεί.
Ηρεμήστε λιγάκι και δεχτείτε ότι κάποιοι από μας βλέπουν τον κόσμο με άλλη οπτική γωνία.

BTW Candy FTW!!!!!!!!!!
επαναλαμβανω: ας τον δει απο οποια γωνια θελει, αλλα πλζ, μην κανετε τους χαζους.. Το S2E ειναι καθαρη αναφορα στο D2E, για να το πω ξεκαθαρα σε αυτους που δεν καταλαβαινουνε.

telamonas.stokos είπε:
Συμφωνοντας για αρχη με τα λογια του Wally - θελω να απολογηθω σχετικα με το αισχος που συμβαινει στις τελευταιες σελιδες αυτου του πολυ επιτυχημενου thread.
K εγω. κ απο οτι ειδες τις προηγουμενες μερες, καποιοι προσπαθησαμε να τον αγνοησουμε κ να συνεχισουμε να διασκεδαζουμε, αλλα ειναι πεισματαρης απο οτι φαινεται ...

Φιλη μου D2E, o Starbuck δεν ειναι ουτε ηλιθιος ουτε αντρακι ουτε σου εφταιξε τιποτα η γυναικα του ωστε να γραψεις κατι προσβλητικο σχετικα - ουτε να ποσταρεις με νοημα καποιο emoticon που να τους προσβαλει. Ειναι μελος του GRM με παρουσια και αποψη δεν εχει προσβαλει συνειδητα κανεναν μεχρι τωρα και δεν καταφερθηκε εναντιον σου ως ατομο σε καμια περιπτωση - αφησε βεβαια ειρωνικα σχολια για τον αγαπημενο σου anime χαρακτηρα ειναι αληθεια - και φυσικα παραποιησε το nick σου - αλλα δεν του αξιζουν τετοιοι χαρακτηρισμοι. Προσπαθησα να του περασω την ιδεα οτι κακως μπλεκετε στα "ποδια" σας , αλλα απο κει και υστερα δεν περιμενα τοσο "δυνατη" αντιδραση απο εσενα, και οχι μονο απο εσενα, δεν ειμαι (τοσο) βλακας, ειδα οτι στραβωσε και η Domniki και η QoH.
To τι ειναι, πραγματικα δεν με απασχολουσε. δεν εχω ιδεα ποιος ειναι ο κυριος. κ ξαφνιαστηκα δυσαρεστα οταν ειδα οτι ενας αγνωστος, σε ενα τοσο φιλικο φορουμ, καθεται κ ασχολειται τοσο μαζι μου.

Εστω και καθυστερημενα θα κανω αυτο που δεν εκανα απο την αρχη - θα γυρισουμε το χρονο λιγο πισω και θα σβησουμε ολα τα posts απο το σημειο που ξεκινησε η ολη "φαση" - επισης θα σβηστει και το Ελιζανη Αδερφοτης μιας και καλως κακως δημιουργει εριδα ως θεμα απεναντι σε μελη του ιδιου forum.
Προσωπικα, δεν με πειραζει το συγκεκριμενο τοπικ. μεινει, δεν μεινει, το ιδιο μου κανει. δεν σκοπευω να το επισκεφτω, οπως κ αλλα θεματα του μποαρντ τα οποια δεν με ενδιαφερουν. δεν απαιτω τπτ αλλο, εξω απο το να μην γινονται αναφορες στο nickname μου. οι boardies που με ξερουν λιγο καλυτερα επι προσωπικου, γνωριζουν πολυ καλα το ταπεραμεντο μου. τεσπα, μην το κουραζουμε, οταν απομακρυνθει η αναφορα σε εμενα, σβηνω κ απο μονη μου τα ποστς μου. τα δικα του αφηστε τα, δεν με απασχολει.

Λυπαμαι πολυ που ερχεσαι σε τετοια θεση, κ ακομα περισσοτερο που ειμαι μια απο αυτους που σε φερανε εδω. καταλαβαινεις ομως οτι με εσυραν. οταν φυγει το ονομα μου απο το αβαταρ, θα ειμαι οκ.

Επισης θα ηθελα ο Starbuck να αλλαξει αμεσα το avatar του γιατι (κατα τα φαινομενα) προσβαλει καποια μελη μας - και μια συγνωμη απο την D2E για τα οσα του εσουρε θα ηταν καλοδεχουμενη, μολις ηρεμησουν και ξεκαθαρισουν τα πραγματα.
Θα κανω πολυ ευχαριστως οτι μου ζητησει η διοικηση του φορουμ. αλλωστε κ η καντυ γονατισε για συγγνωμη μπροστα στους Ρανγκαν για κατι που δεν εφταιγε, εγω δεν θα το κανω? (σημ για τους αδαεις που εχουν αποψη για το ανιμε χωρις να το εχουν δει: Ρανγκαν ειναι το επιθετο της ελιζας)

ας μην φυγει το αβαταρ, το ονομα μου να βγει απο εκει ζηταω. κ δεν θα με χαλαγε μια υποσχεση οτι δεν θα μου ξαναμιλησει ποτε, ουτε χρονια πολλα δεν θελω απο αυτον.

καλυτερα να παραμενει ο καθενας στα ενδιαφεροντα του θα προτεινα εγω. γιατι αμα ειναι ετσι, να ερχομαι και εγω να κραζω σε οποιο τοπικ γουσταρω κ να σας χαλαω την φαση.
 
Telamona κι εμείς σας αγαπάμε αλλά όταν βλέπουμε ξαφνικά να μας αντιμετωπίζουν σαν ηλίθιες επειδή ασχοληθήκαμε με ένα project από κάποιον ο οποίος δεν έχει σχέση και αρνείται να έχει καμία σχεση με το θέμα, λογικό δεν είναι να αντιδράσουμε; Και καλά να πούμε πως ένα ποστ ήταν χιούμορ, αλλά αν αντί για χιούμορ βλέπουμε να χλευάζουν το nickname μιας από εμάς, μην περιμένεις να κάτσουμε με σταυρωμένα χέρια!

To forum ασχολείτε με retro αντικείμενα, retro υπολογιστές, retro σήριαλ κλπ. Όχι με retro συμπεριφορές. Είμαστε πολύ μεγαλοι για να κάτσουμε να κάνουμε τα νηπειαγωγάκια και να μαλώνουμε με αγοράκια που μας τραβάνε τις κοτσίδες. Ελπίζω μετά απ'όσα ειπώθηκαν να επιλυθεί το θέμα ειρηνικά...
 
Amen to that :)

Μετα την απαντηση και του Starbuck θα σβηστουν οσα σας ανεφερα πριν και θα συνεχισουμε (i hope) με ηρεμια.

Και τωρα κυριες μου θα μου επιτρεψετε να παω να ξεραθω - με ενα ματι γραφω...το αλλο ροχαλιζει εδω και ωρες...
 
Χμμμ,καποτε θα συνεβαινε κι αυτο φανταζομαι....

Αγαπητη D2E,επειδη θελω να ειμαι δικαιος,εκατσα και διαβασα ολη την επιμαχη στιχομυθια,η οποια και οδηγησε σ' αυτη την αποτομη και εκρηκτικη αντιδραση απο μεριας σου.Κι επειδη δεν συμφωνω παντοτε με τον φιλο μου Wally,κι αντιμετωπιζω τις συμπεριφορες των μελων ως ισες,οπως ακριβως και τα ιδια τα μελη,θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι η αντιδραση σου ηταν υπερβολικοτατη κατ'εμε,για οσα βλεπω οτι συνεβησαν μεχρι στιγμης...

Προσεξε,δε δικαιολογω τον Starbuck,προκαλεσε αρκετα μαλλον,χτυπησε σε ευαισθητο σημειο σας,το καταλαβαινω και το αναγνωριζω,τα επιχειρηματα του ηταν ισως εριστικα,αλλα η αναφορα σου επι προσωπικου στο ατομο του,με τους χαρακτηρισμους που εγραψες,και παλι δε δικαιολογουνται....

Να σου πω κατι;Εγω ειμαι ο manos426f εδω μεσα,αλλα για θυμισου τι εχει γινει με το nickname μου τοσο καιρο....Γλεντι και πανηγυρι..!Τι manosZZR με εχουν πει,τι manosQL,τι manosA500,τι manosZ80 κτλ κτλ κτλ κτλ

(κατσε να δεις που αυριο καποιες λερες θα ερθουν να συμπληρωνουν απο κατω τι αλλο με εχουν πει.... :) )

Και θα μου πεις,ναι,το λεγανε καλαμπουριστικα και ατομα που ηδη ηξερες και προσωπικα.Και θα σου απαντησω οτι στην πορεια το υιοθετησανε κι ατομα που δε ξερω προσωπικα,αλλα ΟΚ,μια παρεα ειμαστε εδω,θα κανουμε και την πλακιτσα μας ο ενας στον αλλο που και που.Δε λεω οτι ειναι η ιδια περιπτωση,αλλα θελω να σου δειξω οτι η προθεση του Starbuck ισως δεν ηταν τοσο πολυ αρνητικη εναντιον σου,οσο την εξελαβες...

Και παλι ομως,οτι και να ισχυει,δημοσιως δε γινεται να παραμενουν τετοια posts και ελπιζω να λυθει η παρεξηγηση σας.Εμεις,πιθανοτατα να τα πουμε κι απο κοντα την Παρασκευη,αν θες να συζητησουμε περισσοτερο το θεμα...

Φιλε Starbuck,μαλλον θα αρκεστω να επαναλαβω αυτο που σου ειχαν ηδη πει καποιοι εδω,επρεπε να προσεξεις λιγο παραπανω μ' αυτο το θεμα,που τοσο αγγιζει τις κοπελες μας εδω.Δε λεω οτι δε πρεπει να γινεται διαλογος,ακομη και να εξεταζονται και να αναλυονται οι συμπεριφορες της Candy,αλλα εσυ μαλλον καπου θελησες να γινεις λιγο εριστικος και αρκουντως ειρωνικος,οπως π.χ στο post No 895....

Τωρα ομως μαντεψε:Παλι εμεις πρεπει να "μαλωσουμε" την D2E που αγανακτισε μαζι σου και σου τα εχωσε,πολυ παραπανω απ' οσο επρεπε,οπως προειπα...

Και δε παιζει ρολο μονο το αν και κατα ποσο σε ενοχλησαν τελικα εσενα τα γραφομενα της,αλλα και το οτι τετοια γραφομενα δεν μπορουμε,δεν θελουμε και δεν θα επιτρεψουμε να υπαρχουν,αλλα,κι ακομη περισσοτερο,συμπεριφορες που οδηγουν σε τετοια γραφομενα πραγματικα δεν επιθυμουμε απο κανενα μελος μας,το οποιο στην τελικη,τι κερδιζει απο ολο αυτο αληθεια...;

Κατι μου λεει οτι ο κυκλος της παρουσιας σου εδω μεσα εκλεισε,αδοξα ομολογουμενως,κυριως διοτι προφανως,απ'οσο εγω καταλαβα τουλαχιστον,τα κοριτσια ξινισανε με την αυτη παρουσια σου.Εκτος αν το θεμα ειναι εντελως προσωπικο τελικα μεταξου εσου και της D2E,οποτε τι να πω σ'αυτη την περιπτωση...;

Εγω βεβαια ελπιζω να καταφερετε οι δυο πλευρες (εσυ και....τα κοριτσια :nervous: :nervous: ,ή η D2E τελικα) να τα βρειτε και να συνεχισετε αρμονικα την κουβεντα σας,μια και κανενα thread δεν αποκλειει κανεναν,αλλα αν αυτο δε γινει,παρακαλω θερμα,μην δυναμιτισετε αλλο το κλιμα....

Eσυ σιγουρα εχεις πολλα να γραψεις και να μας πεις σε τοσα αλλα threads,οποτε αν κι εσυ ο ιδιος καταλαβεις οτι τελικα ειναι καλυτερα να αφησεις ησυχα τα κοριτσια εδω,αφησε τα....

Αν καταφερετε παντως να κλειδωθει -εστω και προσωρινα- κι αυτο το thread,κατι που πραγματικα απευχομαι,ειλικρινα θα εχω δει το πιο απροσδοκητο πραγμα απο καταβολης GRM....!!

Τελος οι πλακες περι Eliza-hood κτλ λοιπον,ας περιοριστουμε ολοι στο να πειραζουμε τα κοριτσια μπαινοντας απλα στο thread "τους" και διαπιστωνοντας κατα καιρους ξανα και ξανα οτι,ναι φιλοι μου,αυτα τα σιροπια εδω μεσα,δε τελειωνουν ποτε...!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Μια ακομη αποδειξη αυτη,του ποσο ομοιαζει η γυναικα με τη γατα και αμεσως πεταει νυχια αν την τσιγκλισεις πολυ...!!!:rolleyes:
 
φιλτατε moderator,

οπως πολυ σωστα ειπες κ απο μονος σου, αν το..."αστειο" προερχοταν απο καποιον που εχω γνωριζω θα ειχα εκνευριστει παλι μεν, αλλα θα το ειχα λυσει διακριτικα μεσω πμ.

η επικοινωνια των ανθρωπων μεσω του ιντερνετ απαιτει ιδιαιτερη προσοχη, μπορει να παρεξηγηθεις χωρις να εχεις τετοιο σκοπο, οποτε πρεπει να φιλτραρεις προσεκτικα τις σκεψεις σου για να αποφυγεις μια τετοια κατασταση.κ εγω εχω ακουσει ΤΑ πειραγματα στο καντυ φορουμ μας, αλλα προερχονταν απο ανθρωπους που δεν μπορει κανεις σας εδω να φανταστει τι εχουμε περασει μαζι κ τη σχεσεις εχουμε αναπτυξει.

στην προκειμενη, εφοσον διαβασες ολο το ιστορικο, ειχαμε μια εσκεμμενη κ καλοδουλεμενη προσπαθεια να δημιουργηθει προβλημα. κ με τοσο θρασος, που ομολογησε κ αγνοια περι του θεματος = ποσταρω μονο για να σας πικαρω.

δεν θα μιλησω εκ μερους της καντικης κοινοτητας εδω, τα κοριτσια ναι, εχουν ενοχληθει, αλλα για λογους που ολοι καταλαβαινουμε,οι περισσοτερες δεν ποσταρουνε.

ασχολουμαι με την καντυ ενα χρονο τωρα, σε καθημερινη βαση. συμπεριφορες σαν αυτες τις εχω ξανασυναντησει κ εχω κουραστει πλεον. του εδωσα αυτο που ηθελε κ πηγα το μαχαιρι στο κοκκαλο γιατι αν τον αφηνα να συνεχισει θα εκανε κατι πολυ χειροτερο. κ εδω ειμαστε, ο ανθρωπος δεν αλλαζει, θα ξαναδημιουργησει προβλημα, ειναι θεμα χαρακτηρα. φαινεται αλλωστε ποσο το διασκεδαζει, με το να μην εμφανιζεται για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα επιτελους.

η πρωτη μου αντιδραση, οσο εριστικη κ αν φανηκε, αφορουσε τον αντονυ. δεν ντρεπομαι ΚΑΘΟΛΟΥ να ομολογησω δημοσιως, οτι παρολο που ειμαι μια αναισθητη μουλαρα 33 χρονων, η ιστορια αυτου του αγοριου με κανει κ κλαιω με λυγμους. ειναι ενα κομματι της παιδικοτητας μου που ηρθα εδω για να εκφρασω, κ μια κ ο χωρος ειναι τετοιος, απαιτω να το σεβαστειτε ολοι, οπως κ εγω σεβομαι τις δικες σας ευαισθησιες.

το δευτερο "χωσιμο" που του εσουρα ηταν στα πλαισια της οικειοποιησης των προσωπικων δεδομενων του αλλου, κατι που αυτος ξεκινησε, χρησιμοποιωντας το ψευδωνυμο μου. αφου το ξεκινησε να το λουστει. ξερω κ εγω να χτυπαω κατω απο την μεση φιλε μου!

το οτι ασχολουμαστε με τοσο παθος με την καντυ, ξαναλεω, δεν σημαινει πως ειμαστε ενα ματσο χαζογκ****ες. τρομαχτικη η διαπιστωση ε? ποιος θα το περιμενε οτι εχουμε κ μυαλο κ νευρο!

δεν χρειαζεται να συζητησουμε τπτ απο κοντα, δυστυχως η θεση σας ειναι τετοια που εισαστε αποδεκτες της καθε .....ας μην χαρακτηρισω ξανα, του καθενος.

λυπαμαι πολυ για ολα, αλλα ηταν πολυ προσωπικο κ υπουλο για να μην το αντιμετωπισω ευθεως κ ντομπρα. απο κει κ περα, με την απομακρυνση του ονοματος μου απο το αβαταρ του, θα κανω οτι μου ζητησει η διοικηση εδω.
 
Bρε Μάνο μου ούτε με γάτες μοιάζουμε, ούτε με ποντικούς. Στον συγκεκριμένο είπαμε πολλές φορές πόσο μας ενοχλεί αυτή του η συμπεριφορά, και δεν είμασταν μόνο γυναίκες που τον προειδοποίησαν πως "μυριζει μπαρούτι" αυτό που κάνει κι εγώ προσωπικά του έκανα νύξη για το S2E.

Να είχε άποψη πραγματική, βγαλμένη από τη δικιά του προσωπική εμπειρία και να μπορούσε να την τεκμηριώσει, να το δεχτώ και να υπερασπιστώ το δικαίωμά του να την έχει. Αλλά δεν ήταν αυτή η συμπεριφορά του! Το να έρχετε κάποιος και να μου τι λέει για κάτι που ο ίδιος δεν ξέρει παρα μόνο από ότι άκουσε από εδώ κι από εκεί και να επιμένει σ'αυτό μόνο και μόνο για να μας πάει κόντρα, και αν αυτή η κόντρα πάει ένα σκαλί παραπάνω με το να παραποιεί ένα nickname, ε sorry αλλά δε θα τον πω έξυπνο άνθρωπο!

Αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη για οποιοδήποτε θέμα και κακώς μας φέρεστε ιδιαίτερα (όσοι το κάνετε) επειδή μιλάμε για ένα κινούμενο σχέδιο ή επειδή είμαστε στην πλειοψηφία μας γυναίκες. Δεν είμαστε ούτε Ελίζες, όπως μας έχει πει ο Starbuck, ούτε γατούλες όπως μας έιπες εσύ, ούτε οτιδήποτε άλλο τόσο στερεότυπο όπως κι εσείς δεν είστε γουρούνια ή οτιδήποτε άλλο συνηθίζει να λέγετε απ'το φύλο μου. Είμαστε άνθρωποι και αν μας θίξουν, θα αντιδράσουμε.

Το έιπα και στο προηγούμενο ποστ, το ξαναλέω και εδώ. Μπαίνουμε για να περάσουμε καλά και για να πούμε 2 κουβέντες, όχι για να αναβιώσουμε

καταστάσεις νηπειαγωγίου που τα αγόρια έρχοντε να πειράξουν τα κορίτσια.
 
Δ2Ε πρέπει να σταματήσουμε να γράφουμε παράλληλα... λολ..
 
Με μεγάλη έκπληξη έρχομαι σήμερα και διαβάζω όλον αυτό τον χαμό μαζί με τις βρισιές και προσβολές της D2E. Για να δούμε..

Wally είπε:
@D2E,StarbackΝα πω εξ αρχης οτι δεν εχω παρακολουθησει τους λογους της κοντρα σας αλλα θα πω οτι μου φαινεται καπως παραξενο να σκοτωνεστε για εναν καρτουν χαρακτηρα.(αν ειναι αυτος ο λογος)

Δεν την παλευω να δω την ολη στιχομυθια σε τοσες δεκαδες σελιδες αλλα θα παρακαλουσα να "τριμαρετε" λιγακι τα ποστ σας.
δεν είναι δεκάδες οι σελίδες.. στην πραγματικότητα αρκεί να ρίξεις μια ματιά στις 90-93..

Wally είπε:
Επισης για να πω και την αληθεια αν το ποστ της D2E ειχε γινει απο αρρεν μελος θα το αντιμετωπιζα αλλιως.
αυτό πάλι γιατί; Δεν το καταλαβαίνω.. δεν δικαιούμαστε εδώ πέρα όλοι ίσης μεταχείρισης; Δεν είμαστε όλοι ισότιμοι σε αυτό το φόρουμ; Αυτό είναι πολύ κρίμα!

Το θέμα ξεκίνησε όταν εξέφρασα σε αυτό το θρεντ μια διαφορετική άποψη με μια διάθεση χιούμορ. Είδα πως τα κορίτσια που γράφουν συχνά σε αυτό το θρεντ (και προφανώς τους ανήκει) δεν πιάσανε το χιούμορ μου και δεν τους άρεσε η άποψή μου και γι αυτό τους άδειασα την γωνιά και δημιούργησα ένα άλλο θρεντ, την Ελιζανή Αδελφότητα. Εκεί φαίνεται πως ο κόσμος έπιασε μια χαρά και το χιούμορ και την άποψή μου αφού 8 ψηφίσαμε πως η Ελίζα είναι ένα σέξυ κορίτσι.. Να μείνουν και τα κορίτσια μόνες στο θρεντ τους, να μπορούμε κι εμείς να πούμε την διαφορετική μας άποψη και να κάνουμε το χιούμορ μας..

Πολλές φορές γουστάρουμε τον "κακό". Πολύ σχετικά, θυμηθείτε τον Γούντυ Άλλεν σε εκείνη την ταινία που παραδέχεται πως "εγώ δεν γούσταρα την Χιονάτη αλλά την κακιά μάγισσα". Εάν τα κορίτσια ταυτίζονται με την Κάντυ, αυτό δεν σημαίνει πως εγώ δεν μπορώ να προτιμώ την Ελίζα. Βέβαια έτσι πως εξελίσσεται όλο αυτό το θέμα αυτό μου λέτε.. "όχι, θα γουστάρεις την Κάντη. Κι αν τέλως πάντων γουστάρεις την Ελίζα δεν θα το λες!"

Δηλαδή, η μειονοτική άποψη δεν έχει θέση σε αυτήν την δημοκρατία; Ακόμη κι αν πούμε πως είναι από αντίδραση.

Ίσως εάν βυθιζόμουν περισσότερο στον κόσμο της Κάντης και άρχιζα να μιλώ περισσότερο με τα κορίτσια για το θέμα, στο τέλος να έβλεπα τα πράγματα από την σκοπιά τους και να γινόμουν κι εγώ Καντικός. Δεν θέλω όμως. Μου αρέσει από εδώ που τα βλέπω. Μεμακρισμένα και διαφορετικά.

Με την D2E δεν έχω τίποτε το προσωπικό κι ούτε έχουμε ανταλλάξει κάποιο π.μ. μέχρι τώρα. Προσωπικά δεν της έχω απευθύνει ούτε μια προσβλητική λέξη –ελέγξτε τα μηνύματά μου– σε αντίθεση από τις βρισιές που δέχτηκα εγώ και την ντροπιαστική προσβολή της συζύγου μου! Πραγματικά δεν έχω τίποτε με το κορίτσι. Πώς θα γινόταν αφού ούτε την γνωρίζω..

Το S2E πράγματι είναι παραλλαγή του D2E και θα το βγάλω από το avatar με την πρώτη ευκαιρία που θα καθίσω στο PhotoPaint..

Τώρα μερικά δυσάρεστα αποσπάσματα:

Death2Eliza είπε:
λοιπον,τελικα ομως εισαι τοσο καραγκιοζης

φαινεται πως εισαι τοσο γελοιος

αντρακια σαν κ εσενα τα τρωω για πασατεμπο

εισαι απλα ηλιθιος.

αντε, τυχερη θα ειναι η γυναικα σου σημερα!!! :bananafuck:
κι εδώ έρχομαι ξανά σε εσένα φίλε Wally..

Wally είπε:
Επισης μερικα ποστ του Starback με ενοχλησαν αρκετα (και αν μαλιστα ισχυουν τα λεγομενα της D2E οτι την προσεβαλε,ακομα χειροτερα!)
Πού είδες κάτι αντίστοιχο –έστω στο ελάχιστο– σε δικό μου μήνυμα; Επιμένω να μου το υποδείξεις.. Ποιος προσβάλει ποιον και γιατί νοιώθω πως με αδικείς με την στάση σου και πως μεροληπτείς υπέρ της D2E; Φρόντισα ποτέ να μην αρπαχτώ από τα εχθρικά μηνύματα της D2E που εύκολα θα μπορούσα να είχα κάνει. Προτίμησα απλά να τους αδειάσω την γωνιά και να μεταφέρω την αιρετική άποψή μου σε έναν νέο θρεντ.

Παρακαλώ να μείνει η Ελιζανή Αδελφότης ως έχει, 13 άτομα συμμετείχαν στην ψηφοφορία και αποτελεί και τον χώρο για την άλλη άποψη. Από αυτό το θρεντ σβήστε ό,τι θέλετε. Δυστυχώς δίνει την αίσθηση πως είναι ιδιόκτητο και χωράει συγκεκριμένα πράγματα.

Ευχαριστώ τον Μάνο και τον Τελαμώνα για τις πιο αντικειμενικές τοποθετήσεις τους που πιστεύω πως ευνοούν το αίσθημα ισονομίας και δικαίου στο φόρουμ.

Χαιρετισμούς,

Δημήτρης
 
Για στακα βρε Starbuck...

Μην αρχιζεις τα περι ισοτιμιας και αλλα χαριτωμενα.Δεν ειναι ουτε δικαστηριο εδω,ουτε παιδικος σταθμος.Το ποστ εγινε για να μην εκτραχυνθουν περαιτερω τα πραγματα.Θεωρησα οτι ηταν ΠΡΟΦΑΝΕΣ.

Ευτυχως ή δυστυχως υπαρχει μια μεγαλυτερη ανοχη στις γυναικες.Στην κανονικη ζωη (που πολλοι μπλεκουν με τα φορα) αν καποιος με προσβαλει στο δρομο δεν το εχω σε τιποτα να του σπασω τα μουτρα (ή να προσπαθησω).Δεν θα το κανω αν ειναι γυναικα.Τωρα γι αυτο μπορεις να κατηγορησεις τη νοοτροπια και τις καταβολες του Δυτικου κοσμου (αλλα οχι εδω μεσα)

Αρχισες μια πλακα,ειδες οτι δεν πηγε,συνεχισες και εισεπραξες μια ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ επιθεση απο την D2E.

Δεν θα κατσω να κανω το δικαστη ποσο μαλλον σε ενα θεμα (Candy) που δεν με ενδιαφερει.

Αν ασχολιοσουν λιγο παραπανω με το με-τη-τσιμπλα-στο-ματι ποστ μου θα καταλαβαινες οτι ψεγω κυριως την D2E.

Κανονιστε λοιπον να κατεβασετε τους τονους διοτι τα reality δεν ειναι επ απειρον ανεκτα εδω μεσα
 
"when you mess with the bull, you get the horns"

ασε τις πολλες κουβεντες κ βγαλε το νικ μου απο απουδηποτε το χρησιμοποιεις.

κ μην διαβαζεις μονο οτι θελεις, ειπα 100 φορες να κρατησεις το thread σου, δεν με απασχολει αυτο, ουτε ηρθα εκει να ποσταρω.

δεν χρειαζονται τα quote, ξερουν ολοι πολυ καλα τι ειπα, ματακια εχουνε.

κανε αυτα που πρεπει να κανεις κ τραβα παιξε με τα αλλα παιδακια οπως σου ειπα απο νωρις να κανεις, οκ?

δεν εισαι ο μονος ξυπνιος εδω μεσα ξερεις!

μην το παιζεις προσβεβλημενος, αφου το ξεκινησες αυτο να το λουστεις τωρα.

κ οπως ακριβως ειπες δεν με ξερεις, οποτε επρεπε να σκεφτεις λιγο περισσοτερο πριν οικειοποιηθεις τα προσωπικα μου στοιχεια.
 
:sad::sad::sad:.Καταλαβαίνω απόλυτα την D2E και μπορώ να δικαιολογήσω την στάση της εχω βρέθει στο παρελθόν σε παρόμοια θέση και μάλιστα στο ίδιο thread.Όλη αυτή η κατάσταση, μου έχει προξενήσει λύπη μια και στεναχωρέθηκε η D2E, που θεωρώ την προσφορά της στο thread candy candy ανεκτίμητη,απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να ανέχομαι κάθε φορά κάποιον που σχολιάζει στο thread candy candy μόνο και μόνο για να κάνει χιούμορ(κατʼεμέ καθαρή ειρωνία)απέναντι στο anime.Δεν θα ήθελα να σχολιάσω τίποτα παραπάνω:sad::sad:
 
νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα. Το μοναδικό μήνυμα που έστειλα πριν λίγο νοιώθω πως αρκεί.. Όπως πάντα προσπάθησα να μην καταφερθώ εναντίον κανενός σε αντίθεση με άλλους..

Death2Eliza είπε:
κ οπως ακριβως ειπες δεν με ξερεις, οποτε επρεπε να σκεφτεις λιγο περισσοτερο πριν οικειοποιηθεις τα προσωπικα μου στοιχεια.
παρεμπιπτόντως το νικ δεν αποτελεί προσωπικό στοιχείο και μάλιστα στο παρελθόν μας έχεις ομολογήσει πως κι εσύ από αλλού του πήρες το Death to Eliza. Τώρα για να διευκολύνω την κατάσταση όντως θα το αφαιρέσω από το αβαταρ.

bi-bi είπε:
απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να ανέχομαι κάθε φορά κάποιον που σχολιάζει στο thread candy candy μόνο και μόνο για να κάνει χιούμορ(κατ₼εμέ καθαρή ειρωνία)απέναντι στο anime.Δεν θα ήθελα να σχολιάσω τίποτα παραπάνω:sad::sad:
ειρωνία και σου φαίνεται άσχημη; φαντάσου να σε βρίζουν ανοιχτά και κατάφορα εσένα και τον άνθρωπό σου..
 
Starbuck είπε:
ειρωνία και σου φαίνεται άσχημη; φαντάσου να σε βρίζουν ανοιχτά και κατάφορα εσένα και τον άνθρωπό σου..
Εσπειρες ανεμους, θα θερισεις θυελλες! ...
 
Starbuck είπε:
παρεμπιπτόντως το νικ δεν αποτελεί προσωπικό στοιχείο και μάλιστα στο παρελθόν μας έχεις ομολογήσει πως κι εσύ από αλλού του πήρες το Death to Eliza. Τώρα για να διευκολύνω την κατάσταση όντως θα το αφαιρέσω από το αβαταρ.
ναι το πηρα απο το αλλο φορουμ που το χρησιμοποιω κ εκει η ιδια κ το εβαλα κ εδω, αυτο εννοεις? :confused:

αντε πουλακι μου, να σβησω κ εγω τα ποστς μου, να μην πρηζουμε κ τους αλλους περαιτερω.
 
keepitcleanlogoev3.gif
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα