Candy Candy...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
to arxeio den katebainei !

yparxei kapoio problima ?
 
Οι τσουπρες παντως δεν σφυριξαν οτι υπαρχει φρεσκο πραμα... :D
 
@Exetlaios Γραψε thanks να δεις το φως το αληθινο !!!! :biglaugh:

@Wally Αχα !!! Για κατσε να παρω κανα δυο τηλεφωνα :rolleyes:
 
ΒΡΗΚΑ τα επεισοδια στο youtube.ειναι με τη σειρα?ξεκινανε δηλαδη απο την τελευταια σελιδα?επισης ξερει καποιος να μου πει ποιο επεισοδιο ειναι η σκηνη της καντυ με τον τερυ στην σκαλα?(δεν θα την ξεχασω ποτε!!)
 
Γεια σας και από εμένα σε όλους τους Candy-fan

είμαι καινούργιο μέλος στην παρέα σας, είπα το πρώτο μήνυμα να το

γράψω σε αυτό το θέμα γιατί χάρης την Candy ανακάλυψα το φόρουμ αυτό.

Μέσα στης 10 μέρες που πέρασαν είδα ξανά μετά από 20 χρόνια όλα τα επεισόδια της Candy Candy (μέσω YouTube) και μετά από τόσα χρόνια κατάλαβα πως αυτή η παιδική σειρά μας έβαλε πολύ ρομαντισμό μέσα μας.

Επί τι ευκαιρία μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω την μουσική την σειράς

(εννοώ την μουσική επένδυση).

NIRIA αυτή η σκηνή είναι στο επεισόδιο 99 στο β μέρος στο 10:14
 
Καλωσορίζω τα δύο νέα μέλη στο GRM.:wavey:Αν έχετε την υπομονή να διαβάσετε όλο το thread της Candy θα βρείτε πολλές πληροφορίες και υλικό.Τα βιντεάκια που βλέπετε στο youtube είναι μια πολύ οργανωμένη προσπάθεια ατόμων που αγαπούν πολύ την Candy και που έχουμε την τιμή να φιλοξενούμε μερικά από αυτά ως μέλη στο φορουμάκι μας. :clap: :clap:
 
καλη χρονια κ απο μενα :D

ζηταω ειλικρινα συγγνωμη που ξεχαστηκα κ παραμελησα να ενημερωσω για το νεο πακετο!:down:

να ενημερωσω ομως για αυτους που θελουν πιο αμεση ενημερωση κ δεν με εμπιστευονται πλεον οτι θα τους την προσφερω (:down: ξανα) , οτι στο καναλακι των candyingreekproject στο youtube, υπαρχει κ το λινκ του blog της ομαδας, οπου γινονται updates σχετικα με τις κινησεις της.

γενικα συμβαινουν διαφορα που απαιτουν αρκετη τρεχαλα, ελπιζουμε να πανε ολα καλα κ να σας εχουμε νεες εκπληξεις μεχρι τον φεβρουαριο.. αν οχι, τι να κανουμε, καλη καρδια, δεν βαριεσαι!! :)
 
Προς στιγμην φοβηθηκαμε οτι μας ξεχασες ;)
 
ξεχνιεστε εσεις βρε?:biglaugh:

απλα ο λιγος ελευθερος χρονος παει αναγκαστικα στην καντυ τελευταια..

το αιμα μας εχει πιει! λολολολ!

ελπιζω να τα βρεθουμε καποια στιγμη κ να (φερω το νεο μου σελ κ ποτηρι καντυ του '78) τα πουμε ιν περσον! :)

εντιτ: ρε παιδια, μια κ ψιλομαζευτηκαμε εδω, να σας ρωτησω για να μην ανοιγω νεο τοπικ..

θυμαται κανεις μια σειρα 6 επεισοδιων με κουκλες οπου θεμα ειχε εργα του Σαιξπηρ?

πρωταγωνιστουσε ο παυλιδης.
 
Starbuck φίλε μου, με το νέο άβαταρ που επέλεξες προβλέπω σφοδρές εμφύλιες συγκρούσεις μεταξύ Candy sisters και Elisa brotherhood. :lasercannon: :takethat: :polyvolo: :behead: :armed: :gun: :bash:

Peace upon you, my retro-brethren...

Είμαι πολύ περίεργος να μάθω πάντως τί σημαίνει το "S" στο "S2E"!
 
Sofologiotatos είπε:
Starbuck φίλε μου, με το νέο άβαταρ που επέλεξες προβλέπω σφοδρές εμφύλιες συγκρούσεις μεταξύ Candy sisters και Elisa brotherhood. :lasercannon: :takethat: :polyvolo: :behead: :armed: :gun: :bash:
Peace upon you, my retro-brethren...

Είμαι πολύ περίεργος να μάθω πάντως τί σημαίνει το "S" στο "S2E"!
Επειδη μπορω να φανταστω τι σημαινει το "S", μηπως θα πρεπει να καλεσω τον Moderator του thread να βαλει "ταξη"???

Telamona, ηρωα του Τρωικου πολεμου, που εισαι??????
 
Domniki είπε:
Επειδη μπορω να φανταστω τι σημαινει το "S", μηπως θα πρεπει να καλεσω τον Moderator του thread να βαλει "ταξη"???
Telamona, ηρωα του Τρωικου πολεμου, που εισαι??????
Δομνίκη, για να μείνει εδώ το θρεντ αμόλυντο από την Ελιζαλαγνεία μας, έχω μεταφέρει την σχετική συζήτηση εδώ

το S βεβαίως σημαίνει Sweets to Eliza και δεν χρειάζεται να βάλεις τον μοντ να καθαρίσει.. απ' όσο έχω διαπιστώσει σε όλα τα κορίτσια αρέσουν τα γλυκά..
 
Όπως είχα γράψει παραπάνω έψαχνα για την μουσική της Candy

μετά από μια βόλτα στο internet στη σελίδα http://www.candyforever.com/musica2.htm

εν μέρη βρήκα αυτό που ήθελα :)

(δεν ξέρω αν το έχει πει κάποιος παραπάνω αλλά μόλις το βρήκα είπα να σας το σφυρίξω) :shout:
 
Καλή δουλειά Eretzoum31! :thumb: Καλώς ήρθες στο Forum!

Μια μελωδία που πάντοτε με συγκινούσε ήταν αυτή που αναφέρεται ως Terry's Song ! Εκπληκτικό κομμάτι! Πολλές όμορφες εικόνες γεννιούνται στην φαντασία μου στο άκουσμα του και αναπολώ με νοσταλγία τις ανεκτίμητες στιγμές που μου χάρισε η γλυκιά μας Candy!

Εδώ θα ήθελα να σχολιάσω γενικά τον ήχο αυτού του Animation! Η μουσική είναι κυριολεκτικά εκπληκτική! πανέμορφα συμφωνικά όργανα (κυρίως ζεστά έγχορδα) αναδεικνύουν "διακριτικά" -σχεδόν βελούδινα τα όσα βλέπουμε , γεμίζοντας σε με μια "αλλόκοτη" αισιοδοξία!Εκεί που σε έχει καταλάβει μια γλυκιά ευφορία και ένα αφελές χαμόγελο σχηματίζεται στο πρόσωπο σου, ξαφνικά η μουσική σταματά απότομα δίνοντας έμφαση στον διάλογο που ακολουθεί , για να ξαναρχίσει μετά από λίγο σε ένα τελείως διαφορετικό μοτίβο ανάλογα με την τροπή που πήρε η υπόθεση! Εκπληκτικό!

Δεν θα ήταν υπερβολή να πούμε ότι η Candy θα μπορούσε χωρίς καμιά μετατροπή να σταθεί άνετα ακόμα και ως ραδιοφωνική παραγωγή χωρίς μάλιστα να χάνεις τίποτα από τα όσα γίνονται!!Τόση εκφραστική δύναμη έχει αυτό το έργο τέχνης! Tόση μαγεία και ομορφιά εκπέμπει!

candydvd583vk2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο συνθέτης Takeo Watanabe που συνέθεσε την μουσική της Candy ήταν ένας εξαίρετος μουσικός, με κλασσική παιδεία και μεγάλη πείρα στη σύνθεση κομματιών για ανιμε και ταινίες. Ήταν ένας απ'τους κορυφαίους στο είδος του!

http://us.vdc.imdb.com/name/nm0913874/
 
Καλά μου φαίνεται ότι έλειψα αρκετό καιρό......για να καταλαβώ τι γίνεται θα πρέπει να διαβάζω 1 μέρα τουλάχιστον. :) :) :) :) :) .Καλά δημιουργήθηκε και eliza brotherhood;;;;;;;:animeek::animeek::animeek:Σε λίγο θα χαρακτηριστεί και ο Neal ότι ηταν το καλόψυχο και ευγενικό παιδί του anime μετα τον Albert,Antony και Terry φυσικά........ έλεος τι άλλο θα ακούσω το 2008;;;;;;;
 
Τι αλλο ??? μα καλα που χαθηκες τοσο καιρο δεσποινις ????
 
Εμ,ετσι ειναι,αν μενεις εκτος GRM,χανεις τις εξελιξεις...!

Welcome back bi-bi..! :)

(Κατι μου λεει οτι θα κανω join στο Eliza-hood...! :D )
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα