Candy Candy...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
QueenofHearts είπε:
Ο συνθέτης Takeo Watanabe που συνέθεσε την μουσική της Candy ήταν ένας εξαίρετος μουσικός, με κλασσική παιδεία και μεγάλη πείρα στη σύνθεση κομματιών για ανιμε και ταινίες. Ήταν ένας απ'τους κορυφαίους στο είδος του!
http://us.vdc.imdb.com/name/nm0913874/
Δεν το ήξερα αυτό! Thanks QueenofHearts! :)
 
Η μουσικη της σειρας ειναι πραγματικα υπεροχη.

Και για μια ακομη φορα ο Turrican μας εκλπησσει με τις γνωσεις του!
 
QueenofHearts είπε:
Ο συνθέτης Takeo Watanabe που συνέθεσε την μουσική της Candy ήταν ένας εξαίρετος μουσικός, με κλασσική παιδεία και μεγάλη πείρα στη σύνθεση κομματιών για ανιμε και ταινίες. Ήταν ένας απ'τους κορυφαίους στο είδος του!
http://us.vdc.imdb.com/name/nm0913874/
Καμία σχέση με τον Ken Watanabe;:heart:

607928172.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Domniki είπε:
Η μουσικη της σειρας ειναι πραγματικα υπεροχη. Και για μια ακομη φορα ο Turrican μας εκλπησσει με τις γνωσεις του!
Καλή μου Domniki σε ευχαριστώ και πάλι για την καλοσύνη σου μα με έχεις υπερτιμήσει!

Εδώ θα είμαι πάντα στο πιο αθώο και όμορφο thread του GRM και θα μαθαίνω από όλους-όλες εσάς ! :)

Έχω ακόμα τόσα να πω και τόσα να μοιραστώ μαζί σας. :)
 
παντως να πω για το σαουντρακ οτι ειναι πολυ καταθλιπτικο!

εξω απο ελαχιστα κομματια βεβαια που ειναι πιο ζωηρα.

μονο ενα δεν αντεχω να ακουσω, αυτο του κλιν!

ανατριχιαζω με το βαλσακι, συγκινουμαι με τις γκαιντες κ ταξιδευω με το anthony adore..

κοιταχτε ας πουμε, ποσο διαφορετικα ειναι τα θεματα τερρυ κ αντονυ.

ο συνθετης διαλεξε μουσικα οργανα που ταιριαζαν στην προσωπικοτητα του καθενος.

του αντονυ εχει πιο κλασσικο υφος, ενω του τερρυ ειναι πιο μοντερνο..

ιδιοφυια ο takeo!
 
Εκπληκτικό είναι επίσης και το πάντρεμα της εικόνας ,ήχου και σκηνοθεσίας στα επ. 24-25 όπου η αντίστροφη μέτρηση για το χρυσό αγόρι έχει αρχίσει...
 
αστα να πανε.. :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

ειναι ολα τοσο καλοδουλεμενα εκει, ωστε να γονατισεις τελειως οταν θα .... γινει το κακο.. διαολε..

για να κανουμε κ ενα ευχαριστο διαλλειμα:

το νεο μου σελ, δωρο κ αυτο απο την φιλη/καντυσιστερ φριντα που μενει στην αμερικη κ ηταν στην προσωπικη της συλλογη:

celnurse.jpg


... και (ναι, με επιασε επιδειξιομανια) το συλλεκτικο ποτηρι που μου εκανε δωρο η μεγαλυτερη αντονικια στον πλανητη, helene απο γαλλια. ειναι του 1978 με τα copyrights επανω (mizuki-igarashi-toei).. δεν χρειαζεται να σας πω πως αισθανομαι για ολα αυτα..

caglass.jpg


caglass.jpg

celnurse.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Death2Eliza είπε:
... και (ναι, με επιασε επιδειξιομανια) το συλλεκτικο ποτηρι που μου εκανε δωρο η μεγαλυτερη αντονικια στον πλανητη, helene απο γαλλια. ειναι του 1978 με τα copyrights επανω (mizuki-igarashi-toei).. δεν χρειαζεται να σας πω πως αισθανομαι για ολα αυτα..
caglass.jpg
Eιναι πανεμορφο :clap: :clap: :clap:
 
που'σαι συ?

θα τα δεις απο κοντα την παρασκευη! :)
 
Καλησπέρα σε όλους παιδιά! Μπήκα σε αυτό το forum προχθές και κυριολεκτικά κόλλησα!
 
Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι ότι το thread αυτό λειτουργεί στο να προσελκύει νέα μέλη στο forum όπως η γύρη τις μέλισσες στα λουλούδια... Σίγουρα το νο.1 thread σε attractiveness δύναμη (αν δεν υπάρχει τέτοιος όρος τον κατοχυρώνω) :)

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!
 
καλησπερα! :)

τιμη μας που περασες πρωτα απο αυτο το αγαπημενο thread!

καλη διασκεδαση!
 
Death2Eliza είπε:
καλησπερα! :) τιμη μας που περασες πρωτα απο αυτο το αγαπημενο thread!

καλη διασκεδαση!
Δε θα μπορούσα να κάνω και αλλιώς! Το δηλώνω απ'την αρχή: Είμαι Candyfan και θέλω να προαχθώ σε Candysister!:angel2:

Ποια είναι η διαδικασία; Περνάς από κάποιου είδους εξετάσεις;:animeek:

nessie είπε:
Δε θα μπορούσα να κάνω και αλλιώς! Το δηλώνω απ'την αρχή: Είμαι Candyfan και θέλω να προαχθώ σε Candysister!:angel2:Ποια είναι η διαδικασία; Περνάς από κάποιου είδους εξετάσεις;:animeek:
Και επειδή είμαι και ψιλοάσχετη από forum :nervous: και δεν έχω ιδέα πώς να κάνω περισσότερα από ένα quote στο ίδιο post :animeek: ,ένα μεγάλο ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
lol!

οχι καλε! αν εισαι καλο παιδι αρκει! ξερεις... με καντικες αρχες! οκ, οχι τοσο τραβηγμενα οσο η καλη μας καντουλα..

ξερεις, εχω μπλουζακι με σενα, το ειχα παρει απο σκωτια.. ειχα παει κ στην λιμνη κ δεν εμφανιστηκες βρε διαολε, κ περιμενα με την μηχανη στο χερι.. :icon_cry:
 
Death2Eliza είπε:
lol!οχι καλε! αν εισαι καλο παιδι αρκει! ξερεις... με καντικες αρχες! οκ, οχι τοσο τραβηγμενα οσο η καλη μας καντουλα..

ξερεις, εχω μπλουζακι με σενα, το ειχα παρει απο σκωτια.. ειχα παει κ στην λιμνη κ δεν εμφανιστηκες βρε διαολε, κ περιμενα με την μηχανη στο χερι.. :icon_cry:
Πλάκα με κάνεις!!! Πού γύριζα πάλι; :cool:
 
αυτο αναρρωτιομουν κ εγω οταν πλεον διαπιστωσα πως δεν γινομουν πλουσια αφου δεν εμφανιζοσουν να σε φωτογραφισω:mad:
 
Death2Eliza είπε:
αυτο αναρρωτιομουν κ εγω οταν πλεον διαπιστωσα πως δεν γινομουν πλουσια αφου δεν εμφανιζοσουν να σε φωτογραφισω:mad:
Να σου στείλω μια live, αλλά θέλω ποσοστά... :biglaugh:
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας nessie! :)

Αγαπητή Death2Eliza έπαθα πλάκα με τα αποκτήματα σου!!! :eek:

Είναι πια γεγονός ότι αυτό το thread έχει γίνει πολύ δημοφιλές! Τόσο που νοιώθω ότι πια μας περιορίζει. Μήπως θα έπρεπε κάποια στιγμή να σκεφτούμε την δημιουργία ενός αυτόνομου Candy sub forum; Είναι τόσο πολλά αυτά που συζητάμε εδώ μέσα που ήδη η αναζήτηση τους έχει γίνει προβληματική...
 
:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

σαν σκουληκακι/δολωμα σε πετονια εισαι εκει καλε!

καμια πιο αποκαλυπτικη δεν εχεις?

ωχ, εχουμε ξεφυγει απο το θεμα, βλεπω κ την βασιλισσα εδω..:nervous:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα