Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Domniki είπε:
Ο Τερρυ στερημενος??? Ημαρτον, αυτος ειναι που θα ειχε τις περισσοτερες: κουκλος ταλαντουχος ηθοποιος, τζεντλεμαν, Βρετανος (αχ αυτη η προφορα) και απιστευτα γοητευτικος. Αλλο στοιχειο που με συναρπαζει στον Τερρυ: μπορει να εχει οποια θελει, αλλα αυτος προτιμα την Καντυ. Για τον Τερρυ η Καντυ δεν ειναι ενας συμβιβασμος: ειναι ο κοσμος ολος...αχ, πολλα συννεφακια μαζευτηκαν σημερα και με βλεπω να ανεβαινω σε ενα ροζ :rofl:
Όποιος έχει τη μύγα... :diablotin:

Εγώ δεν ανέφερα τον Τέρρυ...

Θα μπορούσε να ήταν ο Τομ, ο Άρτσυ,ο Νηλ...

Domniki είπε:
Αλλα η Καντυ πρεπει να ειναι με τον Τερρυ :clap:
Γιατί πρέπει;;;;;

Ο Άλμπερτ έχει περισσότερα δικαιώματα καθότι πιό παλιός! 110 επεισόδια

εμπλέκεται στη ζωή της Κάντυ!!!!:biglaugh:

Arwyn-t είπε:
Ας αποφασισει! Κι ααααααν με απορριψει (πραγμα αδυνατο τετοια κοπελαρα που ειμαι :p ), δεν πειραζει, αυτος θα χασει! Με περιμενουνε αλλοι, με πρωτο και καλυτερο τον Δοκτωρα :love:, ο οποιος οχι μονο στη Γη αλλα και σε ολο το χρονο και το συμπαν ταξιδακια θα με παει! Beat that, Albert dear!!! :tease: :biglaugh:


:devil:
Τέλεια!!!!!

Μία λιγότερη!!!!!!

:rofl: :rofl: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Domniki είπε:
Οι Ζυγοι εχουν τρελλα με την εμφανιση! Δεν βγαινουν απο το σπιτι αν δεν ειναι στην τριχα και αν δεν φορανε ασορτι παπουτσι-τσαντα-καπελο, κτλ. Η Αννυ θα μπορουσε να ειναι Ζυγος, η Καντυ ποτε. Ο Αρτσυ θα μπορουσε να ειναι Ζυγος, η Καντυ ποτε.
Επισης η Καντυ ειναι πολυ αποφασιστικη και ποτε δεν βρισκεται σε διλημμα. Στα 115 επεισοδια χρειαστηκε πολλες φορες να παρει δυσκολες αποφασεις αλλα τις παιρνει γρηγορα και τις τηρει. Οι Ζυγοι αλλαζουν γνωμη 100 φορες το δευτερολεπτο. Ο Κριος της ταιριαζει περισσοτερο. Και φυσικα ταιριαζει παρα πολυ με τον Τερρυ (Κριος-Υδροχοος=> σχεση παθους).
Σου έχουμε κάνει κάτι οι ζυγοί αγαπητή Domniki?

Δε συμφωνώ σε τίποτα μαζί σου...

Εντάξει αλλάζουμε γνώμη 100 φορές το δευτερόλεπτο αλλά για ασήμαντα πράγματα σαν αυτά που αναφέρει η Juanita. Όταν πρόκειται για σοβαρές αποφάσεις απλά μπορεί λίγο να την καθυστερήσουμε την απόφαση (επείδη τη ζυγίζουμε ξανά και ξανά) αλλά την πέρνουμε ξεκάθαρα.

Τώρα για το ντύσιμο, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο τόσα χρόνια ούτε σε εμένα ούτε σε φίλη Ζυγό. Προσωπικά για ότι αφορά εμένα θα έλεγα το αντίθετο.

Τις περισσότερες φορές ότι βρω μπροστά μου βάζω και θεωρώ ιδιαιτέρως βαρετό το να κάθομαι να διαλέγω τι να βάλω. => Αποφασίζω αμέσως.

Εντάξει καμιά φορά όλοι νοιώθουν μια ανασφάλεια (όχι μόνο οι Ζυγοί) και μπορεί να μην μπορούν να αποφασίσουν τι να βάλουν (εγώ προσωπικά 2-3 φορές το χρόνο)
 
Juanita είπε:
Τέλεια!!!!!
Μία λιγότερη!!!!!!

:rofl: :rofl:
Καλα, πλακα εχεις! Απο τη μια λες οτι εισαι μονη αλμπερτικια, χωρις κατανοηση και συμπαρασταση, και απο την αλλη χαιρεσαι να με "ξεφορτωνεσαι", εμενα τη μονη σου συμμαχο! Καλααααα.... :tsktsk: :p :diablotin: :biglaugh:

Παντως αν ειναι ο Αλμπερτ να μην μπορει να διαλεξει μεταξυ μας, τοτε θα σου κανω την χαρη να τον αφησω σε σενα (ειδες μεγαλη καρδια που εχω; :heart: ) και γω, οπως ειπα, θα παρω τον Δοκτορα (που δεν γερναει, δεν αρρωσταινει, δεν εχει Ελρόυ, δεν εχει υποχρεωσεις) και θα φυγουμε σ' αλλη γη, σ'αλλα μέρη! :anim-roll: :biglaugh:

:devil:
 
H Candy μας έχει σημασία τι θα αποφάσιζε!!! Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν εδώ θα μας έλεγε Anthony!!! :animrolleyes:

Για να ρωτήσω και κάτι τις Άλμπερτικές!!!! :diablotin:

Έχετε σκεφτεί ποτέ κυρίες μου ότι αν ο Άλμπερτ έμοιαζε στην παιδική του ηλικία εμφανισιακά με τον Anthony (φτυστός ήταν!) μπορεί να μοιάζανε πολύ και σαν ενήλικες;;;;

Τι έχετε να πείτε τώρα;;; :rofl:

Δεν το ξανασκέφτεστε καλύτερα;;;:animrolleyes:
 
kyriazisv είπε:
Σου έχουμε κάνει κάτι οι ζυγοί αγαπητή Domniki?
Ωχ, κ'αλλος Ζυγος στην παρεα :) Φυσικα και δεν μου εχουν κανει τιποτα κακο. Το αντιθετο μαλιστα: η αδερφη μου και οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι Ζυγοι. Κατα ενα περιεργο τροπο περιτριγυριζομαι απο Ζυγους που δεν μπορουν να αποφασισουν και θελουν να ακουσουν την γηινη αποψη ενος Παρθενου, για να πραξουν το αντιθετο :diablotin: χαχαχα. Με τους Ζυγους εχω τις καλυτερες σχεσεις, και η αδερφη μου λεει οτι αυτο συμβαινει επειδη ειστε υπεροχα παιδια. Γενικα τα παω πολυ καλα με τα ζωδια του αερα...μαλλον το τραβαει ο οργανισμος μου το συννεφακι :diablotin:

Παντως αυτο με τους Ζυγους και την εμφανιση ειναι καρατσεκαρισμενο! Δεν εχω γνωρισει κανενα που να μην ειναι παντα περιποιημενος/η και στην τριχα.
 
Domniki είπε:
Δεν εχω γνωρισει κανενα που να μην ειναι παντα περιποιημενος/η και στην τριχα.
Μέχρι που θα με δεις εμένα με παλτό από πάνω και αθλητικό παπουτσάκι nike από κάτω και θα πειστείς περί όσων αναφέρω... :biglaugh:
 
Εγώ να μη σχολιάσω εμφάνιση δική μου :biglaugh:
 
Καλέ αφήστε τις εμφανίσεις γιατί σε λίγο θα κάνουμε διαγωνισμό ποιος εμφανίζεται πιο χάλια δημόσια. Και ότι και να λέτε θα σας κερδίσω όλους! Το πως κυκλοφορώ στη δουλειά τελευταία ούτε κι εγώ δεν ξέρω ακόμα πως το κάνω και πηγαίνω έτσι!

Σχετικά με το θέμα μας, νομίζω ότι ο Turrican έχει ένα πολύ καλό point. Κάτι μου λέει πως ο Άντονυ σε μεγαλύτερη ηλικία θα έμοιαζε πολύ με τον Άλμπερτ. Αυτό βέβαια ενισχύει κάπως και την άποψη ότι η Κάντυ τελικά διαλέγει Άλμπερτ. Θα της θυμίζει και τον Άντονυ...

Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται περί θείου και ανηψιού.
 
Turrican είπε:
H Candy μας έχει σημασία τι θα αποφάσιζε!!! Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν εδώ θα μας έλεγε Anthony!!! :animrolleyes:
Για να ρωτήσω και κάτι τις Άλμπερτικές!!!! :diablotin:

Έχετε σκεφτεί ποτέ κυρίες μου ότι αν ο Άλμπερτ έμοιαζε στην παιδική του ηλικία εμφανισιακά με τον Anthony (φτυστός ήταν!) μπορεί να μοιάζανε πολύ και σαν ενήλικες;;;;

Τι έχετε να πείτε τώρα;;; :rofl:

Δεν το ξανασκέφτεστε καλύτερα;;;:animrolleyes:


Μα... εννοείται πως ο Άντονυ είναι μικρογραφία του Άλμπερτ!:animrolleyes:

Γι αυτό και φεύγει νωρίς από τη μέση...

Μη μπαίνει σε διλλήματα η Candy.

:rofl: :rofl: :rofl:
 
Turrican είπε:
H Candy μας έχει σημασία τι θα αποφάσιζε!!! Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν εδώ θα μας έλεγε Anthony!!! :animrolleyes:
Για να ρωτήσω και κάτι τις Άλμπερτικές!!!! :diablotin:

Έχετε σκεφτεί ποτέ κυρίες μου ότι αν ο Άλμπερτ έμοιαζε στην παιδική του ηλικία εμφανισιακά με τον Anthony (φτυστός ήταν!) μπορεί να μοιάζανε πολύ και σαν ενήλικες;;;;

Τι έχετε να πείτε τώρα;;; :rofl:

Δεν το ξανασκέφτεστε καλύτερα;;;:animrolleyes:
Turrican dear... εχω γινει παααααρα πολυ κυνικη τελευταια. Δεν μου καιγεται πια καρφι μα καρφι για το τι θα αποφασισει η Καντυ. Λεω μονο οτι ο Αλμπερτ ειχε δαγκασει τη λαμαρινα. Το τι θα εκανε η Καντυ... προβλημα της. :cool:

Οσο για την ομοιοτητα Αλμπερτ-Αντονυ, επειδη το εχω ψαξει το ζητημα κι εχω διαπιστωσει σε τι μοιαζουν και σε τι διαφερουν στο ανιμε τουλαχιστον (δεν ειναι φτυστοι φτυστοι), εχω να πω οτι ο ενηλικος Αντονυ ΔΕΝ θα εμοιαζε τον ενηλικο Αλμπερτ τοσο. Μικροι μοιαζανε γιατι οσο πιο μικρος τοσο πιο ξανθος, αλλα με τα χρονια ο Αλμπερτ μενει ξανθος ενω ο Αντονυ σκουραινει λιγο, παει στο πιο ξαστανοξανθο. Για του λογου το αληθες, δες καλα καλα μια καθαρη εικονα του Αντονυ και συγκρινε την με τον Αλμπερτ. Το καστανο vs. ξανθο φρυδι το βλεπεις;;; ;)

:devil:
 
Juanita είπε:
Μα... εννοείται πως ο Άντονυ είναι μικρογραφία του Άλμπερτ!:animrolleyes:Γι αυτό και φεύγει νωρίς από τη μέση...

Μη μπαίνει σε διλλήματα η Candy.

:rofl: :rofl: :rofl:

Ας τα Juanita!

Η Κάντυ όπως είπαν και νωρίτερα τα κορίτσια ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ σε δίλλημα. Αν μπορούσε να επιλέξει μόνο ένα όνομα θα έλεγε! :diablotin:

Αλλά ας όψεται η ξανθιά καταραμένη κατσαρίδα που μας τα κατέστρεψε όλα! :mad::mad::mad:

Ε, μετά από όλα αυτά ίσως να παρηγορήθηκε λίγο και από τον Άλμπερτ.
 
Arwyn-t είπε:
Μικροι μοιαζανε γιατι οσο πιο μικρος τοσο πιο ξανθος, αλλα με τα χρονια ο Αλμπερτ μενει ξανθος ενω ο Αντονυ σκουραινει λιγο, παει στο πιο ξαστανοξανθο. Για του λογου το αληθες, δες καλα καλα μια καθαρη εικονα του Αντονυ και συγκρινε την με τον Αλμπερτ. Το καστανο vs. ξανθο φρυδι το βλεπεις;;; ;)

:devil:
Καλά αυτά είναι φτηνά κόλπα και τα ξέρουμε και εμείς!!! :cool:

Ο Αλμπερτ λουζόταν μόνο με χαμομήλι και πάλι μόνο το φρύδι έσωσε!!!:animrolleyes:
 
Turrican είπε:
Καλά αυτά είναι φτηνά κόλπα και τα ξέρουμε και εμείς!!! :cool: Ο Αλμπερτ λουζόταν μόνο με χαμομήλι και πάλι μόνο το φρύδι έσωσε!!!:animrolleyes:
Αντονυ-φαν εισαι να υποθεσω; Κανενα προβλημα! Ή τον θειο ή τον ανηψιο, δεν εχω κολλημα! Αρντλεϋ παιδι μου, τα καλα παιδια! Το κοινο DNA! :biglaugh::biglaugh:

:devil:
 
Turrican είπε:
Καλά αυτά είναι φτηνά κόλπα και τα ξέρουμε και εμείς!!! :cool: Ο Αλμπερτ λουζόταν μόνο με χαμομήλι και πάλι μόνο το φρύδι έσωσε!!!:animrolleyes:
Ναι μην το πιείτε! Λουστείτε! :rofl: :rofl: :rofl:

Έλεος...
 
Πες τα να τα ακούνε κι άλλες!!! :animrolleyes:
 
Arwyn-t είπε:
Αντονυ-φαν εισαι να υποθεσω; Κανενα προβλημα! Ή τον θειο ή τον ανηψιο, δεν εχω κολλημα! Αρντλεϋ παιδι μου, τα καλα παιδια! Το κοινο DNA! :biglaugh::biglaugh:

:devil:
Πες τα να ακούνε κι άλλες!!! :animrolleyes:
 
Ασχετο, αλλα μολις ακουσα δυο τραγουδια που θα πηγαιναν πολυ στην Καντυ/Αλμπερτ κατασταση. :heart: Καιρο ελεγα οτι κανενα τραγουδι δεν κανει κλικ, αλλα αυτα ειναι σχεδον τελεια. Θα μπορουσα να κανω δυο γιουτιουμπικα βιντεακια κουκλακια, αλλα ο Η/Υ ζοριζεται στον Movie Maker, εγω δεν εχω και τοση ορεξη να ασχοληθω, οποτε...

:devil:
 
Ρε παιδιά, το λένε νωρίτερα πως υπάρχει και άλλη Αλμπερτικιά στο forum...

Κούκος μονός έχω καταντήσει...
Όχι ακριβώς, καλή μου Juanita.

Όταν είχα πρωτοδεί-πρωτοδιαβάσει την Candy (Anime, Μanga), ούσα νεαρή κορασίδα τότε, ήμουν ξετρελλαμένη με τον Terry: το μυστήριο που απέπνεε, καθώς και ο (φαινομενικά τουλάχιστον) αλλοπρόσαλλος χαρακτήρας του, μου ασκούσαν μια ιδιαίτερη γοητεία.

20 χρόνια αργότερα, που ευτύχησα να ξαναδώ το Anime :clap: , αναθεώρησα την άποψή μου: εκτός του ότι εκτίμησα τον σταθερό, θετικό χαρακτήρα του Albert, αλλά και την απόλυτα ανιδιοτελή αγάπη του προς την Candy, όταν τον είδα στο επεισόδιο που σώζει τη μικρή Candy στο ποτάμι, συνειδητοποίησα ότι είναι επιπλέον ΚΑΙ τύπαρος-κούκλος (μούσι, μακρύ μαλλί, στενό παντελόνι, φουλάρι). Το μεταγενέστερο look του δε μου πολυαρέσει, μου φαίνεται κάπως συνηθισμένο, αλλά δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.

Μπορεί λοιπόν ο κάπως εκκεντρικός χαρακτήρας του Terry να ασκεί μια ιδιαίτερη γοητεία (έχω παρατηρήσει ότι περισσότερο "ερωτεύσιμα" είναι τα άτομα με "εφετζίδικη" συμπεριφορά), όμως "παιδί για σπίτι" είναι ο Albert!
 
Candy4ever είπε:
Όχι ακριβώς, καλή μου Juanita. Όταν είχα πρωτοδεί-πρωτοδιαβάσει την Candy (Anime, Μanga), ούσα νεαρή κορασίδα τότε, ήμουν ξετρελλαμένη με τον Terry: το μυστήριο που απέπνεε, καθώς και ο (φαινομενικά τουλάχιστον) αλλοπρόσαλλος χαρακτήρας του, μου ασκούσαν μια ιδιαίτερη γοητεία.

20 χρόνια αργότερα, που ευτύχησα να ξαναδώ το Anime :clap: , αναθεώρησα την άποψή μου: εκτός του ότι εκτίμησα τον σταθερό, θετικό χαρακτήρα του Albert, αλλά και την απόλυτα ανιδιοτελή αγάπη του προς την Candy, όταν τον είδα στο επεισόδιο που σώζει τη μικρή Candy στο ποτάμι, συνειδητοποίησα ότι είναι επιπλέον ΚΑΙ τύπαρος-κούκλος (μούσι, μακρύ μαλλί, στενό παντελόνι, φουλάρι). Το μεταγενέστερο look του δε μου πολυαρέσει, μου φαίνεται κάπως συνηθισμένο, αλλά δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.

Μπορεί λοιπόν ο κάπως εκκεντρικός χαρακτήρας του Terry να ασκεί μια ιδιαίτερη γοητεία (έχω παρατηρήσει ότι περισσότερο "ερωτεύσιμα" είναι τα άτομα με "εφετζίδικη" συμπεριφορά), όμως "παιδί για σπίτι" είναι ο Albert!
@candy4ever, bi-bi, arwyn-t φαίνεται πόσοι έχουν κάνει διατριβή στο anime!:mastoras:

Όσο διαβάζω το manga τόσο περισσότερο πείθομαι πως ο Άλμπερτ προσπαθούσε να κρύψει τα αισθήματά του για την Κάντυ πιστεύοντας πως

θα έτρωγε χυλόπιτα...

και η Κάντυ κόμπλαρε όταν ανακάλυψε την αληθινή του ταυτότητα...

Αλλά έχει η Μιζούκι γυρίσματα!

Με τα γράμματά της αφήνει να διαφανεί πως η ιστορία δεν τελειώνει εδώ..

Και είμαι χίλια τοις % σίγουρη πως η συνέχεια ετοιμάζεται....
 
Juanita είπε:
@candy4ever, bi-bi, arwyn-t φαίνεται πόσοι έχουν κάνει διατριβή στο anime!:mastoras:
Όσο διαβάζω το manga τόσο περισσότερο πείθομαι πως ο Άλμπερτ προσπαθούσε να κρύψει τα αισθήματά του για την Κάντυ πιστεύοντας πως

θα έτρωγε χυλόπιτα...

και η Κάντυ κόμπλαρε όταν ανακάλυψε την αληθινή του ταυτότητα...

Αλλά έχει η Μιζούκι γυρίσματα!

Με τα γράμματά της αφήνει να διαφανεί πως η ιστορία δεν τελειώνει εδώ..

Και είμαι χίλια τοις % σίγουρη πως η συνέχεια ετοιμάζεται....
Δε νομιζω να φοβοτανε χυλοπιτα ο Αλμπερτ. Πιστευω οτι απλα δεν ηθελε να βαλει την Καντυ στο χρυσο κλουβι που ητανε αυτος. Ηθελε να την αφησει ελευθερη απο υποχρεωσεις και καθωσπρεπισμους της υψηλης κοινωνιας. Αυτος με το που ανελαβε την οικογενεια, αυτοματα εχασε την απολυτη ελευθερια του. Σιγουρα αγαπαει την Καντυ τοσο, που δε θελει να την περιορισει κι αυτην. Ανιδιοτελης αγαπη, οπως ειπε παραπανω η Candy4ever. Οσο ερωτευμενος και να ειναι μαζι της, ειναι αυτο το πανεμορφο "I love you too much to condemn you". Ειδικα αμα σκεφτουμε και το ανιμε, οπου η Καντυ ηθελε να ακυρωθει και η υιοθεσια της για να μην εχει την "ρετσινια" των Αρντλεϋ... τοτε με τι καρδια ο Αλμπερτ να προχωρησει σε φλερτ;

Η Καντυ μπλοκαρε; Χμμμ... ναι, στο μανγκα το επαθε το σοκ της, ναι. Στο ανιμε, αφηστε το καλυτερα, πιο βιαστικο, αψυχολογητο και αδικαιολογητο τελος δεν εχω δει πουθενα!

Η συνεχεια ετοιμαζεται;;; Ξερεις κατι που δεν ξερουμε;;; Διοτι εμεις ξερουμε οτι η Μιζουκι εχει ξεκαθαρα δηλωσει οτι τελος η Καντυ γι'αυτην. Και, μεταξυ μας, εγω προσωπικα δεν τρελαινομαι να διαβασω συνεχεια απο Μιζουκι, διοτι, ουσα Γιαπωνεζα, ενα τελος σωστο συμφωνα με τα δυτικα ηθη και εθιμα αποκλειεται να δωσει. Δεν εννοω happy end σωνει και καλα, αλλα ενα τελος ομαλο και πιστευτο για την Αμερικανικη κοινωνια των αρχων του 20ου αιωνα. Εχω αδικο;

:devil:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα