Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Arwyn-t είπε:
Η συνεχεια ετοιμαζεται;;; Ξερεις κατι που δεν ξερουμε;;; Διοτι εμεις ξερουμε οτι η Μιζουκι εχει ξεκαθαρα δηλωσει οτι τελος η Καντυ γι'αυτην. Και, μεταξυ μας, εγω προσωπικα δεν τρελαινομαι να διαβασω συνεχεια απο Μιζουκι, διοτι, ουσα Γιαπωνεζα, ενα τελος σωστο συμφωνα με τα δυτικα ηθη και εθιμα αποκλειεται να δωσει. Δεν εννοω happy end σωνει και καλα, αλλα ενα τελος ομαλο και πιστευτο για την Αμερικανικη κοινωνια των αρχων του 20ου αιωνα. Εχω αδικο;

:devil:
Διαίσθηση μόνο...

Ο πόλεμος έγινε για τα χρήματα... τι πιό λογικό από το να έχει γράψει ήδη

τη συνέχεια και απλά να περιμένει να ηρεμήσουν τα πράγματα.

Το χρήμα (και εδώ μιλάμε για πακτωλό) είναι κινητήριος δύναμη. Διασπά και ενώνει...

και εγώ θα έλεγα "τέρμα η Κάντυ" προκειμένου να γλιτώσω από πιέσεις...
 
Καλή μου Juanita που πήγαν σήμερα τα χρωματιστά μαρκαδοράκια σου; :confused:
 
Ανέβηκε και το τέταρτο και τελευταίο μέρος της συνέντευξης του κύριου Παυλίδη!!!!

Μου τα δάνεισε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οσο και να χτυπιεστε για Αντονυ-Αλμπερτ, η Καντυ τον Τερρυ θα διαλεγε. Πως να το κανουμε ρε παιδια, αυτη ειναι η πραγματικοτητα του anime. Τα περιοδικα δεν τα εχω διαβασει.

Η σχεση Καντυ-Τερρυ ειναι καρμικη, ειναι αναποφευκτη, ειναι δυο ψυχες που δεν βρηκαν καταφυγιο...παλι θα με δουλευεται γιατι εχω ετοιμο ενα τραγουδι για την καθε στιγμη, αλλα τι να κανω που τα εχει πει ολα ο ποιητης?

Η Καντυ ειναι η προσωποποιηση της ανιδιοτελους αγαπης, της ανθρωπιας, της προσφορας. Και στο προσωπο του Τερρυ βρισκει μια αλλη βασανισμενη ψυχη για να δωσει την αγαπη και την φροντιδα της. Βρισκει το κλειδι της καρδιας του και αυτος την αγαπαει βαθια, ειναι το αλλο του μισο. Δεν θα μπορουσα να του καταλογισω ποτε την αδυναμια του ως σημαδι απουσιας αγαπης.

Οι Αντονυ και Αλμπερτ μπορει επιφανειακα να διαφερουν απο τον Τερρυ, αλλα στο βαθος ειναι τοσο ιδιοι. Απλα ειχαν την τυχη να αγαπηθουν απο τους γονεις τους και να ζησουν μια ευτυχισμενη παιδικη ζωη. Ο Τερρυ δεν μπορεσε να βιωσει την αγαπη της μητερας και του πατερα και το μονο που εχει να θυμαται ειναι μια ευτυχισμενη μερα που ειχε παει για πικ-νικ με τους γονεις του.

Ολα τα αγορια της σειρας ειναι ιπποτες στο ασπρο αλογο, που φορωντας την αστραφτερη τους πανοπλια καλπαζουν για να σωσουν την Καντυ. Αντονυ, Αρτσυ, Στιαρ, Αλμπερτ, Τερρυ, Τομ και τοσοι αλλοι που δεν τους θυμαμαι.

Αυτο παντως που μου μενει απο την σειρα ειναι οτι η αγαπη ολα τα κερδιζει. Και δεν εννοω την ερωτικη αγαπη, αλλα την αγαπη που μας κανει καλυτερους ανθρωπους, την ανθρωπια. Και η Καντυ σιγουρα κερδιζει αμετρητους φιλους μεσα απο τα 115 επεισοδια. Και ολους εμας φυσικα :clap:

QueenofHearts είπε:
Ανέβηκε και το τέταρτο και τελευταίο μέρος της συνέντευξης του κύριου Παυλίδη!!!!

Βοηθεια χριστιανοι :nervous:...καταρρεω :sob:...γιατι μας το κανατε αυτο κοριτσια? Του ζητησατε να πει κατι στην Καντυ που 115 επεισοδια το περιμεναμε :loveyou:...αααααααχχχχχχχ και δεν ειπε απλα "σ'αγαπω"...ααααχχχχ :inlove: :heart:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Domniki είπε:
Αυτο παντως που μου μενει απο την σειρα ειναι οτι η αγαπη ολα τα κερδιζει. Και δεν εννοω την ερωτικη αγαπη, αλλα την αγαπη που μας κανει καλυτερους ανθρωπους, την ανθρωπια. Και η Καντυ σιγουρα κερδιζει αμετρητους φιλους μεσα απο τα 115 επεισοδια. Και ολους εμας φυσικα :clap:
Αυτό που είπες είναι πραγματικά καταπληκτικό! Η ανθρωπιά!
 
Βοηθεια χριστιανοι ...καταρρεω ...γιατι μας το κανατε αυτο κοριτσια? Του ζητησατε να πει κατι στην Καντυ που 115 επεισοδια το περιμεναμε ...αααααααχχχχχχχ και δεν ειπε απλα "σ'αγαπω"...ααααχχχχ
ΘΕΕ ΜΟΥ! Τι είπε ο άνθρωπος; :shocked:

Κακούργα γιαπωνέζα, το κατέστρεψες το παλικάρι... :icon_cry:

Πάρε μια και από 'μενα :behead:
 
Είμαστε σοβαροί;;;;


Πότε μεταγλωτίστηκε η ¨Μάχη.........;;;;;;


Γιατί εγώ θυμάμαι να διαβάζω υπότιτλους;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Juanita είπε:
Είμαστε σοβαροί;;;;
Πότε μεταγλωτίστηκε η ¨Μάχη.........;;;;;;


Γιατί εγώ θυμάμαι να διαβάζω υπότιτλους;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Κι εγω δεν θυμαμαι να ητανε μεταγλωττισμενη η "Μαχη των Πλανητων" η οποια παραβαλλεται στη συνεντευξη, τη φωνη τη βαρια την αγγλικη να λεει "battle of the planets" την εχω βαθια μεσα μου. :confused:

Εχω την εντυπωση οτι ο κυριος Παυλιδης ισως να εννοει το "M*A*S*H", πετυχημενη σειρα με ηθοποιους του '72 που παιζοτανε και στην Ελλαδα τοτε μαζι με το "Μικρο Σπιτι Στο Λιβαδι" και την "Οικογενεια Γουολτονς". :confused:

Ωπα! Edit!

Παιζει να ειναι και αυτο, Μαχη/Combat

:confused:
 
καλησπερα

η μαχη εχει μεταγλωτιστη στα ελληνικα

αλλα οχι ομως η πρωτη σειρα

αλλα η συνεχεια της απο τα υπολοιπα gatchaman

παιχθηκαν επεισοδια στο αντ-1

πριν απο λιγα χρονια

τα οποια τα εβλεπα

η σειρα λεγοτανε eagle riders

τα επαιζε ομως δυστηχως πολυ νωρις

αν θυμαμαι καπου στις 6 το πρωι

η σειρα που παιζονταν απο τον αντ-1 ηταν

απο την Saban Entertainment

η Saban Entertainment συγκεκριμενα μεταγλωτισε το gatchaman 2 ολα τα

επεισοδια και τα πρωτα 13 επεισοδια απο το gatchaman fighter

ετσι εκανε ενα μειγμα 65 επεισοδιων απο τα gatchaman 2 και fighter
 
mdelon12 είπε:
καλησπεραη μαχη εχει μεταγλωτιστη στα ελληνικα

αλλα οχι ομως η πρωτη σειρα
Συμφωνω, εχεις δικιο σε ολα που λες! Αλλα εδω μιλαμε για αυτο που ειπε ο κυριος Παυλιδης στο τεταρτο μερος της συνεντευξης, για σειρα ονοματι "Μαχη" σκετο (οχι "Μαχη των Πλανητων/Ομαδα G") που παιχτηκε την ιδια εποχη (αρχες '80) με την οικογενεια Γουολτονς. Το "Eagle Riders" ειναι μεταγενεστερο.

:confused: :help:

Υ.Γ. Λετε να εννοει οντως τη "Μαχη των Πλανητων", να εκανε τη φωνη του Μαρκ (μου) και να μην το θυμαμαι;;;; ΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιι!!!! Πειτε μου βοτανο που να ενισχυει τη μνημη τωρα!!! :help:
 
Arwyn-t είπε:
.....
Υ.Γ. Λετε να εννοει οντως τη "Μαχη των Πλανητων", να εκανε τη φωνη του Μαρκ (μου) και να μην το θυμαμαι;;;; ΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιι!!!! Πειτε μου βοτανο που να ενισχυει τη μνημη τωρα!!! :help:
Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι !!!!!!

 


Θα είχα κατασκηνώσει έξω από το σπίτι αυτού που θα έκανε τον Τζέισον!!!!!!:admin:


 


Πάντως Arwyn -t εδώ δε θα είμασταν αντίζηλες!:biglaugh::biglaugh: :biglaugh::biglaugh:
 
Juanita είπε:

Πάντως Arwyn -t εδώ δε θα είμασταν αντίζηλες!:biglaugh::biglaugh: :biglaugh::biglaugh:
Οχι, κοπελα μου! Αν και καθισα και διαβασα και ειδα τι-πώς-πού στη σειρα στο τελος, εξακολουθω να ειμαι μαρκικια εγω! Ο Τζεϊσον οοοοοοολος δικος σου! :D

Ειμαι γενικα των καλων παιδιων εγω, βλεπε Αλμπερτ. Οπως εχω πει, το στυλ "αλητης με καλη καρδια" δεν ειναι το φλυτζανι τσάι/καφες μου. Μου αρεσουνε οι αντι-ηρωες μεν, αλλα τους θελω ευγενικους, μελαγχολικους και δυναμικους μονο οταν πρεπει.

Δειγματα:

Αλμπερτ (Καντυ-Καντυ)

Μαρκ (Gatchaman/Μαχη των Πλανητων/Ομαδα G)

Δουκας Φλιντ/Νταϊσουκε (αγορι μου γλυκο!!) (Grendizer)

Καπτεν Χαρλοκ

Λοκ, ο Σουπερμαν (πρασινο μαλλι και οψη τηνεϊτζερ μεν, αλλα τα φαινομενα απατουν)

και.. ας μην πιασω αληθινους ηθοποιους γιατι αρκετα βγηκα εκτος θεματος, θα πεσουνε οι Μοντς να μου την πουνε. :blush:

:D
 
Arwyn-t είπε:
... Μου αρεσουνε οι αντι-ηρωες μεν, αλλα τους θελω ευγενικους, μελαγχολικους και δυναμικους μονο οταν πρεπει. ...
Χαίρομαι τόσο που δεν πρόκειται να σου πω πως περιγράφεις επακριβώς τον Τζέισόν μου....:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Παιδιά δεν θέλω να σας χαλάσω την συζήτηση αλλά γιατί δεν πάτε στο αντιστοιχο thread? Είναι λίγο άσχετα αυτα που λέτε, ειδικά για εμάς που δεν ξέρουμε από "Μάχη των πλανητών". Ευκαιρία να μεγαλώσει και το thread εκείνο!
 
Μάχη πλανητών; Τζέϊσον, Μαρκ... (ποιοι είναι πάλι αυτοί; :confused: )

@ QueenofHearts: Αν και καθήμενη, ορθώς εμίλησες! :thumbup:

(Ουφ! Και νόμιζα ότι είμαι η μόνη που δεν τα ξέρω όλα αυτά...:animrolleyes:)

Χμ! Πάλι μοναχούλης ο Albert, θα τρέχει στις Αφρικές και στις Ασίες... :diablotin:

(P.S: Σας αγαπάμε, γι'αυτό σας πειράζουμε :) )
 
QueenofHearts είπε:
Παιδιά δεν θέλω να σας χαλάσω την συζήτηση αλλά γιατί δεν πάτε στο αντιστοιχο thread? Είναι λίγο άσχετα αυτα που λέτε, ειδικά για εμάς που δεν ξέρουμε από "Μάχη των πλανητών". Ευκαιρία να μεγαλώσει και το thread εκείνο!
Ειναι σχετικως ασχετα αυτα που λεμε. :) Αμα διαβασεις λιγο παραπανω πώς αρχισε η "παρεκκλιση", χτες δοθηκε το τεταρτο κλιπακι της συνεντευξης του κυριου Παυλιδη με λινκ εδω. Κατα τη διαρκεια της συνεντευξης ειπε οτι ειχε ρολο στη "Μαχη" και οι δημιουργοι του κλιπ παραθεσαν εικονες απο τη "Μαχη των Πλανητων". Ε, εδω ειναι που η Juanita πρωτα και μετα εγω αρχισαμε να λεμε οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι λαθος οι εικονες απο τη "Μαχη των Πλανητων", διοτι η σειρα αυτη δεν ητανε μεταγλωττισμενη, και ο κυριος Παυλιδης εννοουσε μαλλον αλλη σειρα. Για να παραθεσω τον Μπεν Κενομπι, "αρα ο,τι ειπαμε ητανε σχετικο, απο μια αποψη". :)

Σταματαμε εδω ομως, ειπαμε οτι θελαμε να πουμε. Ας επιστρεψουμε στο βασικο, καλο θεμα μας

"Αρντλεϋ για παντα, εγκωμια στον Αλμπερτ και στον Αντονυ."

How do we love them , let us count the ways! :lotsofolove: :lotsofolove:

:devil:

Σορρυ για το reply στον εαυτο μου, αλλα το κανω για καλο σκοπο:

:exclaim: :exclaim:Συναδελφισσες Αλμπερτικιες... διαβασα προσφατα ενα φανφικ μουρλια!

http://www.fanfiction.net/s/3994037/1/Los_dos_compromisos

Ειναι στα Ισπανικα μεν, αλλα αμα το "περασετε" απο το Βαβελοψαρο

http://babelfish.altavista.com/

και κανετε ωραιοτατη μεταφραση ολης της ιστοσελιδας στα αγγλικα, εχετε μια πολυ ωραια συνεχεια της ιστοριας! Ειναι βεβαια απλα γραμμενη και πιο πολυ σαν αφηγηση/περιληψη, αλλα μεχρι στιγμης ειναι απο τις πιο σωστες αποψεις που εχω διαβασει! Μιλαμε με κατενθουσιασε! Σωστο στους χαρακτηρες, σωστο για την εποχη του, παρα παρα πολυ καλο! Το διαβαζα με το στομα ανοιχτο! Πατε εκει ΤΩΡΑ! :woot: :woot:

:devil:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Arwyn-t είπε:
Σορρυ για το reply στον εαυτο μου, αλλα το κανω για καλο σκοπο:
:exclaim: :exclaim:Συναδελφισσες Αλμπερτικιες... διαβασα προσφατα ενα φανφικ μουρλια!

http://www.fanfiction.net/s/3994037/1/Los_dos_compromisos

Ειναι στα Ισπανικα μεν, αλλα αμα το "περασετε" απο το Βαβελοψαρο

http://babelfish.altavista.com/

και κανετε ωραιοτατη μεταφραση ολης της ιστοσελιδας στα αγγλικα, εχετε μια πολυ ωραια συνεχεια της ιστοριας! Ειναι βεβαια απλα γραμμενη και πιο πολυ σαν αφηγηση/περιληψη, αλλα μεχρι στιγμης ειναι απο τις πιο σωστες αποψεις που εχω διαβασει! Μιλαμε με κατενθουσιασε! Σωστο στους χαρακτηρες, σωστο για την εποχη του, παρα παρα πολυ καλο! Το διαβαα με το στομα ανοιχτο! Πατε εκει ΤΩΡΑ! :woot: :woot:

:devil:
Τώρα... σώθηκες...

Μετάφραση από τα αγγλικά στα ελληνικά;;;;;;;
 
Excuse me girls,do you know when will we be able to acquire the famous,"cursed",missing episodes of Candy Candy..???

My sister is waiting,strongly refusing to bypass them and keep going with the rest of the series....
 
Arwyn-t είπε:
Ειναι σχετικως ασχετα αυτα που λεμε. :) Αμα διαβασεις λιγο παραπανω πώς αρχισε η "παρεκκλιση", χτες δοθηκε το τεταρτο κλιπακι της συνεντευξης του κυριου Παυλιδη με λινκ εδω. Κατα τη διαρκεια της συνεντευξης ειπε οτι ειχε ρολο στη "Μαχη" και οι δημιουργοι του κλιπ παραθεσαν εικονες απο τη "Μαχη των Πλανητων". Ε, εδω ειναι που η Juanita πρωτα και μετα εγω αρχισαμε να λεμε οτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι λαθος οι εικονες απο τη "Μαχη των Πλανητων", διοτι η σειρα αυτη δεν ητανε μεταγλωττισμενη, και ο κυριος Παυλιδης εννοουσε μαλλον αλλη σειρα. Για να παραθεσω τον Μπεν Κενομπι, "αρα ο,τι ειπαμε ητανε σχετικο, απο μια αποψη". :)
Καλά, δεν υπάρχει λόγος να απολογείσαι! Όλα τα άσχετα από κάπου σχετικά ξεκινάνε πάντα :)

Απλά μιας και επεκτάθηκε σε τόσα ποστς η κουβέντα και δεν καταλάβαινα τίποτα και νομίζω πως αν κάποιος είχε τις ίδιες απορίες/σχόλια με εσάς, μάλλον εκεί θα πήγαινε να βρει τις απαντήσεις και όχι εδώ..

Juanita είπε:
Τώρα... σώθηκες...
Μετάφραση από τα αγγλικά στα ελληνικά;;;;;;;
Μάλλον θα καταλήξεις σε ένα μεγάλο χάος ... Κρίμα να μην υπάρχει επίσημη μετάφραση στα Αγγλικά! Γιατί η συντριπτική πλειοψηφία των Αλπερτικών φαν είναι Ισπανόφωνες άραγε; :confused:

[edit] Τα επεισόδια είναι copyrighted [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos426f είπε:
Excuse me girls,do you know when will we be able to acquire the famous,"cursed",missing episodes of Candy Candy..???
My sister is waiting,strongly refusing to bypass them and keep going with the rest of the series....
Ακριβώς πότα θα είναι έτοιμα δεν ξέρουμε ακόμα αλλά γιατί δεν τα βλέπει από το youtube πρώτα μιας και εκεί υπάρχουν όλα;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα