Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Juanita είπε:
Εγώ πιστεύω πως:η Κάντυ ήταν Ζυγός!

Εξηγούμαι: οι γυναίκες ζυγοί έχουν ανεπτυγμένη την αίσθηση της

δικαιοσύνης (ο καημένος ο νηλ στενοχωρέθηκε που έφαγε χυλόπιτα...), βρίσκονται διαρκώς σε διλήματα (Τέρρυ - Άλμπερτ, Άλμπερτ ή Τέρρυ) ( ο Άντονυ παίζει στην Α' κατηγορία μόνος του εκτός συναγωνισμού)

Επιλέγουν επαγγέλματα που βοηθούν τους συνανθρώπους τους...

η Άννυ, (δύο βδομάδες μεγαλύτερη άρα: ) Παρθένος

Συμφεροντολόγα και τυπολάτρης

Δεν ξέρω και πολλά από ζώδια, οπότε δεν μπορώ να ταιριάξω σύμφωνα με τους χαρακτήρες!

Με απλή λογική όμως, και με δεδομένο οτι Κάντυ και Άννυ βρέθηκαν έξω από το ορφανοτροφείο μέσα στο καταχείμωνο, ενώ ήταν βρέφη, καταλήγω στο συμπέρασμα οτι πρέπει να έχουν γεννηθεί Οκτώβρη, Νοέμβρη ή άντε αρχές Δεκέμβρη.

Επομένως θα συμφωνήσω με την Juanita για τα ζώδια των δύο κοριτσιών!

Επίσης κορίτσια οφείλω να ομολογήσω οτι έχω εντυπωσιαστεί απίστευτα από τις γνώσεις σας στα ζώδια! Τόσο που σας φοβάμαι πλέον! Στο εγκληματολογικό δουλεύει καμμία? Εκεί που σκιαγραφούν τα προφίλ των εγκληματιών? :biglaugh:
 
@ Turrican, Δεν υπάρχει περίπτωση γι αυτό που περιμένεις να διαβάσεις! :eviltongue:

Άλλωστε του καταλογίζω ευθύνη που άργησαν επειδή:

α. (Ξανα) Σιδέρωσε τη στολή του τελευταία στιγμή γιατί είχε μία ζάρα η φουστίτσα :yoyo:

β. Επι μιάμιση ώρα δούλευε πιστολάκι βούρτσα φράντζα:toilet:

γ. Δε θυμόταν που είχε αφήσει την γκάιντα καθότι δεν τη θεωρεί

βασικό αξεσουάρ της γκαρνταρόμπας του :diablotin:

@ Domniki για Άρτσι έχεις δίκιο. Θα μπορούσε να ήταν Ζυγός

όπως και ο Τέρρυ Υδροχόος (ερωτικά ταιριάζει απόλυτα και με Ζυγό). Μου άρεσε και η άποψη ότι ο Στήαρ είναι Δίδυμος!

@ Kyriazisv λες να είμαστε κρυφά ταλέντα;;;; Θα κάνω αίτηση για μετάταξη!
 
Mariadelmar είπε:
Πριν λίγο ανέβασα το καινούριο μου βιντεάκι!
Είναι ένα δωράκι για την Κάντυ και τον Τέρρυ για του Αγίου Βαλεντίνου.

Όποιος ενδιαφέρεται ας περάσει από εδώ: http://uk.youtube.com/watch?v=CblRf02qyJw

Ευχαριστώ πολύ.
Αν και έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά για μιά ακόμη φορά, (keep walking :thumbup: )


θέλω να
διατρανώσω την άποψή μου στα πέρατα της οικουμένης


Είναι
άδικο που δεν έχει καταγραφεί φιλί Άλμπερτ - Κάντυ και έτσι εμείς οι ταλαίπωρες Αλμπερτικιές δεν έχουμε τίποτα για να


καταθέσουμε αντίλογο.



Πέρα από μιά εκπληκτική εικόνα από το manga όταν ο Άλμπερτ βάζει την Κάντυ να ξαπλώσει (μετά το χωρισμό). Εκεί περικλείεται όλη η αγάπη που νιώθει για την Κάντυ κι ας μην έχει βρει ακόμη τη μνήμη του...



Αααχχχχχχ!
 
Domniki είπε:
H σκηνη με τον αποχαιρετισμο στο λοφο, ενω οι τρεις, Αντονυ, Αρτσυ, Στιαρ, παιζουν γκαιντα ειναι μια απο τις αγαπημενες μου, αν και ηλπιζα σε κατι πιο δυναμικο: να τρεξουν με τα ασπρα τους αλογα και την σωσουν...πού να διαβαζα και Αρλεκιν :animlaugh:

Αφού έπρεπε να τη σώσει ο :loveyou: Άλμπερτ :heart:

(για μιά ακόμη φορά:lotsofolove:...) Πως να το κάνουμε τώρα;;;; Θα αλλάζαμε το ρουν της ιστορίας;;;; :diablotin:
 
Juanita είπε:
@ Turrican, Δεν υπάρχει περίπτωση γι αυτό που περιμένεις να διαβάσεις! :eviltongue: Άλλωστε του καταλογίζω ευθύνη που άργησαν επειδή:

α. (Ξανα) Σιδέρωσε τη στολή του τελευταία στιγμή γιατί είχε μία ζάρα η φουστίτσα :yoyo:

β. Επι μιάμιση ώρα δούλευε πιστολάκι βούρτσα φράντζα:toilet:

γ. Δε θυμόταν που είχε αφήσει την γκάιντα καθότι δεν τη θεωρεί

βασικό αξεσουάρ της γκαρνταρόμπας του :diablotin:
Χα! Χα! Χα! Απίστευτη!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

ΟΚ! Δεν θα επιμείνω άλλο!

Πρέπει όμως να παραδεχθείς ότι ξέρει να φέρεται στις γυναίκες.

Ξαναείδα την πρώτη μέρα που συνάντησε την Candy και την σκηνή του χειροφιλήματος! Ο τύπος έχει στυλ!!!! :biglaugh:

Domniki είπε:
Στιαρ: ισως Διδυμος, του αρεσουν οι περιπετειες και προσπαθει να κανει τους αλλους να γελανε.
Πραγματικά τώρα που το λες ο Στιαρ είναι όντως δίδυμος!!!

Είναι επίσης άνθρωπος του καθήκοντος και βγάζει μια πνευματικότητα! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το βιντεάκι μου, με κάνετε πολύ χαρούμενη.

Τώρα όσον αφορά τα ζώδια ήθελα να ποστάρω και χτες βράδυ αλλά κάτι γινόταν και δεν μου έπαιρνε το ποστ.

Ήθελα λοιπόν να πω πως δεν νομίζω ότι οι παρθένοι είναι έτσι όπως τους περιγράφεις. Αντίθετα είναι πολύ γεναιόδωροι και τυπικοί. Έχω πάρα πολλές φίλες παρθένους χρόνια τώρα.

Οι γυναίκες ζυγοί δεν μου αρέσουν καθόλου. Είναι εγωίστριες, συμφεροντολόγες και ματαιόδοξες. Τουλάχιστον όσες έχω γνωρίσει εγώ.

Τέλος άντρας Ταύρος είναι για να αρχίσω να τρέχω από τώρα μέχρι εκεί που φτάνει το τέλος της γης!
 
Mariadelmar είπε:
...Οι γυναίκες ζυγοί δεν μου αρέσουν καθόλου. Είναι εγωίστριες, συμφεροντολόγες και ματαιόδοξες. Τουλάχιστον όσες έχω γνωρίσει εγώ.
:eek::eek::eek:

Αποκλείεται! Δεν έχεις γνωρίσει αντιπροσωπευτικές του ζωδίου!:biglaugh:

Mariadelmar είπε:
Τέλος άντρας Ταύρος είναι για να αρχίσω να τρέχω από τώρα μέχρι εκεί που φτάνει το τέλος της γης! .
Μα... όπως και η γυναίκα Ζυγός έχουν κυρίαρχο πλανήτη την Αφροδίτη.

Άρα.. είναι συναισθηματικοί, άντρες για σπίτι κλπ.

(και ταιριάζουν με γυναίκα Ζυγό:biglaugh::biglaugh: )

Μιά μεγάλη διαφωνία:

Ελίζα και Νηλ ανήκουν σε ειδική κατηγορία: Οφιούχος! :diablotin:
 
Η Ελίζα και ο Νηλ δεν ανήκουν σε κανέναν αστερισμό! Φύτρωσαν με κάποιο τρόπο όπως ο Ντέμιαν στην προφητεία! Ας μην επεκταθώ....

Ας αφήσουμε τα ζώδια, άλλωστε εγώ πιστεύω ότι αυτά είναι περισσότερο κάποια γενικά χαρακτηριστικά και από εκεί και πέρα ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός, ξεχωριστός και ιδιαίτερος! (Ελπίζω να μην είσαι ζυγός! lol)

Και για να δεις τι καλή που είμαι...

Juanita, αυτό για σένα: http://uk.youtube.com/watch?v=12k72_kkEpU

Το έφτιαξε η Stellina και είναι υπέροχο!
 
Mπραβο κοριτσια :clap:

Yπεροχα τα βιντεο! Θελω κ'αλλο !!!!

Τι ζωδιο ειπαμε οτι εισαι Mariadelmar?
 
Domniki είπε:
Mπραβο κοριτσια :clap: Yπεροχα τα βιντεο! Θελω κ'αλλο !!!!

Τι ζωδιο ειπαμε οτι εισαι Mariadelmar?
Είμαι ιχθείς!

@Juanita! Ακόμα να δεις το βίντεο της Stellina???
 
Mariadelmar είπε:
@Juanita! Ακόμα να δεις το βίντεο της Stellina???

Το είδα!!!! Απλά έφευγα από τη δουλειά και δεν προλάβαινα να απαντήσω!!!!

Μπράβο Stellina!!!!!!

Ρε παιδιά, το λένε νωρίτερα πως υπάρχει και άλλη Αλμπερτικιά στο

forum...:biglaugh:

Κούκος μονός έχω καταντήσει...
 
Juanita είπε:
Το είδα!!!! Απλά έφευγα από τη δουλειά και δεν προλάβαινα να απαντήσω!!!!
Μπράβο Stellina!!!!!!

Ρε παιδιά, το λένε νωρίτερα πως υπάρχει και άλλη Αλμπερτικιά στο

forum...:biglaugh:

Κούκος μονός έχω καταντήσει...
Εχμμμμ, η Στελλίνα είναι Τερρυκιά! :biglaugh:

Απλά της αρέσει και ο Άλμπερτ σαν μορφή όπως και σ' εμένα. Κοίτα εδώ που τα λέμε με τόσο ωραία αγόρια που λέει και η Queen είναι δύσκολο να διαλέξει κανείς.
 
Να θυμησω οτι υπαρχει και ο Τομ...ε, ειναι κ'αυτος απο τους αγαπημενους μου :cool:
 
Mariadelmar είπε:
Εχμμμμ, η Στελλίνα είναι Τερρυκιά! :biglaugh:
Απλά της αρέσει και ο Άλμπερτ σαν μορφή όπως και σ' εμένα. Κοίτα εδώ που τα λέμε με τόσο ωραία αγόρια που λέει και η Queen είναι δύσκολο να διαλέξει κανείς.
Και εσύ τέκνον Στέλλα;;;; :banghead:

A! Δεν πάει άλλο. Ξεκινάω διαμαρτυρία :protest: (καθιστική... :diablotin: στον καναπέ μου και απολαμβάνω στο VHS Candy - Albert)

Θα δω και το manga από εκεί που αρχίζει να εξωτερικεύει ο Άλμπερτ τα αισθήματά του...

Ετσι, μιά γερή ένεση να στανιάρω!:biglaugh:

Νισάφι σ' αυτό το forum:wacko: :eviltongue:
 
Μπράβο Mariadelmar! Πολύ όμορφο βιντεάκι! Έχεις συγχρονίσει πολύ καλά τις σκηνές με τους στίχους του τραγουδιού! :mastoras:

Candysisters αν κατάλαβα καλά, όλες προτείναμε για ζώδιο της Candy το δικό μας ζώδιο :biglaugh:... Oops! Η Domniki μας ξέφυγε! :confused:

Εξηγούμαι: οι γυναίκες ζυγοί έχουν ανεπτυγμένη την αίσθηση τηςδικαιοσύνης (ο καημένος ο νηλ στενοχωρέθηκε που έφαγε χυλόπιτα...), βρίσκονται διαρκώς σε διλήματα (Τέρρυ - Άλμπερτ, Άλμπερτ ή Τέρρυ)
Juanita, πότε ακριβώς βρέθηκε η Candy σ' αυτό το δίλημμα; :D
 
nessie είπε:
Juanita, πότε ακριβώς βρέθηκε η Candy σ' αυτό το δίλημμα; :D
Τι εννοείς;;;;;;;;;;o_Oo:

Μόνο εγώ το έβλεπα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :woot:

Μήπως αναφέρεσαι σε άλλο anime;;;;;:xmasrudolph:
 
Μα η Candy, από τη στιγμή που γνωρίζει τον Albert δε νιώθει κάτι περισσότερο από φιλία... Έτσι δεν είναι; :confused:

Φυσικά, στο τελευταίο επεισόδιο, όταν αποκαλύπτεται η πραγματική ταυτότητά του, επιπλέον νιώθει ευγνωμοσύνη για όλα όσα της έχει προσφέρει... Αλλά ακόμη και τότε, δε θυμάμαι να βρίσκεται σε κανένα δίλημμα... :whothehell:

Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, η μόνη φορά που έχω δει την Candy σε δίλημμα Terry ή Albert, είναι στο avatar της Mariadelmar! :thumbup:

:)
 
Πολυ σωστα nessie. H Kαντυ ποτε δεν ειναι σε διλημμα για κανενα αγορι, γιατι απλα οι 3 ενδιαφερομενοι (Αντονυ-Τερρυ-Αλμπερτ) δεν συνυπαρχουν σε καμια περιοδο της ζωης της.
 
nessie είπε:
Μα η Candy, από τη στιγμή που γνωρίζει τον Albert δε νιώθει κάτι περισσότερο από φιλία... Έτσι δεν είναι; :confused:
Φυσικά, στο τελευταίο επεισόδιο, όταν αποκαλύπτεται η πραγματική ταυτότητά του, επιπλέον νιώθει ευγνωμοσύνη για όλα όσα της έχει προσφέρει... Αλλά ακόμη και τότε, δε θυμάμαι να βρίσκεται σε κανένα δίλημμα... :whothehell:

Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, η μόνη φορά που έχω δει την Candy σε δίλημμα Terry ή Albert, είναι στο avatar της Mariadelmar! :thumbup:

:)
Μη μου το χαλάτε βρε κορίτσια...:nervous:

Πρέπει να υποστηρίξω την άποψη πως η Κάντυ είναι Ζυγός...

Ε... άμα δεν είναι αναποφάσιστη, χάνω το 50% της θεωρίας μου...:upside:o_Oo::woot:

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχετε σπουδάσει οικονομικά αλλά όπως λέμε και εμείς οι οικονομολόγοι... :icon_idea:

ας υποθέσουμε πως η Κάντυ βρίσκεται σε δίλημα

----> Ζυγός!:animparty:
 
Juanita είπε:
Μη μου το χαλάτε βρε κορίτσια...:nervous:Πρέπει να υποστηρίξω την άποψη πως η Κάντυ είναι Ζυγός...

Ε... άμα δεν είναι αναποφάσιστη, χάνω το 50% της θεωρίας μου...:upside:o_Oo::woot:

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχετε σπουδάσει οικονομικά αλλά όπως λέμε και εμείς οι οικονομολόγοι... :icon_idea:

ας υποθέσουμε πως η Κάντυ βρίσκεται σε δίλημα

----> Ζυγός!:animparty:
H Καντυ δεν μπορει να ειναι Ζυγος και δεν εχει καμια σχεση με Ζυγους! Οι Ζυγοι εχουν τρελλα με την εμφανιση! Δεν βγαινουν απο το σπιτι αν δεν ειναι στην τριχα και αν δεν φορανε ασορτι παπουτσι-τσαντα-καπελο, κτλ. Η Αννυ θα μπορουσε να ειναι Ζυγος, η Καντυ ποτε. Ο Αρτσυ θα μπορουσε να ειναι Ζυγος, η Καντυ ποτε.

Επισης η Καντυ ειναι πολυ αποφασιστικη και ποτε δεν βρισκεται σε διλημμα. Στα 115 επεισοδια χρειαστηκε πολλες φορες να παρει δυσκολες αποφασεις αλλα τις παιρνει γρηγορα και τις τηρει. Οι Ζυγοι αλλαζουν γνωμη 100 φορες το δευτερολεπτο. Ο Κριος της ταιριαζει περισσοτερο. Και φυσικα ταιριαζει παρα πολυ με τον Τερρυ (Κριος-Υδροχοος=> σχεση παθους).
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα