Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Death2Eliza,

το εχεις ψαξει πολυ το θεμα απ'ο,τι βλεπω...χαρα στο κουραγιο σου.
 
το καλο ειναι πως τελικα ισχυει το ¨οποιος ψαχνει,βρισκει!!"΄;p
 
Ρε παιδια συγνωμη γι'αυτο που θα πω.Ωραια σειρα δεν λεω αλλα τετοια........"συγνωμη" σαν την candy δεν ειχα ξαναδει σε τηλ.σειρα {δειτε ολα τα επεισοδεια και θα καταλαβετε τι ενννοω}.Εγω πιστευω οτι εχουν παρει αρκετα στοιχεια οι σημερινες κοπελες απο αυτη την εκπομπη και νομιζω οτι ηταν λαθος στο να προβληθει.Η γνωμη μου παντα,Χαιντι χιλλιες φορες
 
johnk10 είπε:
Ρε παιδια συγνωμη γι'αυτο που θα πω.Ωραια σειρα δεν λεω ......... σαν την candy δεν ειχα ξαναδει σε τηλ.σειρα {δειτε ολα τα επεισοδεια και θα καταλαβετε τι ενννοω}.Εγω πιστευω οτι εχουν παρει αρκετα στοιχεια οι σημερινες κοπελες απο αυτη την εκπομπη και νομιζω οτι ηταν λαθος στο να προβληθει.Η γνωμη μου παντα,Χαιντι
Επειδή έκανα φιλότιμες προσπάθειες να καταλάβω τι θέλεις να πεις αλλά μου είναι λίγο δύσκολο να σε παρακολουθήσω , αν δεν σου κάνει κόπο να εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά την θέση σου.

Υ.Γ Αν γίνεται χωρίς ιδιαίτερα (γλαφυρούς)χαρακτηρισμούς!!!
 
Εμένα πάντως μου έκανε ιδιαίτερη αίσθηση το γεγονός ότι, όποτε μίλαγε, νόμιζες ότι βογγάει !

Λέτε να ήμουνα πονηρόπαιδο ; :rolleyes:
 
@Exetlaios

δεν εισαι ο μονος φιλε.

η φωνη της ειχε ενα νάζι :diablotin:
 
exetlaios είπε:
Εμένα πάντως μου έκανε ιδιαίτερη αίσθηση το γεγονός ότι, όποτε μίλαγε, νόμιζες ότι βογγάει !
Λέτε να ήμουνα πονηρόπαιδο ; :rolleyes:
Θεωρώ την ερώτηση σου ρητορική. Άξιος απορίας πάντως είναι,τι ηλικία είχες όταν έβλεπες την Candy ; :confused:
 
Είστε παλιοχαρακτήρες!!!!!!

:diablotin: :diablotin:

Αφήστε την bi bi στην ησυχία της. Παλιόπαιδα!!!!!! :diablotin: :diablotin:

Ρε σεις μου φαίνεται ότι ο SONIC σας μετέδωσε ασθένεια σπάνια και έξτρα κολλητική!!!!!!!!!
 
Και στο στόχαστρο τους δεν είναι μόνο η candy αλλά και η στρουμφίτα.:blush:

Ντροπή!!!!!!!!!!!!!!!
 
bi-bi αναφερομαι στην σειρα δεν ξερω αν το καταλαβες.Δεν μου αρεσε γιατι εκτος απο τους παρα πανω λογους που ανεφερα γιατι περναγε μυστηρια μηνυματα στις κοπελες και ειμουν παιδι αθωο,αυτο τιποτε αλλο.Ναααααααα οριστε λες για την στρουμφιτα.Κατ΄αρχην δεν εβγαζε τοσο θυλικη τεστοστερονη η candy με την στρουμφιτα.Η candy ειχε ισοπεδωσει τον πλανητη αν θες να πεις αυτο.Βρε bi-bi αφου καταλαβαινεις τωρα.
 
johnk10 είπε:
bi-bi αναφερομαι στην σειρα δεν ξερω αν το καταλαβες.Δεν μου αρεσε γιατι εκτος απο τους παρα πανω λογους που ανεφερα γιατι περναγε μυστηρια μηνυματα στις κοπελες και ειμουν παιδι αθωο,αυτο τιποτε αλλο.
Έχω την εντύπωση ,συγνώμη κιόλας που σε χαρακτηρίζω χωρίς να σε ξέρω, ότι η αθωότητα όταν σε έβλεπε άλλαζε στενό.Σε πληροφορώ λοιπόν ότι η συγκεκριμένη το τονίζω παιδική σειρά δεν ήταν πονηρή,αλλά εσύ έχεις πονηρό μυαλό.Και επειδή είμαι και κοπέλα δεν μου πέρασε κανένα< μυστήριο> μήνυμα ότι με αυτό (μυστήριο)υπονοείς.
 
Τωρα με βαζεις να πω πραγματα που ειναι καθαρα προσωπικα.Τελος παντων.Δεν μπορω να εξηγησω , εκανε σαν τις σημερινες κοπελες.Αυτο τιποτε αλλο με τα υπολοιπα με συμπληρωσαν τα παραπανω παιδια.Εγω μετα εχω πονηρο μυαλο η η candy?
 
johnk10 είπε:
Τωρα με βαζεις να πω πραγματα που ειναι καθαρα προσωπικα.Τελος παντων.Δεν μπορω να εξηγησω πιο απλα αυτο που θελω να πω βρε BI-BI ,αλλα οταν εβλεπα candy........................ και εκανε σαν τις σημερινες κοπελες.Αυτο τιποτε αλλο με τα υπολοιπα με συμπληρωσαν τα παραπανω παιδια.Εγω μετα εχω πονηρο μυαλο? η η φυση μου σαν αντρα με κανει?Συγνωμη
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bash:
 
bi-bi Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι σαν cartoon η candy δεν κρυβει στοιχεια με υπονοουμενα?Πες μου οτι ειναι ετσι να τρελλαθω και να παω για υπνο

Αυτο δεν ηταν cartoon ηταν αλαξε ο κολιες και εγινε βραχιολι.Εγω θα σου προτεινα παντως μιας και εισαι σαν και μενα ρομαντικη/ος να δεις το Nill horlkerson η την μαγια την μελισσα cartoon με διδαγμα μακραν
 
johnk10 είπε:
bi-bi Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι σαν cartoon η candy δεν κρυβει στοιχεια με υπονοουμενα?Πες μου οτι ειναι ετσι να τρελλαθω και να παω για υπνο
OXI δεν κρύβει στοιχεία με υπονοούμενα,σε πληροφορώ λοιπόν ότι υπάρχουν ακόμη ρομαντικές και αθώες ψυχές στον κόσμο τούτο τι να κάνουμε είμαι μια από αυτές.Λοιπόν καλή διαμονή στο Δαφνί και καλό ύπνο.:mad:
 
οοοοο Σ' ευχαριστω πολυ για την γνωριμια την αποψινη,...ρομαντικη............και ισως μεγαλωσεις καποτε.Το λεω αυτο γιατι χιουμορ και ρομαντισμος πανε παραια....λοιπον καληνυχτα και προσεχε τα βασιλοπουλα το βραδυ
 
Φίλε Johnk10 μπορείς να κάνεις ένα μικρό Edit σε αυτά που γράφεις; Μερικές φορές δεν πρέπει να γράφουμε το πρώτο που μας έρχεται στο μυαλό!!! Σεβαστή η όποια γνώμη σου αλλά πρέπει να τηρούμε και να σεβόμαστε μια στοιχειώδη δεοντολογία.....:mad:

Edit Ο Συνάδελφος Johnk10 διόρθωσε το κείμενο του , οπότε έσβησα και εγώ την παράθεση!
 
Κυριες και κυριοι εχω χασει τη μπαλα.

Ειχα μεινει με την εντυπωση οτι "κυκλοφορουν" αυθεντικα επεισοδια(Ματινα Καρρα).

Βρηκα τα 21 τα οποια ειναι Ιαπωνικα με Ελληνικους υποτιτλους .

Βρηκα καποια αλλα απ το ΣΚΑΙ (καλα αυτα ποτε προβληθηκαν??) οχι "οριτζιναλε"...

Τελικα υπρχουν αυθεντικα ή οχι?
 
Βρε johnk10 ενα αθωο thread ειχαμε και μας ταξιδευε πισω και μην πω τι του εκανες, κριμα.
 
Ρε παιδιά να πω κι εγώ τη γνώμη μου;

Δυστυχώς ή ευτυχώς η Candy - candy έβγαζε κάποια underground συναισθήματα. Αυτό γιατί από τη φύση της η ίδια σαν χαρακτήρας πραγματευόταν θέματα που δεν βλέπουμε συχνά σε παιδικά σήριαλ.

Πραγματευόταν την προδοσία, το θάνατο και άλλα πολλά. Πιστεύω ότι σαν χαρακτήρας και εμφάνιση η Candy ήταν άκρως ερωτική (δεν το γράφω αυτό με την πρόστιχη έννοια, το αντίθετο μάλιστα), ήταν άκρως ώριμη ως προς την αντιμετώπιση των όποιων χτυπημάτων της έδινε η ζωή. Ο ερωτισμός που αποπνέει σαν σύνολο, σε συνδυασμό με την αθωότητα που παράλληλα προέβαλε, είχε σαν αποτέλεσμα ακόμα και μεταλλάδες φίλοι μου να κάθονται μπροστά από την τηλεόραση και να βλέπουν φανατικά τη σειρά. Σε σημείο που μερικοί έβαζαν και τα κλάματα μάλιστα. Βέβαια αν τους ρωτούσες δημόσια τη γνώμη τους σου απαντούσαν υποτιμητικά σε στυλ "σιγά μην ασχοληθώ με γλυκανάλατες χαζομάρες", αλλά η αλήθεια ήταν άκρως διαφορετική.

Εμένα προσωπικά η Candy σαν χαρακτήρας, τσαχπινιά, εμφάνιση και σαν ψυχή μου άρεσε υπερβολικά. Αποτελεί ακόμα και σήμερα μια από τις ερωτικότερες, κατά τη γνώμη μου, μορφές που έχουμε συναντήσει σε παιδική σειρά κινουμένων σχεδίων, χωρίς να έχει πάνω της τίποτε το πονηρό.

Μην κοντραρίζεστε λοιπόν άσκοπα και μη χαλάτε την ένέργειά σας.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα