DVDs των ταινών της FINOS FILM στο περιοδικό Τηλεθεατής

Ελπίζω...Έστειλα και mail μόλις μου απαντήσουν , αν μου απαντήσουν θα σας πω...
 
tonytony είπε:
Καράφλιασα!!!!Οι 5 ταινίες της κασετίνας του Τηλεθεατή που ακολουθεί είναι η Αστέρω , το Εν Ονόματι Του Νόμου , η Άγνωστος , η Γκόλφω και το Αγάπη Και Αίμα!!!
Απίστευτο!! Έχω χαρεί πάρα πολύ για την Αστέρω!! Τις ταινίες αυτές στις επιβεβαίωσαν από τον Τηλεθεατή?

tonytony είπε:
Οι παρατηρήσεις μου είναι οι εξής:Δεν περίμενα με τίποτα Αστέρω γιατί είναι συμπαραγωγή... Για την "Αστέρω" είχα την εντύπωση πως η Φίνος έχασε τα δικαιώματα.Γιατί δεν παιζότανε τόσα χρόνια από τη TV (έχει να παιχτεί από το 1992).
Είναι λες και έγινε κάποιο θαύμα! Την είχα αποκλείσει κι εγώ!

tonytony είπε:
Περίμενα πιο γνωστές ταινίες αν είναι όντως η τελευταία κασετίνα! Δεν είναι δυνατόν να αφήσανε απ' έξω ταινία με Λάσκαρη ("Αυτοί που μίλησαν με το θάνατο" ή "Πεθαίνω κάθε ξημέρωμα" (γνωστότατη επίσης...) και να επιλέξανε τη "Γκόλφω" ας πούμε... Το γεγονός αυτό με κάνει να πιστεύω ότι ίσως συνεχιστεί...Τι να πω...
Συμφωνώ απόλυτα με τον συλλογισμό σου και ελπίζω να επιβεβαιωθείς!

tonytony είπε:
Το Aliki My Love τελικά???
Έλα μου ντε! Θα μας το κάνουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το χατήρι...?
 
Μου απάντησαν στο μήνυμα και μου είπαν απλά πάλι τις 5 ταινίες με την ακόλουθη σειρά : Αστέρω , Η Άγνωστος , Γκόλφω , Αγάπη Και Αίμα , Εν Ονόματι Του Νόμου.Για τις επόμενες...σιγήν ιχθύος!!!
 
Πήρα σήμερα τον "Τηλεθεατή" και διάβασα ότι η νέα κασετίνα που θα δίνεται από την επόμενη εβδομάδα θα έχει όντως μόνο 5 ταινίες:

Αστέρω

Η Άγνωστος

Γκόλφω

Αγάπη και αίμα

Εν ονόματι του νόμου

Αν όντως σταματήσει η προσφορά θα μου λείψει ιδιαιτέρως ο "Γρουσούζης" που δεν προβάλλεται συχνά από τα κανάλια. :(
 
Και γω το φοβάμαι αυτό.Αν όντως σταματήσει μένουν απ' έξω 22 ταινίες!!!Ας ελπίσουμε να δοθούν και αυτές...Εγώ θα ξαναπάρω κάποια στιγμή τηλέφωνο και θα σας ενημερώσω. Πάρτε όμως και σεις να φαίνεται ότι τις ζητάει ο κόσμος!
 
tonytony είπε:
Και γω το φοβάμαι αυτό.Αν όντως σταματήσει μένουν απ' έξω 22 ταινίες!!!Ας ελπίσουμε να δοθούν και αυτές...Εγώ θα ξαναπάρω κάποια στιγμή τηλέφωνο και θα σας ενημερώσω. Πάρτε όμως και σεις να φαίνεται ότι τις ζητάει ο κόσμος!
Συμφωνώ απολύτως!

Τα στοιχεία του περιοδικού, μαζί με τη λίστα των ταινιών που έχουν κυκλοφορήσει με τον Τηλεθεατή, μπορείτε να τα βρείτε στο πρώτο post του παρόντος thread.
 
Λυπάμαι που θα σας φέρω κακά νέα, αλλά μόλις είδα τηλεοπτικό σποτ για τη νέα κασετίνα, στο οποίο ακούγεται η φράση "Ολοκληρώστε τη συλλογή σας με την καινούρια κασετίνα".

Να ελπίζουμε ότι οι υπόλοιπες ταινίες θα κυκλοφορήσουν ανεξάρτητα από το περιοδικό; Χλωμό το βλέπω, αλλά λέω, μήπως...
 
Mόλις είδα και γω το διαφημιστικό σποτ (έπαιξε στο διάλειμμα των Χαρίτων και το έγραψα κιόλας) και δεν λέει πουθενά τη φράση αυτή που λες!!!5 φορές την είδα και τη ξαναείδα!!!
 
Λες να παράκουσα; Μακάρι. Νομίζω μετά τις "χάριτες" το είδα. Μήπως έχουν δυο διαφημιστικά;
 
Εγω παντως ακουσα το Ολοκληρωστε. Και τρομαξα ολιγον...
 
Είπα κι εγώ, τόσο να παράκουσα; Πάντως κρατώ στα χέρια μου την καινούρια κασετίνα και πουθενά στο περιοδικό δεν λένε ότι θα είναι η τελευταία! Τι να πει κανείς;
 
Δυστυχώς τέλος!!! Σήμερα πήρα και μου είπε κατά λέξη "έχω την εντύπωση πως σταματάει εδώ"! Μόλις με άκουσε ότι αγρίεψα λίγο στο τηλ και της είπα τι λέτε κυρία μου είναι κι άλλες ταινίες ακόμα μου τα γύρισε ως εξής..."Όχι κύριε θα βγούνε και οι υπόλοιπες μέσα στο χρόνο απλά σταματάει για λίγο καιρό"!!!Και κει φυσικά το βούλωσα γιατί δεν είχα κάτι άλλο να πω έτσι όπως το έθεσαν...Τώρα , ή είναι δικαιολογία απλά για να με αποφύγει ή όντως για κάποιους λόγους που δε ξέρω σταματάει όντως για λίγο καιρό και θα συνεχιστεί...κάποτε! Αυτά!

Επειδή λοιπόν "τα πήρα" με το συγκεκριμένο θέμα , έκανα καταγγελία στο troktiko και προς τιμήν τους τη δημοσιεύσανε τη καταγγελία μου!!!Ελπίζω οι υπεύθυνοι να δώσουν μια απάντηση...Δείτε τη καταγγελία που έκανα εδώ (τον τίτλο δεν τον έβαλα εγώ...)


http://troktiko.blogspot.com/2010/01/blog-post_769.html


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Επειδή λοιπόν "τα πήρα" με το συγκεκριμένο θέμα , έκανα καταγγελία στο troktiko και προς τιμήν τους τη δημοσιεύσανε τη καταγγελία μου!!!Ελπίζω οι υπεύθυνοι να δώσουν μια απάντηση...Δείτε τη καταγγελία που έκανα εδώ (τον τίτλο δεν τον έβαλα εγώ...)http://troktiko.blogspot.com/2010/01/blog-post_769.html
Καλά μιλάμε μόλις το διάβασα πριν καμία ώρα, ήμουν σίγουρη ότι κρυβόσουν εσύ πίσω από την καταγγελία! Χα,χα δεν παίζεσαι!! :p
 
Ναι και πολύ θα ήθελα παιδιά όσοι ενδιαφέρεστε και για τις υπόλοιπες ταινίες , στείλτε και σεις το μήνυμά σας ίσως κάτι καταφέρουμε...


troktikos@gmail.com

Το φέρνω πάλι "ψηλά" μήπως δεν το είδατε όσοι ενδιαφέρεστε...Πρέπει να στείλουμε κι άλλοι mail είναι κρίμα γμτ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα εκανες και το εγραψες μηπως και υπαρξει καποια επισημη απαντηση απο το περιοδικο.
 
Tonytony, έχεις απάντηση στο τροκτικό! :p :p

" Απάντηση στην καταγγελία αναγνώστη του περιοδικού Τηλεθεατής που δημοσιεύθηκε στο blog troktiko "

«Δεν υπάρχει καμία “κομπίνα” στις ταινίες της Φίνος Φιλμ από το περιοδικό Τηλεθεατής»

Σε απάντηση της καταγγελίας αναγνώστη του περιοδικού Τηλεθεατής που δημοσιεύθηκε στο troktiko στις 8/1/2010, θα θέλαμε να γνωστοποιήσουμε εκ μέρους της εταιρίας παραγωγής Victory Media A.E., ότι ο αρχικός στόχος μας ήταν η κυκλοφορία όλων των ταινιών της Φίνος Φιλμ μέσω του περιοδικού Τηλεθεατής, ωστόσο οι ταινίες που μπορούσαν πρακτικά...

να κυκλοφορήσουν σε dvd ανέρχονται στις 150.

Αυτή η απόφαση ήταν επιβεβλημένη και χωρίς καμία διάθεση «εξαπάτησης» του κοινού, δεδομένου ότι το σχετικό εγχείρημα που ξεκίνησε πριν τρία χρόνια στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία και γνώρισε ενθουσιώδη ανταπόκριση από το κοινό.

Συγκεκριμένα, οι υπόλοιπες ταινίες της Φίνος Φιλμ είναι αδύνατον να εκδοθούν για τους λόγους που αναφέρονται παρακάτω:

Πολλές από τις ταινίες που δεν κυκλοφόρησαν είναι με συμπαραγωγή και δεν ανήκουν πλέον στην Φίνος Φιλμ.

Για κάποιες ταινίες έχουν χαθεί τα αρχικά master.

Ορισμένες ταινίες έχουν πρόβλημα με τα δικαιώματα.

Αρκετές ταινίες έχουν σοβαρά τεχνικά προβλήματα.

Είμαστε πάντα στη διάθεση του κοινού για περαιτέρω διευκρινίσεις.

Με εκτίμηση,

Victory Media
 
Καλό θα ήταν να γνωρίζουμε (τουλάχιστον) σε ποιά κατηγορία είναι κάθε μία από αυτές (τις υπόλοιπες) ταινίες.

Έτσι για να έχουμε τουλάχιστον αυτή την ενημέρωση αφού δεν μπορούμε να έχουμε τις εν λόγω ταινίες.
 
tsalk είπε:
Καλό θα ήταν να γνωρίζουμε (τουλάχιστον) σε ποιά κατηγορία είναι κάθε μία από αυτές (τις υπόλοιπες) ταινίες.
Έτσι για να έχουμε τουλάχιστον αυτή την ενημέρωση αφού δεν μπορούμε να έχουμε τις εν λόγω ταινίες.

Σωστος, συμφωνω. Γιατι πολυ αοριστη μου φανηκε η αιτια...
 
Για κάποιες ταινίες έχουν χαθεί τα αρχικά master.

Αυτό μπορεί να ισχύει για τις ταινίες Η Βίλα Με Τα Νούφαρα (1945) , Πρόσωπα Λησμονημένα (1946) , Παπούτσι Από τον Τόπο Σου (1946). Όλες τις υπόλοιπες ΤΙΣ ΕΧΩ!!! Είναι δυνατόν να τις έχω εγώ και όχι η Φίνος Φιλμ???


Ορισμένες ταινίες έχουν πρόβλημα με τα δικαιώματα

Αυτό προφανώς ισχύει για τις ταινίες Τελευταία Αποστολή (1949) , Οι Παράνομοι (1959 - Νίκος Κούνδουρος) , Aliki My Love (1964 - Lionex Film) , Ο Αστραπόγιαννος (1970 - Γιάννης Κανδύλας)


Όλες οι υπόλοιπες ταινίες που απομένουν έχουν κυκλοφορήσει σε VHS από τη Φίνος Φιλμ στο παρελθόν και έχουν προβληθεί και από τη τηλεόραση οπότε δεν ισχύει τίποτα τέτοιο από ότι λένε!!!Ενδεικτικά αναφέρω τους τίτλους Ο Γρουσούζης (1952) , Χαμένη Ευτυχία (1966) , Παράνομοι Πόθοι (1966) , Ο Μικρός Δραπέτης (1968 , Πεθαίνω Κάθε Ξημέρωμα (1969) , Πανικός (1969) , Αυτοί Που Μίλησαν Με Τον Θάνατο (1970) , Οι Αμαρτωλοί (1971) , Εσχάτη Προδοσία (1971) , Οι Γενναίοι Πεθαίνουν Δυο Φορές (1973) , Αγάπη Μου Ουα Ουα (1974)



Στο βιβλίο της ανιψιάς του αείμνηστου Φίνου , της Μαρικαίτης Καμβασινού , καμία από τις παραπάνω ταινίες δεν αναφέρεται ως συμπαραγωγή!!!



Επειδή αγαπητοί κύριοι της Victory Media δεν μιλάτε σε άσχετους όπως ίσως νομίζετε , και επειδή όπως αναφέρετε "είμαστε πάντα στη διάθεσή σας για περαιτέρω διευκρινίσεις"...περιμένουμε τις διευκρινίσεις αυτές...και πιο ουσιαστικές απαντήσεις...



Το παραπάνω θα το στείλω στο troktiko και να δούμε αν απαντήσουνε...



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα