[El Greco] Κάστρα και Πολιορκητές

Θα βρεις στο Ebay ;)
 
σοβαρα?αντε να σχολασουμε σημερα να παμε σπιτακι να δουμε αν υπαρχει κανενα προς πωληση με βλεπω πολυ συντομα μελος της παρεας σας , ποπο απιστευτετο
 
Στο Ebay τα βρίσκεις σχετικά εύκολα και σε καλές τιμές. Εχω πάρει τρία πακέτα ήδη, το κανονικό battleset, το sea battleset και το dragon battleset (ή καπως έτσι). Πολύ χώρο πιάνουν τα ρημάδια όμως!! :)

Μιχάλης
 
Τι επικές μάχες δίναμε με αυτό το παιχνίδι... Θυμάμαι οτι σπάνια χρησιμοποιούσαμε το καταπέλτη ( είναι δύσκολη τέχνη η καταπελτική :p ) και κυρίως βαράγαμε με τη βαλίστρα, της οποίας το λάστιχο... το διπλώναμε και το τριπλοδιπλώναμε μέχρι με μία βολή να ρίχνει κάστρα και πύργους και στρατιωτάκια :p Βέβαια έτσι αλλάζαμε τον αδόξαστο στο παιχνίδι... Αλλά παιδία είμασταν τότε... :)
 
Ρε παιδιά ήταν το αγαπημένο μου παιχνίδι και με διαφορά!

Θυμάμαι ότι δεν είχα ιδέα από κανόνες και έπαιρνα πάντα τους βάρβαρους ονομάζοντάς τους βίγκινκς,γιατί είχα την εντύπωση οτι οι βίγκινκς είχαν κέρατα στα κράνη.Τριπλά λάστιχα στα τόξα, τα τουβλάκια 2 ή 3 σειρες για μεγαλύτερη αντοχή...είχα και τη μικρή και τη μεγάλη πολιορκία και τα ένωνα και γινόταναι χαμός!

Ακόμα έχω καθαρά στη μνήμη μου τον ήχο από τα τουβλάκια που πέφτανε!

Μακάρι να τελειώσουνε κάποια στιγμή οι αφραγκίες μου :( και να παρω και εγω καμμία έκδοση..

Συγχαρητήρια για αυτόν που ξεκίνησε το θέμα, σίγουρα θα αρέσει σε πολλούς :D
 
Παιδια πολλα,πολλα,πολλα ευχαριστω που με γυρισατε χρονια πισω. :bow:


Ειναι αφορμη να αρχισω σιγα -σιγα να συλλεγω λιγα απο τα παιχνιδια των παιδικων μου χρονων, με πρωτο και καλυτερο...τους πολιορκητες!!!
:D


Ειχα αν θυμαμαι καλα, δυο ή τρια σετ της βασικης εκδοσης, καταλαβαινετε τι γινονταν... Δυστυχως δεν μου εχει απομεινει ουτε σημαιουλα... Αυτο παθαινεις αν εχεις αλλα τρια αδερφια!!!
:cry: :cry: :cry:


Εκτος απο εξωτερικο υπαρχει μηπως και στην ελληνικη αγορα (τουλαχιστον η νεα εκδοση)?
:thanx2:


 
Ερώτηση :

Αν γράψω "efxaristo" στο παρόν thread, υπάρχει πιθανότητα

να μου σταλεί δωρεάν κάποιο battle-set ?
 
exetlaios είπε:
Αν γράψω "efxaristo" στο παρόν thread, υπάρχει πιθανότητανα μου σταλεί δωρεάν κάποιο battle-set ?
Δεν παιζεσαι exetlaios! :) Να υπηρχαν σε διαθεσιμοτητα πολυ ευχαριστως. Εχουν εξαφανιστει εδω και μηνες απο την επισημη αγορα παντως και μονο σε παραεμπορους, και ebaylike συστηματα βρισκονται. Και απο οσο γνωριζω, δεν καταλαβαινουν απο "efxaristo"!!! :)
 
Καλησπερα παιδια (ολοι κατα βαθος ειμαστε) δε μπορεσα να συγκρατηθω... :cool:


Ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο μας phil_vr για τις χρησιμες συμβουλες και την υπομονη που εδειξε χθες το βραδυ απο τις απανωτες ερωτησεις μου! :bow:


Τελικα εκανα παραγγελια
απο Αγγλια (e-bay) γιατι ειναι λιγοτερα τα μεταφορικα σε σχεση με την Αμερικη και επισης η λιρα εχει πεσει σε σχεση με το ευρω...αρα συμφερει! ;)


Βασικα ειμαι λιγο αναποδος ανθρωπος...μη γελασετε γιατι παρηγγειλα τα δυο expansion του παιχνιδιου...
:banghead: χωρις να εχω ακομα τη βασικη εκδοση!!! :acoustic: :headbang:


Πηρα το
Battleground Crossbows & Catapults Tower Attack Pack και το Twin Attack Armory Trebuchet and Mortar Pack, τα οποια βρισκονται ηδη καθ'οδον!!! :)


Με λιγη υπομονη ελπιζω να βρω και τα υπολοιπα της σειρας, ετσι ωστε να ολοκλρωθει η συλλογη...



 
Στο ευχομαι! Ειναι φοβερα διασκεδαστικο παιχνιδι και μας γυρνα πολλα χρονια πισω.

Οτι προβλημα και να εχεις ο Πατριαρχης στο αθλημα Phil,θα εχει την απαντηση
 
nickstatho είπε:
Βασικα ειμαι λιγο αναποδος ανθρωπος...μη γελασετε γιατι παρηγγειλα τα δυο expansion του παιχνιδιου... :banghead: χωρις να εχω ακομα τη βασικη εκδοση!!! :acoustic: :headbang:

Πηρα το Battleground Crossbows & Catapults Tower Attack Pack και το Twin Attack Armory Trebuchet and Mortar Pack, τα οποια βρισκονται ηδη καθ'οδον!!! :)
Ευχαριστηση μας να βοηθουμε νεα μελη nickstatho. Οσο για το "περιεργο" των επιλογων σου οπως αναφερεις, δεν εκανες καθολου ασχημα, μιας και το μεγαλο expansion το TOWER ATTACK μπορει να χρησιμοποιηθει αυτουσιο ως ενα μινι-βασικο σετ, μιας και περιεχει αρκετα κομματια για να αρχισεις. Φαντασου το σαν την παλια μικρη πολιορκια στα κλασσικα Καστρα και Πολιορκητες. Οποτε just keep it coming και να τα χαιρεσαι!

Wally.. Πατριαρχης... :) What the hell, I'll take it!! :) :)
 
Υστερα απο δυο βδομαδες ψαξιματος, αναμονης, τσακωμου με τα ΕΛΤΑ κτλ... παρελαβα επιτελους απο Αγγλια τη νεα σειρα Βattleground Crossbows And Catapults. :happyjump: :happyjump:


Το Starter (80 κομματια), το μεγαλο expansion (36 κομματια) και ενα απο τα τρια μικρα expansion, αυτο με τον διπλο καταπελτη και τον εκτοξευτη με τις πετρες. Καλα πολυ ψαρωτικο!!!
:) Δεν βλεπω την ωρα και τη στιγμη να τα στησω! :bash:


Περιμενω ακομα αλλο ενα απο τα μικρα expansion (ηδη εχει σταλλει) και μου απομενει ακομα ενα για να συμπληρωσω τη συλλογη!!!
:award:


Τα μικρα μου αδελφια 20 και 18 χρονων αντιστοιχα με κοροιδευουν, αλλα αν ξεκινησουμε και παιζουμε πιστευω οτι δε θα ξεκολλανε!
:frypan:


 
Καλο λιωσιμο αγαπητε και μην κανεις ζαβολιες :D
 
Η μικρή μου συλλογή!!

Γεια και χαρά!!!

Είναι η πρώτη μου μέρα στο φόρουμ και έχω πάθει την πλάκα μου.Σας παραθέτω μια φωτογραφία με την συλλογή μου απο το παιχνίδι.Θα ακολουθήσουν και άλλες.(Είναι μέχρι να μάθω τον τρόπο..) :cry:

88130003.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορώ ακόμη να πιστέψω πόσοι πολλοί είμαστε τελικά οι φανατιοκοί αυτού του παιχνιδιού..!!!!! Είμαι γαιδούρι 28 ετων και ειμαι τοσο φανατικόσ και πορωμένος που με έχουν χωρίσει 2 γκόμενες επειδή τις έστεινα γιατι δεν μπορούσα να ξεκολλίσω απο τα αγαπημένα μου κάστρα..! Φυσικά έχω τις νέες εκδόσεις μιας και αυτή τησ el greco του 80 φροντισε η μανούλα μου να τα πετάξει στα σκουπίδια, και παντοτε στα κρυφά όπως όλες οι μαναδες πιστεύω..! Τι μανία κι αυτη να πετάνε τα παιχνίδια μας...! Πριν λίγες μέρες βρήκα στο ebay 2 αυθεντικά κομμάτια από el greco δεκαετίας 80 και σας τα επισυνάπτω..!!!

makisimos kastra.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally, οπως βλεπεις η στρατια ολο και αυξανεται με νεο αιμα!! :)

Να φτιαξουμε ρε συ μια λιστα με τους απανταχου warlords!?

Καλοπαιχτα παιδια και να ευχηθω στα νεα μελη να εχουν το παιχνιδι αυτο σαν κορη οφθαλμου καθως ειναι ισως το αειθαλεστερο και no age boundary game που μπορει να βρει κανεις. Στο ιδιο πατωμα που μπορεις να βρεις πιτσιρικαδες με μπισκοτα και coca cola να σκοτωνονται με μπαραζ βολιδων, στο ιδιο ακριβως σκηνικο μπορεις να βρεις μαντραχαλεους (γκχμμ.. εμμ.. minded and logical grown people που η βελονα ωριμανσης εχει κολησει ανελεητα στα 80'ς ηθελα να πω!!) στα γονατα με μπυρες να παιζουν μεχρι τελικης πτωσεως.
 
Αυριο θα ετοιμασω μια λιστα κατοχων ;)
 
Κατι τετιο, σε πιο συνχρονο, ειχα και εγω μικρος! Ααααχ! Τι μου θυμισατε!
 
makisimos είπε:
Δεν μπορώ ακόμη να πιστέψω πόσοι πολλοί είμαστε τελικά οι φανατιοκοί αυτού του παιχνιδιού..!!!!! Είμαι γαιδούρι 28 ετων και ειμαι τοσο φανατικόσ και πορωμένος που με έχουν χωρίσει 2 γκόμενες επειδή τις έστεινα γιατι δεν μπορούσα να ξεκολλίσω απο τα αγαπημένα μου κάστρα..! Φυσικά έχω τις νέες εκδόσεις μιας και αυτή τησ el greco του 80 φροντισε η μανούλα μου να τα πετάξει στα σκουπίδια, και παντοτε στα κρυφά όπως όλες οι μαναδες πιστεύω..! Τι μανία κι αυτη να πετάνε τα παιχνίδια μας...! Πριν λίγες μέρες βρήκα στο ebay 2 αυθεντικά κομμάτια από el greco δεκαετίας 80 και σας τα επισυνάπτω..!!!
Πολυ ωραια η μεταφορα της γραμματοσειρας απο λατινικο αλφαβητο σε ελληνικο. Θα μου πειτε τι λεω τωρα.... Ε μιλησε το γραφιστιλικι τι να κανω...

Και λογω εποχης ειναι σιγουρα σχεδιασμενα στο χερι! Χαρακες, παραλληλα, τριγωνα καμπυλογραμμα και αγιος ο Θεος....
 
Πίσω
Μπλουζα