[El Greco] Μικρό μου Πόνυ G1 και G2

Μικρό μου Πόνυ

Λατρεμένη μου Αναστασία δες στο ebay my little pony. Εγώ έχω δύο μικρά el greco και δύο μεγάλα: ένα hasbro και ένα με γυάλινα μάτια άλλης εταιρείας που όταν ανοίξω τις βαλίτσες με τα φυλαγμένα παιχνίδια θα το βγάλω φωτογραφία να το δεις. Θυμάμαι πάντως ότι δεν είναι ούτε hasbro ούτε el greco. Fraoulitsa σε ευχαριστούμε για τις κατατοπιστικές πληροφορίες σου.
 
Αμαν ειδα αυτα τα πονυ G2, και οντως εχει δικιο η Φραουλιτσα....χαλια ειναι τα καημενα...ειναι σαν κριτσινιαρικα, σαν κατσιασμενα λιγο? :xm:

Πιστευω πως αν ποτε βρεθω μπροστα στις μαγικες βαλιτσες της Rapunjel μας, γεματες με παιχνιδια, θα ανοιξω τα ματια γουρλωτα και θα μεινω με το στομα ανοιχτο :eek: o_Oo_Oo_O λες και βλεπω την βαλιτσα του Αγιου Βασιλη σε ολο της το μεγαλειο!!!! :D
 
Κορίτσια, ψάχνω καλές φωτογραφίες κι επανέρχομαι! Αναστασία μου, όλα τα ελληνικά είναι G1. Τα δεύτερης γενιάς έχουν εντελώς άλλη φάτσα, θα το δεις σε λιγάκι! Rapunjel μου, μήπως το πόνυ σου μοιάζει με αυτό που σου επισυνάπτω στα μάτια;

DSC00754.jpg
 
Σε ευχαριστουμε παρα πολυ Φραουλιτσα για τις τοσο ενδιαφερουσες πληροφοριες!!!! :)

Oταν εχεις χρονο και ορεξη περιμενουμε με πολυ ενδιαφερον τις φωτογραφιες! :) :)

Εγω δεν ξερω απο που να αρχισω με αυτα τα πονυ του 80 και του 90!!! Αυτο μαλιστα που εχεις ποσταρει με τα ματακια τα περιεργα, δεν το εχω δει πουθενα!!!

Ειδατε ομως το καθε παιχνιδι τι ιστορια που εχει πισω του... ειναι μαγικος κοσμος, δεν σταματα ποτε να σε εκπλησσει. :D
 
Μικρό μου Πόνυ

Fraoulitsa όχι, είναι από σκληρό πλαστικό και νομίζω αν θυμάμαι καλά έχει και χρυσά στα μαλλιά. Το βρήκα σε παλαιοπωλείο και το πήρα γιατί δεν είχα ξαναδεί τέτοιο πόνυ. Μου έκαναν εντύπωση πολύ τα μάτια του. Με την πρώτη ευκαιρία θα το βρω και θα το ποστάρω.

Λατρεμένη να έρθεις να ανοίξεις τις βαλίτσες και να μείνεις στο σπίτι που παντού έχει κούκλες ,αρκουδάκια , κουκλόσπιτα και γενικά νομίζει κανείς ότι ζει εφτάχρονο μέσα! Είσαι καλοδεχούμενη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλα Φραουλιτσα κι εσενα η συλλογη σου ειναι απιστευτη..!!!!!!!

Βεβαια σαν τις ΒΙΒΙ ΒΟ δεν εχω δει πουθενα αλλου..!!! Νομιζω οτι θα πρεπει να δειξεις και τα κανινουργια ρουχαλακια..!!!!!!

Θα σε μαρτυρησω και θα πω οτι εχει βρει αλλες 7 ΒΙΒΙ ΒΟ Α' περιοδου καθως και τουλαχιστον 20 νεα φορεματα απο την ΒΙΒΙ ΒΟ Α' περιοδου που ειναι οχι απλα εντυπωσιακα αλλα μενει κανεις με ανοιχτο το στομα..!!! Νομιζω πρεπει να τα ανεβασεις στο αναλογο θεμα τελικα..!! Κανε το για την ιστορια της ΒΙΒΙ ΒΟ που σε εχει αναγκη..!!

Οσο για τα πονυ, μιας και ξεφυγαμε, εμενα ποτε δεν μου αρεσαν τα μικρα, κακασχημα τα εβρισκα παντα, μονο τα μεγαλα ειναι τα ομορφα, εξαλλου στο εξωτερικο γι αυτο μοσχοπουλιουνται επειδη ειναι ομρφα και μυρωδατα..!!!!!! Τα μικρα ειναι στραβολαιμιασμενα..!

Οποτε καταλαβενετε την χαρα μου που βρηκα 3 el greco πονυ προχθες..!!

Εκ των οποιων και η χλοη, απο τα πιο διασημα μαζι με την λεμονιτσα..! :D
 
Συγνωμη Μακισιμε μου, αλλα αμα βρισκεις συχνα μωρο πονυ και δεν το θελεις να μου το λες ετσι, να σου στελνω λεφτα να μου το αγοραζεις! :flower:

Εγω εχω και βριζω την μανα μου καθε φορα που μιλαμε στο τηλεφωνο που μας εχασε/εδωσε τα 2 μωρα πονυ!!! :precry: Μου αρεσαν πιο πολυ απο τα μεγαλα!!! :cry:

Ακου στραβολαιμιασμενα!!!! Θυμαμαι τα κραταγα στο χερι ολοκληρη γαιδουρα, πεμπτη δημοτικου θα ημουνα, και τους εδινα φιλακι... :cry:

Ακου κακασχημα τα μπεμπε πονυ!!!! :cry:
 
Makisime, εσύ παιδί μου είσαι να κρατάς μυστικά! Εχεχεχεχε! Μην ξεφεύγεις από το θέμα! :p :p:p:p Δε μας είπες... Ποιος σου είπε πώς καλωπίζονται τα πόνυ, εεεεεεεεεε??????? :p

Παιδιά, κ εγώ έχω ένα θεματάκι με τα μπεμπέ πόνυ, για κάποιο λόγο δεν τα πολυχωνεύω, αλλά στραβολαιμιασμένα δε τα λες! Αυτά που μ' αρέσουν είναι τα νεογέννητα πόνυ, θα σας δείξω κάποια στιγμή τα δικά μου.

Rapunjel μου, αν δεν απατώμαι, τα μόνα πόνυ με χρυσό στα μαλλιά είναι οι πριγκήπισσες πόνυ, αλλά δεν έχουν γυάλινα μάτια. Τα μόνο με έτσι περίεργα μάτια σαν γυάλινα είναι σαν αυτό που έβαλα, η σειρά λέγεται Twincle Eye Ponies και βγήκαν το 1985 κ το 1986. :)
 
Kαλα λοιπον Φραουλιτσα, αφου με μαρτυρησες κι εσυ, θα παραδεχτω λοιπον οτι.......εσυ μου ειπες πως να τα πλυνω και ευτυχως δεν χαλασα τα marks τους, γιατι οπως θυμασαι, ημουν ετοιμος να τα πλυνω με...συρμα..!!!! :( Οποτε σου χρωτσανε μεγαλη χαρη κι αυτα κι εγω..!!!!!!

Αναστασια δεν ξερω γιατι αλλα πραγματικα τα εβρισκα παντοτε πολυ ασχημα, για αγνωστο λογο και θα συμφωνησω για μια ακομη φορα με την Φραουλιτσα-ταιριαζουμε εμεις να το κοιταξουμε-γιατι τα εβρισκα καπως...περιεργα στον λαιμο τους, δεν ξερω..!!!

Για τα νεογεννητα πονυ δεν εχω δει καν ποτε,οποτε αυτο θα ηταν πολυ ενδιαφερον ανα μας δεξεις οτι εχεις Φραουλενια..!! χοχοχοχοχοχ :D
 
Μικρό μου Πόνυ

Fraoulitsa μόλις το βρω θα το βάλω φωτογραφία να το δεις. Λέτε να πήρα κλώνο πόνυ;

Λατρεμένη Αναστασία και μένα τα μωρά πόνυ μου αρέσουν πιο πολύ. Τα μεγάλα της el greco καθόλου. Της Hasbro τα βρίσκω καλύτερα αλλά τα μικρά είναι όνειρο. Άμα τύχει και βρω κάποιο έφυγε την άλλη μέρα για Ιταλία!

:D
 
Μα πως δεν σου αρεσουν καθολου??? Αφου ειναι ιδια..!!!! αχαχαχααχχααχαχαχαχ
 
Βρε παιδια με συρμα τα πονυ!!! Ουτε τηγανια να ητανε :D :D:D

Προφανως ηταν παρα μα παρα πολυ βρωμικα! Αν και κανονικα πρεπει να τα τριψεις παρα πολυ δυνατα για να φτασουνε να φυγουνε τα σχεδια!!!! :)

Η καθαριοτητα ειναι μιση αρχοντια! Αστα απλυτα να ειναι ολοκληροι αρχοντες Μακισιμακο!!! :D :D:D

Εγω καταλαβα τι εννοει η Rapunjel μας, εννοει τα πονυ της Χασμπρο G3, ειχαν χρωματιστα μαλλακια, πολυ χαριτωμενα σχεδια στο σωματακι τους και πολυ χαρη στην κινηση!!! :)

Υ.Γ. Rapunjel μου γλυκεια σε ευχαριστω και μονο που το σκεφτηκες :flower: Σαν να μου εστειλες 10 μωρα μπεμπε και μονο που το ειπες.

Για σκεψου αυτα τα απροστατευτα πονυ μπεμπε να πεσουν στα αδισταχτα χερια του Μακισιμου, που δεν τα χωνευει και θα τα κλεισει μεσα στην συσκευασια τους για παντα, χωρις μανα, χωρις μπιμπερο και αγαπη!!!!

Βαλτε βρε παιδια μια φωτογραφια παλι οταν εχετε καιρο, μπας και συγκινηθει η σκληρη καρδια του Μακισιμου μας :D
 
Μικρό μου πόνυ

Για τη λατρεμένη Αναστασία που της αρέσουν τα μωρά πόνυ, αυτό είναι ενα τεράστιο μωρό πόνυ από τη hasbro που περπατάει, μιλάει και τραγουδάει...

Είναι του 2008
 
Ωωωωω πιάσαμε τα μωρά βλέπω!

Αναστασία μου τα σύμβολα ξεβάφουν σχετικά εύκολα, ειδικά τα ελληνικά, γι' αυτό και αποφεύγουμε να τα τρίψουμε με οτιδήποτε! :( Καλύτερα να είναι λίγο βρώμικα γύρω γύρω παρά να χαλάσουν. ;)

Βάζω φωτογραφία από το αγαπημένο μου μωρό νεογέννητο για να συγκινήσουμε το Μακίσιμο να τα συμπαθήσει κι αυτά! :p

picture.php


picture.php


Το όνομά της (όλα τα πόνυ είναι κοριτσάκια εκτός από τα Brother ponies και τα baby brother ponies που είναι γένους αρσενικού) είναι Milkweed, είναι του 1986, αμερικάνικη έκδοση. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α μαλιστα αυτο ειναι υπεροχο...!!!!!!!! Ναι εχει λαιμο μια χαρα..!!!!!! Κριμα που δεν εβγαλε η el greco τετοιο πονυ κι εβγαλε μονο τα στραβολαιμιασμενα..!! :D

Exei στομα οπως και τα γουρουνακια η ειναι η ιδεα μου??? Αλλα μ αρεσει πολυ..!!!!

Πραγματικα ρετρο κι αυτο απο τα 80΄s...!!!!!!!!!
 
Ρε Μακισιμακο, ας αναλυσουμε το σκεπτικο αυτο. :D

Λοιπον, σου αρεσει το νεογεννητο το πονυ, και μετα σου αρεσει το μεγαλο πονυ. Μεχρι εδω τελεια.

Μετα ομως δεν σου αρεσει το μωρο πονυ.

Αυτο που λες, με ολον τον κουκλολογικο σεβασμο που σου εχω και το ξερεις δεν ευσταθει, γιατι το νεογεννητο καποια στιγμη, για να φτασει να γινει μεγαλο πρεπει να περασει απο το να ειναι μωρο:

Νεογεννητο Πονυ -> Μωρο Πονυ -> Μεγαλο Πονυ.

Τι να κανει και αυτο το ρημαδι το πονυ!!! :D Πονυ ειναι!!! Να προσπερασει μια ολοκληρη εφηβεια;

Τελειο το μωρο πονυ της Rapunjel μας, εχει και πανα θα τρελλαθω!!!!! :D

και πολυ τρυφερο το νεογεννητο pony της Fraoulitsas!!!
 
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,,,

Ε αφου δεν μ αρεσει ρε συ Αναστασια το στραβολαιμικο, τι σου πω ψεματα?

Εχω σκεφτει στην εφηβεια του, να το κλεισω στο κουτι του οπως ειπες μεχρι να μεγαλωσει να γινει μαμα-πονυ..!!!!!!! Και μετα να παει για πουλημα γιατι θα ειναι γερικο πια..! Μα δεν ειμαι πανεξυπνος??? :D
 
makisimos είπε:
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,,,Ε αφου δεν μ αρεσει ρε συ Αναστασια το στραβολαιμικο, τι σου πω ψεματα?

Εχω σκεφτει στην εφηβεια του, να το κλεισω στο κουτι του οπως ειπες μεχρι να μεγαλωσει να γινει μαμα-πονυ..!!!!!!! Και μετα να παει για πουλημα γιατι θα ειναι γερικο πια..! Μα δεν ειμαι πανεξυπνος??? :D
:D :D:DΤι εφηβεια θα περασει μεσα στο κουτι αυτο το Πονυ!!! :D :D:D

Α ρε Μακισιμακο... πολυ πλακα μιλαμε... :D
 
Το Κωσταλεξη το ξερεις????? αχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα
 
Μικρό μου Πόνυ

Πάντως είτε μεγάλα,είτε μικρά,είτε ωραία,είτε άσχημα τα πόνυ υπάρχουν και κυκλοφορούν ακόμη και σήμερα! Μακάρι να κυκλοφορούσε και η bibi-bo:cry:...
 
Πίσω
Μπλουζα