Game Boy

Προσφατα την αγορασα και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος! Το μονο παιχνιδι που εχω που ειναι για GB ειναι το Kirby's Dreamland.
 
Καλορίζικο! 'Η καλύτερα...παλιορίζικο! :p

Εδώ και λίγο καιρό που κατάφερα να τρέξω επιτυχώς Gameboy emulator στο Nintendo DS μου και την έχω καταβρεί. Πέρα των άλλων τερμάτισα το Link's Awakening που ποτέ δεν είχα τερματίσει παλιότερα (το είχα πρωτοπαίξει στο γυμνάσιο που το είχα δανειστεί για λίγες μέρες στις διακοπές κι ήταν το πρώτο μου Zelda που έπαιξα και το αγαπημένο μου).
 
Ναι το Fortress of fear είναι καλό και σχετικά δύσκολο, αλλά το είχα τερματίσει εύκολα θυμάμαι πιτσιρικάς

σε σχέση με το Castlevania adventure που μου είχε αλλάξει τα φώτα για να το τερματίσω!
 
Ηθελα να ήξερα από που βγήκε η "βρώμα" ότι το Metroid 2 είναι "μπούρδα".... Τι να πεις.... casual gamers που δεν μπορούν να παίξουν ένα παιχνίδι αν δεν έχει χάρτη και δεν σου λέει που να πας. Μα έτσι ήταν και το Metroid στο NES (και ακόμα χειρότερο και δυσκολότερο). Παω στοίχημα ότι οι περισσότεροι που λένε ότι το Metroid 2 είναι το μαύρο πρόβατο της σειράς (Hello, OtherM?) δεν το έχουν παίξει ποτέ τους, απλά αναμασούν ότι διαβάζουν από εδώ και από εκεί.
 
Imgema είπε:
Ηθελα να ήξερα από που βγήκε η "βρώμα" ότι το Metroid 2 είναι "μπούρδα".... Τι να πεις.... casual gamers που δεν μπορούν να παίξουν ένα παιχνίδι αν δεν έχει χάρτη και δεν σου λέει που να πας. Μα έτσι ήταν και το Metroid στο NES (και ακόμα χειρότερο και δυσκολότερο). Παω στοίχημα ότι οι περισσότεροι που λένε ότι το Metroid 2 είναι το μαύρο πρόβατο της σειράς (Hello, OtherM?) δεν το έχουν παίξει ποτέ τους, απλά αναμασούν ότι διαβάζουν από εδώ και από εκεί.
Νομιζω οτι το καλυτερο Metroid ητανε το Οther M! Ολα τα αλλα ητανε μπουρδες! ;)
 
DarkSynbios είπε:
Νομιζω οτι το καλυτερο Metroid ητανε το Οther M! Ολα τα αλλα ητανε μπουρδες! ;)
ωχ! τι τα λες αυτα θα σε παρει με τις πετρες ο imgema.... :D
 
Αυτοι οι ξυπνιοι που κραζουν το metroid ΙΙ ειναι ολοι αυτοι που εκραζαν το zelda II the adventure of link οχι γιατι τους χαλασε η αλαγη στο υφος του παιχνιδιου αλλα γιατι δεν μπορουσαν να το παιξουν επειδη το συγκεκριμενο ειναι απο τα πιο δυσκολα παιχνιδια του NES.Ειναι επισης ολοι αυτοι που δεν εχουν παιξει κανενα metroid η ξεκινησαν το πρωτο στο NES εχασαν την μπαλα και το παρατησαν στο μισαωρο.Ειναι αυτοι που τουσ χαλασε το castlevania II simon's quest ασχετα που ειναι παιχνιδαρα επειδη και καλα βαρανε καποια rpg στοιχεια μεσα.Ειναι ολοι αυτοι που εμαθαν να παιζουν τα ψευτοπαιχνιδια και τα FPS που ειναι ολα μια ευθεια γραμμη με πεντακοσια cut scenes χωρις να χρειαζεται η ικανοτητα κτλ που χρειαζοταν στα παλια παιχνιδια και στα arcades.Και που αν τερματιζουν κανενα call of duty η κανενα Halo νομιζουν οτι ειναι οι παικταραδες και οτι εχουν πιασει το θεο απο τ.....Η θα διαβασαν κανενα αρθρο απο κανεναν περιεργο στο IGN που για ολους τα βρισκει μια χαρα αλλα για την NINTENDO μια χαρα χολη πεταει.

Εχω παιξει και τερματισει ενα σωρος φορες οτι υπαρχει απο metroid σε ολες της κονσολες και μπορει να ημαστε κολημενη με την NINTENDO αλλα παροπηδες δεν φοραμε και οταν κατι δεν αξιζει το λεμε.Εμενα πχ δεν μαρεσουν τοσο πολυ τα καινουργια metroid οπως τα παλια γιατι δεν γουσταρω το FPS στυλ και την προωπτικη πρωτου προσωπου.Δεν θα πω ομως οτι δεν αξιζουν επειδη δεν αρεσαν σε μενα γιατι πραγματικα ειναι παιχνιδαρες.Το metroid II ειναι πολυ καλο παιχνιδι και εχει ολα ωσα αγαπησαμε απο το πρωτο metroid.Και αν εχει καποιος super game boy ας το παιξει απο κει στην τηλεοραση του για μεγαλητερη απολαυση.Αμαν πια με ολους αυτους τους και καλα κρητικους των videogames που καιεται ο κοσμος και τους ακουει και εχει χασει ενα σωρο παιχνιδια μονο και μονο γιατι τα εθαψαν.Ολοι αυτοι που το παιζουν γνωστες και στην τελικη η εμπειρια τους στα videogames ειναι τα παιχνιδια στο pc αντε σε καμια αamiga και συγκεκριμενα παιχνιδια σε παλαιοτερες κονσολες που αν βαλω της ωρες μου στα videogames διπλα στης δεικες τους θα πρεπει να πεσουν και να περνουν καμψης.Εχουν καψει παιχνιδαρες με τα review τους και ελληνες και ξενοι σε περιοδικα και sites και καθονται τα προβατα και τους ακουνε σαν υπνωτισμενοι.Αμα δεν ξυπνησουν ολοι ωστε να μην ακουν κανεναν τοτε ειναι αξιοι της μοιρας τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DarkSynbios είπε:
Νομιζω οτι το καλυτερο Metroid ητανε το Οther M! Ολα τα αλλα ητανε μπουρδες! ;)
Θες να πάθω κανένα έμφραγμα, εγκεφαλικό, αλλεργικό σοκ και καμία κρίση (όλα μαζί) πρωινιάτικα? :animeek:


metalcandyman είπε:
Αυτοι οι ξυπνιοι που κραζουν το metroid ΙΙ ειναι ολοι αυτοι που εκραζαν το zelda II the adventure of link οχι γιατι τους χαλασε η αλαγη στο υφος του παιχνιδιου αλλα γιατι δεν μπορουσαν να το παιξουν επειδη το συγκεκριμενο ειναι απο τα πιο δυσκολα παιχνιδια του NES.Ειναι επισης ολοι αυτοι που δεν εχουν παιξει κανενα metroid η ξεκινησαν το πρωτο στο NES εχασαν την μπαλα και το παρατησαν στο μισαωρο.Ειναι αυτοι που τουσ χαλασε το castlevania II simon's quest ασχετα που ειναι παιχνιδαρα επειδη και καλα βαρανε καποια rpg στοιχεια μεσα.Ειναι ολοι αυτοι που εμαθαν να παιζουν τα ψευτοπαιχνιδια και τα FPS που ειναι ολα μια ευθεια γραμμη με πεντακοσια cut scenes χωρις να χρειαζεται η ικανοτητα κτλ που χρειαζοταν στα παλια παιχνιδια και στα arcades.Και που αν τερματιζουν κανενα call of duty η κανενα Halo νομιζουν οτι ειναι οι παικταραδες και οτι εχουν πιασει το θεο απο τ.......
:beer:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Θες να πάθω κανένα έμφραγμα, εγκεφαλικό, αλλεργικό σοκ και καμία κρίση (όλα μαζί) πρωινιάτικα? :animeek:


:beer:
Εσεις τις Νιντεντο δεν παθαινετε τιποτα γιατι ειστε σκετοι καρκινοι! :diablotin:
 
DarkSynbios είπε:
Εσεις τις Νιντεντο δεν παθαινετε τιποτα γιατι ειστε σκετοι καρκινοι! :diablotin:
ΧΑΧΑΧΑ, quote of the day! Στο όριο είμαι να το κάνω υπογραφή για το forum. :diablotin:
 
ΝΙΝΤΕΝDΟ εμπρος και προλογο μην τρως.Παπα και θεωρια δεν τρωμε απο πρωην NINTENDO fanboy που επιδυκνειαν με καμαρη την συλογη τους και ειχαν μεχρι και Keyboard controller για το Game cube και μετα αλαξοπιστησαν και το γυρισαν στη sega.Ουτε απο γιατρους οπαδους του κιτρινιαρη spectrum:diablotin:
 
metalcandyman είπε:
ΝΙΝΤΕΝDΟ εμπρος και προλογο μην τρως.Παπα και θεωρια δεν τρωμε απο πρωην NINTENDO fanboy που επιδυκνειαν με καμαρη την συλογη τους και ειχαν μεχρι και Keyboard controller για το Game cube και μετα αλαξοπιστησαν και το γυρισαν στη sega.Ουτε απο γιατρους οπαδους του κιτρινιαρη spectrum:diablotin:
Δεν ξερω για τι πραγμα μιλας φιλε μου! Εγω Νιντεντο fanboy? ποτε; Μαλλον καποιο λαθος κανεις! :p
 
DarkSynbios είπε:
Δεν ξερω για τι πραγμα μιλας φιλε μου! Εγω Νιντεντο fanboy? ποτε; Μαλλον καποιο λαθος κανεις! :p
Εχω κρατημενα φωτογραφικα ντοκουμεντα αλανι :diablotin:
 
Δειχνουν το Nicknames σου με της φωτογραφιες διπλα.Οποτε και να σβησεις της ηδη υπαρχοντες θα ανεβασω αυτες εκτος και αν ξεκοιληασεις ενα Mega drive βαλεις μεσα 10.000 ευρω και το στηλεις πακετο σερρες στην διαυθηνση που θα σε υποδηξω :p :D
 
Πίσω
Μπλουζα