Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

Μια ακόμη ερώτηση και τελευταία. Γίνεται να απενεργοποιήσω τους παίκτες 2,3 και 4; Αν ναι πως;
 
BeamRider 1η δοκιμη.png

Mια πρωτη δοκιμη και απο εμενα..Ωραιο παιχνιδακι.
 

Το παιχνιδι ειναι εθιστικο,δεν εχω ξαναπαιξει ποτε σε τετοιο συστημα και για "εγκυκλοπαιδικες" γνωσεις ειναι καλη φαση που κοιταμε διαφορα "περιεργα" συστηματα  :D

beam rider.png

1@telonio[/USER] Φιλαρακι επειδη ο Wallys ειναι μαζοχιστης και γουσταρει να τυρανιεται  με retroarch,retropie και ενα σκασμο ρυθμισεις τυραναει και μας αλλα το καλο το παλικαρι ξερει και αλλο μονοπατι.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  αστα μπλεξαμε :p

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Ρε αχαριστοι...οταν καταληξετε να εχετε στημενο RetroArch, με ολα τα Cores, να τα αναβαθμιζετε ολα με τη μια και να εχετε στησει τα παντα στα μετρα σας...θα μου αναβετε λαμπαδα και θα λετε αποφθεγματικα: "τι επικη κινηση εκανε ο εξαιρετικος τυπας Γουαλης που μας επριξε το συκωτι να βαζουμε RetroArch"  :)

1@Ajax87[/USER] Και που εισαι ακομη ;)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια ακόμη ερώτηση και τελευταία. Γίνεται να απενεργοποιήσω τους παίκτες 2,3 και 4; Αν ναι πως;
Φιλος δεν ξερω γιατι θες να απενεργοποιησης τους παικτες 2,3,4 αλλα δεν εχει καμια σχεση με το παιχνιδι ουτε καποιο προβλημα ειναι απλα δεν σε ενδιαφερουν και μονο στον player 1 ρυθμιζεις τα κουμπια στο gamepad η joystick Που εχεις και τελος.
 
BeamRider 2η δοκιμη.png

Ανεβαινουμε..σιγα..σιγα.
Παντως το παιχνιδι αξιζε με το παραπανω για το 1983.Ακομα και σημερα ειναι διασκεδαστικο.
 
 
Εθιστικότατο παιχνίδι που δεν σε αφήνει να ξεκολλήσεις. Ένα πάρα πολύ καλό παράδειγμα πως η απλότητα είναι διασκεδαστική.

Μέτα μεγάλης δυσκολίς απλά γρατζούνισα την επιφάνεια και εγώ, με σκορ μόλις 11.000 στο πάνθεον του metalcandyman.  Πολύ αμφιβάλλω αν καταφέρω να αυξήσω αυτό το σκορ.

DSC_0037.jpg
 
Δεύτερη προσπάθεια:

IMG_20180607_174523.jpg

Αυτά τα #$@%^@!! πράσινα που πετάγονται μες τη μέση...
 
3η προσπαθεια και λιγο καλυτερο σκορ.
3η δοκιμη.png
 

1@Stratulator[/USER] Ενας απο τους σκοπους ειναι η εξομοιωση. Την εκανες γυριστη παιζοντας την 2600 εκδοση. Γιαααααααα ορμα και στησε Intellivision. Ελα να μενει κατι :)
Ok... Έχεις δίκιο...

Στο επόμενο θα προσπαθήσω να το στήσω...?

 
1st run...

intv.png

2nd run...

intv.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eλαφρώς υψηλότερο σκορ από το προηγούμενο που έκανα. Όχι τίποτα σπουδαίο βέβαια.

DSC_0037.jpg
 
Bελτιωση του σκορ μου μετα απο 3 μερες που ειχα να παιξω λογο δουλειας.Σταματαω εδω γιατι εχω και κατι ταφους να σκαψω στο Graveyard Keeper οποτε θα περιμενω το νεο παιχνιδι που θα ανακοινωση την τριτη ο Wallys :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:

IMG_1054.JPG
 
Αν κρατήσει κανένα 6μηνο αυτό το παιχνίδι, παίζει να φτάσω τα 20.000. :D

Metal έχεις πάρει ποτέ μέρος σε κανένα παγκόσμιο διαγωνισμό gaming;

DSC_0038.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν κρατήσει κανένα 6μηνο αυτό το παιχνίδι, παίζει να φτάσω τα 20.000. :D

Metal έχεις πάρει ποτέ μέρος σε κανένα παγκόσμιο διαγωνισμό gaming;

Προβολή συνημμένου 178652
Σε διαγωνισμο ετσι σχεδιο σε καποιο μερος με ατομα κλπ οχι φιλος αλλα πριν αρκετα χρονια ασχολιομουνα φανατικα με τα επισημα καταγεγραμενα world records απο το Twin Galaxies που ειναι το μονο επισημο που συνεργαζεται και με τα ρεκορ γκινες κλπ.Καποια στιγμη ομως με γυρισε το μυαλο και τα παρατησα γιατι το Twin Galaxies αλαξε χερια και τα εκαναν ολα ταναπου οι νεοι ιδιοκτητες.Ο λογος που με γυρισε το μυαλο ηταν γιατι το καθε παιχνιδι εχει καποιους κανονες δεν μπορεις να παιζεις οπως γουσταρεις εσυ σε οποια δυσκολια θελεις και γενικα να κανεις οτι θες ετσι λοιπον εγω ενα απο τα world records Που ειχα ηταν στο Toki με σκορ 546,700 και μετα απο καποιο διαστημα εμφανιστηκε ενας αργεντινος η καλητερα δυο ηταν αδερφια η ξαδερφια αν θυμαμαι καλα με σκορ 700 και κατι και εκει με γυρισε το μυαλο γιατι εγω πραγματικα το ξεζουμισα το παιχνιδι και δεν υπηρχε περιπτωση χωρις να παρεις μη επιτρεπτους ποντους να γινει το ρεκορ των 700 και κατι χιλιαδων γιατι και γω αμα ηθελα μπορουσα να το παω πανω απο 800.000.Τους ειχα στειλει μειλ με μερικα μπινελικια αλλα οι τυποι πραγματικα δεν νοιαζοταν για το site και αμφιβαλω καλα καλα αν καθοταν να δουνε τα INP που στελναμε με το gameplay.Αργοτερα πηραν ξανα το TG τα ατομα που επρεπε και επικοινωνησα μαζι τους αλλα δυστηχως λογο πως οι αλλοι τα ειχαν κανει ολα ταναπου οπως ειπα παρα πολλα INP ελειπαν με αποτελεσμα να μην μπορουν να ελεγξουν πολλα ρεκορ και για να μη γινει καμια στραβη και εχουν αλλα τα αφησαν οπως ηταν και τα λαμογια οι αργεντινοι εμειναν στη λιστα κανονικα.Αμα το κυνηγουσα τωρα που τα πραγματα ειναι πολυ σφιχτα και χρειαζονται πολλες αποδειξεις θα επερνα πισω την πρωτια 1000% αλλα ποιος ασχολειται τωρα αλλη ορεξη δεν ειχα.Μετα απο αυτο ειχα κανει ενα καναλι στο youtube και ανεβαζα τερματισμους με ενα credit παντα απο διαφορα παιχνιδια αλλα λογου περισορισμενου ελευθερου χρονου αραια και που ανεβαζω κατι αν και εχω σκοπο να ανεβασω συντομα καποιους τερματισμους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελειπα εκτος Αττικης. Μολις επεστρεψα και επαιξα μια γυρα για να μην λετε οτι δεν ποσταρω

BeamRider (1983)(Activision)-180610-182909.png
 
Xθες βραδυ που θα εκλεινα το μαγαζι ειχα σκοπο να συνεχισω το Xenoblades Chronicles 2 στο Switch αλλα μια πολυ δυνατη μπορα και ταυτοχρονη διακοπη ρευματος απο βλαβη με εκαναν να φυγω αργα απο το μαγαζι οποτε παρατησα το XC και στο μισαωρο που ειχα ελευθερο πριν την πεσω για υπνο ειπα να ασχοληθω με κατι αλλο που δεν θα με ετρωγε πολυ χρονο και επαιξα ξανα το Beamrider.

Tελικο σκορ 88.158 που αν δεν εκανα καποιες βλακειες και τραγικα λαθη με χαμενες ζωες και επισης χαμενα καποια mother ships θα ειχα περασει της 100.000 για πλακα.Δεν πειραζει ομως και το 88.158 μια χαρα σκορ ειναι και αφου ειχα πολυ καιρο να ανεβασω καποιο βιντεο στο καναλι μου ανεβασα το χθεσινο μου gameplay με το σκορ που εγραψα παραπανω γιατι θεωρησα πως αξιζε τον κοπο.

Καλη θεαση λοιπον σε οποιον κατσει να το δει αλανια αλλα να ξερετε πως δεν υπαρχουν ηχοι του παιχνιδιου αλλα Metal κομματια γιατι οταν παιζω παιχνιδια που δεν υπαρχει καποια μουσικη και δεν χρειαζεται γενικοτερα ηχος προτιμω να ακουω Metal και Hard Rock.Οποιος δεν γουσταρει το Metal μπορει να κλεισει τον ηχο απο το βιντεο.

Βeamrider λοιπον by metalcandyman και τα μυαλα στο μπλεντερ :headbangdude: :headbang: :headbangdude:

 
Νεο σκορ για μενα! 

beam rider.png





ps. Ειμαι στουρνος δεν ειχα καταλαβει οτι το κιτρινο που ερχετε ειναι ζωη και τοσο καιρο παντα το χτυπαγα :p .  Αν δεν ειχα δει λιγο απο το βιντεο του Βασιλη δεν θα το ειχα καταλαβει... λεω που τις βρηκε τοσες ζωες! χαχαχαχα. Πειτε ποιος αλλος δεν το επαιρνε και το βαραγε... να μην νοιωθω ασχημα lol 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα